Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 75

Булсатком или Виваком

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #16

    Re:Булсатком или Виваком

    Каква каша сте забъркали тука, то едни компресии и чудесии
    Първо, както съм писал и преди, от Булсатком се свалят само следните канали от КАБЕЛНИТЕ операторите в БГ:
    diema, diema 2, diema family, the voice, CN/TCM, Kanal 3, Planeta folk, Super 7, Nova sport, а отскоро и Balkanika, Fan TV, Folklor TV, като вероятно ще ги последва и ТВ Европа.
    За всички останали канали си има други източници и то с доста по-добро качество спрямо Булсатското. Приказки от сорта, че всички останали свалят от Булсат и при тях няма как да е по-добро са неверни.
    Виваком си взема чуждите канали от сателит, а българските по оптика от телевизиите, така че нямат нищо общо двата оператора.
    Това дали е MPEG4 или MPEG2 няма отношение към качеството на картината, и при двете може да има както добро, така и лошо качество, зависи какво се подава и колко се мачка.
    И понеже сателитният капацитет е твърде скъп за нашите мили оператори, те мачкат жестоко. А капацитетът на една цифрова кабелна е на практика с много малък разход при вече изградена мрежа, затова и цифровите кабелни телевизии нямат изгода да компресират допълнително сигнала - обикновено читавите такива го подават в максималния му блясък.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    42
    #17

    Re:Булсатком или Виваком

    За цените може да поспорим. Четете малките букви при офертата на Виваком.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #18

    Re:Булсатком или Виваком

    Цитат Първоначално публикувано от irenaiva
    Не съм сигурна, че се взима от булсатския - Виваком имат друга антена и декодер.
    А и като ценови пакет предлагат повече програми за по-ниска цена.
    Чети внимателно малките буквички в офертата. После сумирай за периода на договора и раздели тази сума на броя месеци за договора (демек изкарай средноаритметично ). Сега пак сравни цената с булсатком и виж дали е по-ниска!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    42
    #19

    Re:Булсатком или Виваком

    То сега ще стават цирковете с Виваком. Промоционалната им цена беше май само за 2 месеца.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    79
    #20

    Re:Булсатком или Виваком

    Ами смятах го де, най-ниския ценови пакет на Виваком, който е на промоция за 3 месеца, е- 4,90 лв, а след това е на цена 9.90 лв като предлага 40 канала. Тоест за 1 година излиза цена от 8,65лв/мес.
    Най-ниския ценови пакет на Булсатком е 5,80 лв за 12 канала, а договорът е за 18 месеца. Следващият ценови пакет е 12,80 лв.

    Виваком печелят като брой канали и цена.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    42
    #21

    Re:Булсатком или Виваком

    Ти гледаш бройката. Гледай каналите.

    А и така като гледам, ти си решила към кои да се включиш.
    Само си чешем пръстите.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #22

    Re:Булсатком или Виваком

    irenaiva, откъде си и между какво можеш да избираш? И на какъв телевизор ще гледаш?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    79
    #23

    Re:Булсатком или Виваком

    В София съм, преместих се на ново място за живеене, там няма прекарано нищо, телевизорът ми е LCD LED Philips - 5605, има си ги тунерите, но не мога да хвана нищо с тях, освен аналогова БТ със снежинки - това със стайна антена. Искам вечер да гледам нормална телевизия, затова трябва да се включа към някаква цифрова, по възможност на ниска цена, поне на първо време, после ще видим. Затова търся добър вариант. В момента нямам много време за гледане на ТВ, но поне да имам някакви нормални канали.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    36
    #24

    Re:Булсатком или Виваком

    Ще помоля , тези които са със 150 програми ,да кажат колко от тези програми са гледали общо повече от един час в рамките на една година.
    Като се замислите ще са не повече от 40-50 и това е за най-запалените телемани.
    В пълния пакет на Булсатком има абсолютно всичко ,което ми е нужно, преглеждал съм нееднократно пакетите на Виваком и останалите конкурентни телевизии , имам и лично наблюдение над Близуу (родителите ми са им абонати). Та там почти няма канал заради който да си заслужава да съжалявам , изключвам Da vinchi (Близу) и Viasat Nature (Vivacom).

    Само дето в обратната посока предимството на Булсатком е огромно, изключително богата и аз оценявам скъпа спортна програма.
    Просто прегазват конкуренцията си в това отношение. Все пак 30-40 % от мъжете в България ще ме разберат за какво говоря.

    Отделно хората от по-малките градове , не че не се случва и в големите , знаят колко често остават без кабелна телевизия , точно когато чакат нещо по телевизията с интерес , защото през 3 улици има авария или някъде откраднали кабела. Не очаквате авария да се отстрани нощем или по празници. Откакто съм на Булсат , не се е случвало да остана без телевизия.

    За съжаление Виваком са много по-мощни и силни , очаквам след време нещата да се променят и те да саберат повече привлекателни канали в техните пакети.

    На всички техни абонати , внимавайте много - какво ви излиза в края на месеца във фактурата, защото те си знаят номерата от мобилните услуги , целта е да объркат клиента с промоции и пакети , които плаща , но не може да разбере за какво му отиват парите.

    В това отношение Булсатком не се държат като монополист, изключително коректни , не те изнудват , няма да дойдат със съдия изпълнител да ти търсят 30 лева , дето не сте ги и ползвали ,но ви са по договор, а пардон Виваком ще ви удължат и договора без да знаете и като нищо ще ви вземат и апартамента , за да си съберат задълженията.


    Качеството на картината при Булсат е с класи над Близуу за Виваком не знам.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    104
    #25

    Re:Булсатком или Виваком

    Ако ще се гледа спорт Булсатком е избора държат Испанското първенство и NBA на техния си канал тв+ другия спорт е по Диема и Евроспортовете

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #26

    Re:Булсатком или Виваком

    Миналата зима всеки път като валеше сняг и Булсата отиваше да поиграе футбол с някой друг.За това вече съм на друг оператор,макар и по-скъп.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    42
    #27

    Re:Булсатком или Виваком

    При лошо настроена антена се получава така. Май само ти си имал такива проблеми.

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #28

    Re:Булсатком или Виваком

    Не съм само аз ,защото съм говорил с няколко познати по въпроса.И прехваленото им качество е друг въпрос...Не бъди такъв застъпник на Булсата сякаш ти плащат.Антената са ми я настройвали те,нямат оправдание по въпроса.

  17. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #29

    Re:Булсатком или Виваком

    По въпроса със снега - колега беше споменал че с 80 см антена няма никакъв проблем .Вярно е че когато снега е лепкав се натрупва и създава проблеми , но ако ти е под ръка антената / лично моята е на терасата / сипвам и една чаша гореща вода и готово .

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    42
    #30

    Re:Булсатком или Виваком

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    Не съм само аз ,защото съм говорил с няколко познати по въпроса.И прехваленото им качество е друг въпрос...Не бъди такъв застъпник на Булсата сякаш ти плащат.Антената са ми я настройвали те,нямат оправдание по въпроса.
    Не съм застъпник на Булсат. Проблема с лошо настроена антена се отнася за всички оператори. Не само българските. За качеството никъде не твърдя, че са перфектни. Твърдя, че като комлексност услугата им най-добра за момента. С са единственият сат оператор, които не ти искат неустойка при изтекъл договор. При Виваком знам каква разправия е да си прекъснеш договора, защото се подновява автоматично.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Внимавайте с Виваком !!!!!
    От daudebardia във форум Черен списък
    Отговори: 291
    Последно: 02-12-13, 17:22
  2. iptv от Виваком
    От vortex1587 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 61
    Последно: 13-10-12, 01:45
  3. Антена на Булсатком - за приемане на Виваком ?
    От stelaartoa във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 7
    Последно: 17-08-12, 21:56
  4. Виваком + HDMI?
    От skumov във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 23
    Последно: 27-02-12, 08:07
  5. Шерване на виваком нет (мобилен)
    От zdravko във форум Мрежи
    Отговори: 13
    Последно: 02-06-11, 23:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе