Страница 11 от 98 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 1470

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2011 - част 2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,450
    #151

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от morlin
    ..добре мисля че ми е ясно какво трябва да гледам, трябва да са изписани буквите S или H, което маи гарантира добрата матрица...дано не греша!
    Това беше за старите модели.

    Цитат Първоначално публикувано от tougherty
    За съжаление не откривам нито един от двата модела сред тестваните. Това означава ли че резултатите им са много слаби или просто не са тествани?
    Не са тествани.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    8
    #152

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница

    Отивам да проверя какво пише на етикета на гърба на tV-то и ако не пише S-PVA, S, H..ще споделя с вас за съвет!

    Чао засега!

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,450
    #153

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница

    На етикета залепен на гърба на телевизора няма такова изписване!! Пише само версията. Version No 01
    За да разбереш по версията типа и модела на панела ти трябва сервизното ръководство ,което може да изтеглиш само от сервизната страница на производителя.

    _________________________________________________

    Май ще казваме сбогом на HDMI протокола....
    http://www.digitaltvnews.net/content/?p=8139
    http://www.fullhd.gr/news/eidiseis/t...47-diiva-.html
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #154

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от Lance
    stefan_os
    ...C650 не е най-удачния избор за игрички. Лагва. Казвам ти го като бивш заклет Каунтърстрайкър
    Надали и C6500 и D5500 са най-подходящите. Високите серии на Самсунг не са известни с ниския лаг.
    Като продължение на това, което съм писал, Христослав даде линкове към сайт с тестове на инпут лаг на телевизори и нещата са точно както се виждат с просто око:
    5-а серия на Самсунг (и 2010 и 2011 г.) са с много добри показатели. 6-a, 7-a и 8-а с недобри. Дори в game mode.

  6. Novice
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    8
    #155

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница

    Тъкмо се връщам от магазина, консултанта почти ме разубеди да си взема модела на SAMSUNG UE-32D6530, каза ми че картината му сравнение с Panasonic L32D28ES отстъпвала и че Wi-Fi-то му не можело да се свържи с мрежите на рутерите които ползваме за интернет.Трябвало да се изчака новия Firmwere за SAMSUNG UE-32D6530 Някои знае ли нещо по въпроса?
    Проверих и за етикет на гърба на матрицата, но вентилационните отвори са толкова малки че не можах да видя нищо!
    Консултанта започна да ми хвали модела Samsung UE-40D6000, понеже е за същите пари, но с бонус 2x3D очила..за тоя модел бях разбрал нещо което не било както трябва, но забравих кое точно, така че не можах да разбера защо не искаше да ми продаде модела SAMSUNG UE-32D6530.
    Някой гледал ли е конверторна телевизия от 2D на 3D..как се вижда BTV на 3D (като пример)?

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1308769620[/time]_________________________________________________

    hristoslav2 аз ако знам че примерно версията на матрицата ми е VERSION 1 то тогава би трябвало някои вече да е проверил тая версия на коя матрица отговаря?
    Самия консултант ми каза че им е забранено да проверяват от сервизното меню, дефакто аз няма как да проверя коя версия е!

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #156

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница

    За 3D-то първо ти предлагам да отидеш в някой магазин, и без това във всеки дават свободно да се гледа 3D за реклама, и да погледаш 30-40 мин. Ако мислиш, че очите ти са добре - продължавай напред. Не се заблуждавай, че 3D на телевизор (особено течнокристален) и IMAX е същото нещо, да речем. Не че съм поддръжник и на IMAX, но се води най-свястното 3D и съм склонен да се съглася.
    Очите не можеш да ги смениш с нов модел след 3 години, обаче.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    56
    #157

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница

    Интересно ми е какво е мнението Ви за LG 42LW570S? Той е с опресняване на картината 100 Hz, което означава, че трябва да го тествам как се справя с бързите кадри като футбол, тенис и формула 1 например, доста добро 2D (според специалистите издиша само по отношение нивата на черното), а в допълнение и прилично 3D. Голям плюс е, че не е със стъклен екран, което силно ме разколеба за купуването на LG 42LE8500, но пък не мога да намеря никакви отзиви за лаг, а именно това е най-важното което ме интересува в един телевизор. Може би другата седмица ще кача на лаптопа малко спорт, филмче, стандартна SD телевизия и няколко игрички като например Call of Duty, Crysis 2, Starcraft 2, Diablo 2, Civilization 5 и ще отида да го тествам в някой магазин. Предполагам за да свържа лаптопа с телевизора ми трябва само HDMI-HDMI кабел? Мисля ако издържи теста - не замазва спорта и не лагва на игрите (най-вече шутърите), направо да го взимам. В кой магазин според вас ще ми разрешат да си тествам телевизора с лаптопа?

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #158

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница

    Стига да не попаднеш на някой в принципно гадно настроение, надали в който и да е магазин ще те спрат. Не го прави на самоинициатива де
    Предварително прочети упътването на телевизора онлайн, за да си сигурен че ще го настроиш за вход от компютър. (Например при Самсунг C650 трябва да е включен на едикой си порт и да се включат едикакви си неща в менютата, иначе лагва и използва chroma subsampling и др.)

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    23
    #159

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница

    Решил съм да се сдобия с нов телевизор с диагонал на екрана около 42 инча, като съм си определил бюджет около 1500-1600 лв плюс-минус 10 процента. Проучил съм какво се предлага в момента и принципно съм се спрял до тези две възможности:
    - LED телевизор LG 42LV5500 - http://www.technopolis.bg/b2c/detail...80-LG-42LV5500
    - Плазмен телевизор PANASONIC TX-P42G30E - http://www.technopolis.bg/b2c/detail...NIC-TX-P42G30E
    Наясно съм, че става въпрос за различни технологии, всяка от които има своите предимства и недостатъци, но честно казано доста се затруднявам в избора си.
    Бих бил много благодарен ако ме улесните с ваши мнения относно посочените две възможности, като същевременно съм отворен и към нови предложения.
    Телевизорът ще се ползва основно за гледане на цифрова телевизия от Близу вкл. и HD програми, както и за филми вкл. и такива с висока резолюция. Вградените плеъри не са от решаващо значение, тъй като имам Popcornhour A110, а и ще се ползват DNLA възможностите на телевизорите.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #160

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница

    Panasonic плазма G30 е много впечатляващо телевизорче. Меко казано.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    63
    #161

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница

    И LG не му отстъпва ,въпрос на личен избор и виждане ,нека човека сам си ги сравни.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    48
    #162

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница

    Привет! Искам да ви питам когато гледам филм с аспект ратио 2.35:1,черните линии отгоре и отдолу проблем ли са или задължително трябва да разширявам с пикчър моде 2 на 46C750.

  16. Novice
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    8
    #163

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница

    ..и така, продължавам да споделям моята история с вас..В отговор на LanceLink, бих казал че телевизорите с опция 3D са добро допълнение и не знам кой ще стои да гледа по 24 часа 3D TV, но да си пуснеш едно филмче на ден и да релаксираш пред голям монитор си е добре с фъстъчки и количка..хах(може и уиски...и така реших да си взема или 37'' или 40'' понеже модел Samsung UE40D6000 е на същата цена като модела UE32D6530 но погледнах и модела на Sony 37EX720, които е на съшите пари..знам че ще ми кажете ''колкото повече толкова повече'' тоест за модела на Samsung 40'..
    Има ли модел 40' които се отличава на пазара от другите на цена от 1800лв? Модела Samsung UE40D6000rs има ли го въобще на Българския пазар.....

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,450
    #164

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от cynic
    Привет! Искам да ви питам когато гледам филм с аспект ратио 2.35:1,черните линии отгоре и отдолу проблем ли са или задължително трябва да разширявам с пикчър моде 2 на 46C750.
    Нe. При LCD телевизорите няма защо да се притесняваш от гледане на 4-5 часа филми с черни ленти отстрани или отгоре./освен ако не гледаш постоянно с такива ленти/

    Проблема е при плазмените телевизори - ако всеки ден гледаш по няколко часа филми с ленти, накрая като резултат ще имаш неравномерно прогаряне.


    Цитат Първоначално публикувано от morlin
    Модела Samsung UE40D6000rs има ли го въобще на Българския пазар.....
    http://www.technomarket.bg/products/...ung-ue-40d6000
    http://www.samsung.com/bg/consumer/t...ail&returnurl=

  18. Novice
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    8
    #165

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница

    ..да, аз знам че е на промоция, но това модела RS ли е или то Samsung UE40D6000RS и без RS е един и същ? На двете снимки телевизорите са различни мисля...самата рамка на единия е мн тънка и не е черна а на другия рамката е по-дебела и си мисля че са различни модели...hristoslav2 можеш ли да ми кажеш минусите на тоя модел..? освен че няма 2D to 3D конвертиране какъв му е лага според теб?

    Може и да не е RS, но имаше две букви накрая след 6000..но не съм убеден точно дали бяха RS

    ..И още нещо важно да попитам, WEB Браузера му дали е ''пълен'', защото не го изписват така..?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 98 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1360
    Последно: 16-06-11, 09:46
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 19:30
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008
    От kotaraci във форум Телевизори
    Отговори: 4485
    Последно: 31-12-08, 21:00
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
    От LUDIA във форум Телевизори
    Отговори: 3340
    Последно: 31-12-07, 17:35
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005
    От gogo_bg във форум Телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 29-12-05, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе