Страница 266 от 300 ПърваПърва ... 216256264265266267268276 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,976 до 3,990 от общо 4486

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #3976

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    @veni
    Вземай по-големия размер. Има значение!;-)
    Иначе и 2-та телевизора са добри, въпроса е кой на те ти харесва повече. Аз лично предпочитам LCD, но плазмите са страхотни екрани!

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    5
    #3977

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Здравейте! Разгледах форума и ми се стори много интересен. За това се регистрирах и ви моля за съвет! Харесал съм си LG 42PG200R (http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09043537) , поне параметрите му са доста добри като за цена от 1180 лв. Смущават ме две неща:
    1. Защо гаранцията, която дават е толкова малка- само 12 месеца????
    2. Погледнете спецификациите на сайта на LG (http://bg.lge.com/prodmodeldetail.do...G200R&model=3#)- те са доста различни от тези, обявени на сайта на DOMO и Техномаркет например...

    Какво е вашето мнение??? Заслужава ли си? Защото цената определено да - в сравнение с останалите 42 инчови телевизори, но не е ли това така, защото има нещо фалшиво?
    Благодаря на всички, които ще се отзоват на моето питане...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    79
    #3978

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    [quote=Realll ]
    Здравейте! Разгледах форума и ми се стро и много интересен. За това се регистрирах и ви моля за съвет! Харесал съм си LG 42PG200R (http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09043537)


    Зависи от бюджета ти, но за около 300 лв. повече ще вземеш нещо наистина добро PANASONIC TH-42PV80P http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09036466, купуват ги като луди тези дни!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    79
    #3979

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    За

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    5
    #3980

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Извинявай за въпроса, но в характеристиките не виждам нищо по-различно???? Разликата май е само в цената? Дори контраста му е по-слаб от този на LG-то...

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    153
    #3981

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от Realll
    Извинявай за въпроса, но в характеристиките не виждам нищо по-различно???? Разликата май е само в цената? Дори контраста му е по-слаб от този на LG-то...
    Много пъти е писано тука да не се купува по характериситки. Аз мога и 10 000 000 да ти напиша - ще ми повчрваш ли? Иди до магазина и гледай намясто, кое ще ти хареса повече. Панасоника е 11 поколение матрица. Последните плазми на ЛГ нещо май не са много добри се оказа - особено по показател отпечатване. Коментирано е вече тук.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    5
    #3982

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Абсолютно съм убеден ,че не се купува по характеристики... Бях мече в магазина , но от образа съм много доволен... Много е важен сигнала разбира се... Освен това това не съм много убеден, че при тази разлика в параметрите окото може да долови разликите. Молбата ми е по-скоро насочена към коментар на съотношението цена/ качество и дали са надеждни тези телевизори...Иначе на мен като работа ми хореса в магазина...

  10. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #3983

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от Realll
    Абсолютно съм убеден ,че не се купува по характеристики... Бях мече в магазина , но от образа съм много доволен... Много е важен сигнала разбира се... Освен това това не съм много убеден, че при тази разлика в параметрите окото може да долови разликите. Молбата ми е по-скоро насочена към коментар на съотношението цена/ качество и дали са надеждни тези телевизори...Иначе на мен като работа ми хореса в магазина...
    В магазина ги закачат мострите която къде намерят. Доста се нагледах като избирах, на добри телевизори закачени на отвратителен сигнал..... За да усетих разликата ги сложи една до друга и ги подкачи с един кабел.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    153
    #3984

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Занеси си едно ДВД с добро качество и ги накарай да ти го пуснат от плеър и на 2-те. Същото направи и с едно средо по качество DivX-че. Като се връзва плеъра провери дали резолюцията, която подава към ТВ-то е "телевизионна", а не 720 или 1080, за да си сигурен, че гледаш как се справя ъпскейлъра на ТВ-то, а не на плеъра.

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #3985

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от Realll
    Извинявай за въпроса, но в характеристиките не виждам нищо по-различно???? Разликата май е само в цената? Дори контраста му е по-слаб от този на LG-то...
    Проблема ти е, че гледаш характеристиките, а те никога не са това, което пише. 3-4 страници назад има коментари за плазмите на LG и те са че не струват.
    Това, което гледаш е най-ниския им клас, а дори и най-високия им е със доста забележки спрямо Панасоник. Вярно, че цената е 20% по-ниска, но според мен не си заслужава.
    Сега чета, че ти е харесал в магазина. Ако е наистина така това е напълно достатъчно условия за да си го купиш. Каквото и да ти казваме тука все пак ти ще си човека който ще го гледа и дава парите.

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    5
    #3986

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Благодаря ви много за мненията, ще се вслушам в тях...
    Но да задам и другия въпрос- как мислите че ще се движи цената на LCD-тата през следващите месеци? цената на всички китайски стоки и въобще азиатски е в долари, а сега доларът е много силен... Не ви ли се струва, че скоро ситуацията ще се промени?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    19
    #3987

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Закарах я конзолата в ТМ.
    Пиша впечатления. Казвам нещата както ги видях със собствените си очи, пък по-разбиращите да вадят изводите.
    Голямо благодаря към консултантите в ТМ за помоща и търпението. Оставиха ме да тествам колкото си поискам. Предварително бях се разбрал и ми казаха да дойда 1 час преди края на работното време.

    Бях се спрял от предните ми два прегледа на живо и консултацията във форума на:
    PHILIPS 42PFL7433D
    SONY KDL-40W4000
    SAMSUNG LE-40A786

    Тествах с компонентен кабел (нямам HDMI). Игри за тестване - Call of Duty 4, Forza Motorsport 2, Dead or Alive 4, Mercenaries 2
    Бях взел и едно DVD. Специално избрах да е с по-кофти картина.

    Първи под ножа (XBOX 360) легна SAMSUNG-а. Пуснах ме го на 1080p. Тук обаче е и уловката. Бях забравул да превклуча кабела от TV на HDTV. Тоест конзолата вади 480p от кабела и автоматично връща резолюцията. Естествено нямаше кой да забележе това и си мислих ме че е на 1080p. Не знам как но Samsung-а извади чудесна картина. Даже не се усетих, нито пък консултанта. Картината беше много хубава. Изпробвах Call of Duty 4, Forza Motorsport 2 и Dead or Alive 4. Input lag не усетих. При бързо движение на екрана телевизора се справяше отлично.
    Пуснах и DVD-то. Качеството беше повече от добро.

    След това се преместих ме на PHILIPS-а. Закачих ме кабелите и пак дадох ме на 1080p. Разликата се наби веднага. Ръбове няма да ви казвам. Второто нещо което се усеща веднага - Input lag! Веднага го почуствах. Всичко което правиш с gamepad-а става със забавяне на екрана. Пуснах Call of Duty 4, Forza Motorsport 2 и Mercenaries 2. На консултанта явно вече му писна и ме заряза. Сядах и не вярвах на очите си. Там където на Samsung-а излизаше прилично кръкче, на PHILIPS-а изглеждаше ужасно ръбато. Тогава си казах че нещо не е наред и се върнах в настройките на конзолата. Изненада! Надписа "480p" напрво щеше да ми избоде очите. :-)
    Превключих на HDTV, пуснах на 1080p и ... я-я-я-я можело. Айде отново Call of Duty 4, Forza Motorsport 2 и Mercenaries 2. Картината вече беше ОК, но за жалост Input lag-а си беше същия. При бързи движения картината беше добра, но като че ли SAMSUNG-а се справяше малко по-добре. Впечатление ми направи и пясъка във Forza Motorsport 2. При движение играта сменя текстурите с по-детайлни и се получава нещо като лека вълна. Това се получава и при старите телевизори с тръба, но при PHILIPS-а този вълна се набива на очи, защото се усилва ефекта. При SAMSUNG-а напротив, този ефект се намалява и изглежда по-добре даже и от CRT-то. Пуснах и DVD-то и за жалост веднага забелязах че филмчето изглежда по-лоша и по-ръбата от при на SAMSUNG-а.

    За жалост часът беше напреднал и за SONY-то не остана време, но и бях харесал много A786 и бях почти убеден че това ще е моя нов телевизор. Жалко защото на дизайн много бях харесал PHILIPS-а и тайно се надявах да спечели. Явно по новия модел си казва думата и вече тия 500 лв отгоре не ми се виждаха толкова много, за разлика от преди да вляза в ТМ

    Понеже стана дълго а трябва да тръгва спирам до тук. Ще пиша пак като се прибера в нас.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    65
    #3988

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Realll,ако не искаш да имаш ядове изобщо не се занимаваи с LG.Взимай Panasonica и ще си много доволен.И на мен ми беше харесало в магазина едно LG,но след това 2-3дни ми пушеше главата от нерви с него,слава богу че успях да го заменя за Panasonic.Това е от мен, но все пак ти си решаваш.

  17. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    5
    #3989

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    благодаря ви за съвета, отказахте ме окончателно от LG-то.... Сега остава да реша въпроса с останалите 300 лв.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    122
    #3990

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от BrayanA

    Бях се спрял от предните ми два прегледа на живо и консултацията във форума на:
    PHILIPS 42PFL7433D
    SONY KDL-40W4000
    SAMSUNG LE-40A786

    Тествах с компонентен кабел (нямам HDMI). Игри за тестване - Call of Duty 4, Forza Motorsport 2, Dead or Alive 4, Mercenaries 2
    Бях взел и едно DVD. Специално избрах да е с по-кофти картина.

    Първи под ножа (XBOX 360) легна SAMSUNG-а. Пуснах ме го на 1080p. Тук обаче е и уловката. Бях забравул да превклуча кабела от TV на HDTV. Тоест конзолата вади 480p от кабела и автоматично връща резолюцията. Естествено нямаше кой да забележе това и си мислих ме че е на 1080p. Не знам как но Samsung-а извади чудесна картина. Даже не се усетих, нито пък консултанта. Картината беше много хубава. Изпробвах Call of Duty 4, Forza Motorsport 2 и Dead or Alive 4. Input lag не усетих. При бързо движение на екрана телевизора се справяше отлично.
    Пуснах и DVD-то. Качеството беше повече от добро.

    След това се преместих ме на PHILIPS-а. Закачих ме кабелите и пак дадох ме на 1080p. Разликата се наби веднага. Ръбове няма да ви казвам. Второто нещо което се усеща веднага - Input lag! Веднага го почуствах. Всичко което правиш с gamepad-а става със забавяне на екрана. Пуснах Call of Duty 4, Forza Motorsport 2 и Mercenaries 2. На консултанта явно вече му писна и ме заряза. Сядах и не вярвах на очите си. Там където на Samsung-а излизаше прилично кръкче, на PHILIPS-а изглеждаше ужасно ръбато. Тогава си казах че нещо не е наред и се върнах в настройките на конзолата. Изненада! Надписа "480p" напрво щеше да ми избоде очите. :-)
    Превключих на HDTV, пуснах на 1080p и ... я-я-я-я можело. Айде отново Call of Duty 4, Forza Motorsport 2 и Mercenaries 2. Картината вече беше ОК, но за жалост Input lag-а си беше същия. При бързи движения картината беше добра, но като че ли SAMSUNG-а се справяше малко по-добре. Впечатление ми направи и пясъка във Forza Motorsport 2. При движение играта сменя текстурите с по-детайлни и се получава нещо като лека вълна. Това се получава и при старите телевизори с тръба, но при PHILIPS-а този вълна се набива на очи, защото се усилва ефекта. При SAMSUNG-а напротив, този ефект се намалява и изглежда по-добре даже и от CRT-то. Пуснах и DVD-то и за жалост веднага забелязах че филмчето изглежда по-лоша и по-ръбата от при на SAMSUNG-а.
    аз съм зле с телевизорите, ама според мен двата телевизора не са съпоставими, по скоро някой 9603 трябва да сравняваш с този самсунг

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
    От toddy във форум Телевизори
    Отговори: 5360
    Последно: 03-12-10, 10:16
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 19:30
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
    От LUDIA във форум Телевизори
    Отговори: 3340
    Последно: 31-12-07, 17:35
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006
    От spacedigital във форум Телевизори
    Отговори: 560
    Последно: 17-10-07, 22:50
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005
    От gogo_bg във форум Телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 29-12-05, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе