Страница 15 от 16 ПърваПърва ... 513141516 ПоследноПоследно
Резултати от 211 до 225 от общо 228
Like Tree22Одобрявам

Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2017
    Живее в
    севлиево
    Мнения
    1
    #211

    Отговор: Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    здравейте не знам дали точно тук трябва но къде ли не търсих в нета но не намирам нищо или не знам как да го потърся правилно :Д
    баща ми открил factory меню-то на телевизора и барал не където трябва и сега картината е ужасна (b/w balance ) и не мога да я наглася правилно.
    S-BRI , R-BRI, G-BIA, B-BIA, R-DRV, G-DRV, B-DRV, C. B/W - това пише и някакви числа :Д
    aдали е възможно да ми помогнете с тази ситуация
    crown model: CP1418
    и под надписа има и тези числа 12.7 и 12301

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от ivo9202; 05-06-17 в 01:36. Причина: качване на снимка

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #212

    Отговор: Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    1. Вариант
    Кажи та баща си, да се сети какво е променил в сервизното меню(кои позиции) и после пак да влезе в него и да възстанови това което е променил(стойностите).
    И никакво пипане повече в сервизното меню - то е само за техници.

    2. Вариант
    Намирате друга бройка от същият модел и диагонал. Влизате в сервизното меню и там правите снимки на страниците - без да пипате и променяте каквото ида било! После със снимките се прибирате у дома и там влизате в сервизното меню на вашият телевизор и уеднаквявате стойностите на отделните позиции с тези от снимките на другата бройка. Записвате и излизате от менюто.

    3. Вариант
    В сервиза... там техника да се консултира със сервизното ръководство и да възстанови настройките, както са описани в ръководството.

    Това което си дал са настройки за баланса на бялото. Във високият клас телевизори има две такива - една в сервизното, която се зарежда още в завода със софтуера, и друга, която се намира в потребителското меню.
    Crown се позиционира в ниският клас - базови модели - затова вероятно няма такава настройка в потребителското меню..

    Настройките в сервизното меню се правят след замервания на 2-3 контролни бройки и усредненият резултат се зарежда софтуерно във всяка нова бройка на поточната линия. Разбира се, резултатът не е идеален, тъй като има малки отклонения в работата на хардуера - от бройка до бройка.

    Разбирам, че на баща ти не му харесва нещо в картината, но затова си има потребителско меню. А ако е искал нещо повече като картина, да си беше взел модел от високият клас с повече настройки. Вероятно иска картина като на старото си CRT(кинескопен телевизор), но такава няма да получи при LCD телевизор - разлика в технологията на дисплея.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2016
    Мнения
    31
    #213

    Отговор: Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Здравейте!
    Бихте ли ми дали настройки за калибрация картина на 49KU6672? Направих му за 6300 настройки от нета и сега е по-добре, но дали са същите матриците и софта? Точно за 6672 не намирам, за мое съжаление..,

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    Горна Оряховица
    Мнения
    39
    #214

    Отговор: Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Здравейте момчета! Честита Коледа, здраве и благополучие на всички Ви! За Коледа взех на щерката Samsung UE40MU6172, с MVA матрица е. Бихте ли помогнали с какви настройки да подобрим картината, не че е лошо в режим кино, но знам че би могло да е и по добре. Благодаря предварително.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #215

    Отговор: Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Самсунгите имат толкова много настройки, че може да се загубиш в тях. Като за начало може да опиташ следното, пусни това клипче:
    https://www.youtube.com/watch?v=tHIzP3pPShM

    Спираш го на пауза, отваряш менюто на телевизора и избираш Картина/Разширени настроки/Режим RGB и започваш да сменяш последователно - първо червен, зелен и син цвят.
    Ако цветовете на телевизора ти са що-годе балансирани, когато избереш червен цвят трябва да виждаш само приблизително еднакви по интензитет червени и черни ивици, без бледнеещи цветове. Когато избереш зелен цвят, трябва да виждаш само приблизително еднакви по сила зелени и черни ивици, а когато избереш син, само сини и черни ивици.
    Ако видиш по-бледи като интензитет цветни ивици, значи цветовете трябва да се балансират.
    Това един от лесните начини да си калибрираш и настроиш телевизора.
    Малко объркано го написах, но надявм се да си го разбрал.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    Горна Оряховица
    Мнения
    39
    #216

    Отговор: Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Този пост е редактиран от valyo68; 28-12-17 в 10:04.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    1
    #217

    Отговор: Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Здравейте .
    Честита Баба Марта .Преди няколко дни си купих телевизор филипс и от тогава се мъча да настроя цвят ,яркост и т.н.,Прочетох доста неща във форумите ,но все още не съм доворен от качеството на картината ,старият ми филипс който е на 8-9 години е с по ясна картина и по-добра дълбочина на образа .Може ли някой да ми помогне и да ми изпрати примерни настройки за Philips 49PUS6162/12.Благодаря предварително.

  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #218

    Отговор: Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Смятам утре да си калибрирам Panasonica. Ще ползвам калибратора които ползвам за мониторите ми i1Display Pro.
    Доколкото видях за софтуер масово се ползва Calman, някои може ли да сподели коя версия е най-добре да ползвам (или евентуално някои друг софтуер)

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #219

    Отговор: Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    И мен ме интересува..

  12. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #220

    Отговор: Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Цитат Първоначално публикувано от nikolov333 Виж публикацията
    И мен ме интересува..
    Доста си поиграх вчера. Най-дибрия вариант остава calman

    Sent from my Redmi 5A using Tapatalk
    lazarus18 одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #221

    Отговор: Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    glowndark
    От CalMAN - Home Enthusiast, но е платен и не си заслужава разхода за такъв тип телевизор.

    При избора на софтуер, се гледа и да е съвместим с твоят колориметър
    HCFR Colormeter - HCFR Mag
    https://www.necdisplay.com/support-a...ew-II/Overview
    nikolov333 одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    43
    #222

    Отговор: Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Колеги нека ако може някой да сподели настойки(примерни ,разбира се ) на Sony 55XG8577 вчера си поиграх ама май съм далече от истината

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    61
    #223

    Отговор: Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Здравйте колеги! Моля за съвет как се калибрира Panasonic TX-55AS800E. От няколко дни преобладава зеления цвят, лицата на хората станаха млечно зелени...

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    431
    #224

    Отговор: Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Що така, тия от заводите не се научиха да си настройват (калибрират) телевизорите преди да ги продават?!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,248
    #225

    Отговор: Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Ако изведнъж се е появила тази аномалия, то вероятно си за сервиз, а не за калибровка.
    Но първо провери настройките на картината от менюто. Както и свързването на ТВ към външните устройства и флашки. Възможно е някой "полтъргйст" у вас да е пипал и да е "калибрирал" изображението без твое знание.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 15 от 16 ПърваПърва ... 513141516 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Апаратна калибрация на телевизори
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 43
    Последно: 26-03-24, 22:28
  2. Samsung UE40ES6100 най-добра калибрация.
    От veselinov87 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-04-13, 20:11
  3. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  4. RAID - за начинаещи.
    От Garu във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 03-05-06, 18:20
  5. XviD за начинаещи
    От IBANEZ_ във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 17
    Последно: 20-06-03, 15:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе