Страница 3 от 38 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 561

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #31

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006

    В Метро, във всеки магазин от веригата. Цена 1900 лева!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #32

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006

    Мой познат има такъв и действително е нещо уникално.Произведен е в Япония и като картина няма нищо общо със стандартните марки-Samsung,Philips и т.н.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #33

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006

    Цветовете му са леко засилени, сравнение с другите които продавам. Мдам определно много качествен монитор/ТВ. Разликата му с 26" Филипс и LG е огромна, просто ги убива от към картина. Незнам защо, но всички модели на Филипс които имам в наличност 20" и 26"са много тъмни. Лг-то пък е бяло като мъртвец. Преди година имах един 32" по-стар модел на Филипс, той определно къртеше мивки с качество на картината. Но беше сглобяван в БЕЛГИЯ, докато новите са май Полска сглобка.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    148
    #34

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006

    Панелите на Philips са от LG, а големите модели - 42-инчовите LCD и плазми се сглобяват в Белгия и Холандия.
    Проверено е лично.

  6. Banned
    Тук е от
    Dec 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    107
    #35

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006

    Цитат Първоначално публикувано от LUDIA
    Цветовете му са леко засилени, сравнение с другите които продавам. Мдам определно много качествен монитор/ТВ. Разликата му с 26" Филипс и LG е огромна, просто ги убива от към картина.
    Предполагам че става дума за модела LC26P50E който се появи наскоро в Метро!Та тази серия "Р" е с т.н оптимизирана за PAL нативна
    резолюция 960х540 и ме интересува как се справя с "задачката" разтягане на картинка във формат 4:3 на цял екран т.е до 16:9?Практически забележими ли са геометричните изкривявания при таз интерполация?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #36

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006

    Ами нямам как да няма леко разтягане на образа и лекото му свиване. Просто се вижда веднага. Точно модела ще го погледна днеска и ще кажа дали е същият. Имам демо ДВД на Шарп, така е направено ще ви падне шапката. Цветовете са убийствени, всяко нещо, всеки отделен косъм на момата се вижда, просто най-доброто демо което съм виждал някога. Няколко различни вариянта на едно ДВД, 16:9, 4:3, стерео, долби стерео, каквото ти кефне. НО все пак е ДЕМО .

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    2
    #37

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006

    Е,все пак не стана ясно- плазма или LSD?!

  10. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #38

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006

    Цитат Първоначално публикувано от mehanic
    Е,все пак не стана ясно- плазма или LSD?!
    offtopic
    И двете. Е, малко може да е размазана картината, ама такава комбинация ще ти хареса най-много.

  11. Novice
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    2
    #39

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006

    Ха,ха много яко.И един мой познат така си купи плазма без да пита и сега си има цял ред изгорели пиксели... :Super:

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #40

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006

    Eто малко инфо за AQUOS LC26P50E
    http://www.sharp.ch/uploadedFiles/pdb_lc26p50e_d.pdf

  13. Banned
    Тук е от
    Dec 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    107
    #41

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006

    Ами то инфо колко щеш по нета , ама на живо си е друго!
    Та в книжката му пише това:
    THE NEW HIGH-PERFORMANCE LCD PANELS FOR PAL/SECAM. Now you can enjoy even standard programs in crystal-clear quality. The SHARP
    LCD flat-panel television sets of the newly developed P50E series reproduce PAL/SECAM signals in optimum quality. Their LCD panels have
    a resolution of 969 x 540 x 3 pixels, which corresponds exactly to the pixel configuration of the European PAL/SECAM standard. And the
    best thing is: even high-resolution HDTV signals are reproduced with a quality that approaches the brilliance of HD-LCD panels. This is
    because the resolution of the P50E LCD panels is exactly one-half or three-quarters of the resolution of HDTV technology. This allows images
    from HD DVDs, for example, to be reproduced in very high quality.
    -ама знае ли човек , да не е рекламно-маркетингов трик , че колко сме ги чели такива!?

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    5
    #42

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006

    Ей изчетох всичко тука, очевидно само vais_vr е в час с тея технологии и има опита да коментира качествата на плазмите и LCD-tata. Изчетох доста форуми и по западните издания и наистина Panasonic се представят най-добре с Viera. Естествено Pioneer са the-best, секи който ги е виждал тея телевизори знае за кво иде реч. Сега въпроса ми е обаче е струва ли си да си зема PANASONIC TH-42PA50+ST42PX5 PEDESTAL тъй като сега му падна доста цената, или да си взема направо модела 42PV500 който е с по-високата резолюция. Ще ползвам телевизора като го вържа през компютъра , но преди това искам първо да ги погледна и двата модела. Сега vais_vr посъветвай ме какъв кабел ми трябва за да си вържа лаптопа към тея два модела като отида да ги тествам в Техномаркета. Имам много HDTV клипове ( имам всичко свалено от hdclips.net ) , имам и DVD-ta i обикновени DIVx които мисля да ги пусна на Panasonic-ite. Благодаря!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    14
    #43

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006

    Sashooks, несъмнено 42PV500 е по-добър телевизор от 42pa50 .
    Ако имаш необходимите средства според мен по-удачния избор е Pioneer 436 от 42PV500. Между другото Pioneer 436 е телевизор с междинен активен кристален слой (засега тази технология е фирмена тайна, но доколкото ми е известно представлява кристален слой нанесен между повърхността отделяща пикселите запълнени с газ и външната среда) , т.е. това е телевизор хибрид между плазмен и LCD.Може би затова изображението е нещо уникално.
    С модела 42PV500, Panasonic са се опитали да свалят от трона “кралят” Pioneer 436, но според мен не са успели.
    Pioneer 436 и 42PV500имат директни цифрови входове HDMI, така, че най-добрия вариант (ако ползуваш проводник до 5 метра) е да ги свържеш с компютъра чрез цифров канал.За целта трябва да имаш DVI изход от видеокартата и чрез съответния проводник (с куплонзи HDMI-HDMI) и адаптор (DVI-HDMI) да ги свържеш.Адапторите DVI-HDMI са пасивни, т.е. не преобразуват сигнала, и се продават в повечето магазини за компютърна техника.
    Много по-сложен е проблема при дължина на проводника над 5 метра.Тук вече трябва да използуваш аналогов канал за пренос на сигнала, защото влошаването на сигнала при цифровия канал е значително.В този случай най-добри резултати дава компонентния канал за пренос на сигнала (YPbPr). 42pa50 не можеш да го свържеш по-друг начин освен по този.За целта ти е необходима видеокарта която да поддържа аналогов канал YPbPr, и адаптор.При различните карти този сигнал се извежда от различните куплонзи, така, че и адапторите са различни.Аз съм имал случай с видеокарта Radeon 9550, откъдето компонентния сигнал се извежда от куплонг DVI, и чрез съответния адаптор (които за съжаление не се продава в България) успях да свържа LCD телевизор на разстояние около 30 метра от компютъра.
    Освен това ако имаш изход аналогов канал RGBHV чрез Mini D-sub 15-pin (т.н. VGA куплонг) от видеокартата директно можеш да свържеш към Mini D-sub 15-pin на Panasonic 42PV500 и Pioneer 436 . 42PA50E няма Mini D-sub 15-pin.
    Това са т.н. “професионални” канали за пренос на видео сигнал, т.е. това са каналите за пренос на HDTV.
    Ако искаш качествено изображение зарежи S-video и композитен канал за пренос на данни.Тези канали вършат работа при телевизори до около 29 инча.
    От опит мога да ти кажа, че при подаване на не HDTV сигнал по-добро изображение има 42PA50, а и освен това цената му е почти два пъти по-малка от другите два.
    Надявам се, че съм ти бил полезен с тази информация.



  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #44

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006

    @vais_vr,
    Когато говориш за Pioneer 436 това ли имаш в предвид: http://www.salisburyhifi.co.uk/websi...-pdp436fde.htm ?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    14
    #45

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006

    Да. PIONEER PDP-436FDE и PIONEER PDP-436ХDE. Панелите са едни и същи.Разликата е, че първия е с аналогов тунер( няма VGA вход) , а втория с цифров.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 38 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
    От toddy във форум Телевизори
    Отговори: 5360
    Последно: 03-12-10, 10:16
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 19:30
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008
    От kotaraci във форум Телевизори
    Отговори: 4485
    Последно: 31-12-08, 21:00
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
    От LUDIA във форум Телевизори
    Отговори: 3340
    Последно: 31-12-07, 17:35
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005
    От gogo_bg във форум Телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 29-12-05, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе