Страница 1 от 98 1231151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 1469

Elite PV-370X- въпрос за субтитри на български

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #1

    Elite PV-370X- въпрос за субтитри на български

    Elite PV-370X Това е поредният DVD Player с възможност за възпроизвеждане на DivX и както пише на кутията - с BG субтитри. (продават го в Метро)



    Някой да знае (да е чул, чел) нещо по въпроса как точно се възпроизвеждат българските субтитри, защото аз не успях да се справя.



    В сайта този модел го няма. Писах на съпорта, разбира се, но засега отговор няма.

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #2

    Elite PV-370X- въпрос за субтитри на български


  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #3

    Elite PV-370X- въпрос за субтитри на български

    Jenny, аз бачкам в Метро и мога да ти дам full info. Така голямата ? за теб е много лесно обяснимо, защото както и другите подобни плеъри, например MUSTEK V56LM имат същият проблем, а той е че поддържа отделни субтитри, но те трябва да са със .sub или .str файлове, а не в .txt формат. Та за това е цялата неразбория. Другият проблем, е че ги подравнява в ляво на екрана, освен това има неприятният навик да слива думите. Тва е за Елита. Мустека е друга песенм но и той си има косурите, озобразява редовни букви с малки, някой файлове са му теудни за отваряне или ги отваря с артефакти, или без звук, докато при Елита този проблем е избегнат. Но и двете DVDта не плейват ASF видео файлове. Ако има други въпроси питайте, ще обяснявам!

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #4

    Elite PV-370X- въпрос за субтитри на български

    Благодаря и на двамата за отговорите.



    КрИс, така е, човек като не чете по другите форуми, а само Сетком []



    LUDIA, де да знаех, че работиш в Метро! Щях да те намеря там

    [] Освен казаното от теб за формата на субтитрите се оказа, че трябва да бъдат и със същото име като видеофайла.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #5

    Elite PV-370X- въпрос за субтитри на български

    Jenny, аз работя в Метро-Варна така, че мога да помагам само от растояние. Работя точно в отдел РТВ - радио-телевизия, ако имаш ти или някой друг въпроси ще се опитам да помогна. За заглавието си права, но просто в момента бързах за работа и за това забравих. Освен това Елита има възможност да се update-ва кодежите му, но още незнам как, дал съм заявка на мърчандайзъра на Елит при нас да пита за да знам.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Elite PV-370X- въпрос за субтитри на български

    едно-две дребни допълнения:



    -освен srt и sub се поддържат и smi

    -asf няма как да play-ва, защото е съвсем различен codec (да не говорим, че за asf трябва M$ лиценз, докато divx е free). хубавото е обаче, че поради вкараната обратна съвместимост на xvid в divx и обратно е възможно и гледането на xvid кодирани филми.

    -моят личен фаворит в divx-поддържащите dvd-та е Philips DVP630. на живо служителят на технополис не можа да подкара субтитрите, но този weekend ще отида пак, този път с разпечатка, по която да успее ( аз:"дайте аз да пробвам", той: "аааа, вие сте клиент. само аз мога да пипам").

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #7

    Elite PV-370X- въпрос за субтитри на български

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"> Освен това Елита има възможност да се update-ва кодежите му, но още незнам как, дал съм заявка на мърчандайзъра на Елит при нас да пита за да знам.

    <div align="right">Originally posted by LUDIA*-*15/09/2004*:* 23:07:08</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ако получиш отговор, ще го споделиш, нали? Защото в дир-а по темата някой е публикувал отговор от съпорта, в който пише, че избързването на някои субтитри с разширение .sub е бъг, работят по оправянето му и ще го има в ъпдейта.

    На мен, за съжаление, все още не ми отговарят.

  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #8

    Elite PV-370X- въпрос за субтитри на български

    Дамм, вчера бях тръгнал да купувам латекс и съвсем случайно вместо латекс се сдобих с този Елит.



    Просто.. нямам думи - в сравнение с Лайт-ОН-а, с който се борих преди 10-ина месеца, Елита е... невероятен.



    Към момента, единствените проблеми, които видях са:

    1. Калпав приемник на дистанционното - трудно зацепва понякога.

    2. Разсинхронизиране на .sub, но това не е болка за умиране защото могат да се конвертират в .srt и тогава няма проблем.

    3. Липса на черно поле под надписите.



    Елитът е с новия чип на Медиатек 1389 DE май беше, който бие по възможности и качество всички конкурентни.

    И за пръв път виждам устройство, струващо 130лв с толкова изходи - не съм очаквал да има вграден DD и DTS декодери със съответните аналогови изходи за 5.1 аудио, както и 15-пинов VGA вход. Хубаво е, че има вграден предусилвател с евалайзер, има страхотни настройки за картината, неподдържани от никой друг чип.



    Има вече немалко устройства с Медиатек 1389 чип - на всички менютата са идентични с това на Елита. Сигурен съм, че се ползва референтен фирмуеър с козметични промени и че фирмуеъра от друг плейър ще тръгне на Елита.

    Не че е необходимо засега, по това, което пишат във форумите се оказва, че тех съпорта на Елит е най-добър - това е плейъра с най-нова версия на фирмуеъра - 3.06. Да се надяваме, че ще е така и в бъдеще...

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #9

    Elite PV-370X- въпрос за субтитри на български

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Разсинхронизиране на .sub, но това не е болка за умиране защото могат да се конвертират в .srt и тогава няма проблем.

    <div align="right">Originally posted by КрИс*-*19/09/2004*:* 09:02:20</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    <font color="blue">offtopic//

    Ако някой, четейки писанията ни, се заинтересува как се конвертира MicroDVD .sub в SubRip .srt, лесният начин, който аз знам, е SubTool (http://users.skynet.be/stijnbal/subtool/)</font id="blue">

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #10

    Elite PV-370X- въпрос за субтитри на български

    LUDIA, онова DVD дето ти го записах чете ли се на някой от тези у-ва?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #11

    Elite PV-370X- въпрос за субтитри на български

    Денис не съм го пробвал, но като имам на акъла си ще го пробвам и ще пиша. Инак в менюто на Елита има смяна на регионите направо по страни, което е добре, защото доста от наште ДВД-та са китайски. Идва онзи ден един клиент и вика "всичко хубаво, но не чете ДВД дискове с филми", колегата го попитал "бъзикалилисте нещо", а те "не". На другият ден докато го бъзиках виждам че са го дали на USA и се ядосах доста, но какво да се прави, пак го сложих за продажба, понеже нищо си му нямаше. Смених региона на Китай и всичко тръгна. Освен Америка, Китай има още: Тайланд, Франция, Англия и май още една страна, но не се сещам коя беше. Инак наистина Елита се справя добре, примерно на Ghost Ryder 1 Мустека ми правеше келяф да го пуска без звук, на Ghost Ryder 2, ми го пускаше със звук, но с артефакти по целият екран и не ставаше за гледане. При елита този проблем е оправен и двата филма си хвъркаха на екрана на 29" Сони. Елита подържа DiVX 3.xx, 4.xx, 5.xx i XVid 1.xx, има си AC 3 звук. Добра е машинката, но Елит си остава Елит, калпава зглобка и грозотия ди шия, а колко време ще искара не се знае, ако е 1 година, все файда.

  14.  
     
  15. TODD_BG
    Guest
    #12

    Elite PV-370X- въпрос за субтитри на български

    За да виждате субтитрите на dvd elite pv-370x с черен фин натиснете бутона на дистанционното zoom докато изображението стане 1/2 така субтитрите ште бадат на черния фин и ще се виждат вярно изображението ще е малко по малко ама го да се прави екстрите искат жертви.



    За тези които не знаят разликата между elite pv-370x и elite pv-377x е само в външния вид като второто е по скъпо с 20 лева. Имало и модел elite pv-388x самоче още го нямало на пазара той до колкото разбрах ще има разлика и в хардуера ама ще видим като се покаже на пазара.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    86
    #13

    Elite PV-370X- въпрос за субтитри на български

    А случайно знае ли някой как се премахват защитите за запис? Преди Елит-а имах Мустек, та там беше много лесно - набираш определен код на клавиатурата и можеш спокойно да гледаш всякакви DVD-та и да ги записваш на видео, питам не защото съм се запътил да прехвърлям DVD-та на VHS, а просто телевизорът ми има само един видео вход и прекарвам DVD, PC през видеото, но когато се опитах да гледам защитено DVD почнаха яркостните пулсации на Macrovision. Ако някой може да ми помогне, споделете тази ценна информация. Предварително благодаря!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #14

    Elite PV-370X- въпрос за субтитри на български

    Вчера получихме новият модел на Елит с колони, пак DivX, но с променен външен вид, но нямах време да го разглеждам, в четвъртък вечерта ще пиша как се казва модела и как е, най-късно в петък[]!!!

  18. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #15

    Elite PV-370X- въпрос за субтитри на български

    Още един малък проблем - ако слагате в директорията, освен филма и субтитрите и снимка на обложката му, задължително гледайте името на снимката да е с по-задна буква от азбуката, така че да се листне последно. Ако е първа - след като мине през нея се шашка и не ще да плейва ави-то. Ако е в края на списъка няма проблем....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 98 1231151 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос за субтиртри на Elite PV-370X
    От tonkostz във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 6
    Последно: 15-08-07, 18:42
  2. Elite PV-400 USB- въпрос за субтитри на български
    От SPaun във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 2
    Последно: 20-01-06, 21:37
  3. update на elite pv-370x - помощ
    От quest във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 06-01-06, 12:31
  4. За Elite PV 370x
    От vlad във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 6
    Последно: 09-12-04, 09:35
  5. NEO DVD-PX77 DIVX vs. Elite PV- 370X
    От crow във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 19-10-04, 09:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе