Страница 5 от 38 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 559
Like Tree55Одобрявам

Сателайт БГ - сателитна телевизия / FAQ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #61

    Re:Сателайт БГ - сателитна телевизия / съвети, обсъждане, мнения

    150 лв е комплект със чинията .

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #62

    Re:Сателайт БГ - сателитна телевизия / съвети, обсъждане, мнения

    Те хубаво ще ги изпратят нещата по куриер, ама кои ще ги монтира?!
    И понеже в началото на темата стана въпрос за Discovery а отговора беше "имаме, това, това и това, за какво ти е дискавъри"...
    Е не съм съгласен. Това малко като лисицата и гроздето, като го няма, значи не е хубаво и е ненужно... Е аз искам да гледам точно дискавъри, не History или NATGeo Wild...

    Това е все едно да ида в някоя автокъща. Да кажа, че искам да си купя ферари, а те понеже го нямат, да кажат - Абе защо ти е ферари, имаме лабморгинита, поршета

  4. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #63

    Re:Сателайт БГ - сателитна телевизия / съвети,

    Цитат Първоначално публикувано от jonov
    150 лв е комплект със чинията .
    Така де? Някой да казва нещо различно? Наистина не разбирам.

    @glowndark
    Опцията е за хора, които вече имат антена или такива за които монтажът не проблем, даже предпочитат сами да го направят.
    Колкото до Discovery - няма проблем, искаш точно Discovery, SatelliteBG не го предлага в момента, не ставаш абонат.
    И аналогоята ти не е добре поставена. Ако държиш да бъде разиграна в/у същите начални условия(автокъща, Ферари и т.н.) отговорът ми звучи така: "Имаме Ламборгини и Порше и Мазерати със сходни параметри - ако имате желание опитайте и решете"
    А в отговора си в преден пост за Discovery исках да кажа, че няма лошо да го има в пакета, но при положение че има толкова много подобни канали със сходно съдържание липсата му не е болка за умиране за МЕН. За да ме разбереш ще използвам твоята аналогия:
    След като имам в гаража Ламборгини, Порше, Мазерати, Пагани, Бентли, Ягуар и Бугати мога да мина без Ферари. Всяка от другите ми коли върши работа. И ако кажа на някой, че мисля да купя и Ферари, отговорът вероятно ще е "Е за какво ти е? Само да можеш да казваш, че имаш И Ферари?!"

  5. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    3
    #64

    Re:Сателайт БГ - сателитна телевизия / съвети, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от jonov
    150 лв е комплект със чинията .
    149 лв - приемник,две месечни такси,карта с активация,антена със стойка и двоен ковертор моноблок,монтаж на антената,окабеляване и инсталация на приемника.
    Ако ги разбием по пера, цифрата излиза доста по-нагоре.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #65

    Re:Сателайт БГ - сателитна телевизия / съвети, обсъждане, мнения

    zlatko
    Детските анимационни филмчета в събота и неделя сутрин по Film Box HD вървят със субтитри. Имате ли намерение да ги пускате с дублаж? Все пак ги гледат деца.

    Auto-motor-und-sport НD - почти няма дублаж на български.....има няма по едно предаване на ден. Голяма излагация на целият ви екип. Дето се вика "Хубава работа ама българска...." Трябваше поне 50% от програмата да има дублаж, преди да я предложите на клиентите си.

    Docu Box HD - само дето го похвали.....гледах я днес без звук. Американски вариант на европейският Travel Chanel HD. Подходяща само за пенсионерите в някой старчески дом.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #66

    Re:Сателайт БГ - сателитна телевизия / съвети, обсъждане, мнения

    Какво му е на Travel Channel, извинявай?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #67

    Re:Сателайт БГ - сателитна телевизия / съвети, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Какво му е на Travel Channel, извинявай?
    Нищо му няма-дадох го само за сравнение. За мен това е отбиване на номера. Желателно е Сателайт БГ да сложат в пакета си истински образователен канал или да направят свой собствен такъв с документални филми.

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #68

    Re:Сателайт БГ - сателитна телевизия / съвети, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Auto-motor-und-sport НD - почти няма дублаж на български.....има няма по едно предаване на ден. Голяма излагация на целият ви екип. Дето се вика "Хубава работа ама българска...." Трябваше поне 50% от програмата да има дублаж, преди да я предложите на клиентите си.
    Имам Auto-motor-und-sport НD ,с Мегалан съм и при мен има много малко български дублаж .

  11. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #69

    Re:Сателайт БГ - сателитна телевизия / съвети,

    @hristoslav2
    За сега не се предвижда българско аудио на FilmBOX HD.
    Сега един дълъг offtopic, може да се премести в съответния раздел защото е обобщаващ, но ползва конкретните примери.
    Нещо бъркаш схемата - не превеждаме ние(AMS HD). Ако го превеждах аз щеше да е направено изцяло, по-бързо и по-точно. Разберете - България е малък пазар, залят от нелегални пирати, държавните органи не правят нищо. Никой не иска да инвестира когато няма възвращаемост. Ще кажеш - "Ама като не се инветира(преведе в случая), никой няма и да купи програмата.". Така е и не е така. Защото дори и преведен, пак няма кой да го купи, като може да си го пиратства ненаказано. Разбираш отлично за какво говоря. Всичко е въпрос на чиста аритметика. Казуса е като за кокошката и яйцето. Затова се прави половинчато - превежда се частично за да не е голяма инвестицията, предлага се каналът и се опитват да се сключат договори за разпространение безплатно или срещу символична сума, със задължение за започване на плащаане след определен процент локализация. Ако не се съберат достатъчно такива договори - проектът става нерентабилен и се закрива.
    Определено не съм съгласен за DocuBOX HD - приятна програма с интерестни предавания. Абсолютно на нивото на всичко предлагано на пазара. Предлагаш да се направи собствен канал - какво мислиш че може да се купи като съдържание? Ходя по форуми където се продава такова, знам какво е налично, мога да дам мнение. Така или иначе това не са канали, които аз гледам. Слагам под общ знаменател NG group, Discovery group, Viasat, AETN. Сподели къде си виждал коренно различно съдържание?

    PS. За протокола - за мен всичко различно от спорт е (цитирам): "само за пенсионерите в някой старчески дом". Филмова канал не ми трябва по обясними причини.

    @Vanquished
    Докато държавата ни толерира кражбата на интелектуална собственост ще бъде така.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #70

    Re:Сателайт БГ - сателитна телевизия / съвети, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от zlatko

    @Vanquished
    Докато държавата ни толерира кражбата на интелектуална собственост ще бъде така.
    Не знам защо обаче се мисля, че независимо дали се толерира или не и независимо дали се краде или не - все ще "духаме супата" понеже сме малък пазар и 'НИКОЙ НЕ НИ ЕБ...А ЗА НИЩО". И това е отвратителната истина.

  13. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #71

    Re:Сателайт БГ - сателитна телевизия / съвети, обсъждане, мнения

    Тъкмо щях да задам въпрос за превода и аз , дали оператора превежда канала или си върви поток с канала БГ аудио или субтитри .....и Златко уточни за какво иде реч .
    За мен всеки един канал който е без превод .....или е свободен за запълване на бройката или е краден
    Ако съответния оператор плаща за канала , то той би трябвало да бъде със съответния език или субтитри
    Златко , айде да не говорим за пиратство - нали си знаем миналото .

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #72

    Re:Сателайт БГ - сателитна телевизия / съвети,

    @jonov
    Това би била логиката в един идеален свят, но този в който живеем не е такъв. Всеки оператор сам решава за всеки канал. И по тази логика щяхме да гледаме Eurosport, F&H, NG и т.н. от има-няма 3-4 години...Има и хора, които знаят езици и имат желания, които са доста различни от тези на масата и които няма нужда да се чувстват ограничавани от всеобщото ниво. Незнаещите език да прескачат канала докато не бъде преведен на 100%.

    Цитат Първоначално публикувано от jonov
    Златко , айде да не говорим за пиратство - нали си знаем миналото .
    Не разбирам за какво говориш?! Мисля, че ти самият не си наясно какво искаш искаш да кажеш и/или мислиш, че знаеш неща с които не си наясно.


  16. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #73

    Re:Сателайт БГ - сателитна телевизия / съвети, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от zlatko
    Не разбирам за какво говориш?! Мисля, че ти самият не си наясно какво искаш искаш да кажеш и/
    Да не спорим , ще предпочета
    или мислиш, че знаеш неща с които не си наясно.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #74

    Re:Сателайт БГ - сателитна телевизия / съвети, обсъждане, мнения

    zlatko
    Няма как да излъжеш операторите да плащат за непреведен канал...Крайните клиенти като го видят ще го прескачат.
    Разкажи в подробности процедурите по превода на един канал.

    Тези с каква резолюция са, че моето опитно оченце не ги вижда като 1920х1080 ?
    Docu Box HD
    Action Film Box HD
    Film Box HD
    Fight Box HD

  18. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #75

    Re:Сателайт БГ - сателитна телевизия / съвети,

    @hristoslav2
    Хаха - практиката показва, че не си прав - всички оператори са "излъгани" с непреведени канали, включително и ние.
    За превода - какво точно ме питаш? Предполагам не става въпрос за техническите детайли? Търговски - обикновено процеса започва при перговорите м/у двете страни(content provider - оператор). Заявяват се намерения..поставят се условия. И двете страни имат интерес програмата да бъде преведена, но въпросът е кой да плати за това? В едни случаи операторът поема плащането, но иска нещо в замяна - например екслузивитет за разпространиение. Например iTV Partner плати за създаването ан българска версия на Eurosport срещу екслузивитет. За съжаление всички знайни(Bulsatcom, Евроком) и незнайни(кабелни в "Долно Сусурлево") пиратстваха безобразно, въпреки многобройни сигнали и проверки. Това е прецедент, който показа на всички оператори, че по-добре да не поемат такива рискове, от което страдат в крайна сметка потребителите.
    В други случаи операторът и content provider-a си разделят разходите. Или пък операторът се съгласява да има програмата на минимална цена и да увеличава плащането съответното на процентно преведената част от канала. Варианти много.


    Всички канали са с резолюция 1920х1080. На някои материали качеството на DocuBOX HD е наистина много добро, детайлността е на ниво. Разбира се на плазмен дисплей, нещата са по-замазани Шегувам се(но донякъде е така)!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 38 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сателитна телевизия DVB-S2/ FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 272
    Последно: 02-09-22, 19:02
  2. Въпрос за сателитна телевизия.
    От Djeff във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 2
    Последно: 15-01-14, 16:36
  3. VIVACOM пуска сателитна телевизия директно до клиента
    От granity във форум Коментирай новина
    Отговори: 12
    Последно: 13-09-10, 12:26
  4. Цифрова сателитна телевизия
    От Cvetanov във форум Технологии
    Отговори: 26
    Последно: 11-06-10, 08:03
  5. САТЕЛИТНА телевизия - да или не?
    От Кrassy във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 67
    Последно: 17-11-09, 12:07

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе