Страница 6 от 72 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 1075
Like Tree792Одобрявам

Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #76

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    Меглиото е най-евтино и доказано действа. Няма смисъл да се дават 6-7лв за спрейове или 37лв за валволин.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #77

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    Не съм се пробвал в почистването на питата на вътрешното тяло, но не е ли по добре това да стане през лятото след което машината да се включи на охлаждане за да отмие конденза препарата и мръсотията.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    91
    #78

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    Един бърз въпрос-филтрите на вътрешното тяло могат ли да се измиват само с топла чешмяна вода и обикновено веро?Колко често да се прави това?

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #79

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    С "Горна баня" се мият най-добре

    Майтапа на страна.Филтрите са направени от полиамидни нишки и няма проблем да се мият и с топла вода и измиващи домакински препарати.Добре е да се чистят поне на 2 седмици.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #80

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    Само да се внимава да не се скъса филтъра. С течаща вода се измиват много добре.

  7. DEF
    DEF е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    191
    #81

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Само да се внимава да не се скъса филтъра. С течаща вода се измиват много добре.
    Направо не мога да те разбера .....защо постоянно спамиш....ами тогава да добавя и аз нещо ..."внимавай водата да не е много гореща да не се опариш, използвай ръкавици за да не ти се напука кожата на ръцете , внимавай като ги поставяш обратно да не паднеш и т.н. ."Чета публикациите ти и почти не намирам смислени отговори...имам чувството , че постоянно пишеш за да ти се вдига рейтинга.

    Mod edit: Julian
    Точно твоя пост е за вдигане на рейтинга. Абсолютно безсмислен. Ако не си доволен никой не те кара да четеш този форум.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    37
    #82

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    Tecno Както за клиентите може да се каже че са мърляви , същото мога да кажа за техниците. Днес се обаждам за повреда на гаранционен климатик и пояснявам че повредата е най-вероятно от електрониката , понеже както си работе и изведнъж блокирва и става неоправляем от дистанционното , единствено рестарт от контакта и пак е в деиствие , и какво мислиш ме пита техника:
    -Батерийте на дистанционното сменихтели. Данеби да е достигнал температурата и да е спрял.......
    И всевъзможни глупости от сорта че пречината не е от климатика , а е че неможеш да го експлоатираш. Но с много настояване се съгласи да прати техници да го погледнат, че трябваше ли 20 минути разправия по телефона за да се реши да прати техници. Вярно е че има хора които се обажда за щяло и нещяло , но в конкрентния случаи не е така.

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    5
    #83

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    Цитат Първоначално публикувано от Alkilatora
    Tecno Както за клиентите може да се каже че са мърляви , същото мога да кажа за техниците. Днес се обаждам за повреда на гаранционен климатик и пояснявам че повредата е най-вероятно от електрониката , понеже както си работе и изведнъж блокирва и става неоправляем от дистанционното , единствено рестарт от контакта и пак е в деиствие , и какво мислиш ме пита техника:
    -Батерийте на дистанционното сменихтели. Данеби да е достигнал температурата и да е спрял.......
    И всевъзможни глупости от сорта че пречината не е от климатика , а е че неможеш да го експлоатираш. Но с много настояване се съгласи да прати техници да го погледнат, че трябваше ли 20 минути разправия по телефона за да се реши да прати техници. Вярно е че има хора които се обажда за щяло и нещяло , но в конкрентния случаи не е така.
    Аз също работя с клиенти, и мога да ти кажа, че са прави хората. Ако ти имаш наистина проблем и се нуждаеш от спешното му решаване мисля, че няма да ти е много приятно да чакаш 2-3 дни защото техниците ходят при други клиенти да им сменят батериите или ......
    Не се заяждам. Казвам го от опит. А за да не изглежда като спам- аз имам климатик от 10 дни (да се похваля) и не съм му правил нищо, освен, че съм му сложил ароматизатор. Мирише на цветчета...

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #84

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    "Спестяването на пари" от" прескъпата"профилактика в голям процент от случаите води до влошаване работата на климатика а не рядко и до сериозни повреди,защото повярвайте ми имаме клиенти които не са си чистили филтрите с месеци

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    37
    #85

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    Значи каква била работата. Понеже бях на работа и неможах да присъствам цитирам какво са казали техниците. Сменили са някакъв феромагнит който иначе бил много скъп елемент и от който ми блокирвал климатика. Нека някои от хората навътре с хладилната техника и особенно с климатичната да каже какъв е този феромагнит и защо прави такива бели.

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #86

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    То ако кажат че са ти сменили и накладки няма да ме учуди. Те такова животно феромагнит в климатик небях чувал.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #87

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    Цитат Първоначално публикувано от Alkilatora
    Значи каква била работата. Понеже бях на работа и неможах да присъствам цитирам какво са казали техниците. Сменили са някакъв феромагнит който иначе бил много скъп елемент и от който ми блокирвал климатика. Нека някои от хората навътре с хладилната техника и особенно с климатичната да каже какъв е този феромагнит и защо прави такива бели.
    Взели са те за канарче! Нека ти дадат стария феромагнит, тоя дето са го сменили.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #88

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    Цитат Първоначално публикувано от Alkilatora
    Значи каква била работата. Понеже бях на работа и неможах да присъствам цитирам какво са казали техниците. Сменили са някакъв феромагнит който иначе бил много скъп елемент и от който ми блокирвал климатика. Нека някои от хората навътре с хладилната техника и особенно с климатичната да каже какъв е този феромагнит и защо прави такива бели.
    За климатик ОСАКА ли става дума и по-точно JN

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #89

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    Който чул чул, на човека му е ниско напрежението в мрежата, и за това са му махнали токов трансформатор. ;-)
    По принцип това не е добра практика, но но рано или късно гаранцията отминава ... и само сметката остава.


  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #90

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    Цитат Първоначално публикувано от nebelservice
    Който чул чул, на човека му е ниско напрежението в мрежата, и за това са му махнали токов трансформатор. ;-)
    По принцип това не е добра практика, но но рано или късно гаранцията отминава ... и само сметката остава.

    Чак толкова ниско??? Колко му е толеранса, в който се държи нормално?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 72 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Препарат за почистване и профилактика на климатик
    От Jackas във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 344
    Последно: 04-10-20, 20:22
  2. Профилактика и пълнене на климатик
    От zak във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 12
    Последно: 03-05-11, 23:22
  3. Отговори: 6
    Последно: 31-01-11, 12:19
  4. Колко пари сте склонни да отделите за климатик?
    От dgenov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 35
    Последно: 17-06-09, 11:32
  5. Профилактика на климатик
    От farkash във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 2
    Последно: 07-09-08, 21:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе