Страница 52 от 95 ПърваПърва ... 242505152535462 ... ПоследноПоследно
Резултати от 766 до 780 от общо 1415
Like Tree1Одобрявам

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,458
    #766

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от ivanov_km
    Какво Ви е мнението за новият модел Панасоник : http://www.technopolis.bg/b2c/detail...NIC-TX-L42ET5E
    И да Ви попитам на какво се дължи факта , че телевизорът LG 42LW579S е по скъп от LG 42LW659S, като вторият съгласно сигнатурата на моделът е по-висок клас !
    Аз бих си взел - PANASONIC TX-L42ET5E
    Това че LG 42LW579S е по-скъп спрямо LG 42LW659S , може да е заради закупеното количество и различният курс на долара по времето когато е закупен първият.

  2.  
     
  3. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #767

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    hristoslav2 Благодаря Ви, че взехте отношение по моите въпроси! Да си призная не съм много в час по отношение на телевизорите и много си блъсках главата докато стигнах до избора на това LG. От прочетеното тук в този форум останах с впечатление че точно този модел е доста сполучлив на корейците и се характеризира с добра картина и възможности. Опредено новият модел PANASONIC-TX-L42ET5E ме грабна първоначално на визия, и от това, че има Wifi. Понеже съм лаик в тази област не зная оповестените честоти на опресняване на картината на Панасоника и LG-то до каква роля ще окажат на качеството на изображението. Панасоника е с честотаа 300 Hz, a LG-то е с (200Hz и 850Hz) и да си призная не знам коя честота каква е и от какво значение е . Ще те затрудня ли ако с няколко думи споделиш за теб лично какво накланя везните в полза на Панасоника сравнявайки го с LG-42659S. Панасоникът е нов модел и не мога да открия коментари на собственици на този модел, а аз и на място да ида да ги сравнявам няма да се справя понеже знам, че да се извади хубава картина си трябват не малко настройки!

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,458
    #768

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    LG 42LW659S и LG 42LW579S
    Не съм уверен, че ще ползваш пълноценно сателитният им тунер, който може да ползваш ако си абонат на Сателайт БГ.
    LG 42LW5590 - е за предпочитане в този случай. Има същите функции, но без сателитният тунер.

    Сравнение по характеристики на трите модела
    http://admin.pis.lge.com/PDFServlet....&localeCode=bg

    И трите горни модела са миналогодишни , като вероятно са останали само мостри - за всеки случай може да провериш в магазина.

    PANASONIC-TX-L42ET5E е нов модел 2012
    http://www.panasonic.es/html/es_ES/P...trackInfo=true
    Вероятно е със същият видеопанел като горните, но плейърът му е орязан като формати и подръжка на субтитри.
    /за подробности прочети в темата за Панасоник/
    Панасоник имат малко по-добра обработка на SD сигнал и по-малко бъгове в софтуера, тунера им сканира по-бързо.


  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    11
    #769

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Здравейте,
    Моля за малко помощ при избора на телевизор, тъй като нямам никакви технически познания.
    Телевизорът, ще се ползва главно за гледане на телевизия, на разтояние 3-3,5м.
    Стаята е доста осветена. Затова съм се спряла на 40”-42”, LED , едиственото ми изискване е да разчита субтитри от флашка. Бюджетът е до около 1200лв.
    Притесняваме факта, че консултантите в Техното могат да ми пробутат залежала стока. Не съм се спряла на марка, но в магазините до момента ми препоръчаха:
    HITACHI TXL-42E53
    SAMSUNG UE-40D6000
    SAMSUNG UE-42EX720
    SONY KDL42EX500
    Разчитам на Вас, да ми препоръчате най-добрият вариянт по отношение качество-цена, за определения от мен бюджет. :rolleyes:

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    69
    #770

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Здравейте,
    след близо 4 години отново съм в приключение с избора на нов ТВ! Oт покупката през 2008 съм много доволен (благодаря на хората от форума ,които ми помогнаха с избора тогава) - Sony KDL 40W4000 работи си супер , но поради това, че се преместих в друго жилище тези 40'инча вече доста ми малеят. Така че Сонито отива в една от спалните , а в хола се надявам да взема някакъв достоен заместник, но поне 46, 47' инча! И 55' инча гледам - цените паднали ,но програмите които не са HD няма ли да дразнят с лошото си качество от 3,5 метра!
    Накратко - това което искам е 46-55 инча LED, задължително матов, бюджет около 3000лв.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,174
    #771

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница


  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #772

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от Milenika
    Разчитам на Вас, да ми препоръчате най-добрият вариянт по отношение качество-цена, за определения от мен бюджет. :rolleyes:
    Може би Samsung 40D6000. Малко надхвърля бюджета. Иначе, колегата bisval е предложил също добро решение.
    Цитат Първоначално публикувано от alien_1
    Здравейте,
    след близо 4 години отново съм в приключение с избора на нов ТВ! Oт покупката през 2008 съм много доволен (благодаря на хората от форума ,които ми помогнаха с избора тогава) - Sony KDL 40W4000 работи си супер , но поради това, че се преместих в друго жилище тези 40'инча вече доста ми малеят. Така че Сонито отива в една от спалните , а в хола се надявам да взема някакъв достоен заместник, но поне 46, 47' инча! И 55' инча гледам - цените паднали ,но програмите които не са HD няма ли да дразнят с лошото си качество от 3,5 метра!
    Накратко - това което искам е 46-55 инча LED, задължително матов, бюджет около 3000лв.
    Ами, можеш да не изневеряваш на марката и да се спреш на SONY KDL-55EX720AEP. От друга страна, не са малко парите и аз на твое място бих се разходил да поогледам на място и да се спра на няколко модела. Друг е въпроса, дали има останали неразпечатани бройки, че при тези размери са кът.

  10. TNN
    TNN е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    250
    #773

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    HITACHI 46 H8L03 http://electron.bg/hitachi-46h8l03-p-186553.html Няма по-изгоден вариант.Вече зависи човек какво точно търси.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    69
    #774

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil
    Ами, можеш да не изневеряваш на марката и да се спреш на SONY KDL-55EX720AEP. От друга страна, не са малко парите и аз на твое място бих се разходил да поогледам на място и да се спра на няколко модела. Друг е въпроса, дали има останали неразпечатани бройки, че при тези размери са кът.
    Аз принципно не бързам, мисля някъде средата на април да купувам, а засега ще направя проучване и ще пообиколя магазини!
    Това Сони ще го видя, но май мненията за него не са много добри!
    Интересно ми е какво е мнението ви за моделите на LG 46-55'?

  12. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #775

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от alien_1
    Аз принципно не бързам, мисля някъде средата на април да купувам, а засега ще направя проучване и ще пообиколя магазини!
    Това Сони ще го видя, но май мненията за него не са много добри!
    След като не бързаш, защо не изчакаш да се появят новите модели по магазините. А негативните мнения за Сонито са по-скоро насочени към недобрите му 3D възможности.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,458
    #776

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    http://www.displaysearch.com/cps/rde...rger_sizes.asp

    http://www.displaysearch.com/cps/rde...on_by_2018.asp

    http://www.flatpanelshd.com/news.php...&id=1331720721

    Цитат Първоначално публикувано от Milenika
    Здравейте,
    Моля за малко помощ при избора на телевизор, тъй като нямам никакви технически познания.
    Телевизорът, ще се ползва главно за гледане на телевизия, на разтояние 3-3,5м.
    Стаята е доста осветена. Затова съм се спряла на 40”-42”, LED , едиственото ми изискване е да разчита субтитри от флашка. Бюджетът е до около 1200лв.
    Притесняваме факта, че консултантите в Техното могат да ми пробутат залежала стока. Не съм се спряла на марка, но в магазините до момента ми препоръчаха:
    HITACHI TXL42E53
    SAMSUNG UE-40D600
    SAMSUNG UE-42EX720
    SONY KDL42EX5000
    Разчитам на Вас, да ми препоръчате най-добрият вариянт по отношение качество-цена, за определения от мен бюджет. :rolleyes:
    Привет
    Нещо при изписването си пооплескала моделите
    Може би имаш това в предвид

    Panasonic TX-L42E5 - модел 2012г
    SAMSUNG UE-40D6000 - модел 2011г
    SAMSUNG UE-4 - тук не е ясно кой модел си имала в предвид защото си комбинирала кодовете от самсунг и сони
    SONY KDL42EX500 - модел 2010г

    От изброените си вземи SAMSUNG UE-40D6000.
    Ако не искаш да те излъжат в магазина с мостра - си вземи Panasonic TX-L42E5 - нов модел 2012г отпреди седмица
    http://www.technomarket.bg/products/...onic-tx-l42e5e

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    13
    #777

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Здравейте,
    И аз най-накрая се регистрирах , макар и да чета форум от доста дълго време.
    Много искам да помоля за становище, мнение и препоръка за избор на плазмен телевизор 42''.Държа да е Panasonic.
    Като цена не искам да давам повече от максимум 1000лв. поради ред причини, основната е кражба тъй като има доста условия това да се случи (първи етаж с ниски прозорци, често отсъствия от вкъщи, но това са подробности). Ще умра от яд ако се случи такова нещо, така че предпочитам да не давам много пари. Основно ще гледам спорт, в частност футбол. Видях, че в Технополис са пуснали
    42U30 И 42UX30 на много добра цена. Каква всъщност е разликата между тях? Заслужава ли си парите-ще ми дойде под 800лв.?
    42S30 също е на много добра цена, но не знам дали ще мога да намеря запечатен.
    42G20 може би най-много ми допада, но доколкото разбирам, шанса за неотварян е =0
    Ако говорим за класация на 3-те, как бихте ги класирали?
    Кой телевизора да избера до тази сума според Вас, дайте ми алтранатива за сумата която споменах.
    Мерси.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    11
    #778

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Привет
    Нещо при изписването си пооплескала моделите
    Може би имаш това в предвид

    Panasonic TX-L42E5 - модел 2012г
    SAMSUNG UE-40D6000 - модел 2011г
    SAMSUNG UE-4 - тук не е ясно кой модел си имала в предвид защото си комбинирала кодовете от самсунг и сони
    SONY KDL42EX500 - модел 2010г

    От изброените си вземи SAMSUNG UE-40D6000.
    Ако не искаш да те излъжат в магазина с мостра - си вземи Panasonic TX-L42E5 - нов модел 2012г отпреди седмица
    http://www.technomarket.bg/products/...onic-tx-l42e5e
    Не съм ги оплескала, направо съм ги омазала)
    Сега ще ги изпиша, по записки:
    Техномаркет:
    Sony KDL42EX410BAEP
    SamsungUE40D5000
    Технополис:
    LG42LK430
    Samsung LE40C630
    Samsung PS43D450
    Зора:
    Panasonic TXL42E5E
    Samsung UE40D6000
    Sony KDL40EX720
    Някой от тях, не разчитат бг суб от флашка.
    От прочетеното тук до момента по темата, от която не съм сигурна (моля поправете ме), дали разбрах че телевизора трябва да е Full DH, поне 100Hz, каквото и да значи това(( мат екран, ама това как да го разбера, .....че LED имат някаква просветка в ъглите, но това не е дефект.
    Реших, че мога да се справя и сама в избора на телевизор, но понеже няма съвпадение в препоръките от трите маркета, и аз съвсем се обърках.
    Затова благодаря предварително, за всяко предложение от Ваша страна!

  17. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #779

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Milenika, от изброените от теб:

    1. Samsung UE40D6000 - 2011 г.
    2. Panasonic TXL42E5E - 2012 г.
    3. Sony KDL40EX720 - 2011 г.

    Търси ги в този ред.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,458
    #780

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    http://www.interfax.by/article/1103321

    Цитат Първоначално публикувано от toxata
    Здравейте,
    И аз най-накрая се регистрирах , макар и да чета форум от доста дълго време.
    Много искам да помоля за становище, мнение и препоръка за избор на плазмен телевизор 42''.Държа да е Panasonic.
    Като цена не искам да давам повече от максимум 1000лв. поради ред причини, основната е кражба тъй като има доста условия това да се случи (първи етаж с ниски прозорци, често отсъствия от вкъщи, но това са подробности). Ще умра от яд ако се случи такова нещо, така че предпочитам да не давам много пари. Основно ще гледам спорт, в частност футбол. Видях, че в Технополис са пуснали
    42U30 И 42UX30 на много добра цена. Каква всъщност е разликата между тях? Заслужава ли си парите-ще ми дойде под 800лв.?
    42S30 също е на много добра цена, но не знам дали ще мога да намеря запечатен.
    42G20 може би най-много ми допада, но доколкото разбирам, шанса за неотварян е =0
    Ако говорим за класация на 3-те, как бихте ги класирали?
    Кой телевизора да избера до тази сума според Вас, дайте ми алтранатива за сумата която споменах.
    Мерси.
    Здравей toxata,

    Вероятно и трите са мостри.
    Класирани
    1. 42S30
    2. 42U30 И 42UX30
    Разлика между последните два....
    http://www.panasonic.se/html/sv_SE/3...E&p=TX-P42U30E

    За да не ти го крадат- си вземи една фиксирана стойка за стена и монтирай телевизора на нея.
    Примерно тази
    http://www.technomarket.bg/products/...-lcd-plasma-40
    - има в комплекта 60 см шестограм /по-къс не става/ с който рамената се фиксират за основата. Вкарва се отдолу зад телевизора за да се затегнат болтовете. Крадците едва ли ще имат такъв ключ и няма да си губят времето да го демонтират от стената.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 52 от 95 ПърваПърва ... 242505152535462 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 2279
    Последно: 04-02-15, 09:01
  2. Отговори: 1579
    Последно: 07-11-13, 18:57
  3. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  4. Отговори: 1138
    Последно: 03-01-13, 18:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе