Вижте резултатите от анкетата: Как бихте оценили картината на вашият телевизор Samsung ?

Гласували
221. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Много добра

    147 66.52%
  • Добра

    48 21.72%
  • Задоволителна

    16 7.24%
  • Приемлива с много компромиси

    6 2.71%
  • Категорично не ми харесва

    6 2.71%
Отговори на анкетата
Страница 52 от 107 ПърваПърва ... 242505152535462102 ... ПоследноПоследно
Резултати от 766 до 780 от общо 1600
Like Tree58Одобрявам

Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    3
    #766

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Здравейте! И аз се сдобих с 46ES6710S от намаленията през уикенда. Мисля, че по отношение цена-качество-функции телевизора е много добър. Динамиката на картината ми се вижда доста по-добра от старичкото SONY. Направих настройки по пост 522 от форума. Цветовете са добри, но малко ми "мътнее". Благодаря на всички които дават знанията си в помощ на непросветените. Помощта е безценна. Тепърва предстои голямото разучаване и нерешени въпроси.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    73
    #767

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от meripopinz Виж публикацията
    Здравейте! И аз се сдобих с 46ES6710S от намаленията през уикенда. Мисля, че по отношение цена-качество-функции телевизора е много добър. Динамиката на картината ми се вижда доста по-добра от старичкото SONY. Направих настройки по пост 522 от форума. Цветовете са добри, но малко ми "мътнее". Благодаря на всички които дават знанията си в помощ на непросветените. Помощта е безценна. Тепърва предстои голямото разучаване и нерешени въпроси.

    Така е малко е мътно аз смених на тия и са малко по добре пробвай ги (пост№693) но ето ги :

    Picture Menu:
    Mode: Standard
    Backlight: 12
    Contrast: 98
    Brightness: 52
    Sharpness: между 15-35
    Color: 45
    Tint: G52/R48

    Screen Adjustment submenu:
    Picture Size: Screen Fit
    Position: [no change]

    3D submenu: N/A

    Advanced Settings submenu:
    Dynamic Contrast:Low/ Medium
    Black Tone: Dark
    Flesh Tone: -2
    RGB Only Mode: Off
    Color Space: Custom

    Color Space submenu:
    Red: Red 50, Green 0, Blue 0
    Green: Red 4, Green 48, Blue 4
    Blue: Red 2, Green 6, Blue 46
    Yellow: Red 52, Green 50, Blue 4
    Cyan: Red 0, Green 50, Blue 51
    Magenta: Red 40, Green 6, Blue 44

    White Balance submenu:
    R-Offset: 17
    G-Offset: 17
    B-Offset: 14
    R-Gain: 5
    G-Gain: 26
    B-Gain: 20

    10p White Balance: Off

    Gamma: -1
    Expert Pattern: Off
    xvYCC: Off
    Motion Lighting: Off
    Black Enhancer: Off

    Picture Options submenu:
    Color Tone: Warm1
    Digital Noise Filter: Off
    MPEG Noise Filter: Off
    HDMI Black Level: Normal
    Auto Motion Plus: Clear
    LED Motion Plus: Off

    System/ECO Solution:
    ECO Sensor: ON
    Minimum backlight level:8

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    94
    #768

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от MUERTE Виж публикацията
    Здравейте.
    Имам следния проблем - като използвам HDMI кабел за да пусна филм през лаптопа нямам никакъв звук на телевизора. Пробвах какво ли не, но не можах да извадя звук.

    И още един проблем - оказа се, че компа ми (стационарния) няма HDMI, хем не е толкова стар. Някакви идеи за алтернативни начини за връзка?
    аз, гледам с DLNA много е удобно

  5. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #769

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от meripopinz Виж публикацията
    Здравейте! И аз се сдобих с 46ES6710S от намаленията през уикенда. Мисля, че по отношение цена-качество-функции телевизора е много добър. Динамиката на картината ми се вижда доста по-добра от старичкото SONY. Направих настройки по пост 522 от форума. Цветовете са добри, но малко ми "мътнее". Благодаря на всички които дават знанията си в помощ на непросветените. Помощта е безценна. Тепърва предстои голямото разучаване и нерешени въпроси.
    Според мен тв-те''мътнеят'' ако нямат добро ниво на черно,на hd програми се забелязва съвсем минимално..Най-добре е са се купуват тв със задна лед подсветка или качественна система за подобряване на черното или плазма.Не случайно във всички ревюта на експерти по специализираните сайтове на първо място разглеждат нивото на черно.От промоцията беше на супер цена sonyhx850...ама квото си решил,да ти е честито.За да намалиш този ефект според мен не гледай тв в тъмно помещение и задължително ...
    LED Motion Plus: Off
    Не нога да обясня защо но когато е включена тази функция ефекта на мътнеене е по-забележим.

  6. 357
    357 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    24
    #770

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    http://hdtvlietuva.com/forum/download/file.php?id=394
    (назаем от братушките) инфо и сравнителна таблица за новите модели

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    710
    #771

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Бързо ревю на Samsung UE-32F4510

    Това, което търсех беше БЯЛ, 32 инчов телевизор за спалня.
    Опциите бяха няколко:
    - Samsung UE-32F4510
    - Finlux 32FLYR137LW
    - Panasonic TX-L32E6E
    - LG 32LS3590

    Финално се спрях на Самсунга.

    1. Какво има в кашона:
    - TV със стойка.
    - дистанционно - нормален размер. Спрямо тези на Финлукса и ЛГ, които имам даже си е малко
    - приставка за КАМ модул. Реално в телевизора няма "джоб" за КАМ модул, а само куплунг за приставка, която се слага отзад на телевизора
    - Имаше спорове из форума какъв му е процесора - на кашона пише "Dual core".

    2. Включване:
    - При първо включване пита за:
    - език - дадох му български
    - тип на сигнала (от антенния вход или HDMI). Тука му дадох антенен вход с кабел. Както пишеше на първа страница зададох пълно търсене, но намери само половината канали и то без нито едно радио. След като му смених търсенето от пълно на мрежа - намери всичко. Страна освен в началото, за да тръгне на български, никъде другаде не съм задавал.
    - мрежа. Никакви проблеми нямаше с намирането на мрежата. Засега още не е искал да ъпдейтва.На кашона пише, че е произведен някъде средата на Март 2013.

    3. Картина: доста добра картина извади. Досега всичките ми телевизори са били Full HD и бях малко скептичен към HD Ready, но телевизора са представи отлично. Clear Motion-а не дразни така както на LG-то например, дето направо го изключвам.

    4. Входове:
    - USB - 2 общо, като това за HDD е 1А, така че и някой по-сериозен диск да се върже - ще издържи. На второто вързах мишка - никакви проблеми - тръгна от раз.
    - HDMI - 3 общо

    5. Приложение:
    - Skype - ами иска си камерата, иначе не ще да тръгва. Пробвах с моята - не става.
    - Браузър - без проблеми плейва флашчета от вбокса. На play.novatv.bg звукът върви, но картината накъсва.

    6. Подсветка:
    - равномерна. Пуснах го на радио в тъмна стая, нямаше светли петна. Много приятно съм изненадан

    7. Плеър: поддържа DTS.

    8. PVR - има си копче на дистанционното. Не съм го пробвал да записва, но ако няма нищо вързано и натисна копчето - казва дай нещо да записвам.

    Ами това е засега. Взех го покрай намаленията и ми излезе 669 лева. Според мен струва си парите, особено ако търсите нещо бяло.

    П.С. На някои места го дават, че има и сателитен тунер, ама аз не видях да има някъде отзад конектор за сателита.
    kxrt одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    56
    #772

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg Виж публикацията
    Бързо ревю на Samsung UE-32F4510

    Това, което търсех беше БЯЛ, 32 инчов телевизор за спалня.
    Опциите бяха няколко:
    - Samsung UE-32F4510
    - Finlux 32FLYR137LW
    - Panasonic TX-L32E6E
    - LG 32LS3590

    Тука му дадох антенен вход с кабел. Както пишеше на първа страница зададох пълно търсене, но намери само половината канали и то без нито едно радио. След като му смених търсенето от пълно на мрежа - намери всичко. Страна освен в началото, за да тръгне на български, никъде другаде не съм задавал.
    Къде е това търсене от пълно на мрежа ,че нещо не ми е ясно ? И така бил намерил всичко.Обоснови се.....

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    201
    #773

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от meripopinz Виж публикацията
    Здравейте! И аз се сдобих с 46ES6710S от намаленията през уикенда. Мисля, че по отношение цена-качество-функции телевизора е много добър. Динамиката на картината ми се вижда доста по-добра от старичкото SONY. Направих настройки по пост 522 от форума. Цветовете са добри, но малко ми "мътнее". Благодаря на всички които дават знанията си в помощ на непросветените. Помощта е безценна. Тепърва предстои голямото разучаване и нерешени въпроси.
    Матрицата е друга при ES серията и няма нищо общо като картина със по старата D серия ,която е със Самсунг матрица.Има го въпросното мътнеене на картината и няма оправяне. С времето ще свикнеш.
    При мен със 46D6710 картината е била винаги в режим КИНО и е перфектна за модела. Пробвайте и това.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    710
    #774

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    FAQ - често задавани въпроси
    _________________________________________________
    Как да настроя тунера ?
    Настройките за страна- "други" и като пуснете да сканира пуснете само през цифровия тунер сменяте търсенето на пълно или може да го пише Full сканиране друго не пипате.
    Цитат Първоначално публикувано от epro_HD Виж публикацията
    Къде е това търсене от пълно на мрежа ,че нещо не ми е ясно ? И така бил намерил всичко.Обоснови се.....
    По памет.
    Като дадеш авто настройка, по кабел те пита как да търси. Има три опции - по-подразбиране е средната. Мисля, че беше нещо от сорта на "мрежа". Първата опция беше "пълно търсене" или "пълно сканиране" или нещо подобно. Третата не помня какво беше. Е, при избор на първата опция ми намери 76 канала, после като пуснах с втората си ми намери 140 ТВ и радио канали.

    Не мога в момента да ти кажа точно как са имената на опциите, защото за да стигна до тях трябва ще ми изтрие каналите, а после не ми се чака 10-15 минути за сканиране и после преподреждане на канали и т.н.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,530
    #775

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    За собствениците на модели от серии ES7000 и ES8000
    Evolution Kit - цената ще бъде около 299 €. В края на другият месец ще се предлага с код Kit SEK-1000.
    Основните характеристики на SEK-1000:
    Четириядрен процесор [quad-core] Cortex A15
    Mali T604 графичен процесор на 500 MHz.
    Памет RAM 1,5 GB [DDR3]
    Вградена памет 4 GB
    Съвместимост с H.265 [HEVC]
    ще добави около 12W консумация на вашия телевизор.
    http://www.fullhd.gr/media/k2/items/...fa74af73_L.jpg

    Разопаковане на 55F8000
    http://www.hdfever.fr/2013/04/08/rec...f8000-en-test/
    http://www.hdfever.fr/2013/04/17/cou...ide-en-france/

    ревю
    http://www.fullhd.gr/reviews/tv-rev/...th-review.html

    ревю на 46F7000
    http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsu...1304182858.htm

    Тайната на името на топовата платформа в модели 2013 е разкрита. Стана разбираема причината за присъствие на букви F и X в името на фирмуера T-FXPDEUC. гърците се докопаха до F8000.
    http://www.fullhd.gr/reviews/tv-tear...-teardown.html
    като са свалили радиатора от чипа на T-Con платката. На чипа се вижда маркировка FOX-***.
    http://www.fullhd.gr/images/stories/...river-proc.JPG
    Името идва от позивните на НАТО
    A - ALPHA
    B - BRAVO
    C - CHARLIE
    D - DELTA
    E - ECHO
    F - FOXTROT
    G - GOLF
    H - HOTEL
    I - INDIA
    J - JULIET
    K - KILO
    L - LIMA
    M - MIKE
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 20-04-13 в 19:06.

  13. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    8
    #776

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Най-накрая успях да свържа компютъра и телевизора (UE32EH6030). Стана след като инсталирах и AllShare, и PC Share Manager. Мислех, че само AllShare е достатъчно, но явно не. Сега нямам проблеми с компютъра, всичко е наред.

    Новия проблем е с лаптопа. Компютъра беше на Уин ХП с AllShare и PC Share Manager. Лаптопа е с Убунту 12.04, а връзката е през WiFi. Инсталирах Serviio. Шернах някоя папка. През конзолата ми намира телевизора (със зелена точка и верен профил в списъка на конзолата). До тук всичко изглежда добре, но от телевизора не мога да видя Serviio-то. IP-тата сe вземат автоматично през DHCP. Направи ми впечатление, че за да засека телевизора от лаптопа(!) трябва от AllShare на настолния компютър(!) да сканирам за свързани устройства. Може и да се лъжа, но пробвах няколко пъти и всеки път тогава се получи. По-рано свързах телевизора и с телефона си и нямаше проблем да имам повече от 1 връзки (телефон и ПС), така че не мисля, че проблема е, че съм свързал хем настолния, хем лаптопа. Някакви идеи?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #777

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Има ли собственици на 40EH5300? Как се представя на тъмно - има ли неравномерна подсветка както ES серията или е равномерна. Понеже съм му хвърлил око за спалня и не искам да гледам облаци или светлинки на тъмни сцени. Аз имам D5500 и го метнах при детето заради "облаците"...

  16. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    3
    #778

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Здравейте,
    Вчера си взех Самсунг 46 инча ES5500, но естествено е без WI-FI dongle. Въпроса ми е дали има алтернатива за официалния адаптер на самсунг или ще трябва да го открия и да си го купя в някой магазин... понеже обиколих няколко техномаркета, технополиса и Reset магазини и никъде нямаше такова. Също така рутера ми поддържа G мрежа и това дали ще е проблем за HD филмите?

  17. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #779

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Ако имаш възможност, пусни кабел от рутера до ТВ-то. По-добър вариант е.

  18. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #780

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Много по-добре ще е да му вземете един TP LINK рутер и да го направите AP и така много по-евтино ще имате интернет и ще можете да използвате DLNA.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  3. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 1307
    Последно: 26-05-11, 15:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе