Страница 3 от 19 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 282

Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2006

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    164
    #31

    Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2006

    Напиши в коя част на екрана и съответнно за хоризонтал или вертикал става дума. Най-добре пусни една квадратна таблица чрез NOKIA Tv Test - тази с четирите кръгчета в ъглите и големия централен. Ако можеш и да го покажеш за ориентация ще е най-добре. После ще видим.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    125
    #32

    Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2006

    Табличката с кръгчетата я пускам като снимка през DVD player-ра,просто описано е все едно си натиснал екрана в средата и е дръпнал линиите и от четирите страни навътре,най силно изразено е долу в средата по хоризонтала и вдясно в средата по вертикала,долу повече си личи,защото като вървят субтитрите или движещ се текст в средата е повдикнат нагоре,от другите страни на екрана неможеш да видиш нищо без таблица,това е,дано добре да съм ти го описал,ако те затруднявам и ти ангажирам време няма проблем,кофти е товаренето и разтоварването да го мъкна до сервиза,ако имаш някви готови комбинации за дадени изкривявания ще е супер,или както го прецениш по това което ти написах,записал съм си фабричните стойности така че няма проблем и да оакам нещо,междудругото кабелната ми оправиха сигнала и сега се кефя на кристалния образ,наистина тази тема в форума ми помогна за избора на TV,докато не излезнат CED tv-тата,имаме време да изчакаме

  4. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #33

    Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2006

    * * * * * * veszxr,
    * * * * * * Абсолютно подкрепям spacedigital и aram. Ако не знаеш какво пипаш - не прави глупости от раз. От друга страна можеш да направиш две неща - първо си запиши всички параметри във всички подменюта в които смяташ да пипаш /а най-добре във всички/. Т.е. 50-на параметъра, които вече си записал на хартия, на Ексел или детето ти ги е запомнило - все тя. Ако направиш гаф и ако ги въведееш обратно - телевизора ти е във вида от магазина. Вариант две - в комбинация с вариант едно - обикновено в интернет се намира "Service Manual", което е комбинация от схеми, описание на сервизно меню/ кое какво прави/ и трето - опционални настройки за всяко под меню/производителя променя основно глобалните настройки - например тип на кинескопа, тоците му и т.д. и малко го е грижа за геометрия, настройки за контраст и ..., завъртане и .../. Та с две думи - няма да направиш грешка ако запишеш всичко и разгледаш в последствие описание на менюто - кое за какво е* и видиш какво ти препоръчват по дефоулт и какво са ти сложили на практика. Задължително ползваш тест сигнал - от кабеларката, от тест сигнал от компютъра или ДВД-СД, и най-непрепоръчителното от касета. Само за геометрията не са много параметрите ама гледай ако изобщо тръгнеш да го правиш - пипай само и единствено тях. Не пипай тоци, цветове или нещо друго. Иначе ще преписваш обратно доста числа за да тръгнеш отначало.* Само вертикални и хоризонтални черти няма да свършат до край работата. Намери ако нямаш - по-правилна таблица, която е с кръг в средата и 4 в ъглите. Да не те объркам ама параметрите не са много сложни - например 1. размер Х, 2. Размер Y, 3. Размер горна половина Х, 4. Размер долна половина Х, 5,6 - същото по* Y; размер вертикала в дясно; размер вертикала в ляво и т.н. и т.н. В "Service Manual" или такъв за др. подобен модел ще намериш описание кое какво променя. Ама моля те не мъкни 50 кила по сервизите, че ме боли и мен.
    * * Успех.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    177
    #34

    Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2006

    Цитат Първоначално публикувано от veszxr
    Spacedigital снощи намерих в сайта дето ми даде KTT как се влиза в сервизното меню,така е както го е написал Aram по горе,намерих си и геометрични картинки за през DVD-то,а също и Nokia test за през компютър,учил съм радио и телевизия,вярно беше отдавна,а и TV-тата нямат нищо общо с тези сега,ако ти се занимава да дадеш малко инфо за това как става мога да опитам,вчера опитах,но несе получи,върнах си всичко както си беше,трябва както казваш с комбинация и игра с всичките геометрични настройки,наистина трябва много малко да се пипне,мога и да свикна но си ме дразни,като видя че немога и нестава ще звънна на сервиза,просто е много малко за корекция,ще се радвам на всякаква помощ !
    Извинявай за въпроса, но от къде ги изтегли тези геометрични картини? Питам не само от любопитство, но ми предстои да купувам 29" телевизор и четейки форума ми става ясно, че е добре да се тества и геометрията.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    125
    #35

    Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2006

    Цитат Първоначално публикувано от bajotierra
    Извинявай за въпроса, но от къде ги изтегли тези геометрични картини? Питам не само от любопитство, но ми предстои да купувам 29" телевизор и четейки форума ми става ясно, че е добре да се тества и геометрията.
    В Google-а чукнах на това http://www.google.com/search?hl=bg&q...0%BD%D0%B5&lr=, и излезнаха доста,записах на диск и през DVD-to,Nokia test също е много добро за през компютъра http://www.google.com/search?hl=bg&q...0%BD%D0%B5&lr=

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    22
    #36

    Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2006

    На отговорността на всички писали положително за телевизора Филипс 9020 си купихме и ние. Утре ще ми го докарат.[size=12px][/size]

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    1
    #37

    Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2006

    :Super: Philips 29PT9020/12 с PixelPlus 2ote] - това е верния избор

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    125
    #38

    Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2006

    Цитат Първоначално публикувано от stefsto
    На отговорността на всички писали положително за телевизора Филипс 9020* си купихме и ние. Утре ще ми го докарат.[size=12px][/size]
    А моя Philips 9020 утре ще дойдат да го вземат от гаранциония сервиз

  11. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #39

    Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2006

    Истината има едно име при телевизорите и то е Philips, без значение кой модел.
    Аз имам PHILIPS 32PW8620 32' 100Hz широк цифров TV Crystal Clear и съм доста доволен от избора си. Преди да го купя много гледах Сони, Панасоник и JVC все 32'' дори бяха на един рафт и единствено Philips се оказа на висота, като от гореизброените Сонито се държа най-зле като картина.

    Според мен класацията на телевисори е така:

    1. Philips
    2. Панасоник, Самсунг
    3. JVC
    .
    .
    7. Сони


    Това е за българският пазар, да не забравяме, че има и други висококачествени марки, които не са много разпространени на нашия пазар и които съвсем не са по долен клас от горните фаворити, като Айва, Loewe, Шнайдер и т.н.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    42
    #40

    Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2006

    Доколкото разбрах Philips 9020 няма прогресивна развивка.
    Наистина ли е така ( нали има компонентни входове) и ако няма - не се ли отразява това на качеството на DVD-тата в сравнение с TV с progressive scan ?

    Някой сравнявал ли е 9020 с аналогичните PANASONIC TX-29PX20P* и SONY KV-29XL71 (70), които имат подобни на PixelPlus технологии и според руснаците са с по-добри кинескопи?
    В Техномаркет на Цариградско нямат panasonica i sony-to или са ги пуснали с различни източници на сигнал и сравнението е невъзможно.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #41

    Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2006

    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy
    Истината има едно име при телевизорите и то е Philips, без значение кой модел.
    Аз имам PHILIPS 32PW8620 32' 100Hz широк цифров TV Crystal Clear и съм доста доволен от избора си. Преди да го купя много гледах Сони, Панасоник и JVC все 32'' дори бяха на един рафт и единствено Philips се оказа на висота, като от гореизброените Сонито се държа най-зле като картина.

    Според мен класацията на телевисори е така:

    1. Philips
    2. Панасоник, Самсунг
    3. JVC
    .
    .
    7. Сони


    Това е за българският пазар, да не забравяме, че има и други висококачествени марки, които не са много разпространени на нашия пазар и които съвсем не са по долен клас от горните фаворити, като Айва, Loewe, Шнайдер и т.н.

    Тая класация за телевизори до 800 лв ли е :-) Щото JVC пред Сони е малко ЛОЛ, имайки предвид, че аз не съм виждал JVC с вертикална стабилизация, всички дишат като за световно. Много ми е интересно на какъв модел Сони е базирано това мнение.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    164
    #42

    Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2006

    Приятели, имах късмета да сменя около 9 от най-скъпите върхови 29' 100 Hz CRT модели с филтри за подобрения на картината: Sony, Samsung, Panasonic, Toshiba и други фирми. Никога не съм гледал марката, а картината. След един период на смени в името на качеството и ЦЕНАТА ! искам да отбележа, че съм плащал за върхови модели 29-ки цена от 2000 до 3500 лв. Цената на един последен (сегашен) модел TFT LCD телевизор.
    Като оставим всички подробности и спомени в историята сега съм с Philips 29PT9020/12 от момента в който се появи за първи път в България.
    Значи искам или не искам, този модел превъзхожда всичко друго което съм гледал. Разбира се има какво да се желае още, но вече съм писал:
    Идеални неща НЯМА !!! Разумния компромис в баланса е двигателя на прогреса. Този модел няма прогресивно сканиране защото ситемата:
    Pixel Plus 2 - я ОБЕЗМИСЛЯ. Контролирането на изображението е на съвсем друг ПРИНЦИП. Ако тази система липсва при другите модели, то ПРОГРЕСИВНОТО сканиране им е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО! Всичко е въпрос на ОКО и ЦЕНА. Личното ми мнение за течнокристалите:
    Чакам появата до 1-2 години на съвсем нова убийствена технология (по която усилено се работи в момента), изпращайки в МИНАЛОТО всичко
    от рода на LCD и PLASMA и то на разумна цена!!! Следя от близо този вид развития. Това е по-въпросите с телевизорите.
    Успех на всички, които все още нямат мнение какво да гледат у дома си!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    42
    #43

    Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2006

    Цитат Първоначално публикувано от spacedigital
    Чакам появата до 1-2 години на съвсем нова убийствена технология (по която усилено се работи в момента), изпращайки в МИНАЛОТО всичко
    от рода на LCD и PLASMA и то на разумна цена!!! Следя от близо този вид развития. Това е по-въпросите с телевизорите.
    Успех на всички, които все още нямат мнение какво да гледат у дома си!
    OLED ?



    Какви недостатъци има Panasonic TX-29PX20P спрямо Philips 9020?
    Къде може да се намери SONY 29FQ85, който е в същия клас 29" TV ?

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    164
    #44

    Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2006

    Забрави за тoзи модел на Панасоник, а за СОНИ - бягай далече от тях. Всичко което бяха, като ВЕЛИКА марка вече е в ИСТОРИЯТА !!!
    Относно за новите технологии виж коментарите ми в темата за избор на LCD.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #45

    Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2006

    Не бързайте да си купувате морално остарелите ТВ на Phillipsи т.н.SONY започват да изкарват новите си модели HD-първите птички са KV-SR292M99K и KV-SW292M91.Прочетете упътванията от сайта на SONY: http://www.sonydigital-link.com и знайте едно от мен-SONY за телевизорите винаги са били и ще бъдат №1.Обратното могат да твърдят хора,които никога не са имали куража да притежават такава техника.Не забравяйте,че може би само Европа остана с все още непопулярна HDTV (High Definition Television).В САЩ телевизори от типа Sony FD Trinitron KD-34XBR960 34" TV с характеристики-Product Details
    Key Features
    Digital TV Standard *HDTV *
    *
    Screen Type *Flat Screen *
    *
    Diagonal Screen Size *34 inch *
    Display Capabilities
    Digital TV Standard *HDTV - HDTV receiver is integrated. *
    *
    Aspect Ratio *16:9 *
    *
    Broadcast Format Supported *1080i (HDTV) • 720p (HDTV) • 480p (EDTV) • 480i (SDTV) *
    *
    Broadcast Format Displayed *1080i (HDTV) • 720p (HDTV) • 480p (EDTV) • 480i (SDTV) *
    *
    Built-in Tuner *ATSC • NTSC *
    Remote Control
    Remote Control *Multibrand *
    Image Quality
    Comb Filter *3DYC / 3D Digital *
    *
    Velocity Scan Modulation *With VSM *
    *
    Adjustable Color Temp. *With Adjustable Color Temperature *
    Audio Features
    Subwoofer *With Subwoofer *
    *
    Audio Type *Stereo *
    *
    Audio Output *Variable / Fixed *
    *
    SAP / MTS Stereo *SAP / MTS Stereo *
    Technical Features
    Picture in Picture *With PIP *
    *
    Parental Control *V-Chip *
    *
    Sleep Timer *With Sleep Timer *
    Connectors
    Rear Input Connectors *S-Video x 2 • Component x 2 • Composite x 3 • HDMI x 1 • RF x 2 • Audio (RCA) x 6 *
    *
    Rear Output Connectors *Composite x 1 • Audio (RCA) x 2 *
    *
    Front Input Connectors *S-Video x 1 • Composite x 1 • Audio (RCA) x 1 *
    *
    Memory Card Slot *Memory Stick • Memory Stick Duo • Memory Stick Pro *
    *
    Headphone Jack *Without Headphone Jack *
    Screen Text
    Channel Labels *With Channel Labels *
    *
    OSD Languages *English • French • Spanish *
    Speakers
    Number of Speakers *2 Speakers + Subwoofer *
    *
    Speaker Power *2 x 7.5 Watt *
    *
    Subwoofer Power *15 Watt *
    Dimensions
    Width *39.13 in. *
    *
    Depth *25.63 in. *
    *
    Height *23.88 in. *
    *
    Weight *194.5 lb. *
    Warranty
    Tube Warranty *2 Years *
    *
    Overall Warranty *1 Year,
    са отдавна наложен стандарт - * Стандарт HDTV (High Definition Television), принятый в США в 1996 году, имеет формат 16:9 и позволяет на частоте одного канала NTSC передавать два канала разрешением в 1080 строк или 4 канала с разрешением в 720 строк. HDTV широко используется в США, в Азии, в частности, в Китае, а также в Австралии. При этом в Австралии и в Японии на этот стандарт перешли практически все телекомпании. До недавнего времени, в Европе HDTV не был представлен ни одним телевещателем. В этом регионе его развитие сдерживается, кроме высокой стоимости оборудования, различными законодательными ограничениями.
    Цените на тези апарати са обещаващи-около 700 до 1200 долара.Като гледам колко бързо навлязоха ТВ LCD и Plazma,съм сигурен,че и HDTV ще навлязат в България.В ***** от следващата година се забранява внос и производство на аналогови ТВ и в следващите няколко години ще преминат изцяло на цифрова телевизия.От 1.02.2006 год. това е факт вече в САЩ!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 19 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 703
    Последно: 23-12-18, 17:15
  2. Помощ за избор на телевизор 22" - 26""
    От mushr във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 29-03-12, 13:55
  3. Помощ за избор на "LCD/LED" телевизор - "40-46" инча
    От Jimbata във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 28-01-12, 19:16
  4. Помощ за избор между "SHARP" i "LG"
    От zezo1983 във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 24-04-11, 17:34
  5. Отговори: 8
    Последно: 29-01-08, 12:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе