Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 96
Like Tree112Одобрявам

климатик и гаранция от BROS

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    598
    #31

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    То с Големите търговци е така , дали оторизирания сервиз знае че е такъв или по-лошото е че е вече бивш такъв , защото Големия забравя да си уреди сметките с него. Ако наистина са действащ сервиз най-лесно е Големия да ги попита що така ? Не знам защо всички мислят само за гаранционен сервиз , той е уреден законово по един или друг начин . За мен лично приоритет винаги е бил извън гаранционното обслужване , това не е покупка за две или три години .
    Aleksandars одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #32

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    Цената за стандартен монтаж от оторизиран сервизен център ще дойде около 250 лева, без транспортните разходи. Ще има и анекс за годишни профилактики на цени, по-високи от 40 лева. Чакането на ред за монтаж може да отнеме два месеца. Всичко това са законови хватки, които позволяват на монтажната фирма да си обезпечи евентуално възникнали разходи по гаранционно обслужване. За сравнение, виждал съм обявена цена на търговец за стандартен монтаж от 45 лева. Освен това, ако монтажът е извършен от неоторизирана от търговеца фирма, възможно е да опита да откаже гаранционен ремонт под предлог, че проблема е монтажен. Подобно на сервизите за мобилни телефони, които умишлено омокрят апаратите за отказ от гаранция. Прости търговци няма! За сметка на тях, такива клиенти - бол

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    124
    #33

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    При положение че имаш N-на брой години гаранция, монтажът е изпълнен от оторизиран сервиз посочен в гаранционната карта (ще е добре да има договор за монтажа и протокол), ако нещо се случи в гаранционния срок какъв би бил мотива на сервиза да откаже гаранцията?Все пак е сключил договор с продавача на дадената стока (без значение дали е климатик, пералня или нещо друго). Тънък момент би било дали в самата гаранционна карта има определени условия, за да важи гаранцията, като например профилактиките. Добре е да се погледнат и указанията за експлоатация, към които би препращала гаранционната карта, за да няма там причина за отказ на гаранция поради неправилна експлоатация.
    А вече при отказ на сервиза да ремонтира, въпреки че фигурира в гаранционната карта като оторизиран сервиз, то вариантите са различни: претенции към продавача, към официалния вносител, към самия производител, сигнал към КЗП и т.н.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    20
    #34

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    Цената за стандартен монтаж от оторизиран сервизен център ще дойде около 250 лева, без транспортните разходи. Ще има и анекс за годишни профилактики на цени, по-високи от 40 лева. Чакането на ред за монтаж може да отнеме два месеца
    И познай на чий офис след година ще виси табелка "ДАВА СЕ ПОД НАЕМ". Додо, нищо лично, ама в условията на пазарна среда и свободна конкуренция непазарните методи за принуда водят до неизбежен тъжен край.
    ponyasd и kokovox харесват това.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #35

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    Аз, тъжен край още не съм видял. За сметка на това, числеността на табелките, които по-горе си споменал, както и измамените потребители, непрекъснато се увеличават. Което е признак за две неща: Липса на информираност на потребителя при избор и закупуване на стоки / услуги и некомпетентност относно начините да си търси правата. Когато тези два проблема се решат, качеството на предлаганите стоки и услуги ще се повиши. Дотогава ще ревем като вдовици или ще се смеем на ближния си, пълнейки потребителската си кошница с боклуци и финансирайки тези, които ни мамят, грабят и тровят с фалшиви храни
    Divi и bobi161 харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #36

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    А как стоят законово исканите задължителни профилактики?
    Нали закона дава 2 годишна гаранция и нищо не е споменато за допълнителни условия.
    kokovox одобрява това.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    5
    #37

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    Цитат Първоначално публикувано от Gyokov Виж публикацията
    А как стоят законово исканите задължителни профилактики?
    Нали закона дава 2 годишна гаранция и нищо не е споменато за допълнителни условия.
    Пример автомобилите - на 15 000 км или 1г обслужване задължително във фирмен сервиз.

    Sent from my ZUK Z2131 using Tapatalk

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    20
    #38

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    Цитат Първоначално публикувано от droid Виж публикацията
    Пример автомобилите - на 15 000 км или 1г обслужване задължително във фирмен сервиз.
    Аналогията с колите е обсъждана вече, неведнъж. Виж https://forum.setcombg.com/%D0%BF%D1...tml#post345655

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    95
    #39

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    Цитат Първоначално публикувано от Gyokov Виж публикацията
    А как стоят законово исканите задължителни профилактики?
    Нали закона дава 2 годишна гаранция и нищо не е споменато за допълнителни условия.
    Мисля че и затова вече не те карат да правиш профилактика за първите две години. Предупреждават, че третата година е задължителна - 40 лв., говоря от моя скорошен опит. Взех наскоро климатик с 3 год. гаранция.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,244
    #40

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    Относно годишните профилактики - щом са описани в Сервизното ръководсто и това за експлоатация, трябва да се направят в указания срок!
    За което се заплаща допълнително, разбира се.
    Тук две мнения няма и не може да има!

    Въпросът е, че при закупуване на климатик, търговецът трябва да има уредени отношения с официалния вносител и съответно фирма за монтаж и обслужване.
    Което явно в случая не е така.
    При това положение аз бих върнал уреда на търговеца в законовия срок от 14 дни. После ще търся оторизирана от вносителя на марката фирма.
    За да си спестя нерви и време в разправии за глупости!
    Въпреки, че закупуването и монтажа от оторизирана фирма не означава, че за времето на гаранцията на уреда, сервизът няма да загуби догоора, няма да фалира и т.н.
    Успех на колегата!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    20
    #41

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    Така, темата продължава ...

    Обиколих няколко фирми, поговорих си с разни хора и накрая си избрах една фирма, която да ми достави и монтира нов климатик, като премести сегашния в една спалня. Малка квартална, семейна фирмичка, на пазара от десетина години вече. Дойде човекът на оглед, разгледа и каза ОК, няма проблеми. Уговорихме пакетна цена - стойността на новия климатик, плюс монтаж, плюс преместването на стария климатик. Днес ми дойде редът за монтаж. Дойдоха хората, работиха, доколкото мога да преценя, добре работиха, нямам забележки към монтажа. Наложи се да променят мястото на външното тяло, защото новото било много голямо и не можело да се монтира на мястото на старото. Добре, така да е. Искам ли вибрационни тампони? Да, искам. Два комплекта, по 25 лв = 50 лв допълнително. Това при положение, че комплектът струва 8 лв, знам кой ги произвежда и за колко ги продава. После още пари за удължаване на тръбния път на стария климатик, още пари за демонтаж на стъклопакет и уговорената сума набъбна с 80 лв. Лошо. Щом е правен предварителен оглед, тези неща е трябвало да бъдат взети предвид и включени в договорената цена. Или работим на принципа "доим, докато спре да пуска"? Накрая ми се връчва един хвърчащ лист, разпечатан на домашния му принтер, със заглавие "гаранционна карта". В която пише, че гаранционното обслужване се поема от въпросния човек, само и единствено от него, и гаранцията веднага става недействителна, ако ремонт се извърши от някой друг, независимо дали оторизиран, сертифициран и т.н. Както и ако не е извършена годишна (платена) профилактика, без да се уточнява какво включва тази профилактика и колко струва. После получих пожелания за приятен ден и едно чао. Но не получих НИКАКЪВ документ за платените от мен пари, касова бележка и/или фактура, нито оригиналната гаранционна карта.

    Имам няколко мисли по всичко това. Непочтено е да се завишава веднъж договорена цена в процеса на работата. И да правиш 300% надценка на тъпите тампони. Неприемливо е да вземеш над 2000 лв от клиент, без да му издадеш касова бележка, освен това е и незаконно. Недопустимо е да не му дадеш и попълниш оригиналната гаранционна карта, като пробутваш някакво домашно сътворено произведение, налагащо незаконни ограничения. Двугодишната ми законова гаранция не може да бъде ограничавана или отменяна от допълнителни условия, свързани с разходи за клиента. Изрично го пише в закона, цитиран в предходните мнения. Ако за нормалната работа на техниката е необходимо да бъде профилактирана, да заповяда и да си я профилактира, без да ми иска допълнително пари. Това е в негов интерес, защото така или иначе законът ми гарантира безплатен ремонт в първите две години и ако няма такъв ремонт, той ще си спести разходи, не аз. За последните 3 години, от общо петте, съм съгласен. Стигаме до несръчния опит за налагане на монопол при гаранционните ремонти. Ако по някаква причина не съм доволен от него и не го искам покрай техниката си, това означава ли, че губя правото си на гаранционно обслужване? Не и според закона. Ами ако утре фалира или падне от шестия етаж и се пребие, да не чува дявола! - и гаранцията ми ли умира с него? Не мисля.

    Утре ще ходя до офиса да довнеса последната част от парите, че не ми стигнаха днес и ще си искам касов бон за парите. Да видим ... Най ми е лесно да насъскам данъчните след него, сестра ми е данъчна, но не искам. Човекът си разбира от работата и бачка яко, за да си изхранва семейството. Желая му успех, ама ако ще се ебаваме, този път не е познал.

    Някой има ли коментар?
    spas.slavchev одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #42

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    На първо място, утре като отидеш в офиса искай да ти издадат касова бележка за монтажа + фактура на физическо лице. Ако откажат, тогава вече директно отивай да пуснеш жалба в НАП. Там само такива гугутки чакат, да напълнят бюджета от тях и ще ги изгърбят доста.
    Относно монтажа, вече започвам да си мисля, че с монтажните фирми у нас трябва да се преговаря като с бавноразвиващи се.
    Може би клиентът трябва предварително да напише на един лист точно описани всичките си изисквания, какво точно иска - дължина на тръбите, каква изолация иска, задължително вакуумиране, как да бъде монтиран, тампони и т.н, отива с листа в някоя монтажна фирма, ония му казват на каква цена ще му изпълнят тези изисквания и ако цената го удовлетворява си стискат ръцете, ако не търси други и това е.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #43

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    Диви,и на мен ми поискаха по 25 лева за тампони от 8 лева ,но им отказах,и на мен не ми дадоха касови бележки за нищо..Бачкали яко викаш за да хранят семейства..Еми за три дупки да пробият 600 лева не са малко пари,колко е масрафа за тия три климатика ? За тия пари хората по цял месец работят в мината до нас.Три различни фирми ми монтираха и трите по един и същи начин процедираха,като че ли са се договорили.Някакъв хвърчащ лист ми даде едната,без печат ,нищо не значещ,другите изрязваха от кашоните номерата.Като ги попитах викаха - няма проблем,ако има нещо се обади.Първата работа им беше да ме уведомят ,че ако на втората година техен човек не направи платената профилактика гаранцията отпада.Аз обаче протестирах,и им казах че в гаранционните карти на фирмите от които съм купил климатиците това не е отразено.Последваше внимателен прочит от техна страна,и накрая с половин уста мрънкаха,че да,така било.Да не говорим че неприкрито злобееха,понеже съм си купувал климатиците от Софийски фирми,а не от тях.Поради факта че за същите климатици като мойте.местните глупаци им плащат по 150 лева повече на бройка,понеже са тъпи и не могат да направят два клика в нета и да видят че това Fudji го има за 1250 с монтажа,а местните фирми си му държат цена от 1370+20 = 1390 лева !!! И бабичките си го купуват,щото дървата станах по 100 лева.Сметай за какво пребиване става дума..
    Преди седмица отиват да монтират на мой познат нов климатик.Поискали му 60 лева представи си наглост и алчност нечовешка,за демонтажа на стария.Човека хване щангата и за една минута изкърти оная корубина и я хвърли на земята.
    Така че да знаеш,навсякъде е така,не само при тебе.Въглищата и дървата поскъпнаха драматично,хората се осъзнаха и започнаха да минават на климатици,фирмите са претрупани от заявки (чакал съм 3 седмици !!
    ) и не ти цепят басма.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #44

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    @Divi, зъболекарят слага упойка за 20 лева, струваща в аптеката само 2. Да тръгнем от тук. Всеки техник си калкулира труда за единица отработено време и когато дава оферта, изхожда от това. Практика е да се уговаря минимална цена, заради нелоялната конкуренция. Ако в последствие възникне усложнение, има 2 варианта:
    1. Да претупат някоя дейност, за да се вместят в цената.
    2. Да си свършат коректно работата, срещу допълнително заплащане.
    Лично аз, никога вече не купувам "безплатни" монтажи и не уговарям предварително никакви суми. Разглеждам ценовата листа на фирмата, която съм си избрал и смятам сам. Така мога грубо да сметна по колко взимат на час, за да преценя ориентировъчно разходите сам.
    Aleksandars, svetlio1, ivan74 и 1 други харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #45

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    В Бургас съдебната практика е такава, за 1 неиздадена касова бележка глобата е 1000лв. Един приятел 4 покупки на клиенти ги е минал през ПОС терминал и забравил да издаде бележки - 4 бона назад. Въпреки, че е платил данъците за тези 4 продажби, т.е. не е ощетил държавата.
    НАП ще му се зарадват на твоя човек с 10 годишна фирмичка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Гаранция на климатик
    От TANI във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 8
    Последно: 17-09-13, 14:45
  2. Отговори: 1
    Последно: 13-07-10, 18:21
  3. Доливане на фреон на климатик в гаранция?
    От Candid във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 146
    Последно: 13-02-10, 19:05
  4. Гаранция на климатик
    От lubopiten във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 301
    Последно: 31-01-10, 00:22
  5. Гаранция бойлер
    От taralion във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 07-09-08, 21:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе