Страница 69 от 99 ПърваПърва ... 1959676869707179 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,021 до 1,035 от общо 1473

Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #1021

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Не че препоръчвам центрум груп , но когато Близу ми бяха скъсали нервите за пореден път , отидох в техен офис и поразпитах как са нещата при тях.Като плюс ми се видяха безплатния САМ ,наличие на TV+ ,влез им сайта за подробности. После попитах във форума дали някой има преки впечатления ,но никой не се отзова. Иначе цифровия сигнал на Близу -Кейбълтел на който съм е доста добър . Съпорта им е ужасен ,но имам познати в Люлин, които пък са доволни винаги идват на момента. При мен в центъра и при хора в Дружба идване няма. За това аз се катеря със стълбата и се оправям сам.
    Послушай deian гледай на всяка цена да си използваш вградения тунер.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    1
    #1022

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте на всички,
    нов съм във форума, но това което попрочетох ми прави впечатление, че е много професионално обяснено всичко.
    Търсих и изчетох каквото намерих, но ако може малко по-пълна информация по следното: сега ползвам кабелна от Кейбълтел със техен цифров приемник и интернет от Мегалан. Понеже реших да оптимизирам разходите и съм се насочил към Нет 1 пакет 2.4. Оглеждам в момента и съм пред купуване най-вероятно на Самсунг 6 или 7 серия, 37-40 инча. Та въпроса ми е някой да сподели мнение как са с телевизиите и интернета (става въпрос за София, Младост 3), има ли проблем с DVB-C тунера, с поддръжката и т.н.
    Благодаря предварително на отзовалите се.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    114
    #1023

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Колега и аз направих същото миналата седмица ! От Мегалан и Кейбълтел(Близо) минах на NET1 !
    (Поисках от Близо CAM Modul вместо Set Top Box - 80 лева искат, айде довиждане)
    Доста е по-евтино (25 лева за нет+цифрова) за сега съм доволен от цифровата телевизия на NET1. Сигнала е некодиран, не се нуждаш от външни устройства или модули, гледаш си директно ! Качеството на програмите е добро (Според мен по-добро от това на Близо) !
    От интернета не очаквах много, но останах приятно изненадан. (Сваляне около 3.6 Мb/s, 4.7 MB/s качване ми дава speedtest). От торенти до 10,5 Mb/s съм стигал. В Младост 2 съм.

  5. Novice
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2
    #1024

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от katlak
    Здравейте, от два дни съм с САМ модул от БЛИЗУ. Честно казано очаквах по-голяма разлика м/у аналоговата и цифровата им , което ме навежда на мисълта, че или аналоговата им при мен е с много добър сигнал, или цифровата им куца (залагам на второто). Направи ми впечатление, че от време на време не разкодира даден канал веднага, изписва no access и след секунда две зацепва. Другото странно е, че две или три програми от абонаментния пакет въобще не ги разкодира (VH1, другите не ги помня), а със дървения Сет Топ ги отваря. Картата която имам е доста стара - на нея пише Евротур САТ и Premium Digital. . Да ги карам ли да я сменят или няма смисъл? Мерси предварително.
    И аз съм с CAM модул и като сканирам каналите ползвам настройките за Frequency и Symbol rate оттук http://www.blizoo.bg/co/cfiles/Setto...s/homecast.pdf

    за София Frequency/Symbol rate/Modulation
    София ЕК 754MHz/6900/64QAM
    София КТ 806MHz/6875/64QAM


    това мнение на @maldinito много прилича на рекламно не очаквах много но АУУУУ каква изненада, аре стига глупости, всички очакваме идеален интернет иначе не бихме го пуснали.
    CAM-модула е с пари вероятно ако не сключиш годишен договор, защото аз нищо не съм плащал за него.

  6. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #1025

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    А ти на Близу ли правиш реклама - знаем ги що за стока са и какво качество предлагат - МОНОПОЛИСТИ .
    Ти може би си взел модула без пари когато ЕКК ги даваха с подписване на договор но сега обединената простотия Близу ги дава за 80 лв - ай сиктир бе че даже с него почват и проблемите с Про бг и тн .

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    90
    #1026

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    така най-накрая изчетох 65стр, обобщението е следното:

    близу - лош съпорт, лоша адаптивна компресия
    нет1 - засега положителни отзиви (плюс - няма нужда от кам модул)
    ЦК - няма смислена информация (плюс - безплатен кам модул)
    булсат - високо ниво на компресия, скарт през сд приемника, хд приемника засега е зле (плюс - цената)
    виваком - положителни отзиви, като минус само скарт на приемника
    мегалан - по един кабел нет и тв, (плюс - добър съпорт, възможност за 6м договор, хдми на СТБ)

    положението с кабеларките е мазало, ще допроуча условията на мегалан за 6м договор, пък после цифрова кабелна

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    114
    #1027

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    това мнение на @maldinito много прилича на рекламно не очаквах много но АУУУУ каква изненада, аре стига глупости, всички очакваме идеален интернет иначе не бихме го пуснали.
    CAM-модула е с пари вероятно ако не сключиш годишен договор, защото аз нищо не съм плащал за него.
    Колегата беше запитал за отзиви и му дадох.
    Ау каква изненада, повечето оператори ги плюят и за това останах изненадан.
    CAM модул само срещу 80 лева, казах им че ще отида при друг оператор, те не може 80 лева е !

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    114
    #1028

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения


  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    58
    #1029

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте, абонат съм на кабелния оператор blizoo и от няколко дена ( вече 6-ти ) нямам сигнал никакъв и понеже ми писна да се занимавам с оператори в кол центъра им мисля да ги сменям ...
    Доста време търсих кой друг оператор има покритие в района ( става въпрос за границата между Павлово и Бояна ) за да ги сменя но така и не намерих освен булсатком но от тях съседи които им ползват услугите не са доволни ...
    Кажете ако знаете някои оператор който да има покритие в района ????

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1030

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Корес имат покритие за IPTV и интернет там, но не ти ги препоръчвам за телевизия. Иначе съпорта им е много добър /и не се налага да се ползва по принцип/, но този тип телевизия е куц по подразбиране.
    Колкото и да ги плюем, реално Близуу и Булсат са единствените сериозни оператори с добри пакети и голямо покритие.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #1031

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Виж в блока ти (или при съседите) на кого има кутии и така... Търси цифрова кабелна според мен.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    58
    #1032

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    С корес си имах доста проблеми докато им бях абонат и повече с тях нищо общо не искам да имам ...
    Проблема е че в района сме къщи и операторите за няколко абоната не искат да се охарчват за кабели и да прокарват мрежа...

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #1033

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Тогава остава само едно... DTH. Все пак, само ти можеш да провериш какви оператори има около теб - разпитай, огледай се. Досега с вграден цифров тунер ли си гледал?

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #1034

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от w902
    Здравейте, абонат съм на кабелния оператор blizoo и от няколко дена ( вече 6-ти ) нямам сигнал никакъв и понеже ми писна да се занимавам с оператори в кол центъра им мисля да ги сменям ...
    Доста време търсих кой друг оператор има покритие в района ( става въпрос за границата между Павлово и Бояна ) за да ги сменя но така и не намерих освен булсатком но от тях съседи които им ползват услугите не са доволни ...
    Кажете ако знаете някои оператор който да има покритие в района ????
    Ако действително 6 дена си нямал сигнал/надявам се има и други техни абонати в района-за свидетели/ то прочети си внимателно договора и потърси клаузата за техните задължения и за обещетение в случай ,че нямаш сигнал.
    Вземаш си договора и.... в техният най-близък офис ,да си търсиш правата.
    Ако откажат/искай го в писмен вид или снимай с камера/после потърси консултация с юристконсулт или адвокат за възможност да ги съдиш. Със сигурност ,тук ще намериш много подръжници а и в още няколко български форума. Едва ли ще им хареса да започнем по форумите антикампания срещу тях.....Аз лично съм за-въпреки че не съм техен абонат. Добре е да ги научим да уважават правата на клиентите си и да спазват договорите.

    Ето до какво нехайство и безхаберие води това ,че повечето българи не си отстояват правата. Повечето оператори не им пука ,че ще изгубят един абонат ,но ако има заплаха да изгубят няколко хиляди......нещата стават сериозни.

  18. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #1035

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от w902
    Здравейте, абонат съм на кабелния оператор blizoo и от няколко дена ( вече 6-ти ) нямам сигнал никакъв и понеже ми писна да се занимавам с оператори в кол центъра им мисля да ги сменям ...
    Доста време търсих кой друг оператор има покритие в района ( става въпрос за границата между Павлово и Бояна ) за да ги сменя но така и не намерих освен булсатком но от тях съседи които им ползват услугите не са доволни ...
    Кажете ако знаете някои оператор който да има покритие в района ????
    Попитай ги тия комший от какво не са доволни от Булсата . Аз съм им бил абонат 3 години и никъкви проблеми не съм имал - е когато се налепи сняг . Кажи им на тия комшии да минат на Близу като недоволстват

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 69 от 99 ПърваПърва ... 1959676869707179 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. RN-tv - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От SongBird във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 18-06-22, 14:08
  2. Цифрова кабелна телевизия DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 409
    Последно: 22-03-21, 20:28
  3. Интерактивна телевизия и оператори IPTV / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 73
    Последно: 30-05-20, 18:03
  4. TV NET - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От citizen във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 3
    Последно: 10-08-17, 17:13
  5. ББС кейбъл - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От GearBoX във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 95
    Последно: 27-06-15, 22:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе