Страница 21 от 95 ПърваПърва ... 1119202122233171 ... ПоследноПоследно
Резултати от 301 до 315 от общо 1415
Like Tree1Одобрявам

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #301

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от Martin2
    Аха, а какво означава като прегори - просто се разваля изведнъж, нали. Тогава с тази 5год. гаранция на Панасониците не би трябвало да има проблем?
    Точно прогарянето не се обслужва в гаранция, иначе казано за прогаряне - гаранцията НЕ важи!

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2

    Нещата са се променили от 2006 година насам. Освен това съм сигурен, че имаш щори или пердета на прозорците.
    Така е като не знае как да го пази. Ако жена му или тъщата гледат по цял ден сапунени сериали....няма спасение!
    Аз съм за SONY KDL-46NX720
    И аз не повярвах на продавача, като ми каза, че не са оправили проблема с прогаряне...

    Иначе @hristoslav2, разбирам че сте на "ти" с телевизорите и приемете моите поздравления за това!
    В никакъв случай, не искам да споря с Вас, просто ще си позволя едно мое разсъждение.

    Какъв е смисъла да се купува телевизор, ако ще ти "диктува" каква и по колко време да гледаш определена програма?

    Това го казвам във връзка с прогарянето. IR и Burn in, са неизбежни при плазмите. Да, след множество изчетени форуми, ревюта в "тубата", стигнах до този извод. Естествено, няма да ги има посочените проблеми, ако се гледа малко TV на ден.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    2
    #302

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Само аз липсвах на форума, но като не намерих отговор на въпросите си, реших да ги поставя тук. Накратко-ще си купувам телевизор. Няма да е плазма, LED ще е, размерът ще е 40-42 инча, а цената до 1500 лева.
    От тук насетне идват и въпросите. Четох, гледах и като че ли към момента се спрях на два варианта-Samsung UE-40D6100 и Panasonic TX-L42E30E в комбинация с външен плеър(лично видях, че вграденият плеър на Панасоника е слаб).

    Моля за съвет-кой вариант да избера? Какви са основните предимства на единият и другият модел? Приемам и други варианти всъщност. Благодаря предварително!

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,513
    #303

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator
    Точно прогарянето не се обслужва в гаранция, иначе казано за прогаряне - гаранцията НЕ важи!

    Иначе @hristoslav2, разбирам че сте на "ти" с телевизорите и приемете моите поздравления за това!
    В никакъв случай, не искам да споря с Вас, просто ще си позволя едно мое разсъждение.

    Какъв е смисъла да се купува телевизор, ако ще ти "диктува" каква и по колко време да гледаш определена програма?

    Това го казвам във връзка с прогарянето. IR и Burn in, са неизбежни при плазмите. Да, след множество изчетени форуми, ревюта в "тубата", стигнах до този извод. Естествено, няма да ги има посочените проблеми, ако се гледа малко TV на ден.
    Смисълът е, че ако искаш качествена картина/за каквато претендират 90% от съфорумците/ е добре да си вземеш плазма. Има си минимални правила/лесни и прости/, които ако спазваш няма да имаш никакви проблеми.
    Плазмите са за върли киномани ценящи добрата картина. Не случайно се препоръчва да се гледат на тъмно.
    LCD също може да ти отпечата даден образ стига да го държиш достатъчно дълго на екрана. Например ако държиш десктопа на екрана/ без скрийнсейвър/ в продължение на 2-3 години, иконите ще се отпечатат защото намиращите се на тяхно място цветни филтри ще избелеят от светлината на подсветката.

    Код:
                                     минуси                                              
         LCD                                          Plasma                                       
    лош черен цвят-сивее /по малък контраст/                     Screen Burn - прогаряне на клетки при статичен образ/над 8 часа/
    възможни повреди при излагане на пряка слънчева светлина             
    по кратък живот 60,000 часа(27 years @ 6 hours/day)                греят и имат вентилатори за охлаждане /вероятен шум/
    смесени цветове /причина-цветните филтри/                     картината трепти на светли статични фонове          
    по-малък ъгъл на виждане- 50                           недостиг на яркост - при гледане в светло помещение
    замазва образа при динамични сцени                        Green ghosting - следи зад движещи се обекти
    скокове на яркоста - при включен динамичен контраст                Image Retention - временно отпечатване на лого
    неравномерна подсветка
    нереални цветове
    натоварват очите при гледане в тъмно помещение
    изсветляване на цветните филтри-промяна на цветовете с течение на времето

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    1
    #304

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Здравейте при мен казусът е следният:SONY KDL-40CX520 или SAMSUNG LE-40D550
    Моля за съвет-кой вариант да избера? Благодаря предварително!

  6. Novice
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    5
    #305

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Здравей hristoslav2
    Благодаря за отговора.Искам да те питам за SONY KDL-46HX820 да ли е по добър от Сонито което ми предлагаш понеже виждам че е на промоция
    http://www.technomarket.bg/products/...dl-46hx820baep да няма някаква уловка,готов съм да вдигна малко бюджета и да включа и SAMSUNG UE-46D8000
    http://www.technomarket.bg/products/...ung-ue-46d8000 как мислиш от тези кой да избера.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    58
    #306

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Ето че и аз се наканих да си взема нов телевизор. Ориентирам съм се към 37 до 40 инча - ще се гледа или от дивана - 3.5 м, или от масата за хранене - 1.5 до 2.5 м. Така че, 42 инча ми идват много, а от тук (също и от предубеденост) - плазмите отпадат. Смятам да премина от БулСат към М-САТ, така че да мога да ползвам CA модул.
    - Бюджет - до 2000 лв.
    - Размер - 37 до 40 инча;
    - Възможност за ползване с САМ;
    - Не държа на 3D;
    - Държа на Full HD;
    - DVB-S е излишен както разбирам;
    - Искам PVR/TimeShift - да имам пауза, и да мога да върна назад ако пропусна нещо;
    - Намирам Picture in Picture за атрактивна екстра;
    - Искам да мога да гледам филми директно от USB диск/флашка/SD карта, със субтитри на български.
    - Държа да мога да гледам 4:3 и 16:9 програми с правилни пропорции.

    Много ли искам?

    Чета инфото за различните модели, и като гледам SAMSUNG май най-се доближават до 100%. Проблемите, които откривам по моите критерии:
    - SAMSUNG: "Субтитрите на плейъра са ужасно малки";
    - Panasonic: изображение с формат 4:3 се разтяга на цял екран по хоризонтала. Нарушават се пропорциите;
    - Sharp: слаб медиаплейър в новите модели; липсва подръжка на някои формати и подръжка на български субтитри;
    - Sony: липсва подръжка на някои формати от плейъра /DTS/; субтитрите са зле - дребни и с раздалечени букви;
    - Philips: неудобно меню/закриващо целият екран/; дистанционното е с бавна реакция; Слаб медиаплейър... липсва подръжка на български субтитри;
    - Toshiba: Липсва PVR функция; USB player-а е доста ограничен; Слаб медиаплейър; в повечето серии на дистанционното липсва бутон за предходен канал!?
    - LG: ... абе, не искам LG...
    - Хитачи: вж. LG

    Пред вид, че магазините към момента са доста опоскани от предколедната истерия, мога и да поизчакам. Някой да ми препоръча конкретен модел?

    ПП: адмирации към hristoslav2 за огромната работа, която е свършил тук!

    Поздрави,

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #307

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2

    LCD също може да ти отпечата даден образ стига да го държиш достатъчно дълго на екрана. Например ако държиш десктопа на екрана/ без скрийнсейвър/ в продължение на 2-3 години, иконите ще се отпечатат защото намиращите се на тяхно място цветни филтри ще избелеят от светлината на подсветката.

    При плазмите е достатъчно и 8 часа, а не години за да прогори.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    338
    #308

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от plamen.petrov
    - LG: ... абе, не искам LG...
    Предубеждението към дадена марка, заради самото име, без да се вземат предвид качествата на определен модел, не е за предпочитане в наши дни Отдавна мина времето, когато продукт от дадена марка беше гаранция за качество, а от друга - за липсата на такова.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    58
    #309

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Съгласен съм. Можете ли да ми препоръчате конкретен модел?
    Цитат Първоначално публикувано от botev4o
    Предубеждението към дадена марка, заради самото име, без да се вземат предвид качествата на определен модел, не е за предпочитане в наши дни Отдавна мина времето, когато продукт от дадена марка беше гаранция за качество, а от друга - за липсата на такова.
    Съгласен съм. Можете ли да ми препоръчате конкретен модел?

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,585
    #310

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от roben26
    Здравей hristoslav2
    Благодаря за отговора.Искам да те питам за SONY KDL-46HX820 да ли е по добър от Сонито което ми предлагаш понеже виждам че е на промоция
    http://www.technomarket.bg/products/...dl-46hx820baep да няма някаква уловка,готов съм да вдигна малко бюджета и да включа и SAMSUNG UE-46D8000
    http://www.technomarket.bg/products/...ung-ue-46d8000 как мислиш от тези кой да избера.
    Като картина са идентични /според мен/ ,като единствен + за Сони-то виждам предпазното стъкло ,но ми се струва ,че със Самсунг-а получаваш повече за парите си /работещ медия плеър ,сат. тунер , по-добри 3Д очила.../ .И двата модела ми се струва ,че са доста надценени и февруари ,март ще са по-подходящи за закупуването им.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    124
    #311

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от zorbata
    Предложете ми ТВ в рамките на 700-1000 лв. но имам условие да отговаря на следните размери 105 на 68 см. с поставката.
    За гледане на кабелна ТВ НЕТ1
    Тези условия отпаднаха,
    затова ми предложете ТВ 40-42" в рамките на 1200-1300 лв. за гледане на кабелна ТВ НЕТ1 и ХД филми от РС, все още не съм фен на 3Д-то

    п.п Едно питане, много ли е вредна пряката(през два стъклопакета) слънчева светлина за ЛСД-то, че тази сутрин(обикновенно съм на работа) забелязах как осветява и монитора и ТВ, ако е проблем какви мерки да предприема?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #312

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от plamen.petrov
    Проблемите, които откривам по моите критерии:
    - SAMSUNG: "Субтитрите на плейъра са ужасно малки";
    - Panasonic: изображение с формат 4:3 се разтяга на цял екран по хоризонтала. Нарушават се пропорциите;
    - Sharp: слаб медиаплейър в новите модели; липсва подръжка на някои формати и подръжка на български субтитри;
    - Sony: липсва подръжка на някои формати от плейъра /DTS/; субтитрите са зле - дребни и с раздалечени букви;
    - Philips: неудобно меню/закриващо целият екран/; дистанционното е с бавна реакция; Слаб медиаплейър... липсва подръжка на български субтитри;
    - Toshiba: Липсва PVR функция; USB player-а е доста ограничен; Слаб медиаплейър; в повечето серии на дистанционното липсва бутон за предходен канал!?
    - LG: ... абе, не искам LG...
    - Хитачи: вж. LG
    Да добавя още някои:
    Всички вградени плейъри - не можеш да настройваш нищо по картината (освен базови яркост, контраст, цветност) ако ползваш вградения плейър. Добре, че се решава лесно с външен плейър и така се елиминира този критерий като ключов при избора.
    Телевизорите с DVR на Панасоник предлагат само "пауза" и "директен запис", а не предлагат "запис, програмиран по час или предаване", което елиминира ключовата функция на DVR-a.
    Нито един телевизор не идва с два тунера, което елиминира функциите PIP и "запис на една програма, докато гледаш друга програма". Може би ако обичаш да гледаш сателит, докато записваш кабел или обратно... тогава може би има някакъв шанс.

  16. gpp
    gpp е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    9
    #313

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Да уточним!
    1. Дневна или кухня имаш ?? Може би е кухня с трапезария ? /веднъж пишеш едното следващият път другото/
    2. Искаш 32-37 инчов обикновен или 3D телевизор ? /ако е 3D си вземаш LG 37LW4500/
    3. Кой от трима ви и от каква дистанция ще го гледа ? Защото не може тримата от различни ъгли и дистанции да гледате едно и също!!!!!!
    Тримата от една и съща дистанция/или почти/ може. В тази насока изключваме дъщеря ти да гледа от бюрото!!/което се намира под телевизора/
    Най-малкото ще и се увреди зрението + болки и изкривяване на врата + умора на очните мускули за да префокусира бързо от монитора към телевизора.
    Нещата са се променили от 2006 година насам. Освен това съм сигурен, че имаш щори или пердета на прозорците.
    Сега - да поясня какво имам предвид:
    1 - Това няма значение. Важно е, че тв-то ще е на стената, близо до прозореца. Вариант за дърпане на пердета няма - членовете на моето семейство обичат да им е светло. Само ако съм сам може да се използват щорите.
    2 - Ами това е дилемата ! - Дали да е 32 или 37. Аз съм навит, както всички Вас за по-голям, но:
    3 - Не виждам как мога да забраня на 3 г дете да не гледа телевизора, ако е в същата стая. Единствения начин е да го спра и то ако го гледа между другото. Направи ми впечатление в магазина, че по-големия телевизор отблизо ми дразни зрението и все още се двоумя. Сега е още по-зле - телевизора е до монитора и съответно ако бубата гледа филмче тв-то просто не се пуска...
    Добро впечатление ми направи Philips PFL6606H ( 32/37 ) - превключва бързо каналите, иначе разлики в картината спрямо другите образци не открих. Другият вариант си остава PANASONIC TX-L(32/37)E30E. Порових се из линковете, които си дал на 1-та страница. Болшинството предложени модели ги нямаше на нашия пазар. В едното сравнение на 1-во място беше SAMSUNG UE-32D5000, но ми се струва, че е стар модел.
    Колкото до 3D моделите на LG - хареса ми идеята детето да се кефи на новите анимации, но сега мисля, че по-добре да изчакам да порасне Дизайна на LG-то е добър !
    Плазмите са добри, но при ярко осветление следва да отпаднат. Засега клоня към по-евтините варианти - всички функции, които добавят производителите освен есенциалните не са ми необходими. Под телевизора ще има PC, затова смятам да поспестя някой лев...
    В Технополис разбрах, че може да отпадне декодера на кабелния доставчик на ТВ, ако се закупи някакъв модул и се инсталира на телевизора, но не знаели дали става с моя доставчик ( кодировката на СКАТ ). От СКАТ предлагат да ми отдадат под наем такова устройство срещу 42 лв. Бих предпочел да си е мое. Някой да знае нещо повече по въпроса ?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    12
    #314

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    bgwasp
    Това със забраната звучи абсурдно....вероятно ги мързи да пренастроят телевизора. Този твой колега има ли си понятие какво означава ЛАГ ????
    Input lag - означава времето което изминава от момента в който сигнала е подаден, до момента в който е възпроизведен на екрана. Този параметър се гледа само при работа на телевизора като монитор за компютър или игрова конзола. Няма нищо общо с гледането на спортни предавания. Вероятно е имал в предвид замазването на картината при бързи движения на екрана
    http://en.wikipedia.org/wiki/File:Lo..._Haymarket.jpg
    http://en.wikipedia.org/wiki/Motion_blur

    Вземи си Samsung 40D550 или PANASONIC TX-L42E3E и го полей с приятели
    Здравейте,

    Днес най-накрая, след доста гледане и чудене купих TV.
    Взех последната бройка l42D25E най-много ми хареса като цветове (за 1099лв).
    Първите ми впечатления, че това е много хубав телевизор.
    Тествах му и плеъра- работи:-)), но субтитрите засега излизат на "маймуници"

    Hristoslav2- благодаря ти за съветите и че ме насочи да погледна и Панасоник като марка.
    Можеш ли да ми дадеш насоки, как да вляза в сервизното меню. Искам за мое инфо да видя колко е работил!

    Благодаря ти предварително.
    Поздрави





  18. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #315

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2012/ръководство на първа страница

    Според мен да се купува телевизор 50Hz, с размери над 32инча не е оправдано!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 21 от 95 ПърваПърва ... 1119202122233171 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 2279
    Последно: 04-02-15, 09:01
  2. Отговори: 1579
    Последно: 07-11-13, 18:57
  3. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  4. Отговори: 1138
    Последно: 03-01-13, 18:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе