Страница 4 от 72 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 1071
Like Tree789Одобрявам

Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #46

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    а препарати против мухъл - тези които представляват разредена белина и имат хлор
    могат ли да се ползват за профилактика на вътрешното тяло

    ако има такива, модя да споделите

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    63
    #47

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    Цитат Първоначално публикувано от snoopdoggystyle
    а препарати против мухъл - тези които представляват разредена белина и имат хлор
    могат ли да се ползват за профилактика на вътрешното тяло

    ако има такива, модя да споделите
    Питах един техник и той каза че става , ама трябва добре да имиеш след това третираните повърхности. Белината ако е концентрирана ще повреди повърхностите...

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #48

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    аз за това искам да посочите препарати
    конкретно за турбината мисля да ползвам такива, щото и по нея има мухъл

    и още нещо
    Цитат Първоначално публикувано от bgart
    Питах един техник и той каза че става , ама трябва добре да имиеш след това третираните повърхности. Белината ако е концентрирана ще повреди повърхностите...

    кои повърхности ще повреди - пласмасовите или питата на вътрешното тяло

  5. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #49

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    Цитат Първоначално публикувано от snoopdoggystyle
    аз за това искам да посочите препарати
    конкретно за турбината мисля да ползвам такива, щото и по нея има мухъл

    и още нещо

    кои повърхности ще повреди - пласмасовите или питата на вътрешното тяло
    Топлообменника(питата).

  6. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    9
    #50

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    АлЮминия! Но ако не го измиеш добре след това!При мен разката всичките боклуци,трупани 7-8 години.Кофти е това,че после мирише на хлор!Ама то на времето и в градските кенефи тъй миришеше Вземи опитай на компресора с белина,а на вътрешното тяло с МЕГЛИО и публикувай резултатите-ще можеш да сравняваш!Та да се светнем и ние.Ако МЕГЛИО-то върши същата работа,защо да влизаме в кенефа?

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #51

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    Климатика вкъщи му се "размирисаха чорапите", направо не се траеше тази миризма. Вчера си взех от Била въпросното Меглио, напръсках, изплакнах и сега в стаята се разнася чист хлад без гадни миризми!
    Благодарско за информацията!

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1
    #52

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    Климатика вкъщи му се "размирисаха чорапите", направо не се траеше тази миризма. Вчера си взех от Била въпросното Меглио, напръсках, изплакнах и сега в стаята се разнася чист хлад без гадни миризми!
    Благодарско за информацията!

    За което съм банат от форума както като user:bgart,така и по IP , Lupus за вземе и тая тема :" Профилактика на климатика или какда си спестим пари !" ли да изтрие , че взеха много хора да я четат !
    Ама много си приличаме с bgart

    Забележка:
    artbg не си прави нови акаунти, защото губиш твоето и на модераторите времето. ru-boy

  10. p1
    p1 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    19
    #53

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    само за инфо на БГАРТ-един маркуч на манометри събира 25-55гр фреон в зависимост от дължината му и налягането в системата.закачане откачане на манометри още10-20гр .като ти проверя два пъти налягането какво става - на БГАРТ му ги няма 100-150гр фреон.и после техниците били мухлювци-не ми замериха фреона.а защо мислиш че профл. означава пълна полуподмяна на климатика.като отидеш на годишен техн. преглед за колата на тебе сигурно ти мият двигателя сменят маслата ремъците гумите и на изхода ти доливат резервоара и всичко това за 25 лв.НАЛИ?ако е така пиши в кой сервиз ходиш

  11. p1
    p1 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    19
    #54

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    Има ги всякъкви , тез дето са от ЕкоКлима определено са от тях !!!
    Ако все пак Ви се налага профилактика от техници гледайте за следното :
    При нормална профилактика трябва да се направят следните действия :
    1.Почистване на вътрешна/външна пита.
    2.Измиване на антистатични и подмяна на финните филтри(те са опция)
    3.Измерване на отдавана температура като се вземе предвид и външната такава
    4.Проверка на количеството фреон(ако се налага)
    5.Проверка на електрическото захранване(ако има съмнения)
    6.Смазване на движещи се елементи
    7.Настройка, подмяна на сензори(ако се налага)
    8.Презаверяване на гаранционна карта.
    В повечето случаи профилактиките се извършват от обучаващи се и,или недобросъвестни кадри и тя се изпълнява само в точка 3 и 8.
    От казаното по горе излиза ,че сами не можем да направим само точки 4 и 8.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #55

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    Цитат Първоначално публикувано от p1
    само за инфо на БГАРТ-един маркуч на манометри събира 25-55гр фреон в зависимост от дължината му и налягането в системата.закачане откачане на манометри още10-20гр .като ти проверя два пъти налягането какво става - на БГАРТ му ги няма 100-150гр фреон.и после техниците били мухлювци-не ми замериха фреона.
    Замерването на налягането може да стане с принебрежима загуба на фреон не повече от 5 гр. ако се направи самата операция майсторски.
    Проблема е че по налягане не може да се каже колко е количеството на газта в системата.
    Можеш само да консатираш дали е в границите на нормалното.

  13. p1
    p1 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    19
    #56

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    как го сметна това до 5 гр. ами ако е инвертор?по време на замерването маркуча с какво се пълни.и какво значи майсторска операция.например отивам в клиента прибирам газта на клим. завивам манометъра(леко може да се разхерметизира системата и да глътне въздух призавиване и отвиване). не е ли малко тъпо това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #57

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    Каква е разликата ако е инвертор или не при завиване на манометрите?
    Какво разхерметизиране и как ще глътне въздух бе колега?Нали тези 5 гр.са за изкарване на въздуха от маркуча като го завиеш.
    А не е ли тъпо при мерене на едно налягане да оставиш машината примерно с 70 гр. по-малко фреон?

  16. p1
    p1 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    19
    #58

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    извинявам се за неправилно формулирания отговор.мисълта ми беше как да разберем дали фреона е в норма при инвертора след като той си променя мощноста постоянно.изобщо това замерване на налягането за мене е голяма ПРОСТОТИЯ при условие че машината работи нормално.дразни ме отношението на такива клиенти "ЩО МИ ВЗЕ 30лв КАТО НЕ НАПРАВИ НИЩО.МИ ТО И АЗ МОЖЕХ ДА СИ ГО ИЗЧИСТА"скъпи на триците,евтини на брашното.не му идва на акъла че ако си разбираш от работата може да разбереш дали всичко е наред без да закачаш манометри и термометри.верно е че има и "колеги" дето не знаят елементарни неща,но те си личат.много неща са тъпи при профилактиката ама кой е виновен че има и мърляви клиенти.сигурно и на вас ви се е случвало да попаднете на 3-4год. климатик на които не са му чистени филтрите защото клиента : не знае как,не му било обяснено как а не може да си намери книжката,не било негова работа,страхува се да не счупи нещо,нямал стълбичка и още много много тъпи извинения за мърлящината си

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #59

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    @p1,
    Нещо бъркаш в отношението си към клиента!
    ...ама кой е виновен че има и мърляви клиенти
    Считаш ли, че клиента трябва да е на "ТИ" с цялата техника, която има в дома си: отоплителна, климатична, аудиовизуална, хладилна, готварска, компютърна, охранителна и т.н и т.н.? Той си плаща да му направиш профилактиката и ти носиш отговорността, ако "профилираната" от теб техника даде определени дефекти за определен срок от време. На него трябва да му се разясни какво трябва да прави и какво не трябва през този период и ако той спазва тези указания, а съответната техника "сдаде багажа" до следващата профилактика ти си я оправяш за своя сметка без да мъркаш....

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #60

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    През зимата ми направи впечатление, че на един от климатиците външният топлообменник на заскрежава равномерна. Техниците който дойдоха казаха, че това е заради фреона, премериха нещо после допълниха взеха 30 лева и си отидоха. След това климатика си работеше а топлообменника се заскрежаваше равномерно и като че ли топлеше по-добре. Не знам дали това е истина, ако някой знае по-добре нека коментира?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 72 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Препарат за почистване и профилактика на климатик
    От Jackas във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 344
    Последно: 04-10-20, 20:22
  2. Профилактика и пълнене на климатик
    От zak във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 12
    Последно: 03-05-11, 23:22
  3. Отговори: 6
    Последно: 31-01-11, 12:19
  4. Колко пари сте склонни да отделите за климатик?
    От dgenov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 35
    Последно: 17-06-09, 11:32
  5. Профилактика на климатик
    От farkash във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 2
    Последно: 07-09-08, 21:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе