Страница 5 от 17 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 247

М-Тел QUARTO - цифрова телевизия | Дискусия

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    26
    #61

    Re:М-Тел QUARTO - цифрова (HD) телевизия | Дискусия

    Цитат Първоначално публикувано от veselintonev
    Еми честито на гражданите на Сливен, да се стягат Булсат че в последващите месеци ще имат доста работа в района на Сливен.
    И защо според теб? С какво БСК са повече от Кейбълтел. Бил съм на Кейбъл тел и са много по-добри от БСК!
    Нали се досещаш, че щом можеш да гледаш Булсат, ще можеш и Кейбъл тел...?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #62

    Re:М-Тел QUARTO - цифрова (HD) телевизия | Дискусия

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Какъв е пазарния дял на Кейбълтел в Сливен?
    100%
    Така и баба знае....

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    13
    #63

    Re:М-Тел QUARTO - цифрова (HD) телевизия | Дискусия

    Цитат Първоначално публикувано от worldnet
    Почти при всеки един доставчик на ТВ услуга факторите по доставка зависят от няколко страни, които взаимно се сработват.
    Worldnet, без да се обиждаш, ама за какво сработване иде реч, при положение, че основните партньори на Мтел: l в случая, LAN операторите или не знаят за този проект, или нямат представа кога ще могат да свържат реални клиенти. Още повече, звъннах на *88, ама и там човекът не си беше научил урока, тъй като не успя да ми каже възможно ли е да получа услугата в кв. Редута, където според изложената информация на сайта има двама доставчика-партньори.

    IP телевизията определено е услуга с бъдеще, поради ограниченията на коаксиала, както и на сателита относно качество и компресия. Mtel имат силна маркетингова машина - разшумя се за услуга, коментирана е и в този форум, но както и аз, така и другите потребители се притесняваме за техническата обезпеченост или по простичко: всъщност работи ли? Първите ми впечатления, а както виждам не само и на мен са, че партньорите им хал-хабер си нямат за какво иде реч. Дали и техничарите им знаят, че трябва да осигурят необходимата пропускливост на мрежата си при натоварване?! Защото, ако подпишеш 2-годишен договор и услугата не работи, а ти си плащаш - как ще се чувстваш?

    В статията, която си посочил в Капитал, най-интересна ми се струва информацията, че и Мегалан ще предлага цифрова телевизия по мрежата си. Това изглежда доста по-надеждно, имайки предвид, че Мегалан сами си проектират, поддържат и изграждат преносната среда. Ето там поне няма да има прехвърляне на отговорност между партньори. При Спектър положението е същото: оптичната мрежа е изцяло под техен контрол.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    299
    #64

    Re:М-Тел QUARTO - цифрова (HD) телевизия | Дискусия

    Цитат Първоначално публикувано от worldnet
    И защо според теб? С какво БСК са повече от Кейбълтел. Бил съм на Кейбъл тел и са много по-добри от БСК!
    Нали се досещаш, че щом можеш да гледаш Булсат, ще можеш и Кейбъл тел...?
    Ценово приятелю,ценово!

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #65

    Re:М-Тел QUARTO - цифрова (HD) телевизия | Дискусия

    Абсолютно точно - ако въпроса опре до един абонамент - един канал приключвам с КейбълТел веднага. За момента съм на тях единствено заради аналоговата телевизия и възможността майка ми и баба ми да гледат аналоговите канали, докато аз ползвам цифровата. Спре ли аналоговата обаче взаимотоношенията ми с КейбълТел приключват!

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    26
    #66

    Re:М-Тел QUARTO - цифрова (HD) телевизия | Дискусия

    Относно "@marmoran":
    1. LAN операторите знаят и дори са обучени за настройка на STB-то. Вече има свързани клиенти, които използват услугата!
    А @marmoran, кажи ми на ЛС кой е този оператор който не е чувал, че услугата се предлага през тяхната мрежа?
    2. Номера за обслужване на QUARTO e 1488 за клиенти на М-тел безплатен (а не *88).
    3. Услугата работи от няколко месеца в тестови вариант. И мога да те уверя, че е функционираща.
    4. Пазара е свободен и всеки може сам да избира къде да отиде. Никой не е задължен да използва услугата на фирма Х и да мрънка.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #67

    Re:М-Тел QUARTO - цифрова (HD) телевизия | Дискусия

    Тая тема ме разбива:

    "Колко тъпи са М-Тел"
    "Колко тъпи са партниорите на М-Тел"
    "Колко зле ще се отнасят М-Тел към партниорите си"

    И куп други теории, които се базират на фантазиите на някой, без КАКЪВТО И ДА Е ОПИТ с услугата.

    Успех.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    13
    #68

    Re:М-Тел QUARTO - цифрова (HD) телевизия | Дискусия

    Цитат Първоначално публикувано от worldnet
    Относно "@marmoran":
    1. LAN операторите знаят и дори са обучени за настройка на STB-то. Вече има свързани клиенти, които използват услугата!
    2. Номера за обслужване на QUARTO e 1488 за клиенти на М-тел.
    3. Услугата работи от няколко месеца в тестови вариант. И мога да те уверя, че работи.
    4. Пазара е свободен и всеки може сам да избира къде да отиде. Никой не е задължен да използва услугата на фирма Х и да мрънка.
    Worldnet, благодаря ти за разясненията. Има ли опция да тествам услугата преди да подпиша договор? Питам, защото ти си уверен, че работи - най-малкото, защото си я виждал в действие. Аз не съм. А като питах операторите на Мтел дали мога да я ползвам в квартала, който живея - те не знаеха, доставчиците - също. За да няма недоразумения - мога ли да пробвам, преди да се обвържа с договор?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    10
    #69

    Re:М-Тел QUARTO - цифрова (HD) телевизия | Дискусия

    Наистина ще е интересно някой краен и нетестов абонат от София да сподели впечатленията си от услугата и да каже към кой провайдер е, защото от изброеният списък с доставчици на услугата за София нито един за момента не отговаря позитивно и не се ангажира със срокове.

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #70

    Re:М-Тел QUARTO - цифрова (HD) телевизия | Дискусия

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Тая тема ме разбива:

    "Колко тъпи са М-Тел"
    "Колко тъпи са партниорите на М-Тел"
    "Колко зле ще се отнасят М-Тел към партниорите си"

    И куп други теории, които се базират на фантазиите на някой, без КАКЪВТО И ДА Е ОПИТ с услугата.

    Успех.
    Освен теории какво друго смяташ за удачно да се споделя тук???
    Явно е, че към момента това е неработеща услуга и няма как някой от посетителите да има какъвто и да е опит с нея. /Изключвам служители на фирмите, които в бъдеще ще предлагат услугата, просто тяхното мнение не е меродавно./
    Тоест, или теории или нищо са вариантите.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    12
    #71

    Re:М-Тел QUARTO - цифрова (HD) телевизия | Дискусия

    Да се включа и аз, тъй като по една случайност хем съм посетител, хем имам работеща услугата вкъщи от 3-ти юни
    Първо като качество на сигнала и картината - определено резултатите са над моите очаквания - поне наравно с булсат, ако не и по добро, но това по скоро вече е трудно да се прецени с просто око.
    Да уточня че говоря само за SD сигнала, нямам HD телевизор така че за момента нямам причина да пускам HD канали.
    Менюто и разходките из него са леко тромави, особено дразнещо е че няма бутони на дистанционното за напред и назад а трябва да се разкараш до екранното меню "напред" и "назад" и да натиснеш ОК. Но надявам се че това би могло да се промени в последващи firmware ъпдейти.
    Превключването между каналите е доста бързо, изненадващо поне за мен е по бързо от превключването при булсатком.
    Много се чудих и аз понеже си имам вече интернет доставчик, дали за новия кабел който ми докарат ще трябва да плащам ТВ-то + интернет пакет към самия доставчик. Оказа се че ти докарват кабела и можеш да си плащаш само телевизията по него, не си задължен да плащаш и интернет пакет.
    За няколко дни не съм забелязвал дразнещи насичания и прекъсвания, може би за 5 дена два пъти е имало проблем с картината който като щракна на друг канал и се върна обратно изчезва на секундата, като цяло незабележимо епизодични случки за да ми развалят тв "експириънса"
    Също така set top box-а не "буутва" на секундата, след включване се връзва към сървър на нетера, проверява за ъпдейти, зарежда меню-то... но всъщност процеса не е толкова дълъг колкото звучи - 8-9 секунди максимум...
    Това е май засега като впечатления

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    10
    #72

    Re:М-Тел QUARTO - цифрова (HD) телевизия | Дискусия

    inian, кой ти е интернет доставчика, за кой град в България иде реч?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    12
    #73

    Re:М-Тел QUARTO - цифрова (HD) телевизия | Дискусия

    ОнлайнДирект си избрах, защото имаше и други за квартала, град - София

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #74

    Re:М-Тел QUARTO - цифрова (HD) телевизия | Дискусия

    За тази услуга, LAN доставчиците трябва да са с много добре изградена мрежа. В противен случай си вкарват много голям таралеж в гащите. Някой да пробва да пусне HD канал + да цоца яко от Интернет в същия момент, да видим кое ще надделее. Би трябвало да има приоритети. Дори ми се струва, че FTTB ще спече. А какво става ако имаш 2 приемника вкъщи + Интернет?
    А и като гледам доставчиците... явно големите и силни са се дръпнали, защото си развиват свои решения. Тези по-скоро са второстепенни ISP-та.
    Особено смешно ми става като отворя сайта на партньора за Варна - Варна Нет. Там за 29 лв получаваш УЖ 15 Mbit/s, които обаче са разбити много странно - 2 Mbit/s за международен трафик, 6 за BG и 7 за Metro. Такова сумиране освен във Варна, другаде не съм виждал Реално човекът получава шибан 2 Мбит/с Интернет.
    Чудно ми е защо в Русе още нямат партньор. Излъгах... не ми е чудно Иначе тук наистина има мрежа, способна да предложи необходимото QoS за услугата. Но да видим кой ще клекне

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    26
    #75

    Re:М-Тел QUARTO - цифрова (HD) телевизия | Дискусия

    Ето няколко screenshot-a относно скоростите на каналите.
    BTW, Set top Box-a е с Linux

    http://i40.tinypic.com/ang11d.jpg
    http://i44.tinypic.com/334huuf.jpg
    http://i39.tinypic.com/v67qyo.jpg
    http://i44.tinypic.com/2iivnsz.jpg
    http://i44.tinypic.com/autqhd.jpg

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 17 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. цифрова телевизия в кола
    От mladen76 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1
    Последно: 21-11-13, 20:48
  2. Цифрова телевизия въпрос?
    От talis във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 3
    Последно: 05-07-13, 18:35
  3. цифрова ефирна телевизия с LG
    От vgst във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 2
    Последно: 29-01-13, 12:10
  4. Цифрова сателитна телевизия
    От Cvetanov във форум Технологии
    Отговори: 26
    Последно: 11-06-10, 09:03
  5. Цифрова телевизия при LCD
    От Justice във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 21-10-06, 00:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе