Страница 7 от 23 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 345
Like Tree129Одобрявам

Препарат за почистване и профилактика на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #91

    Re:Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Това не може да бъде вярно !!! В добрия смисъл на думата,разбира се.Не вярвах,че ще стане.Блу 1 - поздрави и уважение от мен . Дано такива положителни новини станат по-чести.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #92

    Re:Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Ее, страхотно!
    blue1, . И на всички, участвали в акцията Прав беше Митака, че няма къде да отиде!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    31
    #93

    Re:Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Здравейте.Днес навън е около 12 градуса,а аз най после се наканих да почистя вътрешното тяло със японския препарат.Лятото климатика ми миришеше на спарено.Не съм го пускал близо два месеца предвид нормалните температури навън.Сега дойде ред да почистя,но не знам от къде да започна?На описанието пише след като напръскам и изчакам десет минути вътрешната пита..трябва да вкл..климатика на студено и да пръскам с вода под формата на мъгла>не ми става ясно само докато работи климатика ли ?...И другият проблем евентуален?!?при тези температури не знам какъв конденз да очаквам за да се отмие по лесно!?Климатика ми е дайкин от по старите модели(сиеста)...Дайте жокер дали в това време е редно да почвам почистване?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #94

    Re:Препарат за почистване и профилактика на климатик

    По всяко време можеш да извършиш почистване.
    Ето ти клип как се чисти - http://vbox7.com/play:d4b3d2ef&start=263&r=emb
    Почистването се извършва при изключен климатик.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #95

    Re:Препарат за почистване и профилактика на климатик

    1. Първа снимка -Този препарат за почистване на климатици купих онзи ден от Кауфланд(италиански за 6.99лв.)- почистих топлообменника и вътрешността.Много мирише направо ме отрови.Газа-течност който излиза от препарата е студен и се изпарява една част а друга остава течен. Друг път ще чистя сутринта и цял ден прозорци и врати ще са отворени.
    Препарата е за автоклиматици, но друг не намерих.

    2.втората снимка- По-долу е обезмаслителя също от Кауфланд само за 2 лева-хубавото е че има капаче с мрежичка, което когато е затворено прави препарата на пяна.С него почистих пластмасовите капаци.Сега (27.08.2010г.)забелязах, че на него пише, че е за почистване и на климатици, тоест става без проблем за почистване на топлообменника.

    3. Третата снимка е на подовия дайкин със свалени капаци.


    4.четвъртата снимка е на кодовете за грешки н аподов дайкин дигностика с дистанционно.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Junior Member Аватара на rrmitko
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Basildon,United Kingdom
    Мнения
    76
    #96

    Re:Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Ето този спрей намерих днас в Елитис/Варна..Предлага се в два аромата на цена от 11,80лв.Някой да го е ползвал вече?

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #97

    Re:Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    1. Първа снимка -Този препарат за почистване на климатици купих онзи ден от Кауфланд(италиански за 6.99лв.)- почистих топлообменника и вътрешността.Много мирише направо ме отрови.Газа-течност който излиза от препарата е студен и се изпарява една част а друга остава течен. Друг път ще чистя сутринта и цял ден прозорци и врати ще са отворени.
    Много мирише, но на хубаво. Аз съм много доволен от този спрей.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #98

    Re:Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Много мирише, но на хубаво. Аз съм много доволен от този спрей.
    Може и аз да съм прекалил, защото се оказа, че целия спрей съм го изразходвал за дайкина и за дженерала не остана.Така или иначе дженерала понеже е с плазма филтър няма нужда от дезинфекция и съм му чистил толообменника това лято само веднъж с български обезмаслител FLEX(но достаъчно обилно от маркуча за извеждане на конденза отвън се изтече обезмаслител заедно с водния конденз и може би да е имало и малко мизерия), а на дайкина му се събират за лятото от май до сега 2 или три почиствания с обезмаслител на топлообменника и онзи ден с италианския спрей.В последните горещи дни тази година ще почистя отново топлообменника на дженерала с обезмаслител да е готов за зимата.

    За другата година ще взема отново от италианския спрей и ще ги напръскам 15-20 дни след като започна да ги използвам за охлаждане и след това в края на лятото преди спра да охлаждам.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    39
    #99

    Re:Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Здравеите,днес направих почистване на двете машини.Стана много добре,топлообменника само с японският препарат ,а турбината беше доста замърсена затова първо с вода,след това Meglio и върху него японският спрей.Получи се гъста пяна,оставих да постой 30 мин. и след това само с помпичката с вода със силна струя и всичко падна.Надявам се,че съм бил полезен.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    193
    #100

    Re:Препарат за почистване и профилактика на климатик

    От доста време съм се замислил дали е подходящ за почистване на климатик препарата за безконтактно миене на коли?
    Логиката е че този препарат сваля мръсотията на колите с лекота , безконтактен е (само напръскваш климатика) , прониква по разни теснотии , цена за 5 литра 25-35 лв. в зависимост от марката и т.н. Единствения проблем е дали няма да е прекалено агресивен към материалите на климатичната техника?
    Попитах представителя на Ma-Fra и ми отговори че не би трябвало защото иначе алуминиевите джанти биха се похабили , а и имало такъв препарат на който било специално записано " щадящ алуминия".
    Тези дни ще си мия външното тяло и затова задавам и въпроса.
    Благодаря предварително.

  13. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #101

    Re:Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Преди да го вземеш този препарат на MA-FRA го напиши тук да го видим.

    Иначе познавам колеги ползващи препарата по-долу за профилактика на силно замърсени топлообменници. На него пише да не се прилага върху алуминий, но въпреки това го ползват. Виждал съм измит с този препарат топлообменник и наистина препарата го почиства много добре, но повърхността и блясъка на алуминия се променят, просто си личи, че препарата леко му въздейства. За силно замърсени топлообменници, когато нищо друго не помага.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    193
    #102

    Re:Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Ще снимам препарата и етикета , благодаря за отговора.

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    193
    #103

    Re:Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Воала. На етикета пише :- безопасен за употреба за карбон и алуминий.Снимката е разфокусирана , но все пак се разчита етикета(макар и трудно виж подчертаното).
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #104

    Re:Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Предназначението на този препарат производителят е написал в сайта си, че е за предварително измиване (pre-wash) или за леко повърхностно измиване на коли, като бил и ароматизиран. Вероятно като почистваща сила е много по-слаб, но след като измиеш климатика ще кажеш как е.

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    193
    #105

    Re:Препарат за почистване и профилактика на климатик

    Използвах препарата и измих външното тяло като на пръв поглед съм доволен , серпентината е чиста , не си промени цвета , кутията на климатика също блесна и това при концентрация 1:10 препарат- вода.По принцип аз си мия климите два пъти годишно (пролет-есен) и не ми е необходим много агресивен препарат и затова този препарат ще продължа да го ползвам ако не се получи някоя изненада от употребата му!Климатика не е отварян при миенето и едва утре когато ще е сухо за да се метна до него ще видя и перката.Цената му (за 5л.) е 32.5лв и понеже имам "излишък" му намерих и друго приложение , измих прозорците и дограмите (пвц) отвън , а също и алуминиевите щори и съм много доволен от лекотата с която се почистват изброените неща, също защото ми останаха 4л. концентрат и ще имам за доста процедури.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 23 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Профилактика на климатик или как да си спестим пари!
    От bgart във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 1070
    Последно: 06-12-22, 21:50
  2. Почистване и профилактика на камера JVC Пловдив?
    От j90 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 17-04-13, 19:42
  3. Профилактика и пълнене на климатик
    От zak във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 12
    Последно: 03-05-11, 23:22
  4. Профилактика на климатик
    От farkash във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 2
    Последно: 07-09-08, 21:10
  5. DIY препарат за профилактика
    От todor_l във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 6
    Последно: 29-05-08, 22:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе