Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 20 от общо 20

почистване на филтрите и функцията economy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #16

    Отговор: почистване на филтрите и функцията economy

    На мен функцията ми харесва. Каква е ползата в преходните сезони като той не стига до номинал. Пък ако стига, при по-студено ще е на максимум и няма да смогне.
    Функцията гарантира консумация по-малка или равна номинал.
    Въпреки писаниците смятам че не бута градусите, щото няма нищо конкретно.
    "Малко" по-ниска е доста неопределено. Не е казано "понижава с 2 градуса заданието" примерно.
    Според мен това е хипотетично, че може да не достигне мощност ...
    Автора да пробва. Един ден с ЕСО, един без.
    Както ви е кеф, така я ползвайте.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    60
    #17

    Отговор: почистване на филтрите и функцията economy

    Аз в момента съм пуснал машините на HEAT, auto на степента за духане и ЕКО . Така направени настройките удачни ли са. И искам да попитам за сензора на LTCA дали да го активирам и как точно работи.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #18

    Отговор: почистване на филтрите и функцията economy

    Auto на вентилатора съм го ползвал само за проба и мен не ме кефи. - при отопление говоря.
    Ще ти кажа какви са разликите пък ти си преценявай предимства ли са или недостатъци.
    При избран AutoFan вентилатора се контролира от вътрешната температура. Колкото повече се доближава до зададената толкова по-слабо духа, съответно по-горещо. Отдаването е по-слабо заради по-слабият дебит което се конпенсира с напъване на компресора. Също се случва и да не достига зададената температура, заради слабият вентилатор който топли тавана, сиреч климатика. Той се самоизлъгва че е топло и намалява компресора, оттам пада още стайната температура.
    Или с други думи: По-слабо духане, малко по-голям разход и е възможно да не стига зададената температура.

    При избрана фиксирана степен, примерно Med (средна) вентилатора се контролира от температурата на топлообменника.
    Това, че си задал Med, не означава че ще работи на нея, а че това е максималната скорост на която му разрешаваш да работи. Колкото е по-вика температурата на топлообм., толкова по-силен ще е вентилатора. Доближава по-бързо заданието, след което компресора намалява обороти, пада темп. на ТО и намалява вентилатора.
    Или: Малко повече духа, малко по-малък разход, почти не изтърва зададената температура.
    За сензора не мога да дам мнение как точно работи.
    Този пост е редактиран от zxc0; 05-11-17 в 12:45.

  5. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #19

    Отговор: почистване на филтрите и функцията economy

    При мен всички са на Auto и е перфектно! Особено Фуджика е най-добре на Auto!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #20

    Отговор: почистване на филтрите и функцията economy

    Забравих да спомена, че в топлото време разликите са минимални. Когато нарастнат загубите, растат и разликите между режимите. Ако сте добре изолирани, почти не се усещат.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. мнение за Hitachi RAK50PEB/RAC50WEB ECONOMY
    От pastir във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 5
    Последно: 16-06-15, 15:07
  2. HITACHI RAK 35PEB ECONOMY vs. MITSUBISHI ELECTRIC MSZ SF25VE за 17 кв. стая
    От bat_doncho във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 18-12-14, 17:38
  3. взаимозаменяемост на филтрите?
    От Стоян във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 18
    Последно: 28-11-11, 16:35
  4. Sharp AY-U25SX-почистване на филтрите
    От rusevrrr във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 5
    Последно: 09-02-11, 10:11
  5. Подновяване филтрите на климатика
    От marian1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 7
    Последно: 30-12-10, 10:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе