Страница 59 от 99 ПърваПърва ... 949575859606169 ... ПоследноПоследно
Резултати от 871 до 885 от общо 1473

Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. abv
    abv е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    459
    #871

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Извинявайте, че ви досаждам, но при мен стават някакви свръхестествени неща. Става въпрос за прословутата кабеларка BBC Cable. Както писах по горе настъпи някакво объркване в програмите. На единият телевизор с техен приемник е добре. На Филипса 5404Н изчезна цял пакет, 322 мхц. При ръчно търсене, сканира, но не излиза никакво съобщение. На всяка друга честота или намира пакет или коректно си изписва - намерени: 0. Каката от офиса твърди, че не ми е настроен телевизора, но аз нищо не съм пипал.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    141
    #872

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте!
    От известно време съм собственик на SAMSUNG LE40C650. До тука всичко е ОК...
    тъй като до сега не съм ползвал цифрова ТВ тук в този апартамент, нямам карти, CI слотове и т.н....та реших да закача ТВ-то към М-САТ и да видя как са им свободните канали...да преценя заслужава ли си да купувам модул, карти и т.н. или сателитно оборудване. Така или иначе от където и да го погледна, нямам изглед за САТ. чиния и везните все накланят към кабелната
    Проблема е, че...много от свободните канали пикселизират, но не постоянно, а примерно работи нормално 30-40 сек. или минута-две и после го прави...ама много пикселизира...грозна гледка...понякога и звука забива чак...
    Програмите за които забелязах това са: BTV BIX, SKAT+, PLANETA HD, HISTORY... и други... интересното е примерно, че на немските най-вече, дет нямам никакво желание да уча немски за да ги гледам, всичко си е ОК...примерно ZDF HD.
    Някой може ли да ми подскаже от какво може да е това...дали е от М-САТ излъчването или се губи сигнала по трасето???
    благодаря Ви предварително

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    9
    #873

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Мисля, че на на HDMI тази функция не работеше.
    Интересното е, че след задаване на фабрични настройки отново на TV-то и приемника, ауто формата заработи.
    Явно е трябвало такъв рестарт за да настрои автоматично HDMI входа.


    09 Окт 2010 09:58

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    28
    #874

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте!
    Знае ли някой началната честота, модулацията и скоростта на КТ "Делта" - Русе за да опитам да хвана цифровите им канали с вградения тунер на телевизора. Сутринта звънях на сервизните им телефони с молба да ми дадат тези данни, но никой не можа да ми отговори - казаха ми да се обадя евентуално утре по това време - може би някой ще знае.
    Предварително благодаря!


  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #875

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    tricki11, как ти е нивото на сигнала? Аналоговата да не е на снежинки?
    И какво е bTV bix??

    ilma1234:
    http://deltacatv.com/delta/e107_files/cifrovi.php
    тук има всичко, което ти е необходимо.
    Също така обаче пише, че на 11-ти октомври ще има пренастройка и вероятно после ще трябва да сканираш наново

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    80
    #876

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Някой знае ли дали си заслужава замяната на обикновенния приемник на Булсатком с HD приемник и доплащане 58 лв. ? Т.е. качеството на картина осезаемо ли ще се повиши, след като HD приемника е с HDMI или няма смисъл цялата тази схема ?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    82
    #877

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    И аз това се питам Blazer, скоро ходих в офиса им с тая цел, но каките казаха, че нямат ХД приемници, ако си сменя приемника с ХД трябвало да мина на най-дебелата тарифа ~ 30 лв., при това и за капак ХД приемниците били калпави и давали най-различни ядове. Иначе има резон да е малко по-добро качеството, но това със сигурност могат да го кажат знаещите във форума

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    28
    #878

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Ами след като се оказва, че модулацията и скоростта на различните канали са различни, аз какви стойности да заложа при сканирането, може би най-ниските от списъка???
    За началната честота ясно - ще въведа най-малката, ама другото не ми е ясно.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #879

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    ilma1234, мой съвет е да изчакаш да си обновят главната станция. Според мен после ще има и NIT честота и т.н. и търсенето ще стане много по-лесно. Още 2 дни .
    Иначе ако нямаш търпение, ръчкай. Дай му 330 Mhz SR 6900 QAM 64 и ако открие само каналите от този пакет, продължаваш ръчно с всеки.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    141
    #880

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравей деян-е...БТВ - бикс е някаква аналогия на бтв на М-САТ...имат го още веднъж, но този е ФТА...
    аналоговата ми кабелна е направо с главозамайващи показатели, а нивото на сигнала(според телевизора) е в границите 65-70, което е около 2/3 от скалата, а има и още една скала...някакви грешни битове или нещо от този род, но там скалата е празна и цифровото изражение е "0".
    За сега си мисля, че проблема е някъде по трасето на кабелната, защото ...като надуе порива на вятъра и...хоп...пикселизира.е, не съм абсолютно сигурен, но ми се струва че е това...ще изчакам май и юще разбера, а до тогава ще си гледам каквото има по аналоговите и каквото имам в комп-а

  13. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #881

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от ilma1234
    Ами след като се оказва, че модулацията и скоростта на различните канали са различни, аз какви стойности да заложа при сканирането, може би най-ниските от списъка???
    За началната честота ясно - ще въведа най-малката, ама другото не ми е ясно.
    Пробвай да сложиш, ако ти дава, начална най-ниска и пълно автоматично сканиране , тогава тунера минава през всички модулации , при някои модели обаче това отнема над три часа.
    Цитат Първоначално публикувано от Frezist
    И аз това се питам Blazer, скоро ходих в офиса им с тая цел, но каките казаха, че нямат ХД приемници, ако си сменя приемника с ХД трябвало да мина на най-дебелата тарифа ~ 30 лв., при това и за капак ХД приемниците били калпави и давали най-различни ядове. Иначе има резон да е малко по-добро качеството, но това със сигурност могат да го кажат знаещите във форума
    Има голяма разлика в качеството на картината в полза на HD сет топ бокса на Булсат ,което според мен се дължи най-вече на връзката през HDMI , нещо като разликата при вградените и външните кабелни тунери.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    9
    #882

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    И аз това се питам Blazer, скоро ходих в офиса им с тая цел, но каките казаха, че нямат ХД приемници, ако си сменя приемника с ХД трябвало да мина на най-дебелата тарифа ~ 30 лв., при това и за капак ХД приемниците били калпави и давали най-различни ядове. Иначе има резон да е малко по-добро качеството, но това със сигурност могат да го кажат знаещите във форума
    Ако успееш да си вземеш ХД приемник, трябва да си на тарифа по-висока от 15.80, т.е пакет стандарт + пакет премиум + още нещо по твой избор(+9 лв за ХД пакета или +6 лв. за HBO или нещо друго).
    Нормално е картината да има по-добро качество при HDMI връзка, особено при ХД каналите.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #883

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от IIvanov
    Ако успееш да си вземеш ХД приемник, трябва да си на тарифа по-висока от 15.80, т.е пакет стандарт + пакет премиум + още нещо по твой избор(+9 лв за ХД пакета или +6 лв. за HBO или нещо друго).
    Нормално е картината да има по-добро качество при HDMI връзка, особено при ХД каналите.
    Немога да разбера как може да се връзвате на такива пакети при тези цени .Искат се пари за някакви HD канали които даже не са преведени.Много по добър вариант е да инвестирате в сат. система и да си пуснете щеринг.

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #884

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    То пък шеринга е едно цвете... и както са преведени вскички HD канали...

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #885

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    То пък шеринга е едно цвете... и както са преведени вскички HD канали...
    Много добър вариант е , може да се гледа почти всичко.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 59 от 99 ПърваПърва ... 949575859606169 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. RN-tv - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От SongBird във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 18-06-22, 14:08
  2. Цифрова кабелна телевизия DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 409
    Последно: 22-03-21, 20:28
  3. Интерактивна телевизия и оператори IPTV / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 73
    Последно: 30-05-20, 18:03
  4. TV NET - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От citizen във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 3
    Последно: 10-08-17, 17:13
  5. ББС кейбъл - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От GearBoX във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 95
    Последно: 27-06-15, 22:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе