Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 96
Like Tree112Одобрявам

климатик и гаранция от BROS

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #16

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    Най-вероятно и цената тогава ще се промени.
    Mega одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #17

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    Цитат Първоначално публикувано от Divi Виж публикацията
    И няма кой да ги принуди. Може и да има де, когато такива като мене станат достатъчно много.
    Няма как да стане тая. Освен ако не си платиш достатъчно, ама тогава няма да имаш далавера от евтината покупка.
    Mega одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #18

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    Мега ви го написа вече. Климатикът е особена стока, която върви в комплект с услугата монтаж. Когато двете неща не са от един изпълнител има много подводни камъни. Повечето т.н. оторизирани сервизи не са под една шапка и най-често са напълно независими фирми, нямащи нищо общо с търговеца. Може да имат някакви договорки с вносителя, но не и с другите търговци на дребно.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #19

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    Хубавото е, че вече сме в евросъюза и щат - не щат, търговците ще бъдат принудени да спазват гаранционните условия.
    kokovox одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #20

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Хубавото е, че вече сме в евросъюза и щат - не щат, търговците ще бъдат принудени да спазват гаранционните условия.
    Което означава, че тези от Брос ще ремонтират за тяхна сметка. Ама понеже , хал хабер си нямат и маржа в печалбата е малък, няма пари за сервиз!

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk
    Aleksandars и Mega харесват това.

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #21

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    Да правят каквото искат, мен като клиент това не ме касае. Примерно купувам си климатик от интернет, намирам произволен майстор да ми го монтира и ако в рамките на 2 години дефектира, търговеца, който ми е издал касовата бележка и фактурата е длъжен да ми го ремонтира, да го замени с друг, или ако откаже ще претендирам да ми възстанови парите, защото закона ми позволява и контрата накрая ще остане при него.
    Като не може да осигури адекватни гаранционни условия на стоката си, да не се хваща да продава.
    DUNDURMA одобрява това.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #22

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    Нали ме си мислиш сериозно, че някои ядат доматите с колците....
    Aleksandars, Mega и bobi161 харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #23

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    Еми много е просто , това се нарича Законова гаранция . Закон който гласи накратко че всеки търговец взел пари и издал фактура и касов бон се задължава 24 месеца Законова гаранция , без да пита кой монтирал що монтирал . Взел ли си парите за дадена стока си в кюпа . Това няма нищо общо нито с доматите нито с колците , само познаване на законите .
    DUNDURMA, Jack Krauser и kokovox харесват това.

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #24

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    Българите трябва да се научат да мислят по европейски и да си търсят правата. Постепено и това ще стане.
    За търговците законовата гаранция 24 месеца е задължителна за евросъюза, а търговската гаранция, която те дават за дадена стока може да бъде само допълнителна.

    https://offnews.bg/kakvi-sa-pravata-...ia-534099.html
    kokovox одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    95
    #25

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    Цитат Първоначално публикувано от gerhar Виж публикацията
    Еми много е просто , това се нарича Законова гаранция . Закон който гласи накратко че всеки търговец взел пари и издал фактура и касов бон се задължава 24 месеца Законова гаранция , без да пита кой монтирал що монтирал . Взел ли си парите за дадена стока си в кюпа . Това няма нищо общо нито с доматите нито с колците , само познаване на законите .
    Наистина ли тази 24 месечна гаранция е валидна дори и да не е монтиран уреда от оторизиран сервиз?! Не знаех това...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    20
    #26

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    Джак и герхар, не става така ...
    Купиш си климатик от търговец, монтира ти го редовна фирма, имаш си всички нужни документи, гаранцията ти е редовна и животът е чудесен. Ама, не щеш ли, беля! (Тук няма да влизам в темата за задължителните платени профилактики). Кого викаш за гаранционен ремонт?
    Отговор А: Монтажниците. Които на мен ми отказват гаранционна поддръжка, ако не купя климатика от тях.
    Отговор Б: Търговеца. тук има нови два варианта - или директно ти тегли една майна и те праща при монтажниците, или сладко моминско гласче ти казва "Да, господине. Разбира се, г-не, с удоволствие ще поправим вашия климатик безплатно. Демонтирайте го и ни го изпратете с куриер за ваша сметка, ние ще се погрижим и след месец, ако всичко е наред, ще ви го върнем. Да, разбирам, че вие сте аптекар, а не монтажник, и не можете сам да го демонтирате и монтирате. Може би монтажниците ще свършат това за вас, разбира се, срещу известно заплащане?"
    И пак се връщаме там, откъдето тръгнахме.
    Ето част от Общите условия на търговеца, чиито стоки разглеждам тази вечер:

    Условия на гаранцията

    Във връзка с чл.47 ал.2 т 12 , Търговеца предлага на Потребителя стоки със законова гаранция от 2 години в съответствие с договора за продажба от разстояние.
    Гаранционният ремонт се провежда в оторизираните сервизни центрове при наличие на правилно попълнена гаранционна карта. Гаранционната карта се намира в комплекта дадена ви заедно с документите за доставка ,който ще ви предостави куриера.
    За да избегнете евентуални проблеми с признаването на гаранцията, моля пазете всички документи, придружаващи стоката при нейната продажба.
    Гаранционните срокове на стоките се установяват в съответствие с гарантираните от техните производители срокове. Информация за срока на гаранцията на която и да е стока можете да намерите в нейното описание.

    Линк няма да дам, да не става реклама, ако някой го иска, пращам като лично.

    Този пост е редактиран от Divi; 01-09-17 в 23:50.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #27

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    Това че не се познават законите на дадена държава или се правиш че не ги знаеш , не те прави неприкосновен спрямо тях.
    kokovox одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    95
    #28

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    Цитат Първоначално публикувано от Divi Виж публикацията
    ...или сладко моминско гласче ти казва "Да, господине. Разбира се, г-не, с удоволствие ще поправим вашия климатик безплатно. Демонтирайте го и ни го изпратете с куриер за ваша сметка, ние ще се погрижим и след месец, ако всичко е наред, ще ви го върнем. Да, разбирам, че вие сте аптекар, а не монтажник, и не можете сам да го демонтирате и монтирате. Може би монтажниците ще свършат това за вас, разбира се, срещу известно заплащане?"
    това конкретно противоречи на закона - Чл. 113. Ал. (4) (Предишна ал. 3 - ДВ, бр. 18 от 2011 г.) Привеждането на потребителската стока в съответствие с договора за продажба е безплатно за потребителя. Той не дължи разходи за експедиране на потребителската стока или за материали и труд, свързани с ремонта ?, и не трябва да понася значителни неудобства.


    kokovox одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #29

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    Отговор А: Монтажниците. Които на мен ми отказват гаранционна поддръжка, ако не купя климатика от тях. Няма как да искате от монтажника гаранционна поддръжка , все едно да искате две гаранции , една от търговеца от който сте закупили климатика по силата на Законовата гаранция ,втората от монтажника на който задачата му е да монтира правилно уреда и ако е изправен да го пусне в експлоатация . Ако е закупен от монтажника вече той се явява търговец и Ви дава гаранция той . И в двата случая си плащате монтажа , той е извън цената на уреда .
    Този пост е редактиран от gerhar; 02-09-17 в 01:21.
    Aleksandars и kokovox харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    20
    #30

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    Моля, обърни внимание на изречението "Гаранционният ремонт се провежда в оторизираните сервизни центрове при наличие на правилно попълнена гаранционна карта." от цитираните по-горе Общи условия на търговеца. Въобще не се съмнявам, че са прецизирани юридически, защото това е голям търговец, който знае какво прави. При положение, че климатикът ми е монтиран именно от оторизиран сервизен център, фигуриращ в списъка с такива на гърба на гаранционната карта, значи че същият този оторизиран сервизен център е длъжен да поеме гаранционното обслужване. Без да ми поставя условия откъде съм си купил климатика и да ми казва "който ти го е продал, той да ти го обслужва", щом ми е направил монтажа, за който съм си платил.
    mgos одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Гаранция на климатик
    От TANI във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 8
    Последно: 17-09-13, 14:45
  2. Отговори: 1
    Последно: 13-07-10, 18:21
  3. Доливане на фреон на климатик в гаранция?
    От Candid във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 146
    Последно: 13-02-10, 19:05
  4. Гаранция на климатик
    От lubopiten във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 301
    Последно: 31-01-10, 00:22
  5. Гаранция бойлер
    От taralion във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 07-09-08, 21:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе