Вижте резултатите от анкетата: По какъв начин получавате връзка с Интернет?

Гласували
89. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Класически / аналогов Телефонен Модем

    2 2.25%
  • Цифрова телефонна линия / Ай Ес Ди Ен (ISDN)

    2 2.25%
  • Широколентов достъп през телефонна линия Ей Ди Ес Ел (ADSL)

    9 10.11%
  • Широколентов достъп през кабел за телевизионна връзка

    15 16.85%
  • Широколентов достъп през сателит

    1 1.12%
  • Широколентов достъп през мобилен телефон

    8 8.99%
  • Широколентов достъп през мобилно устройство (USB/Ю Ес Би)

    4 4.49%
  • Локална мрежа (LAN)

    48 53.93%
  • Друго

    14 15.73%
Отговори на анкетата
Страница 42 от 45 ПърваПърва ... 324041424344 ... ПоследноПоследно
Резултати от 616 до 630 от общо 673
Like Tree95Одобрявам

Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    16
    #616

    Отговор: Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Сложи WPA Encryption mode на TKIP или на смесен режим TKIP/AES, вместо само на AES. Провери в рутера дали се е свързала и дали си е взела ip адрес, ако знаеш MAC адреса на джиджавката. Пусни ping от компа към нея. Отговаря ли?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    92
    #617

    Отговор: Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от ssyanev Виж публикацията
    Сложи WPA Encryption mode на TKIP или на смесен режим TKIP/AES, вместо само на AES. Провери в рутера дали се е свързала и дали си е взела ip адрес, ако знаеш MAC адреса на джиджавката. Пусни ping от компа към нея. Отговаря ли?
    Сложих го на смесен режим, няма опция само за TKIP, но няма никаква промяна.
    Виждам, че устройството се закача към рутера, то и pair процеса минава без никакъв проблем, но после нещо го спира да комуникира. Изобщо не отговаря на пинг.

    Според мен, проблема не е в WiFi настройките, а в нещо след това, но прегледах всичко и не виждам никакви филтри да има активирани, или IP, DNS блокове и т.н.
    Не знам за какво да гледам.
    А това че едни sonoff устройства вървят, а други не допълнително обърква нещата.
    Този пост е редактиран от _XaXo_; 19-07-22 в 11:05.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #618

    Отговор: Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Виж по другите настройки на рутерите, а не само по WiFi. Прегледай ги всичките.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    92
    #619

    Отговор: Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Вивакомските сметки месец напред ли се плащат?
    Що за щуротия? Излезе ми първата фактура с начислени такси за два периода. Да не казвам заради извънземните си стандартни цени, що за измислени отстъпки са набухали и колко объркващо изглежда всичко.
    В А1то беше плащаш за изминал период.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #620

    Отговор: Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от _XaXo_ Виж публикацията
    ...
    В А1то беше плащаш за изминал период.
    Да, то при всички е така, с изключение на първата фактура.

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    4
    #621

    Отговор: Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Здравейте, от скоро съм с ЕОН ТВ на Виваком. Има следното питане. Има ли смисъл да сменям техния рутер с цел вдигане на скоростта? И съответно бихте ли ми препоръчали такъв, с който да се постигне тази цел ? Ценови диапазон 100-150 лв. Предварително ви благодаря.


    П.С. Забравих да споделя, че ползвам най-високият им пакет ЕОН Премиум - 1 гигабит интернет.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    309
    #622

    Отговор: Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    а каква е текущата ти скорост? при мен е 400+ mbps на 5 GHz обхвата и 60+ mbps на 2.4 GHz, а по кабел - твърдо 500 mbps, за колкото и плащам. с оригинално устройство Nokia от Виваком съм.
    п.п. малко извън темата - не мога да подкарам приложението на EON на село, където съм на друг доставчик. тръгва на телефони и таблети, но не и на MiTV box, нито на Android TV TCL. от съпорта казват, че е нормално да не мога да гледам с друг доставчик. някакви идеи как да мога?

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    669
    #623

    Отговор: Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от fossa Виж публикацията
    Ценови диапазон 100-150 лв.


    П.С. Забравих да споделя, че ползвам най-високият им пакет ЕОН Премиум - 1 гигабит интернет.
    При този диапазон забрави за хубав рутер, който да поддържа тази скорост. Ще трябва или да смениш бюджета или да се примириш с техния.
    Иначе не знам какви пръчки раздават, но колегата отдолу правилно ти е казал да провериш каква скорост правиш на 5Ghz мрежа, ако е колкото него около 400, то излиза, че ако не смениш рутера ще плащаш за 1Gbit без да го ползваш, защото едва ли си вързал всичко по лан-а.
    Този пост е редактиран от berpan; 14-09-22 в 15:51.

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    4
    #624

    Отговор: Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    По кабел получавам между 850-950mbps. Безжично е както го е написал колегата около 400mbps. В интерес на истината повечето неща съм ги вързал с кабел. Чисто информативно, какъв рутер бихте ми препоръчали в този случай - безжично да вдигна скоростта?

  12. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #625

    Отговор: Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Всеки рутер които има скорост повече от 1000mbps на 5Ghz ще ти свърши работа. Има модели на TP LINK които биха свършили работа, аз предпочитам ASUS и съм с модел RT-AX55. Този е може би най малкия модел който би ти свършил работа. При намаление е малко над твоя бюджет.

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    4
    #626

    Отговор: Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от npb Виж публикацията
    Всеки рутер които има скорост повече от 1000mbps на 5Ghz ще ти свърши работа. Има модели на TP LINK които биха свършили работа, аз предпочитам ASUS и съм с модел RT-AX55. Този е може би най малкия модел който би ти свършил работа. При намаление е малко над твоя бюджет.
    Много благодаря, ще го имам предвид.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    14
    #627

    Отговор: Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Ако имаш VPN сървър там, където ти е EON рутъра, тогава можеш да си гледаш ТВ от всяка точка на света с приложението на Виваком(така оставаш в тяхната мрежа) даже и на село Аз така гледам от чужбина на Samsung TV.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    316
    #628

    Отговор: Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Подписах с ЕОН съм. Интересува ме има ли начин на се гледат онлайн филми през него.Не тръгват , памет ли не стига не знам.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    309
    #629

    Отговор: Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от dublin Виж публикацията
    Ако имаш VPN сървър там, където ти е EON рутъра, тогава можеш да си гледаш ТВ от всяка точка на света с приложението на Виваком(така оставаш в тяхната мрежа) даже и на село Аз така гледам от чужбина на Samsung TV.
    нямам vpn... активирах си допълнителен пакет за 5 лв. на месец, с който ползвам приложението на село със селския интернет

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #630

    Отговор: Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от iihtiandar Виж публикацията
    Подписах с ЕОН съм. Интересува ме има ли начин на се гледат онлайн филми през него.Не тръгват , памет ли не стига не знам.
    Аз гледам, с коди+елементум, торсерве също работи. Ти от къде гледаш и не става не зная.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 42 от 45 ПърваПърва ... 324041424344 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От Nasko Hristov във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 607
    Последно: 04-04-24, 15:20
  2. Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения
    От oggieasp във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1476
    Последно: 04-04-24, 12:44
  3. Булсатком ТВ - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 785
    Последно: 13-07-23, 09:57
  4. RN-tv - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От SongBird във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 18-06-22, 14:08
  5. Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения
    От zdravko_1 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 401
    Последно: 07-05-18, 00:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе