Страница 5 от 38 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 561

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    114
    #61

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006

    McLaren слушай LUDIA..... това си е самата истина за нещата.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #62

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006

    Баща ми си е наумил да си купува ЛЦД ТВ и се е спрял на SONY KLV-S40A10E http://www.electron.bg/product_info....oducts_id=5725
    Има ITVPartner, но не мога да го посъветвам нищо по въпроса за Сонито-добро ли е,не е ли.Някакви отзиви за това TВ?
    Лудия,не е ли минавал тоя модел през Метро?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #63

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006

    Vanquished, не ми е минавал през ръцете тоя модел, само по малките му братя 32", 26" и 19". S серия какво да кажа, от това коеото виждам на 32" и 26" не съм въобще доволен. Най-малкото тея 8 мс. са сиво до сиво, а не черно - бяло - черно. Демек МАЖИ на сцени с по-бързи обекти. Цветовете им не са много акуратни, една лайняна плазма на САМСУНГ от преди 2 години даваше по хубави цветове от 32"-о. Но да не забравяме, че това се дължи на anti glare покритието на LCD панела, докато при плазмите се ползва стъкло . Писал съм по-горе, че съм ги сравнявал с 32" на ШАРП LCD AQUOS, заедно с един клиент. Макар Шарпа да е спо-малко пиксели, но като цветове и кантраст Сонито отстъпваше. Според мен е най-добре да се огледа на място с други подобни на еднакъв сигнал, знаеш как е. Макар, че трудно можеш да ги накараш по магазините където ги имат тея работи да ти го направят. То друг проблем е дали ги имат от същите инчове и на други марки.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    114
    #64

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006

    Като стана дума за избор само едно мога да ти кажа: Господ да ти е на помощ!!! За едното и нищо човек може да изгори. Почти повечето хора пазаруват в съня си и без нужното компетентно съдействие на персонала (почти липсва) по тия наши пусти магазини. Преразказването на техническите характеристика не помагат и 1% на копувача. Забелязал съм на пример, че в доста от случаите компетентния оставам аз. Когато неразбираш какво трябва да видиш и как то трябва да изглежда става доста опасна покупката в името на многото пари без покритие. Успех и гледайте всичко под лупа!!! Сверете максимален брой ТВ-та при едни и същи настройки. Специално за тази модификация на Сони съм особенно резервиран. Може би Шарп Акуариус или моделите R72B на Самсунг. Всъщност ти от къде ще го купуваш, ако сме от един и същ град да ти помогнем. :coolsmiley:

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    114
    #65

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006

    :Super: - AM OLED ТЕЛЕВИЗОРИТЕ ЩЕ СЕ ПОЯВЯТ В КРАЯ НА ГОДИНАТА ...... а с това започва и края на LCD технологията!

    Основные преимущества активных OLED-дисплеев - высокая скорость реакции, высокое разрешение, яркость и экономичность.

    Samsung SDI и LG.Philips LCD объявили о скором запуске в серийное производство ТВ-панелей на основе активной матрицы органических светоизлучающих диодов AM OLED (Active Matrix Organic Light-Emitting Diode). Представители компаний LG.Philips (венчур LG Electronics и Philips Electronics с условиями 50 на 50) сообщили, что выпуск дисплеев начнется в четвертом квартале текущего года на линиях одного из заводов LGE в Куми (Kumi, провинция North Kyongsang).

    Компания Samsung SDI также подтвердила информацию о запуске в октябре месяце производство OLED-панелей диагональю 2-2,6" на новых мощностях завода в Чонан (Chonan, провинция South Chungchong), на создание которых было инвестировано порядка 460 млн. долларов США.

    Что касается AM OLED, то Samsung надеется, что данная технология в дальнейшем вытеснит LCD не только в мобильных устройствах.

    ВНИМАНИЕ! Бъдещето започна да си подава рогцата.... Ще поживеем, ще видим. :coolsmiley:

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #66

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006

    Мерси,ама стареца е зодия Овен и е малко трудно да го убеждавам в каквото и да е.Смята Шарп за мошенници(заради интерсервиз Узунови) и не знам как ще го убедя да вземе Самсунг,който е по-скъп от Сони .Като се прибера след 2-3 седмици във Варна ,ще видим.Имам един коз да го спра от тази покупка-МАЙКА ми

  8.  
     
  9. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #67

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006

    добра идея Аз скоро мислех по този проблем - имам нужда от пространство в новата къща , и сега като почетох какво се е изписало пак искам да си купа... и преди и сках .. доодина пак ще искам.. и така докато не излезе нещо свясно...или не забогатея случайно....

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    23
    #68

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006

    Мерси на лудия за отговора от преди около месец ама ся намерих време да пиша
    Въпреки всичко от много места ме съветват да си взема LCD аи ннаистина преимуществата са повече от на плазмата ама чакам подходящ самсунг най вече въпреки лошите отзиви доскоро на някои форумджии и сервизни техници ама са най масовите и са най много като относителна бройка и е естествено да са доста за отсервизиране

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #69

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006

    stas77, характеристиките на SHARP AQUOS 26" модел са: Размер на екрана 1 550 200 точки или 960х540х3; Яркост 450 cd/m2; живот на задното осветление 60 000 часа, но в стандартна позиция(каквото и да означава това); Ъгли на виждане хоризонтала-170 градуса и по вертикала 170 градуса; звука е 2х10W; консумация на ток 110 W и на standby 0,8 W; 12 кг е само ТВ-а, а със стойката 15,5 кг.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    11
    #70

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006

    Здравейте и направо питам за съвет - търся си LCD телевизор, който да го използвам и чат пат като монитор за компа (25-30%), на видеокартата имам цифров изход, а иначе тръбния монитор ми е вързан към аналоговия сигнал. (Мисля, че двата биха могли едновременно да работят). Парите с който разполагам са до около 1500-1600 лв. Предпочитам по-малък диагонал за по-добро качество, е поне 23"

    Благодаря предварително за всяко споделено предложение, нямам предпочитания към марката.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #71

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006

    Здравей moris
    виж новите модели на НЕО, 32 инчови, от 1300 до 1700 лв са, най добре за сега според мене е 3205 модела, който е с 8 милисекунди според пройзводителя ! Работи доста добре и според мене няма да има проблеми на игри и прочие бързи сцени, все пак това може да прецениш на място като го тестваш!
    Успех в избора

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    11
    #72

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006

    Мерси за отговора, miro_vampiro, днес видях 26" ако не се лъжа на NEO, чисто черен не се загледах в модела, но ми хареса - семло черен.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    45
    #73

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006

    Здрасти на всички,

    мисля да купя 50" плазмен телевизор, трябва ми за професионални нужди като монитор, разбира се ще се гледат и филми.
    Проблема при филмите е ясен, най-доброто като сигнал на този етап може да е DVB или DVD (480P) и HDTV рипове от компютър. Нужно ли е да е Full HD?
    Бихте ли ме насочили към марка? Знам,че Pioneer и Panasonic са супер, но все пак... За нуждите ми трябва 50 инча.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #74

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006

    christalgeorg, досега не съм видял нито един панел FULL HIGH DEFINITION. Ако има то цената му це е зверска. Всички филми които или поне повечето съм виждал HD са до 1080i. Това е и оптималната резолюция която поддържат и PLASMA и LCD ТВ-е. 720р или 1080i. Какво устройство ще подава сеигнала компютър или ДВД плеър. Определно освен двете НАЙ-добри марки в момента в PLASMA дисплеите, хвърли око на LG и PHILIPS. САМСУНГ и другите НЕ МАРКОВИ НЕ СТАВАТ!!! Philips 50PF7320, 50PF9965 и 50PF9966. Pioneer PDP 5000EX Full HD "само" 14 248,80(какво казах за цената), PDP-505HDE, PDP-505XDE, PDP-506FDE, PDP-506XDE и PDP-MXE1/-S това е което намерих в Electron.BG. Вече другите можеш да ги видиш по сайтовете на Техно Маркета и Полиса. Но от това коеото видях цените са от 6000 до 8000 лв. Като копуваш гледай внимателно какви входове имат: ЗАДЪЛЖИТЕЛНО поне един HDMI, ако са 2 по-добре (от имане глава не боли), какви резолюции поддържа, каква е самата NATIVE резолюция на панела. И вече основното е да ти харесат цветовете. Контраста и яркоста, нивата на черното. Гледай да дава чист контрастен образ, където е черно, да е черно а не сиво или пък в тъмните места където има някакви контури нищо да не се вижда. Цветовете трябва да са точни, да няма превес на единият, че е дразнещо. Да ти ги пускат без вкл. Цифрови и тем подобни техники за подобряване на образа. Контраст на 80, яркост, цвят и рязкост на 50 единици. Така ще е най-реално, картината да бъде на USER, а цветовият диапазон на NORMAL(т.е. има хладни и топли цветове като готови характеистики които ти завадаш като ползвател). Ами това е от мен, ако нещо повече те интересува питай, ако искаш повечко инфо на ICQ-о ще гледам да помогна.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #75

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006

    Здравей, ами full HD според мене си е най добре, но тогава както колегата отбеляза и цената скача доста!
    Иначе панасоник 50 pv600 е доста добър модел, има страхотни цветове,(по добри от други 50 инчови модели) и е с 1366 на 768 native resolution ! Панасоника си има 2 HDMI входа и тн !
    Оттам нататък ти си решаваш какво да вземеш, дали да е с full Hd резолюция или по малко !
    Успех в избора


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 38 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
    От toddy във форум Телевизори
    Отговори: 5360
    Последно: 03-12-10, 11:16
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 20:30
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008
    От kotaraci във форум Телевизори
    Отговори: 4485
    Последно: 31-12-08, 22:00
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
    От LUDIA във форум Телевизори
    Отговори: 3340
    Последно: 31-12-07, 18:35
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005
    От gogo_bg във форум Телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 29-12-05, 15:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе