Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

почистване на филтрите и функцията economy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    60
    #1

    почистване на филтрите и функцията economy

    1. Колеги първия ми въпрос е за почистването на филтрите. Монтажниците ми казаха ,че няма проблем да ги измия с вода след което мога веднага да ги поставя още мокри. Аз реших да ги почистя с прахосмукачката само. Вярно ли е казаното от монтажниците и как е най добре.
    2. Искам да попитам за функцията economy, дали е удачна и дали да я ползвам. Има ли плюсове и минуси.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Отговор: почистване на филтрите и функцията economy

    Чисти си ги с прахосмукачката и си ги мий на месец-два със студена вода.Изсуши ги преди да ги монтираш.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #3

    Отговор: почистване на филтрите и функцията economy

    1. Не е фатално да са мокри, но не е и чудесно. Да вкарваш излишна влага в климатика???
    Аз ги изтръсквам колкото може и внимателно с гъбичка попивам каквото е останало.
    Не ползвай някой як сешоар, че може да ги разстопиш и да се повредят.
    2. На Фуджитата Еко режима ги ограничава на номиналната консумация. Така не се форсира над номинал, особено след дефрост. Вече на -25гр. я изключих веднъж. Ако не ти стига отоплението може да я изключиш. На отопление винаги съм я ползвал.
    На охлаждане не ми хареса как работи и не я ползвам - само намалява вентилатора, при което конденза се увеличава.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    60
    #4

    Отговор: почистване на филтрите и функцията economy

    Питам за отопление дали да го ползвам. Какви са плюсовете и минусите?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #5

    Отговор: почистване на филтрите и функцията economy

    Ако не ги изключваш, разлика няма да видиш.
    Ако му задаваш над 4 градуса над стайната само тогава ще се ограничи на номинал ако е зададен ЕКО.
    Плюсове ако е включен: По-малко заскрежава след дефрост и СОР-а не намалява, щото не ходи над номинал.
    Минуси: При много студено време може да не може да стигне желаната температура и една идея по-бавно достигане на темпетатурата.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    60
    #6

    Отговор: почистване на филтрите и функцията economy

    Значи да пусна ЕКО.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #7

    Отговор: почистване на филтрите и функцията economy

    Пускай го, пък ако не ти стига мощност в най-студеното ще го спреш.
    Все пак е бутон на дистанционното - лесно се вкл./изкл.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Панагюрище
    Мнения
    103
    #8

    Отговор: почистване на филтрите и функцията economy

    На някои модели ЕКО то е -2 градуса от зададените!

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #9

    Отговор: почистване на филтрите и функцията economy

    Екото е +/-2С на зададените градуси.На отопление е 2С надолу ,на охлаждане 2С нагоре- поне така пише в упътването и ограничаване на макс. мощност на 70% - т.е. може да се развърти до 70% от максимала.Пробвал съм го 1 път лятото - много тъпо!
    Като искам 2С нагоре просто ще си го настроя на толкова

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    60
    #10

    Отговор: почистване на филтрите и функцията economy

    Аз съм с машините от подписа ми и при тях ли е 2С надолу при отопление.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #11

    Отговор: почистване на филтрите и функцията economy

    При Фуджи 12LGC, ECO-то и режим отопление, ограничава консумацията точно на номинал. Не мърда никакви градуси, гарантирам. Измервано много пъти.
    Нямам твоите модели и не мога да гарантирам на 100%, но при фуджи най-често се ограничава мощността, а не като при други марки да смъква с 2 градуса, което е маса тъпо и безсмислено.
    Пробвай и сподели, за да знаем и ние! Фуджито реагира веднага поне на командите.
    Остави ги да се кротнат на някаква температура и натисни ECO - то. Ако веднага се изключи компресора и вентилатора, значи смъква градусите. Ако нищо не се случи, значи само ограничава номинала, както твърдя.

    При охлаждане ЕСО-то смъква вентилатора на най-ниска степен, което е тъпо. Не мисля че бута градусите нагоре. Просто слабият дебит смъква температурата на питата, което ограничава още малко компресора.
    В комбинацията тези на двете - слаб дебит и ниска мощност на компресора е възможно да не е достатъчна тази охлаждаща мощност в топла стая и може да доведе до покачване на температурата евентуално. - При охлаждане съм го ползвал много малко за проба, но не ми харесва. Хем духа по-студен въздух, хем прави повече конденз. Някои пък се радват на такъв режим, била по-мека работата уж.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    124
    #12

    Отговор: почистване на филтрите и функцията economy

    При работещ климатик и пускане на "еко" не се промени работата на климатика, поне не веднага, за след това във времето как е повлиял на работата на машината - не знам.

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #13

    Отговор: почистване на филтрите и функцията economy

    LUKA :
    Относно функцията ECONOMY● При активиране на режим ECONOMY, температурата в помещението е малко по-висока от зададената при охлаждане ипо-ниска при отопление. Работата в режим ECONOMY може да осигури много повече спестяване на енергия, отколкотов обикновен режим.● В случай на единичен тип климатик, при максимална мощност, функцията ECONOMY е около 70% от мощността приработа на климатика в нормален режим на охлаждане и отопление.● В случай на мулти-тип климатик, режимът на работа ECONOMY е възможен само за настройка на вътрешния модул.● Ако помещението е охладено (или затоплено) добре по време на режим ECONOMY, изберете нормален режим на рабо-та.● По време на работа в режим AUTO, работата на климатика не може да се промени към режим ECONOMY дори акофункцията ECONOMY е избрана с натискане на бутон ECONOMY.
    http://www.serviz-klimatici.com/pdf/...-asyg-luca.pdf страница 10
    За LTC е същото :
    https://*********/image/information-p...su/ASYG-LT.pdf стр 9.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    666
    #14

    Отговор: почистване на филтрите и функцията economy

    Тази функция просто скопява машината.Действа при преходни периоди,иначе пречи!Не я препоръчвам .

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    98
    #15

    Отговор: почистване на филтрите и функцията economy

    В упътването на luca и lmca пише, че ако не е темперирано помещението да се превключи на нормална работа на климатика.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. мнение за Hitachi RAK50PEB/RAC50WEB ECONOMY
    От pastir във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 5
    Последно: 16-06-15, 15:07
  2. HITACHI RAK 35PEB ECONOMY vs. MITSUBISHI ELECTRIC MSZ SF25VE за 17 кв. стая
    От bat_doncho във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 18-12-14, 17:38
  3. взаимозаменяемост на филтрите?
    От Стоян във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 18
    Последно: 28-11-11, 16:35
  4. Sharp AY-U25SX-почистване на филтрите
    От rusevrrr във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 5
    Последно: 09-02-11, 10:11
  5. Подновяване филтрите на климатика
    От marian1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 7
    Последно: 30-12-10, 10:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе