Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е повредената ви пералня ?

Гласували
237. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Miele

    9 3.80%
  • Bosh

    6 2.53%
  • AEG

    18 7.59%
  • Siemens

    9 3.80%
  • Electrolux

    15 6.33%
  • Gorenie

    27 11.39%
  • Whirpool

    32 13.50%
  • Privileg

    4 1.69%
  • LG

    7 2.95%
  • Samsung

    14 5.91%
  • Ariston

    53 22.36%
  • Zanussi

    6 2.53%
  • Siltal

    2 0.84%
  • Candy

    15 6.33%
  • Beko

    14 5.91%
  • Edesa

    0 0%
  • Fagor

    5 2.11%
  • Smeg

    0 0%
  • Baukneght

    1 0.42%
Страница 54 от 80 ПърваПърва ... 444525354555664 ... ПоследноПоследно
Резултати от 796 до 810 от общо 1187

Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #796

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Каква диференциална разлика ще настроим?...???
    Мембраната трепти с различна честота!
    Самият ниворегулатор не може да се пипа/манипулира/ !
    Мислиш,че ще е*еш дявол във въздуха?
    Не става!

    Пресостата е последно поколение/много сложен/, свързан с процесора и памет!
    Не си прави експерименти с него!
    Приятелски ти го казвам,че не може да се манипулира без последствия!!!
    Нали се сещаш,че на чужд гръб сто тояги са малко!!
    Постоянно захранване,маса и изход !
    Ще го манипулирате,кога цъфнат на баба налъмите!
    Ако иска и Бадр да участва в настройките!
    ----
    После Викинга бил немски фен?
    Да обаче без софтуер и компютри,само на една пералка се променят програми вода и т .н.
    Дори и с удължаване на маркуч ефектът ще е минимум,някакви милилитра,!
    Така,че не сте открили топлата вода!!

    Карата ме обвини,че пиша само за лагери и семеринг?!
    Кой от тези разбирачи поръчва оригинални и ползва преса??
    После Викинга е калпав!
    Да ще бъда!
    Този пост е редактиран от Viking72; 11-06-18 в 01:21.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #797

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Попитах какво е диференциална разлика (гледам ти нямаш желание да обясниш). Но ще погледна какво мисли Интернет по въпроса, за да не натоварвам излишно базата на форума

    Мембраната НЕ трепти, продължавам да смятам. Една платчица преобразува нейното положение в импулси. Но самата мембрана НЕ трепти.

    Ниворегулаторът може да се манипулира. Като ми остане време, ще заснема и ще ти обясня къде да си водиш бележки

    Не си падам по рогатия. Инак лафът включва и "на завой". Ако нищо не ти говори, пропускай и цитираната част - твърде хамалска е някак за форум.

    Дали е сложен пресостатът не мога да кажа, за мен пералните са нещо, служещо за пране, не са смисълът на живота ми, та нямам поглед.

    Не схванах чий гръб ще понася тоягите, но това, че джиджавката има 0V, 5V и балимааму какви импулси го схванах на първо казване, още като си открих типа на пресостата. След като си бил така добре запознат с него, нямаше да е лошо да споделиш, за да ми спестиш немалко ровене по мрежата. Продължавам да мисля, че преди платката да генерира импулси, има една проста "аналогова" част, която едва ли е мръднала като начин на работа последните декади.

    Междувременно, поливай бабините налъми, та да има някакво обяснение цъфтежът им.

    Да бъдеш фен на немците не е забранено. Не е забранено и да са ти противни. На мен са ми откровено неприятни. Бих могъл да нахвърлям стотина довода и защо.
    Този пост е редактиран от Karata; 11-06-18 в 01:31.

  4. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #798

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Кара уважавам те като събеседник!
    Не мога да ти помогна с пералката!
    Мислих,но не стават нещата.
    Софтуера е водещ.
    Но нямаме достъп.
    Не ми се нерви!

  5. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #799

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Ако имах софтуер, не бих задавал въпроси. Лека нощ!


    ---
    Ще редактирам тук, че да не разводнявам темата допълнително...

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Няма как да имаш софтуера! Сигурно от официалните сервизи не разполагат с него?
    Ако щеш вярвай, имах такива подозрения
    Този пост е редактиран от Karata; 11-06-18 в 01:43.

  6. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #800

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Няма как да имаш софтуера,,!
    Сигурно от официалните сервизи не разполагат с него?

    - - - - - - - - - -

    Лично аз не мога да дам адекватно решение!
    Всичко прегледах,но съм безпомощен!

    Все пак си дал сериозна сума за пералката,така че...

    Това,че ми пожелаваш лека нощ,не е решение на проблема !
    Всичко мислих,но не мога да помогна.
    Дори пералката да беше моя,не бих си правил експеримент с ниворегулатора.
    Сериозен съм,страх ме е!
    Не мога да предположа последствията!
    Все пак това е лично мнение,но се надявам,че не греша!
    Този пост е редактиран от Viking72; 11-06-18 в 02:18.

  7. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #801

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Цитат Първоначално публикувано от Karata Виж публикацията
    Дали можеш да дадеш идея колко да го удължа (предполагам в проценти от настоящата дължина) за да постигна резултат около 10-15 литра вповече (вероятно е доста сложен въпрос, предвид че за съжаление, аз не мога да дам информация колко вода понастоящем налива пералнята).

    Да, има винт пресостатът, просто е скрит под капачката (ето тук човекът раздроби един такъв и се вижда винтът). Разбирам, че не ти допада идеята малоумници да бърникат по пералните, но аз все таки ще направя някаква интервенция - било с маркуча, било с пресостата, защото наливането на вода с тубата не ми е приятно занимание, а така или иначе, не съм склонен да оставя пералната да "пере" с идеята за икономия на вода.

    Имам още един въпрос: пералнята има програма "плакнене и центрофугиране". Нямам никакви забележки по отношение на нивото на водата при тази програма. Ако направя желаната манипулация на нивото, това предполага, че и тази програма ще бъде с коригирано ниво, нали? (предполагам, че там ще ми напълни до средата на люка )

    Моля те, обясни вкратце що е то диференциална разлика и как би могла да се настрои, след като няма втори/трети винт пресостатът?
    Да, не мога така да преценя с колко да се удължи маркучето, но можеш да почнеш с 20-25см и евентуално да намаляваш.Може разбира се да корегираш и с винта.И при двата варианта всички програми са с коригирано ниво.
    Дифернциалната разлика е разликата м/у нивата на включване и изключване.Нарича се диференция.Както се вижда от клипа, ако твоя пресостат е същия, това е съвсем елементарен генератор на импулси и никакви особени последствия не може да има от корекцията му.Навиването на винта увеличава нивото.
    Този пресостат няма нужда от корекция на дифренцията.Тя се коригира при механичните.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #802

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Благодаря, badr! Полезно и ясно. От опита ти - около оборот да навия за пробата добра отправна точка ли е?

  10. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #803

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Цитат Първоначално публикувано от Karata Виж публикацията
    Благодаря, badr! Полезно и ясно. От опита ти - около оборот да навия за пробата добра отправна точка ли е?
    Да, точно с един оборот почни.

  11. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #804

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Ето резултатът като долея точно 15 литра вода в прералнята (на програмата, която най-често се ползва): PHOTO и VIDEO. Как мислите, прекалено ли е?

  12. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #805

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Как 15л вода?
    Все съм чувал да добавят литър два,ама 15?

    Кара,тази пералка има ли циркулационна помпа?

    Погледна ли стойностите на ниворегулатора??
    0-300 мм Н2О
    Не знам колко ход има този винт?
    Ама как ще стане с двете пружини не ми е ясно?
    Този пост е редактиран от Viking72; 11-06-18 в 23:00.

  13. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #806

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Те така - 15 литра налях, за да постигна това, което се вижда. Аз си мисля, че нещо такова е добре да гоня като ниво. Разбира се, бих приел аргумент, че е леко високо, но наистина аргумент, не просто изказване без доводи (а довод като "инженерите на Whirlpool най-добре знаят" не бих приел, все пак и аз съм инженер - ние инженерите не сме добри перачи).

    Откъде да знам има ли циркулационна помпа - ето ти ръководство, ти кажи има ли. Всичко, което знам за тази пералня е това, което има в ръководството за употреба и в това сервизното, което е в линка, както и че можех да си я позволя (купих я напук на вечния ти рефрен, че комбинираните уреди са боклуци и че само немците могат да перат). А, и защото съм доволен засега от другата Whirlpool, която взех преди година (с горно зареждане). Инак дори не зная какво е то циркулационна помпа и защо може да има, а може и да няма такава. Ако има какво, ако няма - тогава какво?

    Погледнах. Смяташ, че с тези 15 литра ще надскоча максимума ли? Че след например 5 литра ще съм надскочил възможностите на регулиране ли? И аз не знам колко ход има, но не ми казвай, че си очаквал да зная. Повтарям - аз съм прост (и просто разсъждаващ) инженер, не съм специалист по стотици типове перални. Затова и питам и търся съвет.

    Стига с тези две пружини, не разбирам какво толкова смущаващо намираш в тях. С двете пружини, регулирането е по-линейно. Ако аз трябваше да направя такъв регулатор, и аз бих ползвал две пружинки.

    ---

    Не разбрах мнението ти, обаче. Ти смяташ ли, че нивото, което се вижда е добре или смяташ, че е високо? Това с колко вода съм го постигнал е нерелевантно - дадох информация, за да добиете представа ти и badr, защото само двамата проявихте желание да дадете някакви съвети по въпроса (за което съм много благодарен).
    Този пост е редактиран от Karata; 11-06-18 в 23:38.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #807

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Ти какво се нервиш?
    Аз да не съм конструкор на пералки?
    И при тях участват различни инженери и маркетинг!
    Циркулационната помпа е икономия на вода.
    Различните фирми ползват ,различни наименования.Примерно джет система при Аег-Електролукс.
    Естествено,че при такива системи се ползва минимум вода-„супер икономии и не знам колко плюса след А”.
    Разчитат на мокрене на дрехи точно с тази помпа.

    Явно си се решил на корекции?
    Моето мнение е да поръчаш ниворегулатора и да купиш маркуч.
    Дори и да се обърка нещо,слагаш оригиналните и нямаш проблем с гаранция!
    Този пост е редактиран от Viking72; 11-06-18 в 23:49.

  16. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #808

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Аз принципно съм нервен, но в случая не знам от'де реши, че се нервя - напротив, чувствам се прекрасно и съм безмерно спокоен Задето те накарах ти да провериш ли? По-лесно би я познал, предполагам. Е, има ли?

    Това, което забелязвам е, че налива водата на няколко етапа в продължение на почти 10 минути, като налива няколко секунди, спира, след минута пак налива за няколко секунди, пак спира и така няколко пъти. Не чувам шум на помпа по време на прането, ама тя може и да е много тиха... знам ли.

    Да си потретя въпроса, защото упорито НЕ му отговаряш - как ти се струва нивото на водата, което се вижда на снимката и клипчето?

  17. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #809

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Човек всички наливат така!
    Дори Миелето ми налива по този начин.
    Единственото,което направих -влизане в сервизното меню,добавяне на +2 плакнения и ползване на wasser plus/допълнително количество вода/,активиране на памет и охлаждане преди изхвърляне на водата.
    Миеле позволява с комбинация от бутони,коригиране/добавяне,активиране/ на параметри/функции/.
    За други марки не знам може ли да се променят стойностите по този начин?

    Последно търсих варианти за Сименс,но ударих на камък!
    Почти няма никаква информация.

    Другото е,че от години слагаме прах само в барабана и не ползвам омекотител и течен препарат!
    Дори най-новите Миелета със системата за течен препарат и дозировка-страдат от запушване и създават проблеми след гаранцията!
    Този пост е редактиран от Viking72; 12-06-18 в 00:18.

  18. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #810

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Това е вече някакъв отговор. Т.е. вече не ти изглежда толкова абсурдно желанието ми да махна няколко А-та от енергийния клас на пералнята и манипулирането на пресостата вече не смяташ за глезотия.

    Без претенции да имам поглед върху достатъчно много перални, но НЕ, не всички наливат така. Обратно - повечето НЕ наливат така. Но пък на мен ми се струва, че така е добре (не претендирам да съм мерило, де, затова помолих за обосновани мнения)

    Инак какво и по какъв начин германката можела и правела... не ми помага. Както споделих, не харесвам немски ра'оти - не коли, не перални, не манталитет. За чувство за хумор да не говорим
    Този пост е редактиран от Karata; 12-06-18 в 00:17.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 54 от 80 ПърваПърва ... 444525354555664 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От Alexi във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 92
    Последно: 20-03-24, 20:43
  2. Готварски печки - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От avenger във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 24
    Последно: 31-12-23, 11:24
  3. Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От Lupus във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 138
    Последно: 02-11-23, 21:19
  4. Бойлери - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От avenger във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 20
    Последно: 11-10-22, 10:18
  5. Аспиратори - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От hristoslav2 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 02-02-15, 10:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе