Вижте резултатите от анкетата: Коя 3D технология избирате за себе си?

Гласували
696. Не можете да гласувате в тази анкета
  • С активни очила

    265 38.07%
  • С пасивни очила

    245 35.20%
  • Не харесвам 3D

    48 6.90%
  • Чакам 3D без очила

    138 19.83%
Страница 89 от 156 ПърваПърва ... 3979878889909199139 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,321 до 1,335 от общо 2328
Like Tree98Одобрявам

Мнения и Избор на 3D телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    11
    #1321

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / ръководство на първа страница

    Здравейте!

    От доста време следя коментарите в различни секции на форума и намирам дискусиите за много полезни предвид факта, че освен технически данни тук се споделят и лични впечатления и опит. В тази връзка бих искал да помоля за мнение относно предстояща покупка на ТВ за всекидневната, като съм се спрял (засега върху няколко различни варианта в горе-долу еднакъв ценови диапазон:

    PHILIPS 40 PFL 8007 K / 12
    PHILIPS 42 PFL 7008 K / 12
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...46F6670-3D-LED

    - Ще се гледна основно Булсатком от разстоянието около 2,5 - 3 м. - новини, спорт, филми и научно-популярни (Discovery, NG, Animal Planet...);
    - 1-2 пъти седмично мисля да пускам 3D-филмчета на децата чрез външен HDD или лаптоп;
    - Смарт приложенията не са приоритет, но апетита идва с яденето - със сигурност ще пробвам Skype & Youtube;

    Това, което се чудя е дали си струва по-високия клас на 40pfl8007 за сметка на по-малкия размер на екрана?!

    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #1322

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / ръководство на първа страница

    @bobcka,

    Не си включил в избора си плазма, а си мисля че за този бюджет е най-доброто решение:

    PANASONIC TX-P42ST60E или PANASONIC TX-P50ST60E

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #1323

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / ръководство на първа страница

    Да, таз годишната 8 серия на Philips си струва всяка стотинка, но за твоето разстояние ти трябва твърдо 46'.
    Успех!!!
    P.S. Да, подкрепям мнението на Момчил.
    За тези пари направо една 50ST60 за да не съжаляваш за размера и цената при него.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #1324

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от bobcka Виж публикацията
    ...
    Това, което се чудя е дали си струва по-високия клас на 40pfl8007 за сметка на по-малкия размер на екрана?!
    ...
    По-висок клас, но миналогодишен модел с активно 3Д (не се препоръчва за малки деца).

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    11
    #1325

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / ръководство на първа страница

    Благодаря за бързите отговори!

    Явно ще трябва да се насоча към размер мин. 46'' - и аз се опасявах, че 42" ще е малък за стаята.

    За активното 3D - не искам да правя компромис със здравето на децата (или най-малкото да им създавам дискомфорт при гледането) и ако пасивното 3D е по-щадящо за тях съм склонен на такъв избор.

    Предложената плазма е с отлично качество за размера и цената си, но виждам, че е с активно 3D, което води до горния извод с децата. А и сега ми идва на ум, че дори да примем, че ограниченото гледане на 3D-съдържание ще е приемливо, ще трябва да инвестирам поне в още 2-3 чифта очила, защото с ТВ-то върви само един. Доколкото знам са скъпички...

    Вървейки към избор на ТВ с пасивно 3D:
    - http://www.technopolis.bg/b2c/detail...7LA691S-3D-LED - мисля, че е добър модел, но с това дистанционно... но пък може би децата ще го харесат
    - PHILIPS 47 PFL 7008 K / 12 - скача малко над определения бюджет, но човек е склонен на някои компромиси...
    - http://www.technopolis.bg/b2c/detail...47ET60E-3D-LED
    - http://www.technopolis.bg/b2c/detail...-3D-KDL-50W685 - този модел също е над бюджета, но пък в ТП може да се вземе на изплащане без оскъпяване, което за мен е приемливо.

    Моля, отново за коментар.

  7. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #1326

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / ръководство на първа страница

    То ако ме питаш мен, и двете технологии не са препоръчителни за малки деца, ама нейсе.

    Най-добре заведи децата на място (ако не са много малки) да изпробват и активното и пасивното 3d за да кажат кое им понася по-добре.

    Иначе от изброените - PHILIPS 47 PFL 7008 K
    podredko одобрява това.

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1327

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията
    То ако ме питаш мен, и двете технологии не са препоръчителни за малки деца, ама нейсе.

    Най-добре заведи децата на място (ако не са много малки) да изпробват и активното и пасивното 3d за да кажат кое им понася по-добре.



    Иначе от изброените - PHILIPS 47 PFL 7008 K
    В магазина активното 3D ще дразни винаги повече, и само там може да се забележи трептене, докато вкъщи - трептенето да го няма!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    10
    #1328

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / ръководство на първа страница

    Сигурно ще напиша нещо вече написно по назад в темата, но ТВ с 3Д екстра за мен абсолютен минимум смятам 50 инча екран. Гледам моя L47WT50 от 3.5 - 4 метра и е пълна смешка. Имах пара за 55 и нагоре размер и само за това ме е яд. Иначе страшно доволен от WT-то....

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    51
    #1329

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / ръководство на първа страница

    @raziel66 - телевизора е на приятел и е LG 42LA691S-ZA. Плейва се с PowerDVD 11 и монитора на компютъра е активен. Формата е mkv.

    Благодаря предварително за помощта!

    @Momchil - хаха за съжаление момчето дето щеше да купува телевизора се отказа и си остнах с 55ЕТ60Е. Сега се мчъа да му свикна но нямам много време да гледам. Ще видим след месец, дано спре да ми причинява болка. Иначе позна, със сигурност щеше да е 47FT60E

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    11
    #1330

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / ръководство на първа страница

    Видях, че в ТП от днес върви нова промоция, в която са свалили цената на LG 47LA740S - мисля, че е добра оферта. Въпреки това продължавам да си мисля и за 50ST60 като и за него вече е добавена 5 г. гаранция. Хубавото и при двата е, че се предлагат на разсрочено плащане без оскъпяване, докато за PHILIPS 47 PFL 7008 K това не важи.
    Със сигурност през следващите дни ще се посети магазина, за да се видят на място моделите и да се придобият лични впечатления.

    А, трябва ли да предвидя нещо, при положение, че ТВ-то ще стои на около 1,5 м. перпендикулярно на прозорците? В работни дни ще се гледа обикновенно надвечер и вечер, но през почивните дни ще е и през деня. Тогава стаята ще бъде нормално осветена, като слънце влиза директно през късните следобедни часове и при нужда може да се затъмни със завесите!

  13. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #1331

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / ръководство на първа страница

    На 50ST60 също е свалена цената и в момента е най-добрата оферта по отношение качество/цена/размер. LG-то също си заслужава.

    Щом можеш да контролираш светлината в стаята, не виждам от какво се притесняваш.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    11
    #1332

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / ръководство на първа страница

    Притеснява ме, че е възможно някой път слънцето да огрее директно част от ТВ-то - доколкото знам това не е препоръчително, но не се сещам това проблем за плазмата или за LCD е (или и за двете ).
    В крайна сметка мога да преместя мебелите на срещуположните стени, като така този проблем ще отпадне - но ще трябва да убеждавам жена ми в сериозността му

    Поздрави,

  16. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #1333

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / ръководство на първа страница

    Не е препоръчително и за двете технологии, но е по-голям проблем на плазмата поради по-ниската яркост в сравнение с LCD моделите.
    Ако слънцето ще го огрява продължително време и няма как да го предотвратиш, най-добре е да се разместят мебелите, защото независимо с какъв телевизор си, ще е кофти за гледане.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #1334

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / ръководство на първа страница

    Наистина това е абсолютната оферта на годината:
    50ST60 +добавена 5 г. гаранция
    = 1649 лв. = Уникално качество на картина в SD/HD
    Без конкуренция!!!
    Този пост е редактиран от soon; 25-10-13 в 16:18.

  18. pab
    pab е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    76
    #1335

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / ръководство на първа страница

    Здравейте колеги. Решил съм да закупя 3D телевизор за сумата около 4500 лв. Доста изчетох тук във форума за предимствата и недостатъците на LED и Plazma телевизорите и не мога да се реша какво да взема. Спрял съм се на следните модели:
    1. Samsung UE-55F8000;
    2. Panasonic TX-P55VT60E;
    3. Panasonic TX-P65ST60E.
    Самсунга ме блазни с по-големите си възможности като смарт тв, но не знам дали ще се справя така добре с картината, както плазмите(въпреки наличието на micro dimming ultimate технологията и 1000 HZ CMR)? От друга страна, ако избера плазма, коя от двете бихте ми препоръчали, 55 или 65 инчовата? По характеристики 55 инчовата е с по-добри показатели, но ще усетя ли разликата между двете? 65 инчовата предполагам ще дава по-голяма наслада при гледането на филми, особено 3D? Ако някой от вас са собственици на изброените TV, моля да споделят впечатления. Приемам и други предложения в този ценови диапазон.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе