Страница 2 от 300 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 4486

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #16

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от penko_bg
    а това какво ще рече HDMI/HDCP Input 2 (480p/576p/720p/1080i/1080p) - HDMI 1 Port PC Mode - 1080p : 60p/50p/24p
    Значи може да приема 1080р.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    5
    #17

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Дали да очакваме супер оферти след Нова Година?Мисля,че ще има доста стока за изчистване!Какво ще кажат разбирачите?Май сега ще е момента на добрите попадения!!!!!!

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    2
    #18

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Първо Честита Нова Година на всички! Живи и здрави!

    От няколко дена мисля да си взема нов телевизор и чета разни неща насам-натам. Спрял съм се на марката PHILIPS и по-точно на модела 42PFL9632D. Тъй като не можах да намеря много писано за него във форума ви моля да изкажете/напишете мнението си за него. Също имам и един въпрос: гореспоменатият телевизор се води FullHD, защо тогава през компютър не може да му се пусне по-голяма от 1360(1366)х768 резолюция, и има ле някакъв начин това да се заобиколи и да си пускам 1920х1080р?

    Благодаря предварително!

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    162
    #19

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Plasma или LCD

    http://www.plasma-lcd-facts.info/

    Избора си е ваш .................. и наздраве

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    180
    #20

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от lrn
    ЧНГ и от мен!
    Lazarus18, много добра идея. Аз наскоро узрях за покупката на LCD и естествено къде другаде да се образовам ако нв в SetCom. Обаче наистина тема с около 160-180 поста просто нямам време и нерви да изчета цялата (прегледах я в началото и края само) и най-вероятно съм пропуснал най-важното.
    Дали някой ще се нагърби да обобщи параметрите на LCD-тата по степен на важност, та като влезнем в магазина да питаме. Примерно какви входове/изходи е задължително да има, какъв минимален контраст, време за реакция и т.н. Аз лично ще съм много благодарен на такава информация.
    П.С. Ако такава информация има вече се извинявам и ако някой има желание нека ме насочи.
    Тук има някои общи насоки. Прочети. http://www.electron.bg/single_news.php?idz=134

    Иначе за много години на всички и да сте живи и здрави!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    26
    #21

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    ЧНГ и от мен

    Вече съм собственник на Sharp 26AD5 ,като цяло съм доволен,някой знае ли как се влиза в сервизното му меню?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #22

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Честита Нова Година на ВСИЧКИ!!!
    Подкрепям идеята на lazarus18! Време е реалния рейтинг на потребителите на тази все по масова техника да бъде отчитан в специална тема - с примерно име:
    TOP TV 2008 - LCD & PLASMA: Кои са най-добрите модели в България?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    26
    #23

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от exoto
    Първо Честита Нова Година на всички! Живи и здрави!

    От няколко дена мисля да си взема нов телевизор и чета разни неща насам-натам. Спрял съм се на марката PHILIPS и по-точно на модела 42PFL9632D. Тъй като не можах да намеря много писано за него във форума ви моля да изкажете/напишете мнението си за него. Също имам и един въпрос: гореспоменатият телевизор се води FullHD, защо тогава през компютър не може да му се пусне по-голяма от 1360(1366)х768 резолюция, и има ле някакъв начин това да се заобиколи и да си пускам 1920х1080р?

    Благодаря предварително!
    Ами то си го има без да се заобикаля каквото и да е ! Виж тук: http://www.p4c.philips.com/files/4/4...10_pss_bul.pdf

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    2
    #24

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Значи просто съм се заблудил, защото в 2,3 ревюта споменаваха това като голям минус за ТV-то и реших да се допитам до вас. Също ще изкажете ли мниението си за този модел - дали си струва, някой модел на друга марка за сравнение и т.н. Ще съм ви много благодарен.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    32
    #25

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    ЗА МНОГО ГОДИНИ!toshiba 32 C3500PG или Sharp 32WT1E?Колко е реакцията на тошибата?Имат ли конкуренти до 1500лв?Благодаря.

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #26

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от exoto
    Първо Честита Нова Година на всички! Живи и здрави!

    От няколко дена мисля да си взема нов телевизор и чета разни неща насам-натам. Спрял съм се на марката PHILIPS и по-точно на модела 42PFL9632D. Тъй като не можах да намеря много писано за него във форума ви моля да изкажете/напишете мнението си за него. Също имам и един въпрос: гореспоменатият телевизор се води FullHD, защо тогава през компютър не може да му се пусне по-голяма от 1360(1366)х768 резолюция, и има ле някакъв начин това да се заобиколи и да си пускам 1920х1080р?

    Благодаря предварително!
    Тези дни инсталирахме един 32" 9632. Това, че е от топ моделите на Philips би трябвало да е достатъчно описание за него, но все пак не е без забележки. Въпреки, че по качества е над повечето модели, които се продават, за толкова скъп модел е с малък контраст, според мен. Вече калибриран контраста му малее. Руснаците са го измерили под 700, което не е малко за реален контраст, но за толкова пари можеше и да е повече. Има някаква опция за увеличаване на динамичния контраст, която малко оправя нещата. Другото е, че настройките му по подразбиране са доста от към цвят и ми беше трудно да го настроя. Трябваше да избирам или зеленнещо или червенеещо. Това последното го забелязвах само аз и собственика даже ми се чудеше какво не ми харесва толкова и ръчкам 30 мин по него. Все пак аз съм малко по-придирчив към цветове заради работата си. Тук са сложили някаква система за разширяване на цветовия обхват, но е подходящо само за някакви рекламни HD клипове където не се гони толкова реалистично колкото ефект.
    Pixel Plus HD работи доста добре и обработката на SD сигнал е много добра.
    Амбилайта му нещо не ме впечатли, но стената на човека зад телевизора е тъмно червена и може и затова да е. Филипс препоръчват бяла или светло сива стена за максимум ефект.
    Аз лично бих заложил на Сони W3000, но той нещо не се продава май в БГ. Но това е малко субективно мнение.
    Според мен, си заслужава да се купи толкова скъп модел само ако потребителя може да го оцени. Разликите с доста по-евтините модели са трудно забележими за обикновения потребител и бих препоръчал по-голям размер за сметка на малко по-добра работа. Която я се оцени, я не.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    103
    #27

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    ЧНГ и от мен на всички съфорумци!

    мисля, че вече трябва да се организираме и да направим една важна тема с препоръчани модели от всеки ценови клас. Нека всеки изброи по 2-3 модела за да улесним повече новите посетители.
    Вече всеки ден се пускат по 1-2 теми от сорта - имам ХХХ лева какво да си купя? И не можем да им се сърдим, че не четат 150 стр. общи приказки за да намерят 2-3 поста, отнасящи се за тях. Така както е тръгнало, тази година може и над 200 стр. да стане темата.
    Това го бях предложил преди година , но за жалост никой не ми обърна внимание.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #28

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Оф айде и аз да се изкажа като горд собственик на НЕО 26". Взех го за спалнята, като го монтирах на стената (има си стойка за стена включена в комплекта). След бая обикаляне просто установих, че всички ЛСД-та са мега зле за гледане на тв. Така че логиката реши - намира се най-евтиното ЛСД, като се внимава да не е с ТН панел. Оказа се, че задачата никак не е лесна - при малките размери масово се монтират ТН панели. А да дадеш над 1100лв за маркова 26ца, която ще маже също толкова, колкото и тази за 750 - просто е безумие за мен. Вълнуващото при марката НЕО е, че конкретният модел ТВ (NEO 2608LCD) се оказа, че има версия с ТН панел, но има версия и с не-ТН панел. Опитай се да го обясниш това на консултантите обаче Явно са различни серии, но разлики няма нито на външен вид, нито в буквите на модела, абе никъде. Всъщност една разлика хванах, при тия с ТН панела захранващият кабел излиза от корпуса, а при другите си е нормален компютърен кабел Вариантите са два, караш ги да отварят един по един кашоните, докато уцелиш, или търсиш мостра с добър панел и взимаш нея. Аз имах късмета да мина с втория вариант, след като за щастие се оказа, че мострата в ТМ Илиенци е добра. Естествено отвориха нов кашон, а вътре - ТН панел Викнаха една кака, която заяви, че тя лично разлика не вижда (при положение, че ТН панелът като се гледа отдолу образът става негативен направо) Еми викам хубаво, давайте мострата и това е Сега вече и мострата в Илиенци е с ТН панел
    Сега като гледам и 32" НЕО щеше да стои добре за още 150лв отгоре, а при 32-ките не съм виждал ТН панели, ама карай


  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    63
    #29

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от exoto
    Първо Честита Нова Година на всички! Живи и здрави!

    От няколко дена мисля да си взема нов телевизор и чета разни неща насам-натам. Спрял съм се на марката PHILIPS и по-точно на модела 42PFL9632D. Тъй като не можах да намеря много писано за него във форума ви моля да изкажете/напишете мнението си за него. Също имам и един въпрос: гореспоменатият телевизор се води FullHD, защо тогава през компютър не може да му се пусне по-голяма от 1360(1366)х768 резолюция, и има ле някакъв начин това да се заобиколи и да си пускам 1920х1080р?

    Благодаря предварително!
    Гледам, че на моя Philips 42PFL7962D/12 го пише същото:
    Компютърни формати 640 x 480, 60, 72, 75, 85Hz , 800 x 600, 60, 72, 75, 85 Hz , 1024 x 768, 60, 70, 75, 85 Hz , 1280 x 768, 60Hz , 1280 x 1024, 60 Hz , 1360 x 768, 60Hz
    Видеоформати 480i, 60 Hz , 480p, 60 Hz , 576i, 50Hz , 576p, 50 Hz , 720p, 50, 60 Hz , 1080i, 50, 60Hz , 1080p, 24Hz, 25Hz, 30 Hz

    Значи ли това, че с компютър/лаптоп с HDMI изход не мога да изкарам 1080p сигнал?

  18. bgm
    bgm е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    184
    #30

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от nikolav
    1080p, 24Hz, 25Hz, 30 Hz
    Сам си си отговорил.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 300 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
    От toddy във форум Телевизори
    Отговори: 5360
    Последно: 03-12-10, 10:16
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 19:30
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
    От LUDIA във форум Телевизори
    Отговори: 3340
    Последно: 31-12-07, 17:35
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006
    От spacedigital във форум Телевизори
    Отговори: 560
    Последно: 17-10-07, 22:50
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005
    От gogo_bg във форум Телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 29-12-05, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе