Страница 112 от 223 ПърваПърва ... 62102110111112113114122162 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,666 до 1,680 от общо 3341

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    180
    #1666

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Ти какъв сигнал му подаваш. И на каква цена го взе?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #1667

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Преди малко един колега си купи е това животно:
    http://www.p4c.philips.com/files/3/3...10_pss_bul.pdf
    http://www.electron.bg/product_info....=1400&pto=5000

    Не може да се опише! Трябва да се види на живо за какво качество и ДЕТАЙЛНОСТ става дума. Проверете го!
    Който в този момент търси върха, ... те това е в този клас и размер. Не говорим за цена... когато качеството има значение.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    91
    #1668

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Цитат Първоначално публикувано от 4a4i
    Ти какъв сигнал му подаваш. И на каква цена го взе?
    Чаках известно време да ми определят цената, защото беше току що получен и инсталиран - 2 999лв; някъде бях чел, че може да се намери и за 2 899, но не ми се обикаляше а и в магазина имаше точно 2 бр, заедно с мострата - така, че взех другия и си тръгнах! Сега за сигнала - в кооперацията където живея има само 2 легални абоната на кабеларката, и още 20 нелегални включени по какъвто може да ти дойде да ум начин - кой с топлийки, кой със сплитер, кой както ми дойде - така че нивото на сигнала и изключително ниско, освен това всякакви паразитни сигнали бродят по трасето. още нещо забравих да напиша - каналите се превключват с леко закъснение - около 0.5 сек - не знам дали това е защото не набирам директно канала или на електрониката и трябва време.

  5. DK9
    DK9 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    17
    #1669

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    soon, от къде го е купил твоя колега Philips-а ? Навсякъде ми казват - само с поръчка и чакаш поне 2 седмици. Е, питам , как ще вазема нещо толкова скъпо без да съм го виждал? Иначе аз писах тук за появата му още преди няколко седмици, но явно не бързат да го внасят.
    Не съм го виждал но предполагам че картината му е продължение на установения стандарт от модела 9731. Едо нещо неми харесва само - махнали са VGA входа.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    68
    #1670

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Занесох си компа в един приятел който има SHarp 32SA1. Кабела който ползвам е DVI 2 HDMI. Пробвахме го като директно включихме телевизора вместо монитор както и като secondary. Всички формати пробвахме 720p. 1080p, dvd и обикновенни рипчета. Но за съжаление от един проблам не се оттървахме. Винаги отгоре и отстрани имаше черни ивици. Пробвахме всички резолюции до 1920х1080 но единственото което постигахме е, че на някои резолюции отстрани изчезваха черните ивици но пък за сметка на това картината беше прекалено разпъната и по малко режеше от двете страни. Предпоследна версия на Catalyst съм дори и power strip свалих да пробвам. Та въпроса ми е нормално ли е това или ние нещо бъркаме? Който има LCD TV HD ready (1366x768) би ли казал как е при него.

    edit: Изровихме един кабел d-sub 2 d-sub и с него обикновенните рипове се виждат доста по добре отколкото с другия кабел. И нямаме проблеми с черните ленти отстрани. На HD филмите образа не е толкова контрастен но това може би е внушение.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #1671

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    DK9 - чрез някаква фирма с поръчка по интернет. Централния и офис е в Солун, а иначе е софийска.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    11
    #1672

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs
    Satanata,
    Kiss DP-1600 го забрави! Доста по-добър от него е Ziova C-505
    ма хич не ми се иска да го забравя при положение че зад него именно застава ЦИСКО...а аз знам отлично какво е ЦИСКО защо и с какво втория написан от теб модел да е по добър ?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    11
    #1673

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Цитат Първоначално публикувано от bright
    До Satanata - с 20м кабел RGB през DB15 (RGB) няма да изкараш FULL HD. След една седмица борба LG42LF65 (FULL HD) мога да споделя следното: до 1360х768 всички кабели работят без проблем; След това въпреки, че от PC-то имам HDMI , то един от 3 кабела успя да стигне до 1920х1080, но имаше периодично поява на черни линии по екрана и по някое време телевизора изписва няма сигнал; Успях да пусна въпросната резолюция през DVI порта с кабел DVI-HDMI. Ако си с ATI видео, обезателно изтегли последнат версия на Catalyst - оттам в Advanced меню може да задаваш всички нестандартни резолюции. Другия вариянт е да пробваш по компонентен вход, ако картата ти позволява - нещата стават по-лесно и по-евтино от комбината HDMI-HDMi (DVI-HDMI) и освен това ако седиш 2 м от екрана няма да видиш разлика. Успех!
    Зора и битката ми май сега започват...идея нямам обаче обикновенния клиент как ще се пребори...направо не ми се иска да съм на мястото му 1200/768 извадих с тоя кабел...1920/1080 не си и помисля да се покаже...черен екран е...да с ATI съм и му дръпнах нови драйвери от страницата на HP с надежда нещо да се случи, но уви....сега се замислям за HDMI кабел от ТВ към PC но идея нямам има ли такъв ? Утре ще ходя на Раковска да поразпитам...ако има взимам и слагам една работна станция до LCDто и съм му еб....мамата като понавкарат DVD с хубави чипове едва тогава ще скачам в тигана...засега така го мисля

  11. Novice
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    1
    #1674

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Здравеите на всички,на път съм да си взема телевизор,спрял съм се на 2 модела на Sharp LC-42D62U и LC-42XD1E и искам да ви попитам дали са добър избор и кой от двата да избера.

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    56
    #1675

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    bright честито!Откъде го купи?

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    180
    #1676

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Цитат Първоначално публикувано от bright
    Чаках известно време да ми определят цената, защото беше току що получен и инсталиран - 2 999лв; някъде бях чел, че може да се намери и за 2 899, но не ми се обикаляше а и в магазина имаше точно 2 бр, заедно с мострата - така, че взех другия и си тръгнах! Сега за сигнала - в кооперацията където живея има само 2 легални абоната на кабеларката, и още 20 нелегални включени по какъвто може да ти дойде да ум начин - кой с топлийки, кой със сплитер, кой както ми дойде - така че нивото на сигнала и изключително ниско, освен това всякакви паразитни сигнали бродят по трасето. още нещо забравих да напиша - каналите се превключват с леко закъснение - около 0.5 сек - не знам дали това е защото не набирам директно канала или на електрониката и трябва време.
    @bright първо ти благодаря за отговорите, второ значи казваш че си на кофти аналогова и все пак си доволен от картинката. Пробва ли го вече с друг източник - PC, DVD, пуска ли му HD сигнал?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    91
    #1677

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Телевизора го взех от Технополис. Освен на кабеларката го гледам на PC - там всичко е слънце - на хубавите рипове х264 картината е невероятна. За нещастие филмите с гадно качество се виждат по-зле от на обикновен телевизор - може би защото т.н. FARUJA III DCDi не работи в режим HDMI-PC и на 1920х1080 виждаш всички негативни последици от компресията на видиосигна в тъмните сцени. Когато имам повече време ще се опитам да излъжа телевизора , че му подавам сигнал от HD DVD плейър (а не от PC) за да може да включа Фаруджа-та да оптимизира HD-сигнала. Забравих нещо важно - движещите се надписи по екрана се четат без проблем. Гледах Фомула 1 в неделя - и там всичко е ок (няма замазване) с бързо движещите се обекти.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    28
    #1678

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Цитат Първоначално публикувано от soon
    Преди малко един колега си купи е това животно:
    http://www.p4c.philips.com/files/3/3...10_pss_bul.pdf
    http://www.electron.bg/product_info....=1400&pto=5000

    Не може да се опише! Трябва да се види на живо за какво качество и ДЕТАЙЛНОСТ става дума. Проверете го!
    Който в този момент търси върха, ... те това е в този клас и размер. Не говорим за цена... когато качеството има значение.
    Интересувам се philips 32PFL9632D пак ли е лакиран отвратно (светлоотразително) като другите?
    Каква е разликата с модела 32PF9541 ? който е на същата цена?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,388
    #1679

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Satanata,
    Linksys преди около година купиха Kiss Technology, a Cisco пък тях.
    Да не мислиш, че някой от голямата компания се занимава с глупости от рода на Network Players от класа на споменатите модели? Просто се поръчват готовите чипсетове (те се продават така от Sigma Designs), желаната софтуерна поддръжка и оптичната механика, която в случая е някаква уж на Toshiba. Прочети във форумите и ще разбереш, че за тази огромна според мен цена получаваш "зависващ" плеер с изключително капризна механика. Не говоря само за България, а за екземпляри от целия свят - оплакванията са едни и същи!
    Другата марка може да не е по-добра, но за сметка на това пишат, че няма никой от проблемите на Kiss. Разбира се, можеш да провериш и за други модели със същия чипсет, но както написах, EM8620L е морално остарял. Сега има ново поколение и надявам се да е доста по-евтин плеера, в който се вгражда.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #1680

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    • Sharp първа в света реализира честота на обновление 100 Нц в ЛСД телевизори с резолюция на екрана FULL HD (1920x1080)!
    2007-08-08 11:14:49
    SHARP в началото на август 2007 година започва продажби на новите модели ЛСД телевизори серия XL1 с диагонал на екрана 52 и 46 инча, които несъмнено ще станат Hich-Tech изненада за всяка гостна, дори за не-големите, т.к. благодарение на малките по размери пиксели/повече от 2 млн./, любимите кинофилми ще могат да се гледат от разстояние от два метра. В моделите от серия XL1 се използват панели от 8-мо поколение, произведени в най съвременният в света собствен завод на Sharp, разположен в Япония.
    В серията XL1, Sharp първа в света, реализира честота на смяна на кадрите 100 Нц в панелите ASV (Advanced Super View) с разрешение FULL HD. Другите компании на пазара могат да представят ЛСД телевизори 100 Нц,само с панели с разрешение WXGA (1366x768). Технология 100 Нц и време на реакция 4 мс позволяват ясно, без шлейфове, да се изобразяват бързо движещи се обекти, което е важно при гледане на спортни състезания или при използване на съвременни игрови конзоли.
    Динамическият контраст на новите модели е 10,000:1, което гарантира богати градации на полутонове между белите и черни участъци на кадрите. За изобразяването на натурални цветове Sharp използва нови 4-и вълнови лампи за задно осветяване. В допълнение към стандартните базови цветове – червен, зелен и син (RGB), в тези лампи се използва допълнително тъмно-червен цвят, който позволява естествено предаване телесните тонове.
    Новите ЛСД ТВ имат два цифрови входа HDMI, към които могат да се включат външни устройства, като Blu-Ray плеър, игрови конзоли или спътников ресивър. За включване на ПК или ноутбук е предвиден 15-пинов вход D-Sub, поддържащ разрешение от видеокартата от VGA (640x480) до SXGA (1280x1024).В моделите от новата серия освен,че е реализирана честота на смяна на кадрите 100 Нц, те допълнително са снабдени с универсален пулт на ДУ с нов дизайн с ЛСД-дисплей, който може да управлява други компоненти на домашната аудио-видео система (Blu-Ray плеъри AQUOS, аудиосистема AQUOS, съединени с помощта на кабел HDMI) благодарение на функцията AQUOS Link.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
    От toddy във форум Телевизори
    Отговори: 5360
    Последно: 03-12-10, 10:16
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 19:30
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008
    От kotaraci във форум Телевизори
    Отговори: 4485
    Последно: 31-12-08, 21:00
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006
    От spacedigital във форум Телевизори
    Отговори: 560
    Последно: 17-10-07, 22:50
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005
    От gogo_bg във форум Телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 29-12-05, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе