Вижте резултатите от анкетата: Кои параметри са най-важни при избора на вашият (бъдещ) телевизор ?

Гласували
220. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество и достоверност на картината

    211 95.91%
  • Други функции - (DLNA, Wi-Fi, Bluetooth, DMPort, и др.

    54 24.55%
  • Удобство на ползване и ергономика

    49 22.27%
  • Всеядност на вграденият плейър

    47 21.36%
  • Цена и най-голям избор на модели в магазина

    35 15.91%
  • Допълнителните екстри - браузър, социални мрежи, Аррs....

    25 11.36%
  • Препоръки във форуми и различни издания

    74 33.64%
  • Препоръки на познати, съседи и приятели

    17 7.73%
  • Препоръки на продавач-консултантите в магазина

    4 1.82%
Отговори на анкетата
Страница 8 от 106 ПърваПърва ... 6789101858 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 1580
Like Tree129Одобрявам

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013 /ръководство на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    22
    #106

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Здравейте! Преди няколко дни в Техномаркет пуснаха нова марка LED телевизори BLAUPUNKT. Цените им са прилични, но не съм сигурна в качеството. Моля за вашите мнения! Спряла съм се на този телевизор BLAUPUNKT BA-32D191 3D LED
    BLAUPUNKT BA-32D191 3D LED :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Стара Загора - центъра на Вселената...
    Мнения
    48
    #107

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Да не казвам силна дума,но за мен този модел е най-евтиното от най-евтиното на съответната цена...То големите и доказани марки пускат нисък и среден клас модели за два пъти повече пари,а този модел ми се струва ,че е предвиден да обере парите в най-най-ниския ценови сегмент.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    77
    #108

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Има отделна тема в която се коментират въпросните телевизори.
    Като цяло нещата стоят така: Марката е купена от турци и няма нищо общо с навремшната качествена немска техника.
    Един колега си е купил такъв телевизор и според него картината му била доста добра, а не е като да няма база за сравнение, тъй като имал Самсунг 7-а серия.
    С 3Д също се справял и субтитри на български отварял.
    Колко време ще изкара вече е друг въпрос, но за толкова пари толкоз.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,504
    #109

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от rpd1 Виж публикацията
    Здравейте,
    При разглеждане в магазина ми направи впечатление добрата картина на Panasonic TX-L32C5E. Може би бяха направили прецизни настройки защото е на промоция за 559 лв. Знаете ли с каква матрица е този модел. В сравнение с Samsung LE32E420 кой е за предпочитане. В рамките на тази сума има ли нещо по-добро което може да препоръчате.
    Panasonic TX-L32C5E е с панел на CMI - LCS MVA V315H3
    Specifications | C series -LCD TV | Product Line-up for EU | VIERA | Plasma&LCD TV | Panasonic Global

    LE32E420 - ПРЕГЛЕД | SAMSUNG

    Според мен са на кантар - наравно.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    15
    #110

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Здравейте,
    Моля помагайте.Оставам без телевизор и до 2-3 дни ще се налага да купувам.Телевизора е на разстояние от около 3.5м ,свързал съм към него компютър с HDMI кабел и интернет кабел към компютъра.Ще се гледат HD филми,спорт и др. До сега бях с LG 42' лед,но сега ми се ще да имам и 3D .Спрях се на http://www.technopolis.bg/b2c/detail...3D-TX-L47DT50E ,но съфорумника ни 'trupai' ме информира,че от този модел и в Технополис и в Техномаркет са останали само мостри ,а аз не искам мостра.В града ми няма Технополис и Техномаркет и не искам да ходя без резервен вариант,така че бихте ли ми препоръчали нещо от този клас за приблизително тези пари и размери от 42 до 47.
    благодаря предварително на всеки отзовал се.

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    3
    #111

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Здравейте,моля да ми помогнете при избор на нов телевизор,спрял съм се на http://www.technopolis.bg/b2c/detail...NIC-TX-L42ET5E и http://www.technopolis.bg/b2c/detail...or-LG-42LM620S на LG-42LM640S са му дигнали цената,благодаря предварително.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #112

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от joro1331 Виж публикацията
    Здравейте,
    Моля помагайте.Оставам без телевизор и до 2-3 дни ще се налага да купувам.Телевизора е на разстояние от около 3.5м ,свързал съм към него компютър с HDMI кабел и интернет кабел към компютъра.Ще се гледат HD филми,спорт и др. До сега бях с LG 42' лед,но сега ми се ще да имам и 3D .Спрях се на http://www.technopolis.bg/b2c/detail...3D-TX-L47DT50E ,но съфорумника ни 'trupai' ме информира,че от този модел и в Технополис и в Техномаркет са останали само мостри ,а аз не искам мостра.В града ми няма Технополис и Техномаркет и не искам да ходя без резервен вариант,така че бихте ли ми препоръчали нещо от този клас за приблизително тези пари и размери от 42 до 47.
    благодаря предварително на всеки отзовал се.
    Моята препоръка е да се вземеш поне 50" телевизор, а да не оставаш на същите размери. Предполагам не си фен на плазмите, щом не ги споменаваш като вариант, но все пак-----> http://www.technopolis.bg/b2c/detail...IC-TX-P50ST50E

    Ако все пак държиш да е LCD, оптимален вариант ми се вижда единствено това Sony----->http://www.technopolis.bg/b2c/detail...D-KDL-46HX750B

    Цитат Първоначално публикувано от rec24 Виж публикацията
    Здравейте,моля да ми помогнете при избор на нов телевизор,спрял съм се на http://www.technopolis.bg/b2c/detail...NIC-TX-L42ET5E и http://www.technopolis.bg/b2c/detail...or-LG-42LM620S на LG-42LM640S са му дигнали цената,благодаря предварително.
    В случая не мисля, че има какво да се двуомиш, Panasonic 42ET5E е по-добрия избор.

  10. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    6
    #113

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Здравейте,
    Постарах се да се запозная с всичко, което е добре да се съобрази при избор на ново ТВ, но реших, че все пак се нуждая от вашия компетентен съвет. На кратко това са условията в къщи и съответно моделите на които съм се спряла:
    -разстояние от което ще се гледа 2.5-3 м, вкл. странично гледане;,
    -ограничено пространство за поставяне на ТВ-то, т.е. размера трябва да е 32-37";
    -ще се ползва най-вече за гледане на филми /Булсатком или флаш памет/, спорт, др.;
    -не държа да има 3Д функцията. Особено когато се касае за такъв размер екран, вероятно е безсмислена?
    -като най-важни мои изисквания са: качеството на картината, да не е дразнеща много за очите при по-продължително гледане и по-възможност безпроблемно активиране на субтитри.

    Моделите на които съм се спряла:
    1. PANASONIC TX-L32ET5E
    2. PHILIPS 32PFL6007K
    3. PANASONIC TX-L32E5E

    Основните ми колебания са:
    -между 1-3 /Дали си струва ли да се дадат повече пари за да се вземе по-нов модел, ако новите 32-37" ТВ-та са с не много качествени матрици?/
    -между 1-2 /Ако отговорът е "да", кой от тези два модела е за предпочитане. Или ако вие можете да ми препоръчате допълнително друг модел, но определено картината на Самсунг не ме впечатли, макар че има доста други предимства./

    Изключително ще съм ви благодарна за съветите ви. Защото... наистина е ужасно да имаш такъв избор от модели и да не разбираш нищо.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    77
    #114

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Аз не мога да ти дам съвет кой да избереш от трите, но мога да ти кажа, че за това разстояние ти е малък.
    Да прочетох, че нямаш място, но и аз бях като теб. От 3 м. гледах 32 инча LCD и в секцията не влиза по-голям от този размер.
    Но въпреки това преди месец взех 50 инчова плазма.
    С малък чалъм го изнесох напред и стои пред секцията(засега по-натам ще се сменя и секцията) и му се радвам много.
    Изобщо не е голям за разстоянието от което го гледам, дори може и по-голям.
    Всичко това ти го написах, за да си помислиш добре преди да си купиш "малък" телевизор и след това да съжалява;.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,504
    #115

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от stella* Виж публикацията
    Здравейте,
    Постарах се да се запозная с всичко, което е добре да се съобрази при избор на ново ТВ, но реших, че все пак се нуждая от вашия компетентен съвет. На кратко това са условията в къщи и съответно моделите на които съм се спряла:
    -разстояние от което ще се гледа 2.5-3 м, вкл. странично гледане;,
    -ограничено пространство за поставяне на ТВ-то, т.е. размера трябва да е 32-37";
    -ще се ползва най-вече за гледане на филми /Булсатком или флаш памет/, спорт, др.;
    -не държа да има 3Д функцията. Особено когато се касае за такъв размер екран, вероятно е безсмислена?
    -като най-важни мои изисквания са: качеството на картината, да не е дразнеща много за очите при по-продължително гледане и по-възможност безпроблемно активиране на субтитри.

    Моделите на които съм се спряла:
    1. PANASONIC TX-L32ET5E
    2. PHILIPS 32PFL6007K
    3. PANASONIC TX-L32E5E

    Основните ми колебания са:
    -между 1-3 /Дали си струва ли да се дадат повече пари за да се вземе по-нов модел, ако новите 32-37" ТВ-та са с не много качествени матрици?/
    -между 1-2 /Ако отговорът е "да", кой от тези два модела е за предпочитане. Или ако вие можете да ми препоръчате допълнително друг модел, но определено картината на Самсунг не ме впечатли, макар че има доста други предимства./

    Изключително ще съм ви благодарна за съветите ви. Защото... наистина е ужасно да имаш такъв избор от модели и да не разбираш нищо.
    Привет stella*
    1. При това разстояние си за 46"
    2. Пространството в секцията не трябва да те ограничава. Проблема е лесно решим - разместване или "модифициране" с инструменти на секцията...Честно казано не разбирам хората купили си секция от типа - От стена до стена/до тавана/....в стил 60-те години. Освен че заемат много пространство, затъмняват стаята, събират много прах/по, над, отзад, отдолу/ - но и повечето хора ги пълнят с купчина излишни вещи които не ползват....например сватбеният сервиз от чаши :rolleyes: Виждал съм какво ли не по рафтовете - накачулени с боклуци като на бит пазар.
    3. Флаш памет и спортни предавания - това автоматично те праща към Panasonic и LG с превес на плазмените телевизори.
    Не си написала с какъв бюджет разполагаш и затова ти предлагам този който е малко по-скъп
    http://www.technopolis.bg/b2c/catalo...main_category=
    4. Първите два избрани от теб са с 3Д функция
    - и трите са модели 2012 година с поставени IPS панели /голям зрителен ъгъл/
    - първият е за предпочитане пред вторият, заради безпроблемното четене на филми със субтитри


    Ще ти бъда благодарен, ако напишеш няколко реда относно инструкцията в началото на темата. Малко са жените пошещи тук така, че всяко мнение е важно:
    - кое те затруднява в обясненията
    - някакви препоръки, забележки

  13. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    6
    #116

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Здравейте отново!
    МНОГО съм ви благодарна за споделеното мнение и препоръките.

    Глупаво е наистина да имаш ограничения от рода на пространство за поставяне на телевизор, но преди 6 години, когато поставяхме секцията не сме си мислили, че трябва да предвидим място за 50" екран. С времето човек осъзнава грешките си и си казва колко е бил недалновиден, но е късно. За щастие нямам секция от типа "от стена до стена и таван", но между единственият шкаф и витрината с чашите за бира:-), разстоянието е 80см и разместването не е особено препоръчителен вариант. Съществува възможност, при която евентуално може да се намести 42"-та плазма, като едната врата на витрината няма да се отваря /т.е. ще се обявява полусух режим при гледане на мач/.

    Относно мнението ми за разясненията в началото на форума относно избор на ТВ - всичко е от ясно по-ясно. Веднага разбрах, че най-подходящият за нашия случай модел е плазма, още повече, че в стаята почти няма пряка сл светлина,но поради ограничението в пространството насочих четенето само за ЛСД-та. Иначе, информацията свързана с техническите подробности, в повечето случаи ми беше трудно да я асимилирам, но това е мой проблем свързан с ограничените ми технически познания. Но практическите съвети са повече от прекрасни и ги намирам за много полезни. Проблема идва след това когато човек се сблъска с всичките тези телевизори, когато отиде в магазина. Зашеметява се и става податлив на внушения от разни препоръчители на отделните марки:-).

    Т.к. до сега гледахме целенасочено ЛСД-та и то малки размери, може ли отново да помоля за съвет относно подходящ модел плазма.
    Намерих следните модели на страницата на Техномаркет:
    1. PANASONIC TX-P42ST50E
    2. PANASONIC TX-P42UT50E
    и може да се каже, че пак се започва с чуденето.
    Освен това и цените на тези модели са в рамките на предвиденият бюджет - около 1200 лв.

    Предполагам, че за вас вече не е проблем даването на препоръка за модел плазма 42" /максимум, без да се налага разместване, на този етап/

    Всъщност разстоянието за гледане е 2-2.5 метра, преди това бях писала до 3м.
    С пожелания за хубава вечер и отново ще разчитам на вашите препоръки.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #117

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    42ST50, но да не е мостра!

  16. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    6
    #118

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    42ST50, но да не е мостра!
    МНОГО БЛАГОДАРЯ!

  17. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    2
    #119

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Здравейте,
    След много четене изборът е сведен до :
    1.TOSHIBA 40TL938 :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    2.http://www.technopolis.bg/b2c/detail...NG-UE-40EH6030

    Интернета не ми е приоритет, по скоро ме блазни 3Д технологията с ясното съзнание, че ще и се зарадвам само първите 1-2 пъти.

    Чета че някой от телевизорите не могат да възпроизвездат звука към 3д филмите. Дали и горепосочените модели са такива

    Бюджета ми е около до 1050 лева ако някой предложи и друг модел.

    Предварително благодаря за мненията. Те ще са финалния тласък да направя покупката

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    12
    #120

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    И аз може би за последно да подпитна, трябва ми телевизор който да работи добре с USB-то, разните екстри като скайпове и подобни не са важни. Идеи?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 106 ПърваПърва ... 6789101858 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 2279
    Последно: 04-02-15, 09:01
  2. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  3. Отговори: 1138
    Последно: 03-01-13, 18:35
  4. Отговори: 1414
    Последно: 20-06-12, 10:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе