Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 235 от 620 ПърваПърва ... 185225233234235236237245285 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,511 до 3,525 от общо 9300
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    56
    #3511

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте, дойде време за купуване на следващ ТВ. Моля за съвет за избор. Има място за 55", ще се гледа сателитна ТВ на Виваком без външен приемник, а с СА модул. Бюджет около 1500лв. Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #3512

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от детелина Виж публикацията
    Здравейте, дойде време за купуване на следващ ТВ. Моля за съвет за избор. Има място за 55", ще се гледа сателитна ТВ на Виваком без външен приемник, а с СА модул. Бюджет около 1500лв. Благодаря предварително!
    Страхотен телевизор и цена LCD TV SONY UHD KD-55XE8505 | Телевизори | TV, Видео и Gaming | Технополис БГ
    dzver и GDRP-quit-31084 харесват това.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #3513

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от itallianeca Виж публикацията
    Да, това и на мен ми направи впечтление Интересуваме, с просто око да ли може човек да забележи разликата или не.Тоест аджиба имали смисъл човек да плаща за тази разлика?
    Разликата е трудно доловима. От 2 години производителите имат инсталират софтуер за изглаждане на преходите между цветовите нюанси което още повече затруднява забелязването на разликата. Колористите според мен обаче ще я видят...
    Plasma - от 12 до 14 битови панели - според годината на производство
    OLED - истински 10 битов панел
    LCD - във високият и средният клас 8-bit + FRC, в ниският клас 8-bit
    Като вземем в предвид, че 90% от видео сигнала подаван към телевизорите е 8 битов, то тази функционалност няма кой знае какво значение за момента.


    Цитат Първоначално публикувано от Сидеров Виж публикацията
    Колеги , относно марката филипс , доста съм резервиран към моделите им .... затова избягвам и да ги предлагам (продавам) . Но е редно и да кажа ,че горе споменатият модел 7502 се откроява доста , както и 55pos9002 :D
    За това винаги пиша, че от филипс се купува от 7-ма серия и нагоре. Рядко има добри компромисни варианти в 6-та серия.


    Цитат Първоначално публикувано от детелина Виж публикацията
    Здравейте, дойде време за купуване на следващ ТВ. Моля за съвет за избор. Има място за 55", ще се гледа сателитна ТВ на Виваком без външен приемник, а с СА модул. Бюджет около 1500лв. Благодаря предварително!
    Трябва ти модел с вграден сателитен тунер. Имай в предвид че функционалността на вградените тунери не е същата като на външните такива - леко е орязана.

    в добавка към предложеният по-горе XE85

    Sony KD-55XE8096
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...96-p361493365/

    Panasonic TX-50EX780E
    https://edigital.bg/led-televizori/t...ex780e-p489889
    Panasonic TX-58EX703E
    https://techmart.bg/%D0%A2%D0%B5%D0%...%20TX-58EX703E
    Panasinic TX-50EX703E
    https://zora.bg/product/tx-50ex703e-1

    Samsung UE55NU7402
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...3917/#opisanie
    Samsung UE55MU6472
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...72-p367945297/

    Philips 55PUS7803/12
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...03-p408291385/
    Philips 55PUS7503/12
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...03-p406752757/

    LG 55UK6950PLB
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...3661/#opisanie
    LG 55UK6500MLA
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...la-p407753015/
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 27-05-18 в 10:05.
    pdydy, GDRP-quit-31084 и itallianeca харесват това.

  5. Novice
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    1
    #3514

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте,
    Предстои ми закупуване на нов телевизор около 55 инча, при бюджет за около 3000 лв., като мога да го поразтегля нагоре и още малко, ако си заслужава. Телевизора ще се използва за телевизия.
    Нямам претенции дали да е LED или OLED. Четох, че на олед-а по-често изгаряли пикселите, но пък имали по добра картина от лед-а.
    Към момента съм се ориентирал към този :
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...7v-p366948783/
    Това добро решение ли е или има и по-добри за този бюджет?
    Благодаря!

  6. Novice
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    2
    #3515

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    На много различни тв-ри си се спрял.Помисли си най-напред какъв тв искаш,а те са:OLED, FALD/edge led ,VA/IPS матрица (100 hz,но тук съвпадат).Та моя съвет е да не гледаш номера на серии а конкретни тв-ри ,а за това което съм написал по-напред в темата има доста подробности.На шега(може би)...8 е близко до 9,ама ако името му не е Хр.Стоичков ще е много далеч от Ван Бастен.
    Затова според мен XE9005/или XF.
    OLED няма да е поради високата цена за 75" телевизор.Прочетох доста статии за FALD/edge led ,VA/IPS и разбрах какви са предимствата и недостатъците но защо навсякъде по спецификации тв пише само direct led това означава ли че по подразбиране това е Fald като марка говоря за Сони.Телевизорът на който съм се спрял е KD-75XE9405 поради добра ценова оферта.Може ли да изкажеш мнение за него спрямо KD-75XF9005.
    Благодаря предварително .

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Живее в
    София/Русе
    Мнения
    96
    #3516

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте,

    Опитвам се да избера UHD телевизор размер 49/50 инча. Бюджетът ми е около 1000 (+/- 100-200) лв.

    Телевизорът ще се ползва по два начина - 1) Гледане на филми от hdmi/laptop 2) Телевизия от Булсат.

    Т.е. не ме вълнуват неща като смарт функции, андроид, връзване с телефон, удобно дистанционно и т.н. Търся нещо с максимално качество на картината.

    В този диапазон има доста марки и модели и прави избора малко труден.

    Това, което съм харесал за момента е Sony 49XE7077, но гледах също и Samsung 50MU6102, LG 49UJ635V, Panasonic TX-49EX600E, Philips 49PUS6162.

    Панасоника е с 5г. гаранция. Филипса е доста по-ниска цена от останалите.

    Всякакви съвети ще са от полза. Благодаря предварително!
    MistaMasta одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #3517

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от ccd Виж публикацията
    Благодаря на всички за предложенията. Много харесвам Сони, сега имам такъв 46 инча, но тези цени от под 2000лв веднага ме съблазняват. Много ли ще изгубя ако взема някой от моделите на Филипс, които сте посочили? Световното наближава, нямам време
    https://www.displayspecifications.com/bg/comparison/c79159d73
    Не е проблемa Philips или Sony.Моделите на Philips са 50 hz ,въпреки ,че на практика не знам дали всеки забелязва.За филми не съм сигурен с колко зони на затъмнение са PH ,но едва ли ще се доближат до SONY-то.За да каже някой точно колко е разликата трябва да е гледал моделите у дома с хубав сигнал. Аз лично 65''SOXE9005 за такава цена не бих се колебал и секунда.Просто защото тв се купува за 10 години,но за финансите Вие си знаете.


    >bpinev FALD/DIRECT led са в зависимост от броя зоните на затъмнение.Колко точно е разликата м/у посочените модели е трудно да се каже.Но не знам и каква е разликата в цената за да се разбере дали да се мисли изобщо.
    Features & Specs


    The XE94 uses a 10-bit vertical alignment (VA) Ultra HD 4K LCD panel and it's big selling point is the inclusion of full array local dimming (FALD). This is becoming something of a rarity these days but the XE9405 has rows of LEDs behind the panel which can be independently controlled. We counted 16 rows vertically and 16 columns horizontally, which equates to 256 independent dimming zones.
    This is less than the ZD9 or the Panasonic DX902 but is still more than most other FALD sets we've tested. The 75XE94 uses Sony's X1 Extreme processor and, as such, it will not only support High Dynamic Range in the form of HDR 10 but, thanks to a firmware update later in the year, Hybrid Log-Gamma (HLG) and Dolby Vision.

    https://www.avforums.com/review/sony...v-review.13315
    Този пост е редактиран от cable; 27-05-18 в 14:38.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #3518

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    [QUOTE=niordanov;876193]

    Това, което съм харесал за момента е Sony 49XE7077, но гледах също и Samsung 50MU6102, LG 49UJ635V, Panasonic TX-49EX600E, Philips 49PUS6162.

    Панасоника е с 5г. гаранция. Филипса е доста по-ниска цена от останалите.



    Аз не бих си купил Самсунг или Елджи.Ако ги съпоставиш до модели със приблизително същите параметри от Сони,Филипс и Панасоник ще установиш каква боза е Елджи и Самсунг.Лошото на Сони, че почти всичките модели с изключение на високия клас ползват Edge-led, което е малко намалява качеството на картината.Но това не му е най-големия проблем.По-скоро картината е малко като нарисвана с фулмастри,но става.Ако не си ти минали много телевизори през ръцете,няма да го установиш това.Но виж някой модел с Trluminos display цветовете там ще ти направят уникален кеф.Страхотни са.Сега имам Панасоник 6-та серия, е те тогава установх, че телевизорите на Сони в неговия клас, картината им е като нарисувани с фулмастри.Панасоника извади много реалистична картина и най-вече лицата на хората.Мисля, че това е максимума качество картина за тия пати.Обаче от няколко дена установих едно енократно притрепване на картина,когато го ползвам като монитор на компа,на наопределено време се появява.Понякога 5-6 пъти на ден,понякога един път наден.И сега се мъча да установя, проблема в hdmi кабела ли е, в телевизора или в компютърат е.С подстветка Direct led е, уж при тоя тип не битрябвало да има шанс да е нераваномерна, обаче с ужас установих, че в долния ляв край свети доста по силно от колкото в другите три краища.Филипса, не е лош.Ако ти хареса картината му,няма лошо да го вземеш.
    niordanov одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #3519

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    OKSAN
    добър избор
    OKSAN одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Живее в
    София/Русе
    Мнения
    96
    #3520

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    А между IPS и VA кое е по-подходящо в моя случай. Въпросният Филипс има много сходен модел като характеристики и цена, който е с VA - Philips 50PUS6262.

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #3521

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Осъзнавате ли , че става въпрос за модели до 1000лв и там 50MU61 почти няма конкуренция - Трилуминос и т.н. маркетингови простотии са само лепенки в тоя клас.
    Почти всички модели вече (дори тия от ниските класове) предлагат богати възможности за настройка и калибриране и не виждам причина да се обобщава коя марка (?!?!?) как предавала на база готови режими - най-често дори не гледате и сравнявате на режим "кино" , който при всички марки е с най-близки до стандартите настройки...

    Директ ЛЕД в евтините моли се заключава до преместване на лентичката с диоди от долната рамка в средата на тв или пръсването на същото количество диоди на три лентички пак около средата на екрана ... нищо общо с високите класове директЛЕд.
    Frogst одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #3522

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    >svetlio,с горното съм напълно съгласен,освен с последното и то от практиката.Сравнявам собственни PanAS640 и SA C7000.
    ''Директ ЛЕД в евтините модели се заключава до преместване на лентичката с диоди от долната рамка в средата на тв или пръсването на същото количество диоди на три лентички пак около средата на екрана ... нищо общо с високите класове директЛЕд.''
    Та прехваленият на много места SA(първия 3d)писан за модел на годината за времето си де и.т.н. е по моя критерий доста зле.Черното му сивее много,а пък по ъглите неравномерността....Че даже съм писал,че той беше като смяна за една Toshiba която като я взех толкова неравномерна подсветка,че даже в тъмни сцени на петна беше-просто ужас.Не можах да изтрая следващия ден да я връщамв магазина където казаха,че това не се смята за дефект и ако не им бях редовен клиент не знам кво щеше да излезе.
    Докато средната серия AS640 до тези е направо класа,добър контраст,натурални и хубави цветове и отлична равномерност.
    Не вярвам да се съмнявате в горното ,да си хваля еди кой си тв защото си е мой(всичките съм ги вземал аз) и не изглежда да си мисля,че мойто си е най добре.
    Имам и един SA 40''-5 серия не знам годината на вилата direct led,който не е нищо особенно като контраст и цветове,но за парите си е цвете пред този за който писах,без светещи ъгли и др.
    Но може и да е субективно,не знам ,за мен от сивеещ тв и светещи ъгли по-лошо няма.
    p.s.Всъщност скоро гледах у познати 2 модела 55'' SA(edge led-6 серии) от последните години.Същата картинка.С тях разбира се не съм дискутирал,хубаво или не щом такова са си избрали.
    Този пост е редактиран от cable; 27-05-18 в 19:07.

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #3523

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Е - изключението потвърждава правилото - срещал съм описания и на още по-драстични случаи на "директЛЕД" - един разстлан диод в средата - не е случайно, че такива модели дето уж са с "по-добрият" вариант на подсветка са в най-ниските серии и с най-ниски цени - икономииииии...

  17. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #3524

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Прав си.И мен това малко ме учудва,защо в ниски серии....ама това е от опита.Като цените бяха-40''SA C7000-2200,48''PAN AS640-1100.То и годините са други и не може директно да се сравняват,ама ако ми се наложи пак бих търсил иглата в купата сено където съм я виждал,а не там където я няма.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Живее в
    София/Русе
    Мнения
    96
    #3525

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Доколкото разбирам от коментарите, Samsung 50MU6102 е добър модел до 1К. Понеже виждам, че той е с VA матрица, да разбирам ли, че VA като цяло е по-добър вариант от IPS или това е само за конкретния модел?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе