Вижте резултатите от анкетата: Каква марка LCD/PDP телевизор притежавате ?

Гласували
1229. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Panasonic

    241 19.61%
  • Philips

    132 10.74%
  • Sony

    175 14.24%
  • Samsung

    272 22.13%
  • Sharp

    52 4.23%
  • LG

    192 15.62%
  • Toshiba

    86 7.00%
  • Finlux

    7 0.57%
  • JVC

    21 1.71%
  • Grundig

    4 0.33%
  • Crown

    6 0.49%
  • Neo

    12 0.98%
  • Daewoo

    12 0.98%
  • Други

    17 1.38%
Страница 111 от 358 ПърваПърва ... 61101109110111112113121161 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,651 до 1,665 от общо 5361

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    91
    #1651

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    Цитат Първоначално публикувано от eliemi
    Ох, нещата са вързани, не е само парите, ами и мястото. Даже за 37 инчовия размер ще трябва да се разглобява и реже от секцията. На другите стени има прозорец, под него диван, още една стена с диван и бюро с компютър, и на четвъртата маса. Освен да изхвърля секцията?. Големи проблеми създадоха технологиите
    Изхвъряш секцията, вземаш си една от по-новите и рзадвижени с тв шкаф и етежерки по стента - хем ще се отвори място, хем ще изглежда по добре, хем и жената ще е доволна от новата секация(като не уточняваш, че вземаш секцията специално за новия телевизор) )

  2.  
     
  3. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #1652

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    Цитат Първоначално публикувано от eliemi
    Ох, нещата са вързани, не е само парите, ами и мястото. Даже за 37 инчовия размер ще трябва да се разглобява и реже от секцията. На другите стени има прозорец, под него диван, още една стена с диван и бюро с компютър, и на четвъртата маса. Освен да изхвърля секцията?. Големи проблеми създадоха технологиите
    Не е нужно ТВ -то да го вкарваш вътре в секцията , може да си стои отпред нали е плоско , и така ще се охлажда добре.

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    5
    #1653

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    Благодаря на lazarus18, civica и Momchil за бързите и изчерпателни отговори .
    Относно предложението на civica за SAMSUNG LE-40C650, задължително ще разгледам модела, след като видях, че и в отделната тема само за Сони този модел го препоръчват като алтернатива на 500EX.
    Не смятам обаче да избързвам с избора, след като навсякъде във форума, в които става въпрос за новата EX500 серия на Сони, се коментира, че моделът не е кой знае какво подобрение от предишните W и V серии и че като цяло Сони леко изостава напоследък от др производители. Смятам да прегледам моделите на Samsung и Phillips между 1500 и 1600 лв, така че ще има още въпроси.
    Отново благодаря за вниманието.


  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    10
    #1654

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    Обаче, аз съм жена. И все пак, кажете нещо за за един от двата 37 - инчови. А пък аз ще помисля и за по-големия размер

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1655

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    eliemi, защо не помислиш за 32"? Ще спестиш малко пари и много главоболия.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #1656

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    eliemi, защо не помислиш за 32? Ще спестиш малко пари и много главаоболия.
    В никакъв случай!32 е по-скоро за спалня-да ти свети нещо преди да заспиш.За всекидневна и 37 е компромис.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    66
    #1657

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    Здравейте,

    Чета този форум повече от месец, но все още не мога да се реша какъв телевизор да си купя. Очаквам да получа малко помощ, която да ме подтикне към тази решителна стъпка. Изисквания към този нов телевизор:

    1. Slim или Ultra Slim дизайн (Налага се от чисто конструктивни особености). Това води ли задължително до LED подсветка?
    2. Ще се ползва предимно за гледане на телевизия, по-рядко за филми. Значи трябва да има добра обработка на SD сигнал. Ще се свърже към цифрова кабелна телевизия, каквато има в квартала. Към момента е на фирмата СИМАР – остатък от разпадането на Центрум Груп. Предлагат като HD Eurosport и още някои други канали.
    3. Добро качество на картината – Аз лично гледам предимно спортни предавания с бързи движения (тенис, формула 1, ски ). Добро качество, ако се гледа по ъгъл. Все пак не съм маниак на тема качество на картината.
    4. Ще се гледа от разстояние 2.20 до 2.80 м. Ориентирал съм се към 40” или 42” екран.
    5. За гледане на HD филми най-вероятно ще си купя външен плеър, така че нямам претенции да разбира различните видео формати.
    6. Имам обаче още едно изискване. Искам да си записвам някои предавания, например от Eurosport. Въпроса ми е мога ли да направя това с HD качество и ако мога, то как?

    Моделите, които към момента оглеждам са:

    Samsung UE B7000
    Samsung UE C6000 съвсем нов модел
    Philips 40 PFL8664
    LG 42LH9000 – този модел обаче нещо не ми харесва поради това цяло стъкло отпред – има много отражения, особено ако гледаш леко под ъгъл.

    Предварително благодаря на отзовалите се със съвети.

    P.S. Не се налага да бързам. Мога да изчакам, ако се очаква например до август, септември нещо много добро.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    10
    #1658

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    Е, добре де, да разбирам ли, че 37-инчовите не са добър избор?

  11. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #1659

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    Цитат Първоначално публикувано от eliemi
    Обаче, аз съм жена. И все пак, кажете нещо за за един от двата 37 - инчови. А пък аз ще помисля и за по-големия размер
    Щом си жена, знаеш много добре, че размерът винаги има значение. Това в рамките на шегата, разбира се. 37" е нито рак, нито риба. Аз си купих 40'' и вече ми малее, след няма и два месеца употреба. Прави са хората, че колкото и голям да си вземеш, след това искаш още по-голям телевизор. Място винаги може да се намери.

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1660

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    Holmes, какво разбираш под слм и ултра слим. Премери колко точно трябва да е.
    На първо четене единствените модели, които донякъде отговарят на критериите ти са - плазма Panasonic 42G20 /има запис на диск, но не е от най-тънките/ и Samsung 40C750 / 40C7000 /които са по-тънки, имат запис, но най-вероятно ще са зле откъм ъгъл на виждане/.
    LG 42LH9000 е с матов панел доколкото помня. Да не би да си гледал SL9000?

  13. hifimaster
    Guest
    #1661

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    Добър ден !

    При наличието на сигнал от кабеларка или от български сат-сигнал има ли смисъл от купуването на скъп телевизор?
    Ако се направи анализ от запитванията в този форум ще се забележи, че основото хората ги купуват за гледане на ТВ. Свалянето на HD-сигнал на носител и гледането му на телевизора е факт, но не най-важния за извършване на покупката на новото устройство-ТВ. Има и малък брой ентусиасти, които добавят 1000-1200 лв. за сат-устройства и гледат HD-сигнал от някой от спътниците или от споделени места /sharing/. Като се прибави и информацията от експертите в този форум, че новити ТВ-конзоли не носят ново качество на сигнала. Тогава какво излиза - Няма смисъл от купуване от най-новите модели, за гледането основоно на сигнал от кабеларката или от български сат-сигнал. Поправете ме ако греша , моля !
    Почти същатата ситуация е и с плазменните ТВ. Да, те имат по-добра картина, но...... и тука започват но-тата, а именно: да се гледа не на светло място /като чели основните участници в този форум имат толкова свободни пространства, че има аграмни колебания КЪДЕ да бъде сложен големия ТВ!/, да се предприемат всекидневни мерки при изключването на устройството, защото оставали следи, да се приеме, че ел-консумацията е два пъти по-голяма от тази на LCD, да се играят игри с определени услови и още доста условности. И всичко това за гледане на HD-сигнал с ограничени источници? Да, има някой кабеларки, които предлагат ARD-и ZDF-сигнал, но колко собственици на нови ТВ-конзоли знаят германски език и ползват сигналите????
    Нима има излъчване на HD- сигнал в БГ и ако НЕ , кога ще има за да се позва пълноценно новото устройство ?? Какво излиза-купуваш устройството, а го консумираш ограничено с доста условности !Моя CRT-телевизор си отива и ми престои купуването на нов телевизор.
    Търся LCD-ТВ-50-55 инча за гледане основно на сигнал от кабеларка или от БГ-сат сигнал !! Дайте съвет! Трябва ли да е най-новият модел !

    Благодаря ви за отговорите !
    Поздрани !

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #1662

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    Колега , не е нужно да е последен модел ! Но старите са изчерпани или са останали мостри , а цените на новите са по-ниски ! Всеки купува , според това какво и колко има в портфейла си ! И ние сме тръгнали към Европа и рано или късно и при нас ще дойде развития капитализъм !

  16. Todor123
    Guest
    #1663

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    Днес се видях с едно момче по работа. Той работи в Техномаркет и ми каза, че сега покраи Великден ще пускат още промоции и на ТВ и на други продукти. Попитах го за ТВ ЛСД, марка ? Той категорично отсече Панасоник, Самсунг или Шарп. Аз доста се учудих, защото по принцио смятам Самсунга за куче 'марка' и каквото и да ми предложат от тази марка, гледам скептично и не се заглеждат по техни продукти. Доста предубеден съм. Казах му, че съм решил да взимам Сони, той отрече този мои избор. Панасониците доста се купували.

    Помислих върху съвета да дам още 200 лв и да си купя ТВ от тази година, щом мога да дам 1500 лв, ще мога и 1700 лв. Малко се притеснявам, че стаята ми е таванска, 16 квадрата и да не сполуча на приемник. А и все пак като искам след това да взимам ресиивър, ДВД, отделно колони и т.н., значи трябва да се съобразявам с фунцкиите на отделните компоненти.

    http://www.electron.bg/product_info....ducts_id=28009

    Някакъв евкивалент на този продукт ?

  17. Member Аватара на adtomov
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    861
    #1664

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    Цитат Първоначално публикувано от hifimaster
    ...При наличието на сигнал от кабеларка или от български сат-сигнал има ли смисъл от купуването на скъп телевизор?
    Ако се направи анализ от запитванията в този форум ще се забележи, че основото хората ги купуват за гледане на ТВ. Свалянето на HD-сигнал на носител и гледането му на телевизора е факт, но не най-важния за извършване на покупката на новото устройство-ТВ. Има и малък брой ентусиасти, които добавят 1000-1200 лв. за сат-устройства и гледат HD-сигнал от някой от спътниците или от споделени места /sharing/. Като се прибави и информацията от експертите в този форум, че новити ТВ-конзоли не носят ново качество на сигнала. Тогава какво излиза - Няма смисъл от купуване от най-новите модели, за гледането основоно на сигнал от кабеларката или от български сат-сигнал. Поправете ме ако греша , моля ! ..
    Да не забравяме и категорията потребители, които не обръщат чак толкова внимание на SD сигнала, знаейки лимита на неговите възможности, а се стремят към приятна картина когато си набавят някой нов филм с висока резолюция и искат да му се насладят напълно - както в чисто духовен аспект, така и като картина на екрана... За тях качеството на панела и обработката на сигнала имат значение.
    Като оставим настрана старанието на компаниите да подобрят енджина в посока на по-добро представяне на SD, тъй като това е временно явление, продиктувано от все още широкото разпространение на такъв тип сигнал, то стремежът към по-добра картина при сигнал с високо качество си остава постоянна величина.

    Та въпросът за скъпия телевизор е твърде разтеглив, тъй като понятието "скъп" носи твърде много субективни наноси. Досега, изпитаният подход е: "Имам ТАКАВА сума пари за телевизор(или мога да заделя още МАЛКО). Искам да я похарча СЕГА(мога да отложа ЗА ДАДЕН ПЕРИОД ОТ ВРЕМЕ). Кой е оптималният избор на плоскопанелен телевизор за моята сума, при положение, че имам ТАКИВА ИЗИСКВАНИЯ(ще гледам ТАКЪВ и ТАКЪВ сигнал)?".


    Цитат Първоначално публикувано от Todor123
    .....Попитах го за ТВ ЛСД, марка ? Той категорично отсече Панасоник, Самсунг или Шарп. Аз доста се учудих, защото по принцио смятам Самсунга за куче 'марка' и каквото и да ми предложат от тази марка, гледам скептично и не се заглеждат по техни продукти. Доста предубеден съм. Казах му, че съм решил да взимам Сони, той отрече този мои избор. Панасониците доста се купували.
    Помислих върху съвета да дам още 200 лв и да си купя ТВ от тази година, щом мога да дам 1500 лв, ще мога и 1700 лв....
    Привет
    Панасониците (LCD) се купуват, главно заради матриците им. При 32 и 37-инчовите - IPS-Pro ( най-широк ъгъл на гледане, яркост, наситеност на цветовете, бързина на реакцията), при 42-инчовите - S-IPS (цветопредаване, бързина на реакцията). Колкото до Самсунг, много е писано по темата, трябва само да се чете... ама от доста назад. В последните 2 години те дръпнаха доста напред, но пазарната политика им е такава, че при тях можеш да си вземеш както почти бижу, така и обикновена слюда, в зависимост от много фактори.
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,43349.0.html
    Новите модели на Сони сега излизат на пазара, още не са всичките серии от набора за годината. Тепърва се очакват и тези на другите фирми, особено на Филипс и Самсунг. Тоест, водата е мътна все още...
    http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg365888


  18. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #1665

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    Цитат Първоначално публикувано от hifimaster
    Добър ден !

    При наличието на сигнал от кабеларка или от български сат-сигнал има ли смисъл от купуването на скъп телевизор?
    ...
    За мен главната цел на закупуването на такъв ТВ е направата на добро домашно кино.Новините мога да ги слушам и на радио.При наличието на торенти едва ли някой ще чака да пуснат някой филм по БТВ за да гледа нещо си.Плюс това картината на СД не е чак толкова лоша.Относно отраженията при плазмите-картината си е все така добра и на лампа, и на дневна светлина, стига тя да не пада точно срещу телевизора.Отражението не е по-голямо от това на кинескопите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 19:30
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008
    От kotaraci във форум Телевизори
    Отговори: 4485
    Последно: 31-12-08, 21:00
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
    От LUDIA във форум Телевизори
    Отговори: 3340
    Последно: 31-12-07, 17:35
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006
    От spacedigital във форум Телевизори
    Отговори: 560
    Последно: 17-10-07, 22:50
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005
    От gogo_bg във форум Телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 29-12-05, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе