Вижте резултатите от анкетата: Как гледате любимите си филми на своят телевизор ?

Гласували
157. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Blu-ray плейър (HDMI)

    13 8.28%
  • Вграденият плейър (USB)

    41 26.11%
  • Вграденият плейър (DLNA (LAN/WiFi))

    21 13.38%
  • Външен плейър / компютър (HDMI/VGA)

    99 63.06%
  • Web сервизи Smart TV (LAN/WiFi)

    5 3.18%
Отговори на анкетата
Страница 58 от 76 ПърваПърва ... 848565758596068 ... ПоследноПоследно
Резултати от 856 до 870 от общо 1139
Like Tree6Одобрявам

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    133
    #856

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Магазинният транспорт е малко особен - плащаш, оставяш стоката, прибираш се и чакаш до вечерта, защото не се знае точно кога ще съберат стока за разкарване.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    10
    #857

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Здравейте решил съм да сменям TV и съм се спрял за LG 47LM660S. Ще ми трябва за гледане на кабелна от NET 1/от 2,5 метра/ и основно за СКАЙП. Интересуват ме компетентни мнения да ли става и ако имате по-добро предложение за 1800 до 2000лв приемам съвети. Освен това този модел на LG е с някакво допълнително дистанционно/МЕДЖИК - нещо???/ и е на някаква промоция с камера и саундбар, които добавки много не ме засягат.

  4. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #858

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Поради липсващите мнения за Тошибата, тя отпада. Имам по един + за Panasonic TX-L37E5E и за SAMSUNG UE-40EH6030.
    Не мога да избера, Philips 39PFL3807 също не е отпаднал заради доста по-ниската си цена. Забележките които съм чел за тях са: липсата на черно при E5E (това в тъмно или светло помещение се вижда повече?) и 100Хц при EH6030 които уж са екстра, но правят образа неестествен и мисля, че не бих я ползвал въобще. 39PFL3807 е най-новият от трите и все още няма отзиви, другият ТВ ми е Philips и нямам забележки от него (освен нерешимия проблем със субтитри през DLNA).

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,577
    #859

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    40EH6030 бих избрал - точно 100хц са ти най-необходими - имат си настройки + че винаги може да ги изключиш ,но като ги няма хардуерно ... Филипс 3 и 4 серии са твърде голям компромис за мен , за основен тв не бих ги купил .

  6. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #860

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Благодаря, утре ще избирам между Панасоник и Самсунг, който вече е с два плюса

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    66
    #861

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Последно:

    • Philips 40PFL5527K или
    • Philips 42PFL6007K или
    • Sony KDL-40HX755TDGT


    основно за:

    • телевизия, основно HD
    • HD филми през HDMI


    Съображения?
    Този пост е редактиран от Papiloti; 30-11-12 в 16:49.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,281
    #862

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Аз бих си взел Philips 42PFL6007K, стига да имах излишни 1800лв. А и го предлагат в различните вериги с очила и скара, кафемашина Saeco и т.н. Нищо, че процесорът му е същият, като на 5507К.
    Днес пак го гледах - картината много ми хареса, а и Ambilight-a e super! За звука нищо не мога на напиша, защото в магазина е достатъчно шумно... Има две неща, които ме дразнят, обаче: липсата на поддръжка на БГ субтитри на плеера му и проблема с PVR. Ако не греша, иска връзка по нета с EPG, за да записва. Айде, първото ще го преглътна, но второто - не.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,577
    #863

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    При наличието на тая оферта http://www.technopolis.bg/b2c/detail...IC-TX-P42ST50E , всичко друго е загуба на пари .

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #864

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Мда, и тая не е лоша: http://www.technopolis.bg/b2c/detail...IC-TX-P50ST50E:rolleyes: Сега и от Панасоник да обяват 5год. гаранция...

    П.С. Само да не се окажат ограничени количествата и да пробутват мостри!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    12
    #865

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Здравейте! От една седмица постоянно чета информация в интернет и разглеждам на живо модели телевизори. Но вместо избора ми да става по-лесен, точно обратното. И така по същество.
    Търся телевизор, като важните за мен неща са. Примерно да бъде максимум до 1600лв. Най-важното е да може спокойно да гледам филми било от външен хард или от лаптопа. Неискам когато пусна някакъв филм да насича или да има проблеми с възпрозвеждането на субтитрите. Би било хубаво, ако е 3Д. Не държа да има смарт функции.
    Преди се бях спрял на Philips 42" 4307(1100лв), но после след много четене реших да взема LG 42" 671S(1600лв.) . После си викам щом ще давам 1600лв нека да е за Samsung 40" ES6710. Сега като чета тук виждам, че примерно тези два модела Panasonic TX-L42ET5E и Panasonic TX-P42ST50E също са добри.
    Ако може да ме орентирате кое си заслужава най-много. Може и други предложения освен тези. Благодаря!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    63
    #866

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от Stefanov737 Виж публикацията
    Здравейте! От една седмица постоянно чета информация в интернет и разглеждам на живо модели телевизори. Но вместо избора ми да става по-лесен, точно обратното. И така по същество.
    Търся телевизор, като важните за мен неща са. Примерно да бъде максимум до 1600лв. Най-важното е да може спокойно да гледам филми било от външен хард или от лаптопа. Неискам когато пусна някакъв филм да насича или да има проблеми с възпрозвеждането на субтитрите. Би било хубаво, ако е 3Д. Не държа да има смарт функции.
    Преди се бях спрял на Philips 42" 4307(1100лв), но после след много четене реших да взема LG 42" 671S(1600лв.) . После си викам щом ще давам 1600лв нека да е за Samsung 40" ES6710. Сега като чета тук виждам, че примерно тези два модела Panasonic TX-L42ET5E и Panasonic TX-P42ST50E също са добри.
    Ако може да ме орентирате кое си заслужава най-много. Може и други предложения освен тези. Благодаря!
    Аз ще направя един сандвич в постовете - преди твоя пост сърофумците са препоръчали Panasonic ST50.
    Не знам от какво разстояние ще гледаш, но ето оферта за 50": http://www.technopolis.bg/b2c/detail...IC-TX-P50ST50E.

    Напоследък наистина следейки форума виждам, че все повече хора влизат в клуба ST50 (аз също) - не е случайно

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    12
    #867

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Хммм офертата е добра. Много ми харесва все пак е 50" :rolleyes:. Но разтоянието от което ще го гледам е около 3м. Другото което ме притеснява е че много често като се прибера пускам телевизора да бърбори нещо, а аз се занимавам с други неща. Дали наистина има проблем при плазмените телевизори със статичните изображения, като например логото на телевизията. Сегашния ми телевизор е 32" LCD и никога не съм имал плазма.

  16. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #868

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Взех си SAMSUNG UE-40EH6030, монтирах го, но още не съм го разцъкал достатъчно. Първите ми впечатления са, че предава видимо по-зле аналоговата кабелна ТВ в сравнение с Филипса ми 7-ма серия. Лицата изглеждат все едно са "блърнати" или много осветени, трудно ми е да го опиша. При цифров сигнал не намирам разлика. Тези дни ще си играя с настройки, фърм и ще тествам как е на 3Д.
    Друго което забелязах е, че при активиране на 2Д към 3Д конвертиране, контраста падна значително (предполагам е нормално) и започва да се чува високочестотен брум (в тихо помещение). Ако някой друг с такъв ТВ може да сподели дали и при него е така, ще съм много благодарен.
    Ще пиша и други впечатления, след като си поиграя с него.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    11
    #869

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Здравейте
    След като преди време се разминах с покупката на нов ТВ сега следва нов напън, затова се включвам с рутинните питаниците.
    Предпочитанията ми клонят към: 1) качествена картина!!! на цифрова кабелна и филми от ПС; 2) от екстрите може би 3D,DLNA,100Hz,цифров тунер с MPEG4,дистанционното да хваща добре,да няма проблеми с DTS (звука???)...
    Помещението е доста светла стая с голям прозорец и в близост ще бъде ТВ-то, затова плазмата е втори избор, макар преимуществата.
    Бюджет:1500лв. Диагонал - 40/42".
    По изчетеното съм се спрял на:
    1. SAMSUNG UE-40ES6530/6710. Макар над бюджета (1600 в момента). Гледах матрицата е AUO, което не ми допада
    2. SONY KDL-40HX750BAE2. Също над бюджета (1550). Тук матрицата трябва да е самсунг. Не знам дали вградения прейър и DTS са ок.
    3. PHILIPS 40PFL5527K/12. Цената е ок 1330лв. Четох за някаква нова матрица на самсунг, както и кофти мнения за качеството на новите Филипс изразено в доста дефекти.
    4. SAMSUNG UE-40ES6100. Тук с матриците е миш-маш. Цената я бива 1300лв.Няма "micro dimming"
    В магазина разбира се изглеждат добре, но след като се спра на модел/и ще ровичкам повече на място. В ТМ/ТП дават ли възможност за проверка на подсветката в тъмна стаичка?
    Благодаря.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    15
    #870

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Имам едно чудене. Ако се изключат разните му екстри (Wifi, DLNA, 3D, Internet, etc.), ако сравняваме различните телевизори просто като телевизори-за ТВ и филми от външен плеар, какво обяснение има за фрапирашата разлика между телевизори с еднакъв диагонал? Дори 50 Хц срещу 100/200 Хц толкова голямо значение ли има?
    Въпросът възникна при неволно сравнение между SAMSUNG UE-40ES6530/6710 и Toshiba 40RL938G. 1600лв срещу 850лв.
    Сравнение не по технически характеристики и екстри, а просто два апарата, на които да гледа човек ТВ и някой и друг филм?
    Може би маниаците на тема телевизори не е подходящо да дават мнение- ясно е, че за тях всяка подробност има значение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 58 от 76 ПърваПърва ... 848565758596068 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 2279
    Последно: 04-02-15, 09:01
  2. Отговори: 1579
    Последно: 07-11-13, 18:57
  3. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  4. Отговори: 1414
    Последно: 20-06-12, 10:35

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе