Страница 3 от 17 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 247

М-Тел QUARTO - цифрова телевизия | Дискусия

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    7
    #31

    Re:М-Тел QUARTO - цифрова (HD) телевизия | Дискусия

    и затова на сайта пише че в Млаодст 3 и 4 има покритие, пък от ЛАН оператора казват че там мрежа ямат и няма даимат "на този етап"

  2.  
     
  3. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #32

    Re:М-Тел QUARTO - цифрова (HD) телевизия | Дискусия

    Ами има доста мътилки. Примерно абонат сключва договор за 1 година с мтел. В квартала му обаче има само един доставчик (или само един с договор с мтел). Обаче тоя доставчик има проблеми там, и връзката се дъни. Какво следва?
    Битрейта при HD НЕ спада под 13мбс, нормално е около 16.
    Хубавото е, че крайният абонат не плаща STB-то. Обаче чак сега се сетих какво трябваше да питам - дали има тестов период. Защото да се впусне човек така на сляпо с непозната услуга на договор за 1 или 2 години...

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    26
    #33

    Re:М-Тел QUARTO - цифрова (HD) телевизия | Дискусия

    1. Доставчика, нали се досещаш, че и той е поел отговорности към М-тел и Нетера и поема своите негативи при отказ на мрежата им!
    2. Тестов период няма.
    3. А относно информацията на @paralichko за това, че дадения оператор му е казал, че в Младст 3 и 4 няма и няма да има покритие, се разминава с официалната информация, която е в договорните отношения между НюейджЛан и Нетера. Като с тях си НюейджЛан се задължава да осигури свързаност за съответния район!
    4. Битрейта на HD варира от 7-8 до 16-17Mbps, зависимост от канала, резолюцията му и предаването в дадения момент.

  5. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #34

    Re:М-Тел QUARTO - цифрова (HD) телевизия | Дискусия

    Той може да си понесе негативите, ама каква е далаверата за крайния абонат от това?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #35

    Re:М-Тел QUARTO - цифрова (HD) телевизия | Дискусия

    Цитат Първоначално публикувано от etg
    ...
    Битрейта при HD НЕ спада под 13мбс, нормално е около 16....
    Ще ми обясниш ли, че аз не разбирам

    Цитат Първоначално публикувано от etg
    Той може да си понесе негативите, ама каква е далаверата за крайния абонат от това?
    Стига! Крайния потребител гледа какво му се предлага, не му пука кой преди това дъни. Ако искате просто да си теоритизирате колко гадна може да е услугата, по-добре си направете нова тема.

    П.П. понеже може да изглеждам че защитавам М-Тел-ци - за мен това е най-тъпия мобилен оператор, услугата ми хвана окото, но (както писах по-рано) като видях цените се отказах бързо.

    Тази е с идеята да обсъжда идеята/спецификациите.

  7. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #36

    Re:М-Тел QUARTO - цифрова (HD) телевизия | Дискусия

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Ще ми обясниш ли, че аз не разбирам
    И аз не разбирам, въпроса.
    Стига! Крайния потребител гледа какво му се предлага, не му пука кой преди това дъни. Ако искате просто да си теоритизирате колко гадна може да е услугата, по-добре си направете нова тема.
    Е то какво друго да обсъждаме?
    Цените ги има на сайта, пакетите също, трафикът е 1.5-2.5 мбита при SD и 8-20мбита при HD, да считаме ли темата за изчерпана?
    П.П. понеже може да изглеждам че защитавам М-Тел-ци - за мен това е най-тъпия мобилен оператор, услугата ми хвана окото, но (както писах по-рано) като видях цените се отказах бързо.
    Колкото до цените - мен лично не ме притесняват, нормално е всяка нова услуга да е скъпа, а мтел едва ли тръгват с идеята за няколко месеца да завладеят пазара, масовостта ще дойде с времето, ако услугата се докаже.

    P.S. Май си осмислих грешката за неразбирането. Вместо "НЕ" трябва да е "не".

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    26
    #37

    М-Тел QUARTO - СТАРТ 01 юни 2009

    И тя стартира 01 юни 2009
    Който е решил да разгледа и да се възползва от QURTO да заповяда в М-тел бизнес центровете!
    От тук нататък може да очакваме коментари с реални впечатления
    P.S. Честит празник на всички хлапета

  10. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #38

    Re:М-Тел QUARTO - цифрова (HD) телевизия | Дискусия

    Още малко по темата за цените: като за краен абонат цената може и да изглежда висока, но реално е по-ниска, отколкото трябва да бъде. В смисъл, че цената не покрива разходите.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    26
    #39

    Re:М-Тел QUARTO - цифрова (HD) телевизия | Дискусия

    Да, определено като включим това, че видео архива не се заплаща, допълнителното инфо, което го има в QUARTO менюто, а и да е забравяме, че и крайния клиент не заплаща интернета който му се доставя от доставчика-партньор, ако не е клиент на съответната LAN мрежа!

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #40

    Re:М-Тел QUARTO - цифрова (HD) телевизия | Дискусия

    Това последното не го разбрах. Примерно, ако се абонирам за вашия пакет ще ми отпадне таксата от 27 лева за интернет към интернет доставчика и ще плащам примерно само 23+20 за Базов+Премиум?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    10
    #41

    Re:М-Тел QUARTO - цифрова (HD) телевизия | Дискусия

    Всичко хубаво, но от Онлайн Директ услугата ще бъде достърна неизвестно кога за момента. За жалост, вървим към поредната широко рекламирана услуга без реално покрите.

  14.  
     
  15. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #42

    Re:М-Тел QUARTO - цифрова (HD) телевизия | Дискусия

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Това последното не го разбрах. Примерно, ако се абонирам за вашия пакет ще ми отпадне таксата от 27 лева за интернет към интернет доставчика и ще плащам примерно само 23+20 за Базов+Премиум?
    Не. Идеята е, че може да си абонат за Интернет на фирма X, а да ползваш телевизията през фирма Y, като на фирма Y не плащаш нищо. Само че не схващам как от мтел си представят този бизнес модел и кой доставчик би се съгласил на такива условия. Това е един от подводните камъни за доставчиците, за което споменах по-горе. Защото доставчикът се задължава да осигури пренос от нетера до абоната за "жълти стотинки". Не споря, че и мтел и нетера имат достатъчно разходи, но ако те могат да си позволят да дотират услугата, то за доставчиците не съм сигурен, че е така.

    Цитат Първоначално публикувано от vlad48
    Всичко хубаво, но от Онлайн Директ услугата ще бъде достърна неизвестно кога за момента. За жалост, вървим към поредната широко рекламирана услуга без реално покрите.
    За съжаление, вероятно си прав.

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #43

    Re:М-Тел QUARTO - цифрова (HD) телевизия | Дискусия

    Защо смяташ, че дотират услугата? Според няма как да стане без да плащат поне нещо на интернет компанията, а за нея плюса е, че най-вероятно абоната ще си смени и доставчика за да премине към тях.
    Тази услуга IPTV се опитват от известно време да я наложат разни оператори, но определено не им се получава. Сега с името на Мтел имат много по-голям шанс.
    В тази криза да привлечеш клиенти с двегодишни договори с изцяло нова услуга никак не е за изпускане.
    Моя доставчик - Корес също няма никаква идея за тази услуга.

  17. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #44

    Re:М-Тел QUARTO - цифрова (HD) телевизия | Дискусия

    Да, естествено, че и доставчикът получава част от сумата. Само че тази сума е далеч от разходите му за осигуряване на услугата.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #45

    Re:М-Тел QUARTO - цифрова (HD) телевизия | Дискусия

    Не е нормално три фирми да предоставят една ослуга , като започнат да си прехвърлят взаимно вината за определени проблеми.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 17 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. цифрова телевизия в кола
    От mladen76 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1
    Последно: 21-11-13, 19:48
  2. Цифрова телевизия въпрос?
    От talis във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 3
    Последно: 05-07-13, 17:35
  3. цифрова ефирна телевизия с LG
    От vgst във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 2
    Последно: 29-01-13, 11:10
  4. Цифрова сателитна телевизия
    От Cvetanov във форум Технологии
    Отговори: 26
    Последно: 11-06-10, 08:03
  5. Цифрова телевизия при LCD
    От Justice във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 20-10-06, 23:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе