Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е повредената ви пералня ?

Гласували
239. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Miele

    9 3.77%
  • Bosh

    6 2.51%
  • AEG

    18 7.53%
  • Siemens

    9 3.77%
  • Electrolux

    17 7.11%
  • Gorenie

    27 11.30%
  • Whirpool

    32 13.39%
  • Privileg

    4 1.67%
  • LG

    7 2.93%
  • Samsung

    14 5.86%
  • Ariston

    53 22.18%
  • Zanussi

    6 2.51%
  • Siltal

    2 0.84%
  • Candy

    15 6.28%
  • Beko

    14 5.86%
  • Edesa

    0 0%
  • Fagor

    5 2.09%
  • Smeg

    0 0%
  • Baukneght

    1 0.42%
Страница 75 от 80 ПърваПърва ... 25657374757677 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,111 до 1,125 от общо 1187
Like Tree131Одобрявам

Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,288
    #1111

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване


  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #1112

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    https://varna-service.business.site/#details

    Ползвал съм няколко пъти услугите му, коректен е човека, нормални цени....Имаше и собствен сайт, но сега не мога да го намеря,

    Ето и бг мамите го препоръчват:
    https://www.bg-mamma.com/?topic=1078088

    Успех
    Чух се с господина каза, че се смяня цялият казан, трилъчката не се продава като резервна част.

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Лепен ли е барабана? Правят се, но трябва да е опитен майстора.
    AEG/Electrolux/ Zanussi са едни и същи. Поне за еднаквите серии.
    Отиваш в ЕКОМ с продуктовия код. Предполагам имат сервизи/ техници във Варна, с които работят.

    Не ги гледай цените в ASH! Питай по телефона оторизиран сервиз на AEG/ Electrolux, за да се ориентираш.
    Понякога нови комплекти има и в продавалниците, но е рядко.
    Напиши продуктовия код и точния модел (с буквите) на машината. На етикета на люка отпред го има. Започва с 91хххх (девет + 2 цифри).
    Барабана е лепен.
    От ЕКОМ ми дадоха селефона на споменатия по горе Мишо и Светльо 0888245820 който каза същото трябва да се подмени целият казан не се продава трилъча. Препоръча ми да видя в сервиза цена. В https://servicebg.net/ на номера за резерви части 052 510 115 ми дадоха цена 296лв за целият казан.
    Prod. No. 914530943 00
    В Еком с този номер не излиза трилъч EKOM : Каталог

    След като не може да се намери трилъча като резерва част до каква сума бихте оправдали за смяна на казана? Пералнята е AEG L76275FLE с инверторен мотор 52.2см 1200рпм поставена под плота в кухнята с вратичка така, че дълбочината е критична.
    Гледам, че друг метор е заваряване на трилъча, но самият детайл е сериозно корозирал така, че не ми изглежда на трайно решение.
    Този пост е редактиран от Zygot; 15-08-23 в 11:04.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,288
    #1113

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Няма дадена като част нищо от съдържанието на казана + барабана.
    В Ирландия на сайта на Electrolux цената на казана комплект Prod. No 3484166404 е 189Euro < 380лв.
    Питай по телефона в EKOM с номера на пералнята Prod. No. 914530943 00 и на казана Prod. No 3484166404 дали нямат по-изгодни цени и въобще резервни части.
    Прецени си общото състояние на машината и дали си заслужава влагането в нея на 400лв. и още поне два дни работа.

    За да се стигне до трилъчката, трябва да се разреже казана.
    От качеството/ резултата на тази операция зависи дали въобще след това може да се сглоби казана. Т.е. механично да се залепи и укрепи с болтове и гайки на съответните места. Те си стоят удебелени от предишния вариант на разглобяемия казан.
    Има вероятност при рязането да се повреди необратимо казана.
    Замена подшипников в стиральной машине Electrolux, Zanussi, AEG - YouTube
    Замена подшипников в стиральной машине Electrolux Zanussi AEG - YouTube
    От друга страна, ако смяташ да търсиш кръстачка, задължително трябва да свалиш оригиналната! както и да смениш лагерите, семерингата и смазката, естествено.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #1114

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    От друга страна, ако смяташ да търсиш кръстачка, задължително трябва да свалиш оригиналната! както и да смениш лагерите, семерингата и смазката, естествено.
    Бих я ремонтирал, но доколкото виждам няма резервни части за нея. Нито кръстачка нито лагери. Дори и да я отворя с какво да заменя текущите?

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    758
    #1115

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Цитат Първоначално публикувано от Zygot Виж публикацията
    по горе Мишо и Светльо 0888245820 който каза същото трябва да се подмени целият казан не се продава трилъча. Препоръча ми да видя в сервиза цена. В https://servicebg.net/ на номера за резерви части 052 510 115 ми дадоха цена х00лв за целият казан.

    След като не може да се намери трилъча като резерва част до каква сума бихте оправдали за смяна на казана? .
    Колко е Х, за да ти кажем дали си струва ремонта? При всички случаи нов, заводски оборудван казан е по-добре от ремонтиран, стига да не е на космическа цена.Преди 2 г. и аз бях пред такава дилема - смяна на лагери с лепене на казана или нов казан на цена 220 лв. от Еком-Варна, за моята 15 г. Hоtpoint Ariston AQXL 109, с инверторен мотор.
    По съвет на Gena_bs си купих цял казан, аз си го сменях.Да е жив и здрав човека, че ми даде такъв съвет, че в такъв филм щях да влеза, да стоя 1 месец без пералня и пак да поръчам цял казан. Мишо техника ми е казвал, че има случаи, при които сменя лагери и малко след това нещо друго дава дефект и хората, едва ли не му се сърдят на него.При мен беше оправдан риска, защото се разминах само с 220 лева., за момента нямам други проблеми с пералнята...
    Този пост е редактиран от Palev; 14-08-23 в 14:23.
    Gena_bs одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,288
    #1116

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Потърси в продавалниците нов казан комплект. Много рядко, но се намира.
    От ELECTROLUX, AEG, Zanussi е без значение. Важно е Prod. No да е същия.
    Другият вариант е нова машина и старата се разпродава на части.

    Aко ЕКОМ не могат да доставят по-евтино от АШ (ако това е реалната цена!) Казан комплект с лагери и семеринг за пералня,AEG L76275FL ,Electrolux EWF1076GDW ,EWF1276GDW (ashop.bg), може и от тях да поръчаш.
    Но с тези нашите куриери си е рисково начинание.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 15-08-23 в 17:04.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #1117

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Цената е 296лв с 20 дена (или 2 седмици беше) доставка. Ако игнорираме неудобството от дългата доставка може ли да се приеме за добър ход смяната на целият казан за тези пари? Размера по-дълбочина е доста в ограничаващ в избора на нова и сумата нараства на 800-1000лв. Haier същият размер (четох че са с разглобяем казан ) е 1100лв.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,288
    #1118

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Ако наистина е 296лв. крайната цена, пък дори + транспорт аз бих поръчал нов комплект казан.
    Обаче силно ме съмнява, като знам как преди 3 години ми искаха 80+лв. за нагревател Electrolux, които в ЕКОМ беше 20...
    Сега проверих - за моята казана е 251лв., така, че може и обявената цена за теб да е реална.
    Не разбрах ЕКОМ могат ли да доставят нов комплект казан и на каква цена?
    Успех!

    Тези уреди с direct drive измишльотините ги пропусни! Има случаи на протекли семеринги на лагерите и оттам директно гори задвижването (мотора, който е на същата ос).
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 15-08-23 в 17:21.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #1119

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Поръчах казана от България сервиз. На място цената се оказа още по-добра 260лв доставка 2 седмици. В ЕКОМ цената беше 320лв.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,288
    #1120

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Остава сега да гледаш клиповете и да тренираш разглобяване.
    Колко годишна е пералнята? Съветвам те да провериш и амортисьорите. Както и да почистиш всички тръби към и от казана, помпата и филтъра й.
    Така и така ще разглобяваш всичко, профилактиката няма да е излишна.

    Ако не е тайна, с какви типове и марки перилни препарати ползвате машината?
    Аз редувам "дискове" с прахообразни. Последните ми се струва, че почистват добре всички детайли, през които минават. А течните + омекотител съм ги спрял отдавна. Някои не се разтварят добре, полепват по гофретата, казана и барабана и мухлясват. После много трудно се чистят.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #1121

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    На 9г е пералнята чесно казано очаквах много повече. От мен АЕГ ще получат максимална негативна реклама независимо, че съдомиялната и сушилнята ми са добре.

    Амортисьорите изглеждат добре, но като сваля казана ще ги огледам.
    Перилни препарати използваме каквито жената купува. Последните ~2г таблетки ariel, сега гледам bingo течен е купила.
    dodo_pv одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,558
    #1122

    Отговор: Проблем с пералня - Ariston, не завърта

    Може аз да не съм го разбрал, но да не би да казваш, че си използвал пералнята 9 години и си безкрайно недоволен и ще ги плюеш, където можеш?

    Ако е така, какви са ти очаквания за експлоатационен период на перална машина, ползвана вероятно ежедневно? 25 години?

    Ако разделиш сумата, която си дал за нея, на годините, сигурен съм, че си изхарчил повече за семки и бири...

    Занижи очакванията на 5 години, а отгоре всичко като бонус и няма да имаш такива проблеми :-)
    Gena_bs одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,288
    #1123

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Опитвам се да разбера каква е причината за счупената кръстачка. Със сигурност ли е счупена?
    Моят стар Zerowatt изкара 20+ години, преди да започне да удря по казана. Ако не беше ръждата по корпуса и разпадащите се пластмасови детайли, щях да го ремонтирам.
    Колкото до продуктите на Electrolux Group - също не съм доволен. Държат цена, особено AEG, а качеството хич го няма.
    Сега съм решил да пробвам някоя германка с "транспортни" дефекти. Най-вероятно Bosch, че Miele няма по тези магазини.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,521
    #1124

    Отговор: Проблем с пералня - Ariston, не завърта

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Може аз да не съм го разбрал, но да не би да казваш, че си използвал пералнята 9 години и си безкрайно недоволен и ще ги плюеш, където можеш?

    Ако е така, какви са ти очаквания за експлоатационен период на перална машина, ползвана вероятно ежедневно? 25 години?

    Ако разделиш сумата, която си дал за нея, на годините, сигурен съм, че си изхарчил повече за семки и бири...

    Занижи очакванията на 5 години, а отгоре всичко като бонус и няма да имаш такива проблеми :-)
    Най-тъпата перална машина, с която съм имал "удоволствието" да се забавлявам, беше едно Горенйе. Единствено ТО не можа да изкара 10 години. Другите съкровища на Татрамат, Индезит и Фагор ги раздадох още работещи, отдавна прехвърлили едно десетилетие. Едната ми от най-ниския клас модели на Индезит (плитките малки съкровища, почти безплатни) вече мина 5 години. Така че колегата е абсолютно прав да тури кръст на недоразуменията на АЕГ, при наличието на Бош за същите пари. Въпросът не е в бирата, а в екологията и неудобството от демонтаж, сваляне и качване. Не дай Боже и преправяне на готова кухня. Абсолютно недопустимо е лепен барабан в пералня за над 800 лева.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #1125

    Отговор: Проблем с пералня - Ariston, не завърта

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Може аз да не съм го разбрал, но да не би да казваш, че си използвал пералнята 9 години и си безкрайно недоволен и ще ги плюеш, където можеш?
    Очаквам пералнята да може да бъде сервизирана нормално и заради детайл който е 30лв да не се налага да се хвърля цялата той като производителя не произвежда резервни части.
    Ти хвърляш ли си колата като се счупи носача?
    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Ако е така, какви са ти очаквания за експлоатационен период на перална машина, ползвана вероятно ежедневно? 25 години?
    Очакванията ми са като при старите перални поне 15г-20г безпроблемна работа. Или поне около мен пералните на роднини приятели по толкова изкарват.
    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Ако разделиш сумата, която си дал за нея, на годините, сигурен съм, че си изхарчил повече за семки и бири...

    Занижи очакванията на 5 години, а отгоре всичко като бонус и няма да имаш такива проблеми :-)
    Надеждността е основно качество никой не иска да остава без кола, пералня, хладилник. По най-важният параметър са се изложили.
    На село купихме преди ~17г най-евтината пералня на пазара тогава ~300лв. Още работи безпроблемно само се появи ръжда. В при родителите ми има един кьортинг на 20+ пак с нито един дефект за цялото време.
    Защо да очаквам ,че доста по-скъп пералня трябва да изкарва 4пъти по-малко време?

    Самата концепция да е неремонто пригодна е ужасна. Не ми харесва идеята да хвълям 95% изрядно устройство заради малък детайл. Замърсяваме природата излишно.

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Опитвам се да разбера каква е причината за счупената кръстачка. Със сигурност ли е счупена?
    Моят стар Zerowatt изкара 20+ години, преди да започне да удря по казана. Ако не беше ръждата по корпуса и разпадащите се пластмасови детайли, щях да го ремонтирам.
    Колкото до продуктите на Electrolux Group - също не съм доволен. Държат цена, особено AEG, а качеството хич го няма.
    Сега съм решил да пробвам някоя германка с "транспортни" дефекти. Най-вероятно Bosch, че Miele няма по тези магазини.
    Не съм отварял казана ще го направя като ми остане време. При побутване на трите лъча единият дрънчи на желязо и при въртене на барабана също така се чува. От клипове останах в вечатление, че е кръстачка на 90%.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 75 от 80 ПърваПърва ... 25657374757677 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От Alexi във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 94
    Последно: 07-05-24, 11:50
  2. Бойлери - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От avenger във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 24
    Последно: 28-04-24, 17:50
  3. Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От Lupus във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 139
    Последно: 07-04-24, 16:49
  4. Готварски печки - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От avenger във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 24
    Последно: 31-12-23, 10:24
  5. Аспиратори - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От hristoslav2 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 02-02-15, 09:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе