Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 96

климатик и гаранция от BROS

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    20
    #46

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    Е, ходих до офиса. Два пъти, щото нали, вчера първи учебен ден и детето таквоз... Както и да е, дадоха ми фактура и касов бон, всичко е наред. Не видях смисъл да обсъждам другите неща с жената на човека, която седи в офиса.

    Ако в последствие възникне усложнение
    Додо, усложненията не са възникнали впоследствие. Бяха си там и преди огледа, и по време на огледа. Затова се прави оглед.

    Покрай теб се сещам за един стар еврейски виц. Баща и син, оптици. Малкият пита:
    -Тате, а как да определя колко пари да искам на клиента?
    - Виж сега, моето момче, много е просто! Казваш 50 лева, и гледаш клиента. Ако не се намръщи, продължаваш "... за едното стъкло, и още 50 за второто", и ако пак не се намръщи, продължаваш "... и за рамката още 100". Ако нищо не каже, продължаваш - и 20% ДДС.

    Три различни фирми ми монтираха и трите по един и същи начин процедираха,като че ли са се договорили.
    Пони, въобще не се съмнявам, че се договарят. По разни семинари и срещи точно това правят.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #47

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    Трябва да е доста стар вица, защото в днешно време да намериш евреин - оптик е като да срещнеш циганин с очила, ама не слънчеви. Като си имаме картел на търговците на горива и картел на банките, защо да си нямаме и такъв на монтажниците на климатизатори?

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #48

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    20
    #49

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #50

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    До това се стига, когато някой работи без пари. Винаги се стига до там.

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #51

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    До там се стига и от липса на клиенти. Или от прекалено много "доволни" клиенти. За причините всеки може да се сети.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #52

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    Знам ,че ще ме анатемосат ,но все пак да кажа от личен опит.
    Повечето от климатиците ,които имам са купувани на база цена.
    За да не голословнича ще дам 2 примера.
    МИ FH 25 съм го платил 1500-1600 лв (не помня точната сума) БЕЗ МОНТАЖ
    тогава климатика вървеше около 2000 лв
    нокрията съм я плащал 1600 лв пак купувана по същия начин.
    В момента цената е около2200-2300 .
    С климите нямам проблем.
    Монтажа ми го извърши едно момче както се казва на ,черно за 50-60 лв.
    Вярно е ,че цените са доста ниски и че имам един приятел ,който ми ги дава !
    Всичко това го казвам от гледна точка на надценката.
    Аз също се занимавам с бизнес ,но такива надценки от 500 лв ( даже и повече) са просто кожудерство.
    Печалби от рода на 25-30% са просто мечта в моя бранш.
    Относно покупката от разни сайтове мога да кажа ,че пазарувам така от доста време и ще продължа.
    Така разни фирми,които гледат да те изгърбят ще фалират.
    Поддържа се конкуренция в по-голяма степен.
    В форума се говори с отвръщение за различните техно вериги .....истина е ,че това е пряка конкуренция за тях.
    Много от хората продаващи/монтиращи климатици дори нямат магазин където да видиш на живо каквото искаш.
    Последен пример ще дам с колито ,които си купувам.
    Винаги ги купувам от Германия от представителството на дадената Марка.
    По тази схема един приятел поиска да дойде с мен да си вземе кола.
    Бяхме в Германия гледахме и аз му харесах една ,която той много не хареса.
    Цената в Германия и бе 35000 евро.
    След 2 месеца купи същата кола от представителството от България за 50 000 евро,НО ОТ БГ ДИЛЪРСТВО.
    Та така за печалбите.
    Докарване от Германия и продажба 15 000 евро печалба......Като се усети че колата е същата която гледахме му идваше да я запали,за да му я платят от каското.

    Та всеки сам избира колко да го правят на глупак.

  10. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #53

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Знам ,че ще ме анатемосат ,но все пак да кажа от личен опит.

    Монтажа ми го извърши едно момче както се казва на ,черно за 50-60 лв.
    Монтажът ти е изпълнен с крадени, от работодателя, материали! Нали се сещаш, че все някой ги е купувал!


    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #54

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    Един комплект за стандартен монтаж на климатик е около 35лв...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #55

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    Така като се хвалите с монтажа от едни момчета "на черно", нали сте наясно, че до никъде няма да се стигне. И нещата в държавата ще стават все по-лоши. Все други са ни виновни...
    Ненавиждам майстори, но като започнат да се правят сметки, защо не си ги монтирате сами и поддържате гаранционно. В подобни условия и пазар няма почва за сериозните хора. Започнат ли момчетата "на черно" да играят, рано или късно и малкото истински добри фирми ще изчезнат.
    Когато монтираха Ломото на баща ми видях с очите си какво беше качеството примерно на дренажната тръба влизаща в комплекта на климатика. Майсторите (чест им прави) ми казаха, че не биха сложили такова нещо на климатик монтиран от тях, въпреки че никой не може да ги обвини.
    Всички искат качество за "без пари". И аз искам! Но такъв филм няма. Тръгне ли спиралата с цените и дори добрите започват да правят компромиси, за да оцелеят. В един момент кадърните се отказват (често забягват в чужбина) и остават само шмекери и некадърници. Примерът с "*имакс" и платения Зубадан, а монтирания "объркан погрешка в склада" с няколко стотин лева по-евтин модел.
    Този пост е редактиран от VanDan; 18-09-17 в 09:44.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    20
    #56

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    Както обикновено, истината е някъде по средата.

    Кварталните монтажни фирмички да се занимават с това, в което са силни. То е бърз и качествен монтаж, ремонти и профилактика. Те НЕ СА добри търговци, не могат да се конкурират ценово с вносители, дистрибутори и големите вериги. Затова се започва с извиването на ръцете на клиента и опити за принуда по най-различни начини. Това НЕ Е добра практика и рано или късно ще бъде наказана от пазара и свободната конкуренция.

    Клиентът има право да търси ниска цена. Би бил глупак, ако не го направи. Не е почтено да му се вменява вина и да се правят изсмукани от пръстите обобщения, че българинът все гледал да мине тънко и бил такъв и онакъв.

    Знаем, че един доволен клиент ще доведе нови трима, но един недоволен ще откаже други дванадесет.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #57

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    Бързият и качествен монтаж струва пари. Освен, ако не е правен с крадени материали. Както е право на клиента да търси добри цени, така е право на монтажника да прави същото. Ужасно цинично звучи пост, в който обясняваш как фирмите за климатици работели с огромни надценки, но видиш ли ти, които едвам свързваш двата края купуваш парче желязо за 35000 евро.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #58

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    Вече се изясни, че истината е по средата. Преди много години бях започнал да си купувам телефоните от търговци, предлагащи най-ниска цена. Летях из облаците, държейки по убеждение Господ за Шлифера. И така, докато на два пъти не ми се наложи да търся гаранционна сервизна помощ за един самсунг и едно нтс. Обясниха ми как телефотите били, уж, мокрени и работата без пари не ставала. Така разбрах, че съм държал Мойсей за Жезъла. От тогава си купувам съкровищата от мобилните оператори и проблеми с гаранционното обслужване и "студената вода" не съм имал. Всеки да си прави сметката сам. Телефоните не се повреждали. И климите.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #59

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Бързият и качествен монтаж струва пари. Освен, ако не е правен с крадени материали. Както е право на клиента да търси добри цени, така е право на монтажника да прави същото. Ужасно цинично звучи пост, в който обясняваш как фирмите за климатици работели с огромни надценки, но видиш ли ти, които едвам свързваш двата края купуваш парче желязо за 35000 евро.
    Не мисля някъде да съм казал ,че едвам свързвам двата края.
    Мисля че водя нормален начин на живот.
    Ако едвам свързвах двата края нямаше да стоя и пиша в форума, а щях да работя.
    Нещата се изкривяват.

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #60

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Така като се хвалите с монтажа от едни момчета "на черно", нали сте наясно, че до никъде няма да се стигне. И нещата в държавата ще стават все по-лоши. Все други са ни виновни...
    Ненавиждам майстори, но като започнат да се правят сметки, защо не си ги монтирате сами и поддържате гаранционно. В подобни условия и пазар няма почва за сериозните хора. Започнат ли момчетата "на черно" да играят, рано или късно и малкото истински добри фирми ще изчезнат.
    Когато монтираха Ломото на баща ми видях с очите си какво беше качеството примерно на дренажната тръба влизаща в комплекта на климатика. Майсторите (чест им прави) ми казаха, че не биха сложили такова нещо на климатик монтиран от тях, въпреки че никой не може да ги обвини.
    Всички искат качество за "без пари". И аз искам! Но такъв филм няма. Тръгне ли спиралата с цените и дори добрите започват да правят компромиси, за да оцелеят. В един момент кадърните се отказват (често забягват в чужбина) и остават само шмекери и некадърници. Примерът с "*имакс" и платения Зубадан, а монтирания "объркан погрешка в склада" с няколко стотин лева по-евтин модел.
    Според мен, цената няма отношение към качеството на монтажа. Мурдарите си остават мурдари, колкото пари да им дадеш, пак ще ти прецакат монтажа. Няма гаранция, че като платиш много пари ще попаднеш на съвестни монтажници.
    Във форума имаше доста оплаквания и повечето не бяха от евтините.
    Едно вакуумиране на тръбния път колко оскъпява монтажа, че не щат да го правят?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Гаранция на климатик
    От TANI във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 8
    Последно: 17-09-13, 15:45
  2. Отговори: 1
    Последно: 13-07-10, 19:21
  3. Доливане на фреон на климатик в гаранция?
    От Candid във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 146
    Последно: 13-02-10, 20:05
  4. Гаранция на климатик
    От lubopiten във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 301
    Последно: 31-01-10, 01:22
  5. Гаранция бойлер
    От taralion във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 07-09-08, 22:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе