Страница 70 от 99 ПърваПърва ... 2060686970717280 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,036 до 1,050 от общо 1473

Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    211
    #1036

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Булсата е номер едно според мен. Ако все пак не ви се наливат няколко стотин лв. за собствено оборудване (HD приемник, голяма антена и мотор - както аз съм направил) може да ползвате тяхното като все пак си купите по голяма от тяхната антена (която е 60см.). Например аз съм с 85см и колкото и сняг да натрупа нямам проблеми със сигнала.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    58
    #1037

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Работата е там че не съм на договор ( може би за това не ни броят за хора ) ако си платя имам кабелна... Днес в късния следобед най накрая дойдеха двама техници и те казаха че са получили сигнала около час преди да дойдат също така и те се оплакаха от операторките в кол центъра им че не им подават сигналите и като отидат на адрес ги нападат че се бавели с дни ....
    Съседите които са на булсат ( 3-ма ) според техните думи като се развали времето им се разваля и сигнала .Порових се малко в нета и това което разбрах е че чиниите които раздават от булсат са много малки и проблема идва от това че сме в периферията на сателитите и за това трябват по големи чинии ... Имам приятел който си накупи оборудване за сателитна телевизия и е много доволен но каза че му е струвало около 1700лв.( с HD приемник ) за мен това в момента е непосилно...

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #1038

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Който е доволен от Булсата, не е гледал по-добро... Освен каналите на 12524H, всичко останало е жестока компресия! Очи нямате ли, не знам... или не гледате нищо различно от bTV, Nova и Planeta.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    90
    #1039

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    ех на тръбата е супер

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    58
    #1040

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Който е доволен от Булсата, не е гледал по-добро... Освен каналите на 12524H, всичко останало е жестока компресия! Очи нямате ли, не знам... или не гледате нищо различно от bTV, Nova и Planeta.
    Кажи кое е по добро да се ориентираме към него ..А дали изобщо по нашите ширини има ...За щатите знам че дори и ефирните телевизии са HD ...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    147
    #1041

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Аз лично съм много доволен от съпорта на Булсат. Зимата едно голямо парче лед падна от покрива и тотално смаза антената, първият работен ден след това дойдоха техници и смениха всичко. Не знам друг голям тв доставчик да реагира толкова бързо. Иначе качеството е прилично - ако някой има по-добро предложение нека каже.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #1042

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Направих една табличка, в която сравних качеството на конкретни канали при Булсатком, ИТВ /Тотал/ и официалният сорс. Според каналите, които гледате най-често, може да прецените кой да бъде вашият оператор.
    https://spreadsheets.google.com/pub?...bg&output=html
    Списъкът е актуален към 15.11.2010. При промени /ще има такива при Тотал/ ще го обновя.
    *Blizoo действително сваля каналите от официалния сорс, но на някои канали прави reencoding - това са чуждите канали с вградени БГ субтитри в картината. Канали, които са с DVB субтитри, са от официалния сорс и са с максимално качество. Някои БГ канали се взимат по оптика и оттам качеството може да варира.
    **Перфектната цифрова кабелна сваля всички канали от официалния сорс, като не осъществява reencoding. Каналите само се ремултиплексират както са 1:1 от спътника.
    ***Данни за Vivacom нямам, тъй като не съм им абонат, а картата им работи само в техен приемник. Някой ако желае, може обективно да допълни данните за Vivacom - но реално сравнени с останалите!

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #1043

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Не знам откъде М-сат свалят HBO , но има някакъв проблем в звуковите пътеки
    - 1 пътека е mac/македонски-то има ли такъв език..../
    - 2 пътека е bul /български/
    - 3 пътека е DD/2.0 на рекламите и някои филми и 5,1 на повечето филми.
    Проблема е в DD пътеката-при някои филми има ехо/удвояване на звука/ и шум.
    Хубавото е че HBO от няколко месеца минаха във формат на предаване 16:9 - ама кога ще минат в 1080i ???? Време е ....../В Чехия и Полша са на HD/
    Cinemax - и двата са само стерео...няма DD пътека.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #1044

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Както го описваш, със 100% мога да кажа, че го свалят от Amos 2 (т.е. от първоизточника). А за проблемът с DD - така идва от самия канал.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    211
    #1045

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Който е доволен от Булсата, не е гледал по-добро... Освен каналите на 12524H, всичко останало е жестока компресия! Очи нямате ли, не знам... или не гледате нищо различно от bTV, Nova и Planeta.
    A може би гледаме освен БТВ и Нова, и HD пакета (без смотаната Планета) и въпреки, че програмите са 5 са достатъчно качествени. Единствено не ми харесва, че не са със Dolby Digital 5,1 а са в стерео. Освен това си имам мотор и си въртя на който спътник искам и не се ограничавам с каналите, които евентуално биха ми пуснали по кабела.
    Близу няма в нашият град (В. Търново) а двете кабеларки (Видеосат и Евроком) изобщо нямат HD канали.
    Като чета за проблемите ви със съпорта на Близу, то и да имахме, пак нямаше да им ползвам услугите.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #1046

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Направих една табличка, в която сравних качеството на конкретни канали при Булсатком, ИТВ /Тотал/ и официалният сорс. Според каналите, които гледате най-често, може да прецените кой да бъде вашият оператор.
    https://spreadsheets.google.com/pub?...bg&output=html
    Списъкът е актуален към 15.11.2010. При промени /ще има такива при Тотал/ ще го обновя.
    *Blizoo действително сваля каналите от официалния сорс, но на някои канали прави reencoding - това са чуждите канали с вградени БГ субтитри в картината. Канали, които са с DVB субтитри, са от официалния сорс и са с максимално качество. Някои БГ канали се взимат по оптика и оттам качеството може да варира.
    **Перфектната цифрова кабелна сваля всички канали от официалния сорс, като не осъществява reencoding. Каналите само се ремултиплексират както са 1:1 от спътника.
    ***Данни за Vivacom нямам, тъй като не съм им абонат, а картата им работи само в техен приемник. Някой ако желае, може обективно да допълни данните за Vivacom - но реално сравнени с останалите!
    History Channel има го и при Булсатком.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #1047

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Вярно, мерси, коригирах... Просто е на DVB-S2 транспондера и е негледаем за болшинството абонати на булсат.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    71
    #1048

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Някой има ли проблем с цифрова близу тази вечер - при мен доста канали не работят, на някои казва no access, на други scrabled signal, а някои пикселизират и замръзват на място без звук. Ако до утре не се оправи мисля да се оплача, да видим какво ще е оправданието.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #1049

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Как какво? "Знаем за проблема - работи се по въпроса". Колко пъти съм го чувал....

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    147
    #1050

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Снощи към 8 часа се звъни на вратата, като не отворих веднага почнаха и да чукат. Отварям и някакъв сульо ми тика брошурка с промоции на Близу. Как се въздържах да не го напсувам на мига и аз не знам. Тези хора 1/10 от средствата за маркетинг ако влагаха в поддръжка щяха да са номер 1.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 70 от 99 ПърваПърва ... 2060686970717280 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. RN-tv - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От SongBird във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 18-06-22, 14:08
  2. Цифрова кабелна телевизия DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 409
    Последно: 22-03-21, 20:28
  3. Интерактивна телевизия и оператори IPTV / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 73
    Последно: 30-05-20, 18:03
  4. TV NET - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От citizen във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 3
    Последно: 10-08-17, 17:13
  5. ББС кейбъл - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От GearBoX във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 95
    Последно: 27-06-15, 22:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе