Вижте резултатите от анкетата: Каква марка LCD/PDP телевизор притежавате ?

Гласували
1229. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Panasonic

    241 19.61%
  • Philips

    132 10.74%
  • Sony

    175 14.24%
  • Samsung

    272 22.13%
  • Sharp

    52 4.23%
  • LG

    192 15.62%
  • Toshiba

    86 7.00%
  • Finlux

    7 0.57%
  • JVC

    21 1.71%
  • Grundig

    4 0.33%
  • Crown

    6 0.49%
  • Neo

    12 0.98%
  • Daewoo

    12 0.98%
  • Други

    17 1.38%
Страница 101 от 358 ПърваПърва ... 519199100101102103111151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,501 до 1,515 от общо 5361

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1501

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    deian, а сигурен ли си, че Sharpness е бил изключен?
    Аз мога да ти покажа няколко модела, при които няма да виждаш сенки, назъбвания и артефакти, стига да ги няма в оригиналния сигнал, да са вързани с кабел различен от композитен и да са настроени правилно.
    От друга страна винаги картината с този сигнал ще е по-добра на един хубав кинекоп. Там обаче си ограничен до 29 инча /4:3/, което ако си гледал няколко дена на 42 или 46 инча ти се струва като екран на GSM.

  2.  
     
  3. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #1502

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    Намирисва ми! При положение, че 95% от хората не разбират какво да гледат и какво виждат - абе спекула. При положение, че доскоро GNUSMAS ги нареждаха до NEO - тата в сервизите. Пък отделно знам че си дават процент на продавачите, затова по магазините са най-отпред пуснати с хубав сигнал. Имам двама приятели с проблемни SAMSUNG. В този ред на мисли .....

    @hristoslav2 моля - не ти разбирам позициите и писането ти напоследък спрямо SAMSUNG. Надявам се да нямаш нищо общо с горното ми писание!

  4. apopov
    Guest
    #1503

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    И аз ще се включа в тази дискусия отнасно 26 " телевизори! Трябва да подкрепя приятелите, писали по тази тема тук, че е по-добре 32", сравнение с 26"! Напълно съм съгласен с мнението, че при 26" има проблем с матриците - моя Сони26У3000 има много лош ъгъл на гледане, особено по вертикала! Стар модел е, вероятно от 2008, но го взех на много добра цена - към 700 лева (тогава бе много добра цена). При мен проблема обаче не е разстоянието на гледане, а мястото - просто съм го вкарал в гардероб, за който има място само за 26 инча, а не за 32 :-(! За съжаление, аз вече се "ожених" за него, защото мястото ми е за до 28-29". Вероятно след 10-тина години ще "режат" (правят) ТВ-та (ЛЕД и други) по потребление! Иначе щях да съм отдавна на 32! Така че, който има място, да взима 32" и по-голям! Разликата в размера и цената е ДЕБАЛАНСИРАНА! (Както беше нав ремето при кинескопите - разликата между 25 и 29" бе малка в парите, голяма в размера! Т.е. разликата в цената е много по-малка от разликата в размера! Да не говорим за качеството на матрицата! Така че, имаш ли място - взимай по-голямото! Поздрави!

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,469
    #1504

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    Цитат Първоначално публикувано от peterstamov
    @hristoslav2 моля - не ти разбирам позициите и писането ти напоследък спрямо SAMSUNG. Надявам се да нямаш нищо общо с горното ми писание!
    Споко-нямам общо . е нямаше да е лошо както казваш да ми дават процент-ама няма /вероятно защото не знаят за мен и защото сме в криза/

    Самсунг за 7-8 години дръпнаха напред по-ред причини.
    1. Кражба на патенти от Шарп /вероятно техните матрици са базирани на разработки на Шарп - имат заведени дела в щатите и Европа/
    2. Масово производство в заводи в целия свят с евтина работна ръка -бърза експанзия..
    3. Много добра реклама.
    4. Добра стратегия на развитие /от маркетолозите им/ с широка гама продукти за различни социални слоеве.
    5. Добра ценова политика /тук ги бият само LG/.
    поради всичко това сега са производител на телевизори номер 1

    Разбира се имат си и минуси
    1. Качеството падна заради масовото производство в страни без опит в тези технологии и слабият контрол от страна компанията
    2. Картелното споразумение което имаха със Шарп и ЛЖ за поддържане на искуствено високи цени на матриците в продължение на 4 години/2005-2007/
    3. Не толкова добрите шасита /до преди 2 години/ и дизайн

    за всяка компания могат да се кажат добри и лоши неща
    всичко зависи от управленският им екип

    За тези които не знаят-маркетолозите са тези които определят как ще се развива даден модел техника.
    Например те казват какво да се подобри и какви екстри да има в даден модел - инженерите само изпълняват техните нареждания.
    Помислете си какви модели ще имате ако дадат карт бланш на инженерите .....Сигурно ще ви трябват инструкции за работа дебели като някоя енциклопеия и ще се оплетете като пате в кълчища докато се начите да работите с телевизора си

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    326
    #1505

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo
    Аз гледам 46 инча от 2.2-2.8 м. и не само HD а и SD сигнал като БТВ, Нова...
    Но комент!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    24
    #1506

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    Мисля, че е добре по повод въпроса на deian и коментара на lazarus да се напомни на всички да си намалят Sharpness 0 или Off и да погледнат отблизо не е ли по-добре, надявам се да не досаждам като казвам нещо толкова очевидно, но лично мен в магазините много модели са ме плашили с този "ефект" преди да имам какво да "разцъкам" и да видя, че е от настройките, а не от телевизора. Може и на някой потребител да е полезно напомнянето, най-малкото няма да се плашат в магазина, а ще пробват с изкл. Sharpness. За съжаление на Самсунг поне на ПЦ входа не можах да изключа Sharpness, само на HDMI. TV входовете също съм нямал възможност да пробвам.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1507

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    Поне от 2-3 години не може да се говори лошо за Samsung и да се нарежда при "кучите" марки.
    Съвсем спокойно мога да ги наредя на едно ниво със Сони, Филипс и Шарп.
    Забележките ми към тях са подмяната на матрици в популярни модели след като ги наложат и пускането в продажба преди прецизно изчистване на софтуера.

    ПП. И аз не получавам процент от продажбите на Samsung в България и по света

  10. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #1508

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    Цитат Първоначално публикувано от harvi5
    Но комент!
    Имаш ли наблюдения че така реагираш, защото аз имам и знам какво коментирам!

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #1509

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    Много може да се каже за SAMSUNG, обаче винаги са правили сравнително добра и достъпна техника. Родителите ми имат едно CRT от 1995-6 и още бачка на село. Та аз да споделя моя скромен опит с марката, скоро си взех LED LCD PC монитор SAMSUNG, за да замени старото SONY. Мога да кажа че монитора е СТРАХОТЕН за паритеси (кат се сета колко пари щях да дам за EIZO ). Oбаче има един огромен недостатък, големия надпис SAMSUNG. Честно да си призная, пристрастен съм към марката, дори след като се убеждавам в качестрата и.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #1510

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Ефекта който си наблюдавал в LCD телевизорите се нарича HALLO ефект и е породен от скалирането на картината.Именно заради него в някои модели среден и висок клас има допълнителен процесор чиято задача е да намалява този ефект.
    Благодаря за разяснението. Това ми е най-омразния ефект, а вече му знам и името.
    Нима обаче 9-та серия на Philips не е най-върховата, не би ли трябвало там този ефект да липсва? Нарочно накарах консултанта да пусне немските канали. Вкъщи на същите отчитам средно над 600 kB/s (грубо 5 Mbit/s) битрейт. Щом този ефект се наблюдава при върхов модел при максимално добър SD сигнал, какво остава за по-лоши канали (БГ) на същия модел, а да не говорим за по-лоши канали на телевизор с по-слабо скалиране .
    Не искам да ме разбирате погрешно като някакъв човек, отричащ новите технологии при телевизорите, просто съм взискателен и искам да получа нещо по-добро или с поне същото качество насреща от това, което имам, струва в пъти по-малко и предава отлично.

    @lazarus18, това за Sharpness-а не ми допада. Намалянето му води до ЗАМАЗВАНЕ на картината. Дефектите не изчезват, просто се размиват... а като цяло според мен влошава общото възприятие на картината.

    @hristoslav2, би ли написал 26'' модели с IPS-матрици - предполагам не са много и не те затруднявам. Много благодаря.

  13. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #1511

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    Малко офф, понеже се заговори за Самсунг. Докато ви четях постовете се замислих, че досега не съм си купувал нищо на Самсунг, говоря за AV техника. Единственото, което имам на тази марка е един Samsung Story, от който, btw, съм много доволен. Да знаете, че могат и HDD да правят добре. Не съм фен на определена марка, по-скоро съм фен на добрия продукт, на която и да е марка. Относно добрата реклама на Samsung, не знам колко е добра, но знам, че скоро не съм гледал тяхна реклама, за разлика от рекламата на Sony, която редовно ми се набива в очите, при много спортни предавания, които гледам, особено Шампионска Лига. Аз лично се радвам на прогреса на марката Samsung, защото качестената конкуренция води до намаляване на цените на водещите марки, които отдавна вече не блестят с уникалните си качества. Примери много, както при Сони, така и при Панасоник и Шарп.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #1512

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    ivodivo, ако дойда във вас съм сигурен, че няма да ми хареса картината на SD от това разстояние. Не можеш да ме убедиш, че картината на CRT-то ти не е по-ясна от тази на LCD-то при обикновен SD сигнал. Загледай контурите!

    По същия въпрос: ходих в Технополис, където има същата цифрова кабелна ТВ, каквато имам вкъщи. Помолих да ми пуснат най-качествените немски канали и то на няколко различни 32'' LCD-та. Никой не се представи така, както аз искам. Около логото на ZDF например се виждаха пиксели (нещо като контур). Примерно логото на Диема както е кръгло и на CRT си е идеално кръгло, на LCD не изглежда точно така. Има все едно сянка от пиксели по контурите, не знам как да го обясня!
    Някой ако ми каже при кои модели липсва този недостатък, ще трябва да черпя! Защото го има дори на 9-та серия Philips!!!

    Отделно искам да попитам и аз за 26'' - няма ли някой модел, който да не е с TFT матрица?
    Според мен на всички плазми този ефект е по малко видим от LCD -тата.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,469
    #1513

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Благодаря за разяснението. Това ми е най-омразния ефект, а вече му знам и името.
    Нима обаче 9-та серия на Philips не е най-върховата, не би ли трябвало там този ефект да липсва? Нарочно накарах консултанта да пусне немските канали. Вкъщи на същите отчитам средно над 600 kB/s (грубо 5 Mbit/s) битрейт. Щом този ефект се наблюдава при върхов модел при максимално добър SD сигнал, какво остава за по-лоши канали (БГ) на същия модел, а да не говорим за по-лоши канали на телевизор с по-слабо скалиране .
    Не искам да ме разбирате погрешно като някакъв човек, отричащ новите технологии при телевизорите, просто съм взискателен и искам да получа нещо по-добро или с поне същото качество насреща от това, което имам, струва в пъти по-малко и предава отлично.

    @lazarus18, това за Sharpness-а не ми допада. Намалянето му води до ЗАМАЗВАНЕ на картината. Дефектите не изчезват, просто се размиват... а като цяло според мен влошава общото възприятие на картината.

    @hristoslav2, би ли написал 26'' модели с IPS-матрици - предполагам не са много и не те затруднявам. Много благодаря.
    Ефекта HALLO е видим само при SD сигнал.Когато има скалиране/разтягане на картината/контурите се размиват и се появява този ореол около образите.

    Sharpness-а не трябва да превишава 50% от достъпната настройка-иначе картината става зърниста.
    Поиграй си с настройката му и ще видиш този ефект.


    SAMSUNG LE-26B450 е с матрица S-IPS
    Tishiba 26AV615DG е с матрица S-IPS
    Philips 26PFL3404 е сматрица S-IPS
    LG 26LU5000 е с матрица S-IPS

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    11
    #1514

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    Здравейте,

    От доста време следя форума, но досега не съм се включвал.
    От прочетеното, а и не само, се спрях на плазмен Panasonic 46 инча.
    Сега решил съм да е G-серията и тук идва основния проблем. Колебая се между TX-p46g10 и TX-p46g20, за сега g20 не е наличен у нас, но принципно мога да си го внеса от Англия, но не е много лесно. Нито един от on-line магазините, с които съм се свързал, не ми предлага доставка до бг., ще трябва да го поръчвам чрез приятел от там и после да си го транспортирам. Като цяло ще ми излезе с около 200-300 лв. по-скъп от g10 закупен от тук. От Panasonic – България ме убеждават, ча закупен от европа телевизор има гаранция в цяла и у нас, но нещо не им вярвам.
    Та ако се доверявам само на спецификациите то g20 излиза, че е в пъти по-добър g10, но се питам дали си струва разправията....
    Ще се радвам да ми помогнете в избора.

    Поздрави,

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1515

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    Цитат Първоначално публикувано от deian

    @lazarus18, това за Sharpness-а не ми допада. Намалянето му води до ЗАМАЗВАНЕ на картината. Дефектите не изчезват, просто се размиват... а като цяло според мен влошава общото възприятие на картината.
    По-скоро логиката е обратната - при Sharpness на минимум, виждаш това, което си получил след ъпскелинга и деинтерлейсинга и увеличаването му само подчертава евентуалните дефекти. Затова той трябва да е на минимум. Искуствената острота, която тази опция създава е чрез вкарването излишни/изкуствени детайли, липсващи в оригинала. Просто той си е ЗАМАЗАН.
    За перфектна обработка при телевизор на SD сигнал /дори и топ клас/ няма как да се говори. Хората ползват скъпи ресийвъри /над 2000 лв/ и дори специални ъпскелери по 3-4000$ и нагоре за да постигнат наистина добри резултати.
    Ако чак такъв перфекционист, то бъди готов да платиш цената.
    Друг е въпроса доколко добрата обработка се забелязва, на колко голям екран се забелязва и от какво разстояние.
    Ако ще гледаш тоя 26" /примерно/ от 2 метра и нагоре ти е все едно как се справя, какъв канал гледаш и дори дали е SD или HD.
    Истината е, че PAL сигнала е убиец за обработване от новите телевизори. Всъщност 90% от тях се провалят в процеса и резултата е трагичен /ако се гледа от достатъчно близо/. При останалите е малко по-добре.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 19:30
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008
    От kotaraci във форум Телевизори
    Отговори: 4485
    Последно: 31-12-08, 21:00
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
    От LUDIA във форум Телевизори
    Отговори: 3340
    Последно: 31-12-07, 17:35
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006
    От spacedigital във форум Телевизори
    Отговори: 560
    Последно: 17-10-07, 22:50
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005
    От gogo_bg във форум Телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 29-12-05, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе