Страница 5 от 72 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 1071
Like Tree789Одобрявам

Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #61

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    Цитат Първоначално публикувано от p1
    извинявам се за неправилно формулирания отговор.мисълта ми беше как да разберем дали фреона е в норма при инвертора след като той си променя мощноста постоянно.изобщо това замерване на налягането за мене е голяма ПРОСТОТИЯ при условие че машината работи нормално.дразни ме отношението на такива клиенти "ЩО МИ ВЗЕ 30лв КАТО НЕ НАПРАВИ НИЩО.МИ ТО И АЗ МОЖЕХ ДА СИ ГО ИЗЧИСТА"скъпи на триците,евтини на брашното.не му идва на акъла че ако си разбираш от работата може да разбереш дали всичко е наред без да закачаш манометри и термометри.верно е че има и "колеги" дето не знаят елементарни неща,но те си личат.много неща са тъпи при профилактиката ама кой е виновен че има и мърляви клиенти.сигурно и на вас ви се е случвало да попаднете на 3-4год. климатик на които не са му чистени филтрите защото клиента : не знае как,не му било обяснено как а не може да си намери книжката,не било негова работа,страхува се да не счупи нещо,нямал стълбичка и още много много тъпи извинения за мърлящината си
    Абсолютно прав си че има мърляви и нагли клиенти,които даже не са си направили труда да си прочетат инструкцията за експлатация пък камо ли гаранционната карта.Те дори не са запознати с гаранционните условия на уреда.И какво монтажниците да им четат на глас правата и задълженията ли?
    Когато им обясняваш и показваш как да си почистват филтрите те те питат колко ток щели да плащат.
    Няма да те разберат като им казваш,че зимата климата трябва да работи без да се спира,а после звънят и се карат че духал студено и замръзвал.
    Според мен всеки един средно интелегентен човек би трябвало да може да прецени какво купува и какво очаква от дадения уред, да може да се справи с управлението на климатика та като се обади за повреда и ти отидиш да му настроиш машината от FAN на HEAT и му вземеш пари да не ти вика а ма нали е гаранционен.

  2.  
     
  3. p1
    p1 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    19
    #62

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    Lupus мърляв клиент означава мърляв клиент.значи ли според теб че след като аз съм му направил профил. мърляча може да не си чисти филтрите до следващата профил. и да ме вика защото климатика му духал много слабо.ТОВА НЕ Е ГАРАНЦИОННА ПОВРЕДА - ТОВА Е МЪРЗЕЛ.КАТО НЕ ИСКАТ ДА ЧИСТЯТ ФИЛТРИТЕ ВЕДНЪЖ СЕДМИЧНО ДА ЧИСТЯТ ПЕЧКАТА ВСЕКИ ДЕН.ЕЛЕМЕНТАРНА ЧОВЕШКА КУЛТУРА - му казвам аз.никъде не съм писал че клиента трябва да е на ти.нали за това сме ние да ги обслужваме гаранционно.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #63

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    @p1,
    За това си прав. След като му е написано и той не го спазва, за такова повикване да си плаща! Но съгласи се, че има и две други категории техници:
    1. Идва, прави нещо и на въпроса на клиента защо го прави, той или надменно се усмихва или му казва да върви да си пие кафето докато свърши. А когато не направи всичко необходимо и го запиташ защо не го прави, той започва да ти обяснява с менторски тон, че ти нищо не разбираш, за това не му плащат или изобщо "А бе я си гледай работата..."
    2. Идва и ги върши такива, че ти иде да изкрещиш: "Помощ, обслужват ме!" или да го изпратиш за по-бързо директно през балкона.
    Мърлячи има и от двете страни.

  5. p1
    p1 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    19
    #64

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    а имал ли си случаи да ти преиначават думите.не може да не си имал.аз бях монтажник и техник.сега съм само техник.исъм отговарял на много въпроси на клиенти на дълго и на широко.обяснявам му като на първолак така че да разбере всичко и като стане някои друг проблем идва и ми казва съвсем друго нещо.след няколко такива случая като ме питат"може ли да питам нещо?" им отговарям - питай пък аз какво ще ти отговоря........но все пак според човека.знам че е грубо обаче много ми на маляха ядовете.в повечето случаи не е нужно клиента да знае причината защото после започва да се прави на по разбиращ от тебе.

  6. Novice
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    5
    #65

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    колеги виждам че много се изписа по темата ще споделя и моя опит за профилактиката на климатици,имах автосервиз преди време и третирах климатиците със един препарат-шпрей за изтребване на всички видове бактерий гъбични образувания и всякакви гадове които се въдят там действа перфектно ползвам си го и за домашните климатици много добра измислен е ,при всяка смяна на филтрите ги напръсквам с този препарат има приятна миризма на мента и решава проблемите за дълго време като почне да мирише на гад отново филтри и шпрей ,за климатиците в автомобилите действа перфектно като ги хване грипа-бактерийте чисти всичко и няма миризми неприятни

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #66

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    @auto215,
    Всичко това е много хубаво, но няма никакъв практически смисъл за четящите го, ако не кажеш вида и марката на спрея и от къде евентуално може да се закупи.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #67

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    @auto215,
    Всичко това е много хубаво, но няма никакъв практически смисъл за четящите го, ако не кажеш вида и марката на спрея и от къде евентуално може да се закупи.
    До колкото разбирам се говори за домакински обезмаслители които имат амтибактериални съставки и не съдържат хлор (използват се за почистване на кухненски плотове). От тях по магазините има в глямо разнообразие, като по скъпите определено са по концентрирани.
    Не мога да разбера обаче препоръките на някои участници да се ползват препарати съдържащи хлор, като САВО. Според мен би било вредно да се използва.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #68

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    През зимата ми направи впечатление, че на един от климатиците външният топлообменник на заскрежава равномерна. Техниците който дойдоха казаха, че това е заради фреона, премериха нещо после допълниха взеха 30 лева и си отидоха. След това климатика си работеше а топлообменника се заскрежаваше равномерно и като че ли топлеше по-добре. Не знам дали това е истина, ако някой знае по-добре нека коментира?
    Никой ли не знае дали това е така?

  11. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #69

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    През зимата ми направи впечатление, че на един от климатиците външният топлообменник на заскрежава равномерна. Техниците който дойдоха казаха, че това е заради фреона, премериха нещо после допълниха взеха 30 лева и си отидоха. След това климатика си работеше а топлообменника се заскрежаваше равномерно и като че ли топлеше по-добре. Не знам дали това е истина, ако някой знае по-добре нека коментира?
    Никой ли не знае дали това е така?
    Е съгласи се няма как да знаем дали това е така.Възможно е да е имал нужда от допълване климатика.Но останалото са догадки.

  12. Novice
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    5
    #70

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    шпрея е разработка на валволин 0.500мл е цената му е около 37 лв по подробна информация на тел 02/9455957 или скайп auto215

  13. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #71

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    http://detelina-bg.com/viewbr/112/
    MEGLIO
    С него става перфекто и не е опасен за вътрешното тяло.Цената му е повече от добра около 4.50лв. стига за две профилактики на вътрешно тяло, като се напръсвка обилно питата и се оставя около 10мин. , след което се изплаква с вода и готово.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #72

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    37 лева са прекалено много. Освен Меглито има и други подходящи препарати, даже специлано за климатици на цена подобна на тази на Меглиото. Името не го помня, но мога да питам.

  16. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #73

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    37 лева са прекалено много. Освен Меглито има и други подходящи препарати, даже специлано за климатици на цена подобна на тази на Меглиото. Името не го помня, но мога да питам.
    Ако не те затруднява попитай. Ще бъде полезно.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #74

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    В тия 30лв влиза не само почистването а и разкарването и евентуална диагностика в следващата 1 година и щом за 30 лв желаете да останете без гаранция на не толкова ефтиния уред ваша си работа.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    66
    #75

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    Има спрейове за автоклиматици - антибактериални , предполагам че ще вършат работа и за стайни .Струват около 6-7 лв. На опаковката пише че съдържат основно бутан,и нещо си друго. Не знам колко са ефективни.
    Продават се като автокозметика.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 72 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Препарат за почистване и профилактика на климатик
    От Jackas във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 344
    Последно: 04-10-20, 20:22
  2. Профилактика и пълнене на климатик
    От zak във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 12
    Последно: 03-05-11, 23:22
  3. Отговори: 6
    Последно: 31-01-11, 12:19
  4. Колко пари сте склонни да отделите за климатик?
    От dgenov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 35
    Последно: 17-06-09, 11:32
  5. Профилактика на климатик
    От farkash във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 2
    Последно: 07-09-08, 21:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе