Страница 2 от 95 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 1415
Like Tree1Одобрявам

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    275
    #16

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Момчета, при мен многобройните проучвания и разглеждания доведоха до дилемата между PHILIPS-32PFL6606H и PANASONIC TX-L32E30E
    Не ме интересува кой какво чете чрез собствения си плейър, филми ще се гледат през Блу-рей плейър и компютър. Моля за съвет, но не и към трети модел. Благодаря.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    12
    #17

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Според мен Sony KDL-40CX520 е най-добрият сред изброените от теб.
    2. LG 42LK530
    hristoslav2

    Благодаря ти за мнението.

    Поздрави

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Живее в
    Търговище
    Мнения
    70
    #18

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от bgwasp
    hristoslav2

    Благодаря ти за мнението.

    Поздрави
    В никакъв случей не искам да влизам в спор с Hristoslav2, но не е ли EX500 най-доброто? Процесора ли натежава при преценката ти , защото мисля ex500 е с по-добрият екран пък и е 100Hz?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    11
    #19

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    32LV3400 http://www.technomarket.bg/products/...90/lg-32lv3400

    ОТНОВО ДА ПОМОЛЯ АКО НЯКОЙ ИМА НЯКАКВИ ОТЗИВИ ЗА ТОЗИ МОДЕЛ ДА ГИ СПОДЕЛИ !

    Аз съм решил това да е моя избор и ще го взема днес по обяд , но все пак ако имате мнение бих се радвал да го чуя.
    Никой не ми обръща внимание ,което в комбинация с липсата на информация в интернет ме навежда на мисълта , че този модел явно е или много нов или не популярен .Надявам се после да ви споделя положителните си впечатления.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #20

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Имаше оплаквания от малкият ъгъл на гледане за серията LV ,а не е ли по-добре този :
    http://www.technomarket.bg/products/09108960/lg-32lk530 ?

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #21

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от bgwasp
    hristoslav2

    Благодаря ти за мнението.

    Поздрави
    Виж и вторият
    http://www.technomarket.bg/products/09107600/lg-42lk530
    все пак е с 2 инча в повече + USB МЕДИЯ ПЛЕЙЪР + 100 херца

    _________________________________________________

    WiFi и DLNA се обединяват
    http://www.dlna.org/news/pr/view?ite...4b00bc324640b2

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #22

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Google чат за телевизори - за тези които нямат Skype...

    Skype не може да работи при ниска скорост на мрежата и не виждате образа в HD, но компанията biscotti създаде собствен TV Phone.
    Това ви дава възможност за HD видео телефон на членовете на семейството или приятели с по-голяма ефективност.
    Всичко, от което се нуждаете е телевизор, Wi-Fi връзка и уеб камера с микрофон. Поканите са правят безплатно чрез Google чат.
    http://www.google.com/chat/video?hl=bg
    Компанията обещава, че дори при скорост 256 kbps (Wi-Fi) може да имате приемлив образ, а за висока резолюция ви трябва скорост 1Mbps и др.
    Системата струва $ 199 и ще я намерите тук: http://www.biscotti.com/

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    11
    #23

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Аз исках да ви споделя че след около седмица чудене , в крайна сметка купих за мойте родители два броя LG LV3400.http://www.technomarket.bg/products/...90/lg-32lv3400
    И тъй като на мен лично не можахте много да ми помогнете с информация за този модел , сега аз ще кажа какви са ми началните впечатления , ако може да съм от полза на някой.
    Давам само начални впечатления , после ще гледам да добавя , въпреки че аз реално няма да използвам този телевизор.

    Като начало ми направи впечатление че телевизора е доста лек.Около 11 кг.Стойката се захваща лесно и здраво с общо 8 болта като се състои от два компонента , самата стойка и планка която се захваща към стойката като начало и после се завинтва за гърба на телевизора.При допир целия телевизор започва да е клати , така че просто трябва да се постави на правилното място за да няма проблеми.
    През обикновена антена веднага се хванаха общо 6 канала дигитално (поне тук в София). БНТ , БТВ,ТВ7 ,ББТ ,ТВ Европа,The Voice.Качеството е идеално .Имам леки забележки че образа е една идея по мек отколкото на мен ми харесва, но това сигурно през опциийте може да се оправи.Има си интелигентен сензор , аз оставих на него да управлява образа , но по-късно вечерта , майка ми се обади за да ми каже че и е тъмно , така че явно този интелигентен сензор , не е чак толкова интелигентен.Може и просто настройката за пестене на енергия да е на макс , това ще проверя другия път.
    Звука има приятната опция за Clear Voice която аз лично сложих на 4.
    Дистанционното е с големи бутони , което е доста добре за възрастни хора.
    Отностно ъгъла на гледане ,за което най-много се притеснявах , няма никакъв проблем при доста висок ъгъл ,незнам точно колко , но някъде около 150 -160 градуса.
    Обобщено казано ,първите ми впечатления са добри и засега съм доволен. Повече за качеството на картината ще кажа когато се отдаде възможност да гледам някой филм през флашка.



  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #24

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    KopyuH
    Честито

    Изключи
    - интелигентният сензор
    - пестенето на енергия
    - динамичният контраст
    - Noise Reduction
    - Mpeg noise reduction
    - TruMotion

    Постави
    - контраст до 90 - не повече
    - яркост около 50
    - V/H острота около 50
    - цвят около 50
    - Color temperature Warm

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    338
    #25

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    KopyuH, честито за придобивките и да си ги ползвате дълго и безпроблемно! За звука правилно си избрал Clear voice: 4. Понеже моделът ти е от LV-серията (в хола имаме предходната серия 37LE4500), пробвай по-долните настройки за картината и кажи, дали виждаш подобрение спрямо сегашните. Този "интелигентен" режим е много глупав и прави картината дразнещо безцветна, а тъмните сцени практически черни, което кара косите на тъмнокосите хора да изглеждат като огромни петна от катран И така... Натискаш копчето MENU на ДУ, избираш в менюто "Картина" и след това задаваш следните стойности:

    Икономия на енергия: Минимална или Автоматична (полезно е, защото в слънчево време подсветката работи на пълна мощност, а при свечеряване отслабва, за да не се уморяват очите)
    Режим на картина: Експерт 1
    Контраст - 95
    Яркост - 47
    Х острота - 65
    В острота - 65
    Цвят - 60 (ако си свикнал с прекалено цветната "кинескопска" картина, може да увеличиш и до 70)
    После отдолу отваряш допълнителните настройки на Експертно управление:
    Динамичен контраст - Изкл.
    Намаляване шум - Високо
    Цифр. намаляване шум - Високо
    Реално кино - Изкл.
    Цветови диапазон - EBU
    Подобряване на ръбовете - Високо
    Цветен филтър - Изкл.
    Цв. топлина - Средна
    Гама - 2.2
    Метод - IRE с 10 точки
    Модел - Външен (НИКОГА не го променяй, защото ще ти изчезне картината!)
    IRE - 100
    Осветеност - 130
    (всички други неща надолу са само 0)


  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    11
    #26

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Благодаря ви hristoslav2 и botev4o !

    Ще опитам това което сте ми написали при първа възможност.
    (най-вероятно в неделя по обяд , тогава се събира фамилията а майка ми готви вкусотий )

    Ще опитам и двата типа настройки , които така подробно сте написали и двамата ,в последствие ще ви пиша кои настройки са ми допаднали и какъв е резултата. Отново мерси !

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #27

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Ако гледаш само цифрова тв ,спокойно може да изключиш /или да сложиш на минимум / "Намаляване шум " и "Цифр. намаляване шум " -в повечето случаи само замазват картината -помага малко ,но за аналогова тв.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    338
    #28

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    "Намаляване шум" и "Цифр. намаляване шум" не замазват картината (поне при LG), а изчистват голяма част от шума. Тези два филтъра вършат добра работа дори и при цифрова телевизия (Близу), без да се губи детайлност. Замазване на картината става при стойности на "Х острота" и "В острота" под 40, което се прави само при особено лош сигнал.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    11
    #29

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    ей хора знаете ли че се сетих нещо ,вие добре ми казвате как да наглася тв-то на мойте родители ,но я ми дайте идея как да настроя моя тв - LG LH4000 !

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #30

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 95 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 2279
    Последно: 04-02-15, 09:01
  2. Отговори: 1579
    Последно: 07-11-13, 18:57
  3. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  4. Отговори: 1138
    Последно: 03-01-13, 18:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе