Страница 4 от 300 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 4486

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    20
    #46

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от mitrez
    madmaxx токущо ми помогна в избора SHARP 32WT1 ще е-толкова ми трябваше!Писна ми да сравнявам.Дано само да си го намеря,мисля че в Технополис го имаше,и то на същата цена като в интерсервиза.Ако бъркам моля помагайте!!!Благодаря!
    имаго във веригата на технополис, мой приятел купи този модел на родителите си и остана много доволен след това си купи и за у тях

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    13
    #47

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от madmaxx
    ...пробвах го с 3 различни плеъра LG 298,Pioneer DV600,DENON(не помня точния модел)разлика определено имаше....
    Разкажи малко повече за разликите и кой се представи най-добре. Може да споделиш и защо е било толко зле през HDMI?


    И друго питане - като купувах ТВ-то samsung 37M86 го закачиха на кабелната и хвана някакви канали. У дома съм с цифров приемник на кабелна вързан през скарт и не бях пробвал тунера на ТВ-то, но тия дни ме зачопли да му бъхна аналоговия кабел и да видя какво ще хване - изненада - не хваща нищо. Дали има някаква настройка която може да не съм видял или пък нещо в сервизното меню. Уж само го разглеждах, но ми е мъгла и предпочитам да не пипам там. Евентуално някой специалист да му калибрира цветовете, че леко зеленее... Отплеснах се май :D

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #48

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от Ljubitel
    Разкажи малко повече за разликите и кой се представи най-добре. Може да споделиш и защо е било толко зле през HDMI?

    Разликата би могла да е защото когато подаваш през HDMI сигурно излиза вече прогресивен, вече обработен сигнал, а плеъра сигурно има по-лоша обработка на сигнала от самия телевизор. Когато приема 480р/720р/1080р сигнал телевизора не прави деинтерлейсинг и разчита на плеъра, а ако той е евтин ще даде по-лош резултат от един хай-енд телевизор.
    Мадмакс, далеч съм от мисълта, че разлика в качеството с хубавите плери не е имало като цялостна картина, но по отношение на деинтерлесинга ако си подавал 480i не би трябвало да има разлика в този показател защото всичко /скалиране, деинтерлейсинг/ си прави панела.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #49

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    mitrez ,
    SHARP 32WT1 в Технополис е 1499лв.,а в sharpbg.com е на промоция 1399лв. с безплатна доставка.Моделът е LC-32WD1E-разликата е само в цвета на стойката.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    32
    #50

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    deader благодаря!n8852 благодаря и на теб бях в Интермаркет на Стамболийски преди Нова година,казаха че 32WD1E e изчерпан знам че разликата е само в стойката,но при липса на другия модел...и на мен ми харесва повече с черна но това е.Утре сутринта мисля да пазарувам.Ако някой знае по добра оферта за тези два модела-моля споделете!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    28
    #51

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Един молба към абонатите на Mdigital и преходен кабел Scart-Component. Какви на настройките, които трябва да направя? Знам че има нещо специфично...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    469
    #52

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от Ljubitel
    Разкажи малко повече за разликите и кой се представи най-добре. Може да споделиш и защо е било толко зле през HDMI?


    И друго питане - като купувах ТВ-то samsung 37M86 го закачиха на кабелната и хвана някакви канали. У дома съм с цифров приемник на кабелна вързан през скарт и не бях пробвал тунера на ТВ-то, но тия дни ме зачопли да му бъхна аналоговия кабел и да видя какво ще хване - изненада - не хваща нищо. Дали има някаква настройка която може да не съм видял или пък нещо в сервизното меню. Уж само го разглеждах, но ми е мъгла и предпочитам да не пипам там. Евентуално някой специалист да му калибрира цветовете, че леко зеленее... Отплеснах се май :D
    LG и DENON-на ги пуснах само на един телевизор(42PFL9900) и след като на Color Test дадоха различни резултати(lazarus18 при LG 298H липсваха разграничаване м/у бели и черни линии) продължих да пробвам само с Pioneer DV600,а за лошите резултати през HDMI lazarus18 може и да е прав.SONY 46X3500 също се справи добре с деинтерлейсинг теста с малки забележки,пак казвам SAMSUNG 46N87 се справи чудесно въпреки че този модел на мен не ми допада.
    В един руски форум имаше същия проблем след игра в сервизното меню,провери да не си пуснал да настройваш по погрешка цифровият тунер.
    Цитат Първоначално публикувано от the___saint
    Един молба към абонатите на Mdigital и преходен кабел Scart-Component. Какви на настройките, които трябва да направя? Знам че има нещо специфично...
    Отиваш в менюто на AV изходни настройки и там го поставяш на YUV

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    28
    #53

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    madmaxx, благодаря! Проблема ми се реши.
    Имам още 1 питане. Купих си екраниран аудио чинчов кабел от приемника към телевизора, но на всички канали се чува някакъв лек шум. На какво може да се дължи това?

  11. Novice
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5
    #54

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Към края на миналата година бях споделил отзивите си за закупения от мене Sony 32S3000K.
    Нека да допълня и още нещо.
    Може би съм "попресилил" споделеното мнение, че при по-бързи движения контурите леко се начупват, защото впоследствие се загледах в няколко кинескопни ТВ-та, и с изненада видях същото начупване. Явно, забелязаното от мене проблемче е по-скоро от самото предаване. Май прекалено много съм се "дзверил"
    Нека да кажа и за най-голямото предимство на LCD-тата Sony - наличието на цифров кабелен тунер.
    До снощи почти се бях примирил с това, че със стандартното търсене на програми хващах само 26 , от които 5 на практика не ги показваше.
    През седмицата един приятел ми сподели някакви настройки, които си е записал, когато на него са му пускали цифровата кабелна.

    Е, снощи, след като преди да пусна търсенето сложих въпросните настройки, и хванах ЦЕЛИ 100 цифрови програми !!!
    На практика - всички, плюс няколко сервизни и две радиа
    Ето ги всъщност -

    http://www.ekk.bg/mod_digitaltv_progschema.html

    Само еротичния пакет от 5 програми остана недостъпен, но - майната му!!!

    Така - благодарен съм на този форум, защото точно тука прочетох за цифровите тунери на Сони-тата и благодарение на този форум си избрах телевизор, от който съм много доволен.

    Имам въпрос към Ludia (дано не ми се сърди за пристрастието ми към Sony ) или към някой друг разбирач.
    Тъй като все пак не съм съвсем бос в тази област и поне знам колко опасно е да се бърника в сервизното меню, как мога да получа някаква информация коя настройка в това меню какво точно означава и на какво отговаря?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    19
    #55

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Здравейте.Искам да си купя плазмен телевизор LG 42PT81.Според вас добър ли е или може да се вземе нещо по-добро за тези пари.Благодаря ви.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    469
    #56

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    LG 42PT81 е модела DDR 80 GB на него пусках ме Междузвездни воини 3 предаваше мн, добре единствено бялото не ми хареса,но при всички плазми които гледах в това отношение нещо куцаше.Модела е добър особено ни допадна това,че през USB порта плейваш avi-та без проблем на всичкото отгоре има вграден кирилизатор за BG sub.Aко не те интересуват всички тези опции може да погледнеш и Panasonic 42PV70,макар че по някой параметри LG-то има по добри показатели,но като техническо изпълнение Panasonic-ка е по надежден.

  14.  
     
  15. uBo
    uBo е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    44
    #57

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Здравейте
    Искам да попитам дали цифровите тунери на моделите на SHARP и PHILIPS са същите като тези на SONY? Ще може ли да се гледа цифрова кабелна с тях.
    И ако може някой да ми даде линк за малко повече информация за тези тунери.
    Благодаря предварително.

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #58

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Не, само с тези на Сони можеш да гледаш директно с вградения тунер. Вече го слагат на всички модели от средния и високия клас. Гледай да има тунер DVB-C. Другите са DVB-S за цифрова сателитна и DVB-T за цифрова ефирна. Последния се слага вече на доста модели, но освен няколко тестови канала в София не можеш да хванеш друго.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    51
    #59

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    a някои знаели на какви 4естоти работят dvb-c и dvb-t тунерите.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    469
    #60

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от uBo
    Здравейте
    Искам да попитам дали цифровите тунери на моделите на SHARP и PHILIPS са същите като тези на SONY? Ще може ли да се гледа цифрова кабелна с тях.
    И ако може някой да ми даде линк за малко повече информация за тези тунери.
    Благодаря предварително.
    Модела на SHARP 46,52HD1 също е въоръжен с всички цифрови тунери DVB-T,C,S,S2
    Цитат Първоначално публикувано от the___saint
    madmaxx, благодаря! Проблема ми се реши.
    Имам още 1 питане. Купих си екраниран аудио чинчов кабел от приемника към телевизора, но на всички канали се чува някакъв лек шум. На какво може да се дължи това?
    Скоро проблемите може би ще се решат когато МСАТ писнат Topfield TF7700HCCI
    http://www.topfield.co.kr/eng/produc...te5=&mainmenu=
    Anixe HD, ProSieben HD, Sat1 HD и др. от сателита ASTRA

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 300 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
    От toddy във форум Телевизори
    Отговори: 5360
    Последно: 03-12-10, 10:16
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 19:30
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
    От LUDIA във форум Телевизори
    Отговори: 3340
    Последно: 31-12-07, 17:35
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006
    От spacedigital във форум Телевизори
    Отговори: 560
    Последно: 17-10-07, 22:50
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005
    От gogo_bg във форум Телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 29-12-05, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе