Страница 9 от 11 ПърваПърва ... 7891011 ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 156
Like Tree18Одобрявам

Съвет за избор на 5.1 система

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #121

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Аз пък имайки малко практика и в разрушаването на стари къщи ти казвам - всичко се окислява - и стари соц. кабели и още по-стари от преди 45-та - все пак става въпрос за многожилни такива .
    Ако имам останали парчета из гаража ще снимам да видиш

    п.п. пробвал съм и старите многожилни уж качествени соц. производство - ми не ми хареса звука и - да , има си разлика с различни кабели, но по-лесно се усеща/установява ако си слушал дълго (или поне достатъчно) колоните . Писах и по-назад - веднага усетих разликата при смяна на моите, но все пак ги бях слушал 10-15 години и 3 с ресивъра когато ги смених.
    Все пак всичко трябва да е съразмерно така да се каже - няма смисъл да плющиш кабели от 30лв и нагоре метър в система с колони за 500-1000лв захранвани от подобен клас усилвател - едва ли някой ще хване разлика с кабел за 5-10лв метъра.
    Този пост е редактиран от svetlio1; 28-01-20 в 20:10.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #122

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    ...
    Даже не ми се говори на тази тема. Зарежи 9-ките в медта, поне да имат доблестта да пишат, че даден кабел е CCA, но и това не правят. Колко от хората влезли в техно, брико или кварталната железария могат да отличат меден кабел от ашладисан такъв...
    Ако човека може да си намери ШВПС, но от истинска мед, а не помеднен, да слага и да си свирка. Ако не, да налази амазон и ибей и нека дебненето започне сега Поне има още година, докато ингилизите са в митническия съюз

  4. Junior Member Аватара на schols
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    80
    #123

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Не вярвах че ще питам за такова нещо но ето.
    Как да свържа телевизора с ресивър? Единия вариант който съм направил е от телевизора съм изтеглил оптичен кабел към ресивър, Второто което съм направил е от HDMI in arc на телевизора съм изкарал кабел HDMI arc на ресийвъра.... всичко добре но на ресивъра ми седи AV4 което означава че взима сигнал от оптичния кабел който е вързан на AV4 ( оптичен) в ресиивъра, в същото време мога да изкарам менюто на ресийвъра на телевизора и гася и пускам ресивъра с дистанционното на Телевизора... Не знам защо на телевизора има само и единствено HDMI in

    Доколкото знам през оптика мога да изкарам само Dolby Digital

    Целта е да изкарам dts през HDMI

    Тлевизорът е LG 7550 ресийвъра Yamaha RX-V556

    Дайте идея моля.

  5. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    981
    #124

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Dolby Digital, и DTS 5.1 се поддържат през оптиката spdif/toslink.
    Но DTS HD Master, Dolby True HD минават само по HDMI.
    Или избираш конфигурация источник/ресийвър/телевизор. С помощта на. 2 бр. HDMI кабели

    Или свързваш с тослинка от телевизора към ресийвъра със оптиката. Без HDMI кабели.
    Щом нямаш източник, TV Box, или компютър.
    Ако имаш, тогава трябва да подадеш и от источника един HDMI кабел.
    Виж си упътването на ресийвъра.
    Ако го нямаш си свали файла.
    И тогава свързвай.
    Телевизора поддържа DTS, Dolby Digital, декодиране.
    Но дали пуска през оптиката 5.1, или само стерео. Немога да потвърдя.
    Ако не, ще трябва да ми подаваш сигнал от друг източник.
    Този пост е редактиран от tek; 29-01-20 в 18:34.

  6. Junior Member Аватара на schols
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    80
    #125
    Цитат Първоначално публикувано от schols Виж публикацията
    В момента е вързано само чрез за оптика
    https://forum.setcombg.com/attachment.php?attachmentid=33236&stc=1&d=1580283103
    А сега с оптика и Hdmi ARC

    Общо взето никаква разлика няма между двете, Единственото това което е направих е да сложа на телевизора да подава сигнал през HDMI.

    Странното е че ако махна оптичния кабел и сложа само hdmi в телевизора и в ресийвъра звук няма.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от schols; 29-01-20 в 09:49.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #126

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Аз имам такъв проблем с едно LG и Yamaha V375. Не иска да пусне звук през HDMI ARC и това е. Затова най-накрая сложих един оптичен кабел. Не намерих друг вариант. Същия ресивер си работеше без проблем с телевизор Панасоник.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #127

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Виж си по менютата и на двете устройства дали е включено подаването/приемането на звук по ARC - старите ЛГ-та си бяха малко гламави и работеха добре само с периферия на ЛГ, но не мисля, че все още са така

    Евентуално при зададено в ресивъра да взема звука от оптиката за вход ТВ няма да има през ARC и трябва да му зададеш да взима звука от ARC.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,404
    #128

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Пробвайте с по-хубав HDMI кабел. Ако ползвате кауфландски за 8-10 лв ....понякога работят, но не винаги.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #129

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Дъртия ми Самсунг изкарва звук през ARC-канала само ако в момента се гледа телевизия през тунера. При всички останали случаи на гледане на нещо, през който и да е вход - звук през ARC към рисийвъра няма. Ако трябва звук от друг източник - първо трябва да се вкара в рисийвъра и тогава в телевизора. Написано е в инструкциите.

    Все пак е модел 2012-та, едва ли новите модели са толкова скопени, но нищо чудно случаят да е подобен.

  12. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    981
    #130

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    schols, знам че почти всеки не обича да чете упътвания/инструкции. Но ги погледни щом е изникнал проблем (освен евентуален проблем с евтин HDMI кабел)
    LG 49UK7550MLA

    (Поддръжка/Поддръжка на продуктите)

    RX-V667
    Този пост е редактиран от tek; 29-01-20 в 20:31.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #131

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Аз съм пробвал и с читави кабели. Не работи на моя. Пуска и спира ресивера през CEC, но не пуска звук през ARC.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #132

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Здравейте , да използвам темата за малко помощ. В момента съм вързал към тв Sony xf 9005 едни колонки harman kardon soundticks 3. Свирят прилично, но ми се иска нещо по-хубаво. Като за начало ми се иска два взема на изплащане два букшелфа с един ресивер за около 1000 лв. Идеята е да добавя после един център и един суб. Ще се гледат предимно филми през dlna и smb 4к Hdr. Та може ли да ми предложите нещо свястно за тези пари. Като за начало един приятел ми предлага неговите колони Infinity clasia 205. Не знам колко са хубави.?
    Ресийвера задължително ли трябва да е 4к, ако източника на гледане на филми е по мрежата чрез компютър.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Този пост е редактиран от chorlavia; 31-01-20 в 12:03.

  16. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    981
    #133

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    По добре пусни нова тема в същият раздел
    Ако искаш да гледаш 4K, трябва да търсиш ресийвър който пуска 4K 60 hz. HDR през HDMI.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,404
    #134

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Можеш да вкараш от компа HDMI в тв , а от тв да вземеш звука в ресивъра. Но компа ти трябва да е на цена тв х 2 , за да подкара 4 к филм. Разбирай процесор 3000+, видеокарта добра и т.н. Това е минимума за компа. Иначе ще ти сече. Варианта ти е външен хард и забучен в тв. Имам предвид , че един филм 4 к е над 50 ГБ и такава флашка не си стува парите / 1 ТБ външен хард е 100 лв /.

  18. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    981
    #135

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Можеш да вкараш от компа HDMI в тв , а от тв да вземеш звука в ресивъра. Но компа ти трябва да е на цена тв х 2 , за да подкара 4 к филм. Разбирай процесор 3000+, видеокарта добра и т.н. Това е минимума за компа. Иначе ще ти сече. Варианта ти е външен хард и забучен в тв. Имам предвид , че един филм 4 к е над 50 ГБ и такава флашка не си стува парите / 1 ТБ външен хард е 100 лв /.
    Това, че компютъра трябва да е на цената на два ТВ са пълни глупости (освен ако ТВ не са по 500 лв парчето)
    Процесора трябва да е 4-ядрен i5 (3+ GHz) или i3 от последените поколения + nVidia GTX 1050 ti или по добра карта.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 11 ПърваПърва ... 7891011 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет при избор на система за домашно кино
    От Dimitar83 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 22
    Последно: 26-02-19, 14:04
  2. Съвет за избор на мултисплит система
    От partizan във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 15-11-17, 20:24
  3. Съвет за избор на аудио система
    От m.parushev във форум Тонколони
    Отговори: 1
    Последно: 27-12-12, 14:55
  4. Молба за съвет при избор на система за домашно кино
    От Stela_111 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 4
    Последно: 22-07-11, 16:58
  5. Съвет при избор на аудио система
    От prox във форум Аудиотехника
    Отговори: 57
    Последно: 21-02-11, 01:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе