Страница 12 от 223 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 3341

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    469
    #166

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    самсунг le-26r32bx е на добра цена и дотук с хубавите неща за него,стара серия на lcd матрицата с много лоща просветка.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    113
    #167

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Интересно ми е да разбера при бюджет 1500-1800 лева, какво биха си закупили LUDIA и miro_vampiro?

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #168

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Здравейте
    modem въпроса ти е лесен, първо, няма да си купя 32 или 37 инчов телевизор, малък ще ми е
    Значи отиваме на 42 инча, тогава без да се замисля един Панасоник 42PV60EH и съм готов
    Иначе ако трябва да избирам LCD, някой модел на Sharp сигурно, или на друга фирма, зависи пак много

  5. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    120
    #169

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    здравейте пак
    нужадя се от спешна помощ !
    , днес си купих най-накрая LG 42LC3R , голям зор докато му намеря място, сега го гледам 4:3 защото не мога да му свикна на образа все още, но имам един спешен въпрос към познавачите - в менюто на XD енджина - ми е активна само опцията АУТО, а Мануал е сиво и съответно ненастройваемо - независимо кой вход ползвам и се чудя как да го активирам - много тъпо , а без да си поиграя с ръчните настройки , картината е направо бозица (въпреки че съм на ITV)...
    иначе пуснах 1-2 DVD-та (btw взех си един плеър PIONEER DV-490) и през HDMI кабел - картината беше направо превъзходна- дори отблизо направо размазваше .. и то на дефолт 576p, защото чак после му намерих опциите за 720p и 1080i (които още не съм тествал защото детето щеше да ме разстреля ако му прекъсна филмчето )...

    и се чудя как може да има такава голяма разлика в качеството,и най - вече как да активирам ръчните настройки на XD чипа...

    по принцип като ги гледах един до друг 37" и 42" - 37" имаше доста по-мазна картина т.е. видимо бяха включени филтрите за замазване .. а при този ако не може , направо си мисля как ще реагират ако им го върна (имам ли право до 3 дена да се откажа и да взема друг ?) , а не ми се мисли чак братчеда ангажирах и едвам се събра в джипа му ..

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    23
    #170

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Цитат Първоначално публикувано от modem
    Интересно ми е да разбера при бюджет 1500-1800 лева, какво биха си закупили LUDIA и miro_vampiro?
    Цитат Първоначално публикувано от miro_vampiro
    Здравейте
    modem въпроса ти е лесен, първо, няма да си купя 32 или 37 инчов телевизор, малък ще ми е
    Значи отиваме на 42 инча, тогава без да се замисля един Панасоник 42PV60EH и съм готов
    Иначе ако трябва да избирам LCD, някой модел на Sharp сигурно, или на друга фирма, зависи пак много
    Без да имам каквито и да е намерения за заяжда, но miro_vampiro твоя избор е в друг ценови клас:
    http://electronics.market.dir.bg/xof...162&shop_id=18

    Миро би ли отговорил наистина, ако имаш макс 2000лв какъв телевизор би препоръчал според твоя вкус? А също може ли да си кажеш мнението за Toshiba 32WLT66 и PHILIPS 32PF7331/12 (тия пичове от техмомаркет много кефят филипса е на промоция но в 2 от магазините в който бях казаха имаме го но няма каде да изложим, без коментар...) та при положение че първия мога да го взема за малко над 1600лв а втория за малко под 1900лв с какво втория превъзхожда първия? Тошибата от своя страна има не лоша оценка :
    http://reviews.cnet.co.uk/television...427,00.htm?r=8
    За филипса не можах да намеря подходящо ревю може би е твърде нов модел, което пък съчето с това че филипс са от лидерите на пазара и че в новия модел ползват най-новите си технологии може би е по добрия избор...

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #171

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Как работи функцията C.A.T.S (СИСТЕМА ЗА АВТОМАТИЧНА НАСТРОИКА НА КОНТРАСТА) в PANASONIC TH-42PV60EH?В упътването не е описано,в менюто го няма никъде,а има датчик на лицевият панел.Само да не се окаже ,че не може да се изключва!Ако има собственици/или miro_vampiro/,моля да споделят.

  8.  
     
  9. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #172

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    C.A.T.S. има три положения :ИЗКЛЮЧЕН,НОРМАЛ и ВИСОКА ЧУВСТВИТЕЛНОСТ.Когато е изключена системата контраста се регулира според вкуса на потребителя ръчно.При вкл. система контраста трябва да е на MAX,тогава в зависипост от светлината в стаята автоматично се компенсира картината т.е. сутрин на дневна светлина CATS засилва контраста до крайност,а вечер и при по - тъмни дни контраста е на около 50-60 %.Това е най-общо казано ,тъй като е плавно движението на контраста като резултата е много приятна картина вечер без да изморява и изобщо е добре замислена "екстра".Аз съм имал Panasonic 21S1 от 1995 год . с тази система.Сега съм с PHILIPS и много ми липсва CATS. Ако не е променен принципа на действие е супер,това е което мога да кажа,УСПЕХ.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    83
    #173

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Цитат Първоначално публикувано от n8852
    Как работи функцията C.A.T.S (СИСТЕМА ЗА АВТОМАТИЧНА НАСТРОИКА НА КОНТРАСТА) в PANASONIC TH-42PV60EH?В упътването не е описано,в менюто го няма никъде,а има датчик на лицевият панел.Само да не се окаже ,че не може да се изключва!Ако има собственици/или miro_vampiro/,моля да споделят.
    отиваш в меню/меню на картината/режим на гледане/auto и тогава C.A.T.S ти функционира-поне така пише
    в книжката на страница 7.В други режими би трябвало да не функционира.

    georgebg аз бях тръгнал за същото LCD само,че 37" и след доста гледане си взех плазма Panasonic TH 37PV60EH
    все още го гледам на кабелна която и на об. CRT e скапана и мога да кажа,че изобщо не съжалявам за покупката.И едно мое мнение,ако искате да гледате TV и DVD,поне засега изборът мисля,че трябва да бъде плазма.Пак казвам мое мнение.Успех на всички в изборът,и каквото и да ви казват важно е на вас да ви хване окото картината!!!

  11. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    120
    #174

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    ами какво да ти кажа - малко бях в шок снощи, защото последните 13-14 год. си гледах едно 19" Сони - какво да го правя, като и досега се справяше, дори без загуба в параметрите на картината - правеха телевизори тогава, само това ще кажа...
    сега гледам от 5 м. и картината я възприемам горе долу като качество - е още може да се желае , но имам още доста игра с настройките, иначе на DVD е перфектна.
    Избрах LCD защото не ми харесват разпльокнатите образи в 16:9 и засега го гледам 4:3 за TV .. а за плазмата разбрах че не е препоръчително ...

    между другото имам на компа една карта 5900 и дали нейния DVI става за връзка с TV-то чрез DVI-HDMI кабел ... питам защото мисля че моя изход е DVI-I , a ne e DVI-D ...каквото и да значи това ..

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #175

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Благодаря на ceco7 и casa за отговорите.Ще пробвам довечера.Картината е много добра/с кабелна телевизия съм/,но честно да си призная, по-убъркано меню не съм срещал.Ще дам по-обстойно мнение по-нататък.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    113
    #176

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Цитат Първоначално публикувано от miro_vampiro
    Здравейте
    modem въпроса ти е лесен, първо, няма да си купя 32 или 37 инчов телевизор, малък ще ми е
    Значи отиваме на 42 инча, тогава без да се замисля един Панасоник 42PV60EH и съм готов
    Иначе ако трябва да избирам LCD, някой модел на Sharp сигурно, или на друга фирма, зависи пак много
    Благодаря за отговора, но цената идва доста повече. Имах предвид, ако наистина би трябвало да избираш телевизор в този ценови диапазон, то какъв би си избрал?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #177

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Цитат Първоначално публикувано от georgebg
    ....между другото имам на компа една карта 5900 и дали нейния DVI става за връзка с TV-то чрез DVI-HDMI кабел ... питам защото мисля че моя изход е DVI-I , a ne e DVI-D ...каквото и да значи това ..
    Няма да имаш проблеми да ползваш DVI. Мисля че D означава и обратна връзка, а на теб едва ли ти трябва. Но с DVI имаш само пренос на видеосигнала. Тоест за звука ти трябва отделен кабел от аудиокартата. Идеалният вариант е ако разполагаш със SPDIF оптични и/или коаксиални входове и изходи. Ако не - стандартните RCA "камбанки".

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    34
    #178

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    DVI-D е 24-пинов конектор. Приема само дигитално видео, докато DVI-I е 29-пинов конектор, който приема цифров и аналогов видеосигнал.
    В DVI-I порта може да влезе и DVI-D кабел, просто останалите 5 входа на порта са свободни.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    226
    #179

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007


    Някой има ли наблюдения на BENQ 37 LCD-TV DV3750
    http://www.benq.com/products/LCDTV/?...specifications

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    64
    #180

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007

    Доста впечатляващи показатели, ако и цената му е нормална направо си става според мен.
    Незнам обаче как стои гаранционната подръжка в БГ,коя фирма ги сервизира ?

    Ако имаш представа колко парички е , напиши моля!

    опа открих го

    http://www.jmt.bg/?go=100&jgroup=51&...omponent=12255

    за тази цена е доста добре

    1920(x3) x 1080
    Senseye Technology: Yes
    10 Bit color processing: Yes
    RGBY 4 colors independent adjustment: Yes
    Aspect Ratio Adjustment: 4:3/ Letter box/ Anamorphic / Real / Full Screen
    Picture Modes: Vivid / Sports / Movie / Standard / Personal 1 / Personal 2
    De-Interlacing: DCDi by Faroudja
    3D Y/C Comb: Filter Yes
    Auto Contrast Enhancement: Yes
    Noise reduction: Yes

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 223 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
    От toddy във форум Телевизори
    Отговори: 5360
    Последно: 03-12-10, 10:16
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 19:30
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008
    От kotaraci във форум Телевизори
    Отговори: 4485
    Последно: 31-12-08, 21:00
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006
    От spacedigital във форум Телевизори
    Отговори: 560
    Последно: 17-10-07, 22:50
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005
    От gogo_bg във форум Телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 29-12-05, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе