Страница 3 от 16 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 228

Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #31

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Не съм сигурен, че ако заредиш тези заливки в AZBox-a и направиш настройките ще имаш калибрация за този уред. Много е вероятно устройството да подава различен сигнал от файл и при приемане от спътник.
    АКо искаш разгледай тази програма - Calman Pattern Generator.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    30
    #32

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    lazarus18, благодаря за съвета... В интерес на истината попаднах вчера на въпросния генератор, но той работи само от компютър; какъв съвет би дал? Евентуално print-screen команда и запис на заливката чрез Photoshop, да речем в TIFF? Дали би се получило?...

    Бих искал да уточня, че AZBox-a го ползвам само като плеър (и евентуална резерва при проблем с основния ми HD приемник - DM800, който също не е калибриран...). В този ред на мисли, ти как решаваш проблема с калибрацията на картината, подавана от Popcorn Hour-a?

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #33

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Имам няколко диска /DVD, BD/ и тях ползвам.
    Виж тука ако искаш има доста материал.

    http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=948496

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    30
    #34

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    ОК, ще проверя - мерси за линка!

    Последен въпрос само: какъв стандарт за калибрация на player-a (AZBox-a) да ползвам - REC709 (HD) или PAL?

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #35

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Цитат Първоначално публикувано от ivoalex
    ОК, ще проверя - мерси за линка!

    Последен въпрос само: какъв стандарт за калибрация на player-a (AZBox-a) да ползвам - REC709 (HD) или PAL?
    Щом го позлваш за плеър по-добре HD.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    180
    #36

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Преди няколко дни безуспешно с борих да калибрирам един PHILIPS 32PFL7403 .Използвам го за монитор.Въпреки всичките ми опити просто резултатът беше катастрофа. Дори със DVD за калибрация не се получаваше нищо.Картина бледа, контраст липсва
    Оказа се ,че проблема идва от настройките на видеокартата.
    Съвет от мен: Задайте оптималните настройки според завода производител на телевизора после ако е възможно калибрирайте източника колкото е възможно
    след което,настройте телевизора и се върнете за настройка на източника и така до постигане на идеална картина.
    Колкото по добра е картината толкова то добре се виждат недостатъците и смущенията . Каквото влезе това и ще излезе на екрана.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    180
    #37

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    за всички ,които не могат да изтеглят от 1 пост http://www.isaneri.it/bg/TestDVD1_08.zip
    ето линк : http://nanoset.net/torrent/26/20/161964/TestDVD1%2008

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    43
    #38

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Моля за съвет - имам плазмен телевизор, и открих, че след близо едногодишно гледане в аспект 4/3 при черен страничен панел, са се образували сектори с разлиики в изображението. Чувал съм за софтуер, който изчиства екрана....?

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #39

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Ако след гледане на цял екран известно време не изчезва разликата няма спасение.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    43
    #40

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Благодаря, ще опитам. Все пак колко приблизително, седмица, месец?

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #41

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Ако за няколко часа не се изчисти значи е перманентно.
    Как точно реши да гледаш в режим 4:3 като това изрично е упоменато и във ръководството. Поне да ги беше държал сиви, а не черни.
    Много неприятен проблем.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    43
    #42

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Опитах, за сега без резултат. Естествения растър за повечето телевизии е 4:3, може и да се разпъне, но не е естествено. А черния цвят се покрива с рамката на телевизора. От естетически съображения, до технически парадокси.

  16. Member Аватара на adtomov
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    861
    #43

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Цитат Първоначално публикувано от bbbbbbbb
    Не смятам да заформям някакьв спор.Всеки с предпочитанията и мненията си.Това,което споделих е моя собствен опит с различни дискове за калибрация и изводьт,който се налага ,че резултатьт не винаги е по-добьр.Да не говорим за вариянта срещу заплащане да променят някоя настройка с 0.1% примерно,която така и ще си остане незабелязана.Нещата са относителни и не би трябвало да се насажда мнението,че това е супер наложително и едва ли не потребителите да живеят с комплекс за малоценност.Калибрация на дисплея се налага по-скоро за евтинджос модели,които тотално са скарани с естествените цветове,а такива определено има и се харчат като топьл хляб.Интересно би било да се направи сьпоставка при тях и няма ли да се окаже примерно евтин приемник с калибрация да е еквивалентен на доста по-скьп т.е. дали това е вьзможно?
    Да, калибрирането не е задължително, но за останалото въопште не си прав.

    Кликнете върху изображението за по-висока резолюция
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    180
    #44

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    каибрирането е задължително!!
    Дори без колориметър ....
    255 тестови вариации на сивото и само 100 позиции на контраста и яркостта ???
    при 1% промяна = 2.5 % промяна на резултата!!
    Достатъчно е да загубиш детайлите .
    Ако искаш вярвай,промяна ЕДНА позиция на яркостта или контраста и губиш средно 3 вариации на сивото(може би ми е толкова смотанн TV) .
    по въпроса с RGB ....... си трябва колориметър и човек който може да работи с него...
    ЕДНО ВРЕМЕ (ако си спомняш ) по ПЪРВА ПТОГРАМА и на всеки един канал преди да почне и при липса на програма ИЗЛЪЧВАХА ТЕСТОВА ТАБЛИЦА!!!!
    което е добро решеие за груба калибрация на SD сигнала точно за източника който използваш.
    за съжаление вече никой не го прави така!
    Все пак това е мое мнение!

  18. Member Аватара на adtomov
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    861
    #45

    Re:Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи

    Цитат Първоначално публикувано от loshdancho
    каибрирането е задължително!!
    Дори без колориметър ....
    Привет
    Може би не изясних смисъла, в който го казах. Ще поясня с кратък пример. Един мой познат си купи Самсунг LE40B650, който си има пълна CMS система, плюс настройки на скалата на сивото в потребителското меню. Матрицата му беше на Самсунг. Естествено, веднага му предложих да го калибрираме. Той знаеше за какво става въпрос, помисли малко и каза: "ОК, добре. Аз вече съм си харесал една от фабричните настройки и си гледам на нея. Настроил съм си контраста и яркостта, както ми харесва. Какво правим, ако след толкова усилия да го калибрираме, това, което ще видя не ми хареса?. Я по-добре - недей."
    Не е само той разсъждава така. И хората са си прави за себе си.
    Та в този смисъл калибрирането не е задължително... Не е за потребителите, които просто не го желаят или не се интересуват от предимствата му. Насила хубост не става, а пък и да става - не бива, е казал някой мъдър човек от народа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 16 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Апаратна калибрация на телевизори
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 43
    Последно: 26-03-24, 23:28
  2. Samsung UE40ES6100 най-добра калибрация.
    От veselinov87 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-04-13, 21:11
  3. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 15:57
  4. RAID - за начинаещи.
    От Garu във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 03-05-06, 19:20
  5. XviD за начинаещи
    От IBANEZ_ във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 17
    Последно: 20-06-03, 16:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе