Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 187 от 620 ПърваПърва ... 137177185186187188189197237 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,791 до 2,805 от общо 9300

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #2791

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    За проблемите с burn in мисля,че е рано да се разбере.След някоя година като се види % може би.Разбира се ,че има някакъв риск.Засега просто се старая да не оставям тв безразборно.Има програма която уж чисти панела,но не знам дали не е само търговски трик.
    И както казваше един приятел''Лошо,лошо,ама най-лошото е на мене да ми се случи''.Като не можем да отговорим конкретно,поне хумор да има...
    Другото което си мисля,но чак сега направих за проба е да се настрои таймера за сън на 60 (или90)мин.и поне на други тв-ри ако не пипнеш някое копче изключва ,но предупреждава и можеш да смениш канал или увеличиш(намалиш)звука с една единица,което ще ти напомня да сменяш канала при нужда.Ще го пробвам и ако работи както предполагам ще пиша.Но ако не друго,поне ще те предпази в случай ,че някой заспи

    https://translate.google.bg/translat...ed&prev=search
    Този пост е редактиран от cable; 07-12-17 в 14:12.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    80
    #2792

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Добре, никой ли няма да се включи на моето питане ? Аз не мога да повярвам че не може да се препоръча хубав и качествен 2017 49 инчов телевизор. Във всяка друга сфера на техниката отговора се намира за 10 мин. и нещата са ясни, тук никой нищо не казва, а сте хора запознати с материята !?

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #2793

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Макар и да са на кантар от тия двата за мен Самсунг-а е по-добрият модел за цена до около 1700лв - преди няколко дни беше и към 1500лв.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    80
    #2794

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Макар и да са на кантар от тия двата за мен Самсунг-а е по-добрият модел за цена до около 1700лв - преди няколко дни беше и към 1500лв.
    Добри ли са като модели ? За тези пари заслужават ли си ? Няма да се ползват за гейминг или нещо по-специфично, но идеята е да се вземе нещо качествено и актуално. А близо 1000лв. отгоре за Сони 49ЕХ9005 не мисля, че си заслужава да се дадат ...

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #2795

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Да кажем, че според мен това са им максималните цени (1700лв).
    По-оптималният вариант е 55XE85 за 2000лв или 50EX780 за 1700лв от унгарците (в момента не знам колко е , но преди седмица беше толкова) с 5 год. гаранция .

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    133
    #2796

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Рано, рано, колко да е рано? Като чета из линковете които предоставяш, то си е направо болест по OLED-а. 1:1 с плазмите. Явно в напъване на хардуера да извади големите стойности на яркостта пикселите сдават багажа. За мен е явно, че производителите минават границите на тази технология (каквито са към момента) за да изстрелят продажбите. Потребителите после да се оправят- тя гаранцията, не покрива подобни проблеми с дисплея.
    Из постовете в нета има дори безумни съвети от рода на "настройте си яркостта на 37 за да нямате проблеми"- че тогава защо ти е този OLED, то това му е основно предимство??!!!!
    Може би до година ще измислят нещо софтуерно (може би не), което компенсира този ефект но до тогава недостатъка остава изцяло за сметка на ползвателите.
    Твоят B6 на колко часа е и забелязваш ли ib? Предполагам гледаш и канали със статични лога и други от рода, игри спомена че не се играят на него?
    Този пост е редактиран от silver1; 07-12-17 в 15:32.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #2797

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Не знам на колко часа е -около10месеца по3-4 часа на ден.Понякога 5/6.Не забелязвм нищо.Основното предимство не е яркостта(там даже led превъзхождат)а контраста-при черно=0,контраста е =безкрайност,без значение каква е яркостта..Всички тв които съм имал настройвам контраст на 100 ,яркост на най-минималната възможна(4 от 10 напр.),не заради прогаряне,а поради това,че ако на led тв напр. е с по-висока яркост ,черното му се губи (ако не е FALD).Всички канали са със статични лога,но имат често прекъсвания за реклами и махат логата.Като чета теста на rtings пробите се правят при много по-тежки условия-там е писано по колко часа на ден статично,после малка почивка и така,докато го уморят да видят резултати.Като чета опасността при нормално гледане не е толкова голяма,но има потребители които се оплакват.Но от опит знам,че потребителите понякога ....с цел гаранция.Напр. често при gsm те ги намокрят и си искат гаранцията.Техник ми е показвал какви ли не раждясали телефони от мокрене,но никой не се е отказал доброволно от гаранция.Съзнавам ,че има риск и гледам да го намаля с нормална употреба,а кво ще стане нататък не знам.Знаех за това преди да купя тв ,но тъй като това е картината която съм искал реших ,че кефа цена няма.Ако кажа досега колко луди пари съм дал за техника,напр. първия cd plаyer когато излезе беше няколко месечни заплати а няколко cd диска(не dvd,bluray...) бяха месечна заплата.Ама да не пълним темата....
    В този смисъл едва ли съм пример за подражание.
    >blazer трудно е да се дават съвети когато цената е решаващ фактор(като крайно ограничение).Иначе сега 55''xe9005 е 2350 лв. при унгарците.Така ще имаш много по-добър тв от посочените,по-голям(ако си чел темата hristoslav казва че за 4к минимума е 65'',ама там цените стават жестоки,така,че 55''като компромис).Пък тв не е gsm ,където за 5'' даваш към 1 000 лв.(понякога) и след 1 година се оглеждаш за новите модели.Ама ...''на чужд гръб 100 тояги...'',така,че сам си преценяш.
    https://edigital.bg/led-televizori/s...evizor-p482935
    Този пост е редактиран от cable; 07-12-17 в 16:15.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    133
    #2798

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Есенцията на това което казваш разбирам така: най-добре е да ги видя на живо и който ми легне.
    Мерси, ще пиша след като ги разгледам в някой магазин.

  11. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #2799

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Не казвам точно това.Някои препоръчват гледане в магазина,ама аз там не мога.Светлината е жестока,настройките на тв са за магазин,трябва еднакъв сигнал и тв. един до друг.А пък рядко в някой магазин ще ти направят.Един път избирах в магазина ...Избрах една ToshibaWL7XX,първия 3d на маркатаМного я гледах с кви ли не сигнали и ми хареса.Да,ама не..Като я занесох в къщи и на нормалната светлина която гледам(около 50w непряка свтлина) я пуснах видях светещо черно,подсведка на големи петна,даже цветовете и бяха много гадни(единственния тв на който не харесах цвета).След 2 дни я върнах в магазина заради подсветката,което не знам дали признават ...дърпаха се малко,ама като напостоянен клиент ми я смениха за SAMSUNG C7000.Той също беше много зле като черно,но подсветката му поне беше равномерна и светлите сцени напр. футбол,добри.От тогава edge led да не видя и в магазин не избирам.Следващия Panasonic AS640 го избирах само по ревюта и въпреки на пръв поглед нискатта серия за парите си е идеален,натурални хубави цветове и direct led със задоволителен контраст.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    133
    #2800

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Имах впредвид, че в крайна сметка човек трябва да си хареса нещо, както с плюсовете му така и с минусите му, за да е осъзнат избора съответно да получи позитивното чувство на удовлетвореност от решението си.
    Абе с две думи като гледа телевизора да не се дразни, а да му се наслаждава такъв какъвто си го е избрал.
    ...то за всичко май е така.
    Този пост е редактиран от silver1; 07-12-17 в 17:04.

  13. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #2801

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Да тука си го писал точно както и аз мисля....Сега погледнах настройките които съм правил без да се интересувам от пазене на тв.Гледам основно на 2 настройки
    1.Спорт-OLED осветление 95,контраст 100,яркост 50
    2.Нормална-85/95/45
    Първата настройка е много близка до фабричната,съвсем малко я променях.Втората за предавания и филми си я правих аз.
    Хубавото е ,че на дистанционното има бутон-''вкл. на спортен режим'' и много бързо се сменят.

  14.  
     

  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    22
    #2803

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    От тогава edge led да не видя и в магазин не избирам
    Някъде из форума ги имаше технологиите обяснени, но не мога да ги намеря. И мен ме интерисува, някой ако се сеща къде е темата да я постне ако може!?

  16. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #2804

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Не знам точно къде,сигурно hristoslav го е обяснявал не един път,но ето статии:
    http://www.4kledtvreview.com/all-abo...behind-4k-tvs/

    https://www.cnet.com/news/led-lcd-backlights-explained/

    https://www.rtings.com/tv/tests/pict.../local-dimming
    Този пост е редактиран от cable; 08-12-17 в 18:39.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #2805

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от correge Виж публикацията
    Някъде из форума ги имаше технологиите обяснени, но не мога да ги намеря. И мен ме интерисува, някой ако се сеща къде е темата да я постне ако може!?
    След намесата на администратора, само това е оцеляло
    https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...%86%D0%B0.html

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 11:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 20:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 09:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 13:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 12:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе