Страница 21 от 74 ПърваПърва ... 1119202122233171 ... ПоследноПоследно
Резултати от 301 до 315 от общо 1108
Like Tree59Одобрявам

М-сат кейбъл - кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    14
    #301

    Re: Отговор: М-сат кейбъл - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    От вчера най-накрая и аз съм на МСАТ с CA-модул. Обаче забелязах че на някои от каналите силата на сигнала пише че е лоша а на други канали силата е почти на 100%, а качеството бвз значение силата на сигнала си е 100%. Това нормално ли е?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #302

    Отговор: М-сат кейбъл - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Да. Това са различни показатели.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    14
    #303

    Re: Отговор: М-сат кейбъл - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    ОК, но ми е странно че силата на сигнала на едни канали е 9 на други 26 на трети 100 . Не трябва ли сигнала на всички канали да е един и същ?

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,574
    #304

    Отговор: Re: Отговор: М-сат кейбъл - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от azsamtoi Виж публикацията
    ОК, но ми е странно че силата на сигнала на едни канали е 9 на други 26 на трети 100 . Не трябва ли сигнала на всички канали да е един и същ?
    Не е задължително. Зависи от източника, от дължината на трасето и броя снадки....Сега прекарват оптичните кабели във кв. ********** и там поне нещата малко ще се пооправят.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    21
    #305

    Отговор: М-сат кейбъл - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Сила на сигнала 9 ?!? Сигурен ли си и имаш ли картина изобщо. При мен по принцип мине ли под 30 и започват да се появяват квадрати разни и обикновено се оказва че някой доброжелателен комшия е решил, че никой няма да го усети ако погледа малко аналогови програми . Ако имаш пробеми с някоя от програмите там около 700 - 800 MHz - викай ги малко да ти вдигнат сигнала. Ако нямаш проблеми, не ги викай, но това 9 ... странна работа...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    14
    #306

    Re: М-сат кейбъл - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Да 9, но странното е че се вижда много добре. Може тези показатели на телевизора да не отчитат правилно... Аз съм с Philips PFL4606 , ако някой има същия да погледне и да каже По принцип не трябва ли сигнала, който ми пускат от Мсат да е един и същ, а не за всеки канал различен?
    Този пост е редактиран от azsamtoi; 01-12-12 в 09:37.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    37
    #307

    Отговор: М-сат кейбъл - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Логически не трябва да е с еднаква сила и качество ! А как е при Вас Испанската Canal+ Accion ? Имате ли звук ?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    14
    #308

    Re: М-сат кейбъл - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Да има звук и картина, но някой път картината варви насечено

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    14
    #309

    Re: М-сат кейбъл - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Върнете ESPN America, искаме ESPN America

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    23
    #310

    Отговор: Re: М-сат кейбъл - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Здравейте, имам следния въпрос. Значи имам плазма, но модела е вече доста поостарял(42' панасоник от 2008-ма година). Тв-то - ми е HD-READY, тоест ако искам да гледам HD трябва да си купя този HD приемник. Та въпроса ми е има ли голяма разлика в качеството между модула и hd приемника. И проблем ли е че разделителната ми способност на тв-то е 1024 x 768.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,574
    #311

    Отговор: Re: М-сат кейбъл - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Mitev84 Виж публикацията
    Здравейте, имам следния въпрос. Значи имам плазма, но модела е вече доста поостарял(42' панасоник от 2008-ма година). Тв-то - ми е HD-READY, тоест ако искам да гледам HD трябва да си купя този HD приемник. Та въпроса ми е има ли голяма разлика в качеството между модула и hd приемника. И проблем ли е че разделителната ми способност на тв-то е 1024 x 768.
    Кой модел е телевизорът ти ? Погледни стикера залепен отзад.
    Моделите на Панасоник от 2008 година нямат тунер с декодер MPEG4 и за да гледаш цифрова ти е нужен външен такъв. Не става с кам модул и карта. Резолюцията на ТВ не е проблем.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    23
    #312

    Отговор: М-сат кейбъл - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Моделът е th-42pv70p и няма вграден тунер. За съжаление още когато го купих му изгорих hdmi входа (свързвах го с пс-то, но бяха включени). Днеска като се поразрових из нета разбрах че този hd приемник може да се свърже и с HDMI и със Scart, но със скарта се губи от качеството. hristoslav2 много по-лошо ли ще е качеството ако hd приемника е свързан със скарт кабел и има ли според теб изобщо смисъл да си купувам този приемник ако ще го свързвам със скарт(в момента съм с обикновения им приемник topfield).

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #313

    Отговор: М-сат кейбъл - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Картината ще ти е като с Топфилда, т.е. зле. Много лошо - нямаш DVB-C тунер, нямаш HDMI... можеш да гледаш само аналогов сигнал.
    42'' си плачат за HD, но и да няма HD, поне SD-то да им се подава с максимално качество, а не през аналоговия SCART.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    33
    #314

    Отговор: М-сат кейбъл - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Не искам да обиждам никой-но пак казвам за който не е прочел възмозностите на Топфилд който на долния скарт има компонентен изход YUV който се активира от дистанционното.Прилагам линк за готови кабели-http://www.thecableconnection.com.au/18-metre---suits-FOXTEL---TCC-SCART-to-Component-YUV--Audio-cable.html ,но има и схеми и всеки може сам да си го направи.Така че след като му е изгорял HDMI може да си ползва компонентия вход на ТВ и качеството е доста по добро на СД каналите.

    - - - Обновено - - -

    А и втора възможност ако иска да гледа HD програми с HD приемник-при изгорял HDMI вход на ТВ-то има преходник-hdmi to component при което си гледа HD без никаква загуба на качество и SD с подобрено качество. -http://dx.com/p/hdmi-to-component-video-audio-av-cable-13188
    Този пост е редактиран от dlob; 04-01-13 в 10:21.

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    3
    #315

    Отговор: М-сат кейбъл - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    Здравейте,
    някой може ли да ми каже какво се случва, ако имам CI модул, но нямам карта от М-сат. Сега ми исписва няма CI модул, а ако поставя такъв без карта ще ми отвори ли някой канали или тогава ще каже, че са кодирани?
    Поздрави!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 21 от 74 ПърваПърва ... 1119202122233171 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения
    От oggieasp във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1480
    Последно: 18-05-24, 11:41
  2. RN-tv - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От SongBird във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 18-06-22, 14:08
  3. Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения
    От zdravko_1 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 401
    Последно: 07-05-18, 00:12
  4. Скат - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 09-11-17, 12:44
  5. ББС кейбъл - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От GearBoX във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 95
    Последно: 27-06-15, 22:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе