Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 55

Догодина AMD ще се откаже от производството на чипове?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    91
    #31

    Re: Догодина AMD ще се откаже от производството на чипове?

    Колеги, що четете български сайтове и списания, част от които се списват от "журналисти" дето един компютър не са асемблирали и като видят видеокарта нe могат да я различат дали е PCI-X или AGP, а са седнали да дават фундаментални становища за Intel и AMD? Те фирми от сорта на DELL, Toshiba и HP непрекъснато увеличават дела на AMD процесорите в своите машини, щото искат да фалират ли? Хайде админи-те да затворят темата, че аман от разбирачи!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #32

    Re: Догодина AMD ще се откаже от производството на чипове?

    Цитат Първоначално публикувано от bright
    Колеги, що четете български сайтове и списания, част от които се списват от "журналисти" дето един компютър не са асемблирали и като видят видеокарта нe могат да я различат дали е PCI-X или AGP, а са седнали да дават фундаментални становища за Intel и AMD? Те фирми от сорта на DELL, Toshiba и HP непрекъснато увеличават дела на AMD процесорите в своите машини, щото искат да фалират ли? Хайде админи-те да затворят темата, че аман от разбирачи!
    Никой не казва че ще фалират - идеята бе да си перструктирират бизнеса
    Процесори отново ще има , но можеби не и с щампа АМД, подобно на Cyrix , но дали ще стане е друг въпрос!

    Незнам колко забелязваш но отново , Dell ,Toshiba, HP и др. се насочват към Centrino mobile ( c2d mobile ),защото веднъж че е по-удачен и производителен, второ че е вече не е толкова скъп, и трето - макар и да не иконимичен като Turion е по-издържлив .

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #33

    Re: Догодина AMD ще се откаже от производството на чипове?

    темата е "Догодина AMD ще се откаже от производството на чипове?"
    постовете, които не отговаряха на темата бяха изтрити
    за оплаквания armenskiq.pop@radio_erevan.org

    FearMe

  5. bufo
    Guest
    #34

    Re: Догодина AMD ще се откаже от производството на чипове?

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Незнам колко забелязваш но отново , Dell ,Toshiba, HP и др. се насочват към Centrino mobile ( c2d mobile ),защото веднъж че е по-удачен и производителен, второ че е вече не е толкова скъп, и трето - макар и да не иконимичен като Turion е по-издържлив .
    В последния брой на PCPRO UK Октомври 2007 (не ме питайте защо е с тази дата) има статия че Евро Комисията разследва Интел за злоупотреби със доминиращо положение на пазара за Цпу-та.Дадени са няколко обвинения: предлагане на процове на по-ниски цени от реалните за десктоп пазара ; финансово стимулиране за намаляне на използването или забавяне на нови продуктови линий със Амд процесори ; предлагане на процесори за сърварния пазар на по-ниски цени от реалните.
    Прави се и сравнение на финансовата мощ на двете фирми- Интел със ~ 67*10^12 английски лири,а Амд със 3.7*10^12 английски лири.Вижда се колко е равна борбата.И как изведнъж Интел станаха толкова щедри .Все пак се отбелязва че в сегашния момент процесорите на Интел са Много добри.И като цена и като производителност.
    Съжалявам че не мога да намеря статията на pcpro.co.uk , но намерих подобна
    http://www.internetnews.com/bus-news...le.php/3691516
    Там са дадени имената на "спонсорираните" фирми производители на комп'три Делл,Тошиба и Сони.Също се споменават и Ейсър,Нек и Фуджитсу като частично спонсорирани или побутвани да не използват продукти на АМД.
    Споменава се и за отсъждане на Japan's Fair Trade Commission че Интел са нарушили анти-тръстовите закони. В америка и Южна Кореа има същите постановления на съответните комисии.
    П.С. Забравих да добавя коментара от страна на Интел във връзка със сегашните обвинения "Направих ме го за добро на клиентите"
    П.П.С. А ето я споменатата статия http://www.pcpro.co.uk/news/121201/e...-position.html

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #35

    Re: Догодина AMD ще се откаже от производството на чипове?

    Надявам се не очакваш конкуренцията да е лоялна.

    Кажи ми с кое са ти накърнили твоите интереси.

  7. bufo
    Guest
    #36

    Re: Догодина AMD ще се откаже от производството на чипове?

    Когато намалеят приходите на Амд,ще намалеят/свършат парите за изследвания и разработки на нови продукти.
    Тогава интел ще се почешат по задните части и ще си кажат "Сегашният процесор е много добър,няма за какво да пилеем пари за нови разработки,време е да помислим за акционерите,цените на процесорите са неоправдано ниски".От което следва $$$ цени на най-слабите им процесори.
    Не мога да се сетя колко време мина от P60MHz до P66MHz.И на какви цени бяха.
    И тогава няма няма да има по 1-2 компютъра във всеки дом.
    Всичко от втория ред надолу със го гледал,надявам се и вие да си го спомните този филм.
    Та така могат да накърнят мойте интереси във бъдещето.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #37

    Re: Догодина AMD ще се откаже от производството на чипове?

    Аз въпреки, че не съм фен на AMD, така и не разбрах защо трябва да си взема интел ? Core 2 duo е хубав процесор, но защо трябва да харчи толкова много ток. Като сравня не е толкова по-бърз от AMD, но за сметка на това харчи доста ток. Тази новина ми се струва нещо изфабрикувана. Как се зарязва бизнес за толкова пари ? Следващия процесор също ще е AMD именно поради причината, че нямам собствен ВЕЦ Не знам може другите потребители да не разсъждават като мен и за това AMD , да не издържат на натиска.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #38

    Re: Догодина AMD ще се откаже от производството на чипове?

    Цитат Първоначално публикувано от MAKAPOB
    Core 2 duo е хубав процесор, но защо трябва да харчи толкова много ток. Като сравня не е толкова по-бърз от AMD, но за сметка на това харчи доста ток. *********************************************************** Следващия процесор също ще е AMD именно поради причината, че нямам собствен ВЕЦ
    и колко псоред теб е в пари консумацията ?
    Стана ми интересно.
    По тази логика колко крушки имаш в полилеите си у вас, щото дори най-енерголакомия процесор на интел харчи по-малко от една 75W крушка !

    АМД имат 35W & 65W процесори но това е при Idle режим.
    Отделно кой те излъга че AMD x2 производителен като Интел C2D
    6000+ X2 не може да се сравни с Intel C2D 2140 /60

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #39

    Re: Догодина AMD ще се откаже от производството на чипове?

    Аз гледам това, което ми е по джоба. Тези модели за по 200 300 долара Благодаря, нямам такава нужда от изчислителна мощ. Искам да стане ясно, че гледам от моята гледна точка. За мен е важно колко харчи компютъра в idle режим. Съмнява ме някои тук компютъра му да е винаги на 100% натоварен. А и колко точно излиза не мога да кажа, но като мога да плащам по-малко защо пък не. Защо да плащам за ток, които само ще стопля още повече PC-то , от което едва ли има нужда

    http://www17.tomshardware.com/2007/0...amd_unbeatable


    Сега погледнах едно ревю. Не отричам, че са по-бързи, но за мен лично не си заслужава. Не забелязвам такава огромна разлика . Какво му е лошото на X2 3800+ ? A и като си правя сметката хубава интел система идва повече пари от AMD такава

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #40

    Re: Догодина AMD ще се откаже от производството на чипове?

    Отново грешиш , в момента разликата е малка
    Процесорите отдавна не са по 200-300 $ ( за Е2140 & Е2160 ) говоря.
    Аз съм с 3600+ Брисбане и сега да ти кажа малко ме е яд че не дадох ощр 100 лв и да имам в далеч по-бързи иактуален комп.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #41

    Re: Догодина AMD ще се откаже от производството на чипове?

    E колко са ? 6000+ е към 170$ в щатите тук е ясно колко ще дойде. Понеже ти отвори дума за него и за това споменах за парите. Иначе разликата на бюджетните е смешна около долар два, но като цяло конфигурацията ми излиа повече

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    91
    #42

    Re: Догодина AMD ще се откаже от производството на чипове?

    За AMD феновете има добра новина http://www.thg.ru/technews/20070813_080008.html. Дано и разликата в цените да е пак в полза на AMD.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #43

    Re: Догодина AMD ще се откаже от производството на чипове?

    Идеята ми бе че няма голяма разлика ценово в Е2140 § 3600+
    но производителността на Е2140 е много повече ( да не казвам повече - близо е до 6000+ )
    Отделно от това консумацията им е в много малка разлика - АМД 3600+ е 64W и Интел Е2140 е 65 W ( INTEL Pentium E2140 (HH80557PG0251M) | Conroe-L (Dualcore/1600MHz) - L2-Cache 1024KByte - Bustakt 800MHz - Sockel LGA775 (65 Watt) )

    Колкото и бюджетен да е Е2140 е много по-изгоден от 3600+, във всички положения

    Другото което може да сравниш е дъната , но там имаш голям избор - и пак хубавите дъна струват много , а бюджетните са си добро решение ако не смяташ да клокваш много!
    Всичко останало от хардуера е еднакво .

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #44

    Re: Догодина AMD ще се откаже от производството на чипове?

    Лично не съм проверявал, но от ревютата оставам със съвсем други впечатления относно производителността

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #45

    Re: Догодина AMD ще се откаже от производството на чипове?

    Цитат Първоначално публикувано от MAKAPOB
    Лично не съм проверявал, но от ревютата оставам със съвсем други впечатления относно производителността
    Когато ги тестваш като мен , пак ела да спорим. Ето затова не вярвам на ревюта , писани от некаърни драскачи.
    Е2140 е по-бърз от 3600+ , както и да го въртиш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ME MSZ-FD25VA - може ли да откаже плазмения електрод?
    От slm67 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 30
    Последно: 28-01-12, 18:49
  2. Чипове
    От stoinovich във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 09-05-10, 10:11
  3. Догодина излиза нов Windows, обяви Бил Гейтс
    От sclera_bg във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 07-04-08, 18:14
  4. Отговори: 6
    Последно: 30-11-06, 10:21
  5. Софтуерът поскъпва до 30% догодина
    От IvO™ във форум Коментирай новина
    Отговори: 35
    Последно: 03-07-06, 23:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе