Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 245 от 620 ПърваПърва ... 195235243244245246247255295 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,661 до 3,675 от общо 9300
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #3661

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    знам.. ама не беше -5. Светят си без проблем..

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #3662

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    За много неща италианеца,който е в Нидерландия е прав.
    Всеки един производител опакова така,че при спазване на правилата за товаро разтоварна дейност,няма проблем.
    Друг е въпросът,че смотаняците ритат и хвърлят кашони!
    Последно в Техномаркет на четвърти километър в Пловдив,видях много дефктни уреди от разтоварна дейност.
    Изглежда на говедата не им пука!
    Сигурно аз съм виновен затова ,че ги карат да разтоварват тирове със стока?

    Последно време има много коментари за звук в различните теми за телевизори.
    За кино манияци няма да коментирам,те
    са наясно!
    За такива като мен стереото си е номер едно!
    Има достатъчно добри цап,които нямат нищо общо с мазане на звук за разлика от китайските пръчки.
    Естествено,че всичко опира до мангизи!
    Въпросът е дали да се ползва стерео усилвател с колони и цап или активни колони и цап.
    Всеки си преценя!
    Но дори и при втория вариант,пак има добри решения.
    Този пост е редактиран от Viking72; 09-06-18 в 21:56.

  4. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #3663

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Viking72 спора тук е че според италианския едва ли не нямаш право да отвориш да видиш какво са ти докарали.
    Според теб прав ли е ?

    В магазина когато го купуваш лично ти го отварят пускат пред теб и чак тогава се съгласяваш и го взимаш, какво остава да ти го докарват и ти на юнашко доверие просто да го вземеш и след това да установиш че не може да се вкл. няма дистанциоонно и тн. някакви такива "дребни" неща които си могъл да установиш още преди да си го взел и да си спестиш куп неприятности и разочарования от новата покупка със започването на звънения по фирми и. тн.

    Прочети му постовете какви преопаковани телевизори с омазани екрани, колони с дупчици му докарват, пита по темите какво да прави и изведнъж почва да защитава тези стоки.
    Въобще мнението му се мени постоянно.
    На лошото казва хубаво на хубавото лошо.
    Този пост е редактиран от sony 1; 09-06-18 в 21:52.
    shame одобрява това.

  5. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #3664

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Сони,не ми се спори,пич!
    Мисълта ми беше,че стока с увреждания на опаковката не трябва изобщо да си правите труда да я отваряте за проверка!
    Директно се връща!
    Специално за телевизори знаеш,че се пускат заливки,проверят формати на плеари и т.н.
    Аз понеже съм от средното поколение,предпочитам око да види и ръка да пипне преди да купя нещо.
    sony 1 одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    95
    #3665

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Сони,не ми се спори,пич!
    Мисълта ми беше,че стока с увреждания на опаковката не трябва изобщо да си правите труда да я отваряте за проверка!
    Директно се връща!
    Специално за телевизори знаеш,че се пускат заливки,проверят формати на плеари и т.н.
    Аз понеже съм от средното поколение,предпочитам око да види и ръка да пипне преди да купя нещо.
    Ами за това иде реч де - да се види какво има в кашона. Дори и да е здрав, това не гарантира, че продуктът е ОК. Ама господин "10 телевизора съм отварял" нали е компетентен по всички въпроси, е на по-различно мнение и на нас ни остава единствено да се съгласим с него и да му благодарим за мъдростта, с която ни дарява.
    shame и sony 1 харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    50
    #3666

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Не мога да открия документ/таблица където да са отбелязани всички модели от всички производители с native 100hz панел, данни за input lag и наличие на hdmi 2.0 или евентуално DP. Съществува ли такова нещо което да ме ориентира при търсенето?
    masajoro одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    43
    #3667

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Yulian Georgiev Виж публикацията
    Не мога да открия документ/таблица където да са отбелязани всички модели от всички производители с native 100hz панел, данни за input lag и наличие на hdmi 2.0 или евентуално DP. Съществува ли такова нещо което да ме ориентира при търсенето?
    Пишеш модела в търсачката и ти излиза https://www.displayspecifications.com/bg

    Изпратено от моят RNE-L21 с помощта на Tapatalk

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #3668

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Никъде не съм написал, че някой няма право да си отвори стоката.естествено, че има.Но със мрънкащ куриер на главата, който е пуснал хронометъра едва ли можеш да си огледаш стоката на спокойствие и реално да я прецениш.Я да каже Сидеров на тях като им ги карат от техния доставчик да ли като ги премат от техния куриер ги отварят един по един и проверяват да ли не са ощетени.Отварят дръжки.Подмятат ги като футболни топки и ги влачат по два във всяка ръка.И после ти лепат бележка ,,Проверете си стоката при получаване,, за да се отърват от всякаква отговрност. Ако я провериш и е ощетена пешкира опира транспортната фирма, която ти го е доставила..Ако не го провериш и е ощетена пешкира опираш ти.Но в никаъв случей някоя от другите транспортни фирми, които е транспортирала този телевизор или магазина от, който сте го купили.А реално те може те да са го ощетили, но им дреме на дедовия , защото при всички положения друг ще плаща сметката.Незнам КАКЪВ БАЛЪК трябва да си за да си мислиш, че идеята с проверка на стоката при получаване е не е с цел да те предпази, а с цел да те нахендри теб или куриерската фирма , която ти го е доставила, при ощетена стока.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Сидеров Виж публикацията
    Само искам да отбележа ,че си смях в залата от всякъде , пукали се матрици от самосебе си

    Щом според теб телевизор опакован в кашон,може да има физическа щета,без кашона да е ощетен явно си бил в училище освободен от часовете по физика.Което пък прави още по безмислено да ти обеснявам как може да се пукне матрица от фабрична грешка.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #3669

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от itallianeca Виж публикацията
    Щом според теб телевизор опакован в кашон,може да има физическа щета,без кашона да е ощетен явно си бил в училище освободен от часовете по физика.
    В университетите обаче се изучават и други науки, а от лекциите може да се научи, че стока с физическа, или друга щета може да бъде опакована в нов кашон и съответно да бъде продадена като нова. Естествено, че ще си провериш телевизора като го получиш, а куриера ще изчака 15-20 минути.
    Айде стига глупости, че о..ахме темата...
    shame одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #3670

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Я да видим в пост 3641 какво пише че италианския пак си промени мнението за пореден път https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...tml#post877596

    Та значи пестете времето на куриерите и не ги занимавайте с разопаковане и прегледи че те имат и по важна работа

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #3671

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Днес ми докараха една друга стока и попитах куриера , какво му е нормата за час.Отговори ми 20 пакета.Тоест за 8 часов работен ден 160 пакета.Което прави по 3 минута на пакет.Ако има днес 10 телевзиора на, които трябва да отдели по 15 минути за да се увери клинета , че не е ощетен това значи, че той трябва да работи 2 часа извънредно без да му бъдат заплатени и да се прибере 2 часа по-късно при семейството си.Като това с проверката не е установено от нито един европейски закон.Абе вие чувате ли се какви ги дрънкате! Риска първите 14 дена си и изцало за магазина,ако не е закупен на място в магазина.Нито купувача е длъжен да си проверява стоката на юруш, нито куриера е длъжен да работи безплатно и да се пребира у тях по никое време.Ако магазина не се наема да поеме риска от евентуално ощететяване,както най-голямата немска верига за техника Media Markt ,те си ги докарват със собствен транспорт и хора от техния персонал,разопаковат стоката пред клинента,той си я оглежда на спокойствие и решава взималия или не.Това е честен и принципен бизнес.А това с бележките ,,Провери си стоката,, са си андрешковски истории.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Frogst Виж публикацията
    В университетите обаче се изучават и други науки, а от лекциите може да се научи, че стока с физическа, или друга щета може да бъде опакована в нов кашон и съответно да бъде продадена като нова.

    Ха ти ако знаеш колко върнати стоки реално има по вебшоповете в цяла европа, бедно ти е въображението.Какво мислиш, че случва с тях?Хвърлят се на боклука ли?Ако няма видими шети,така тия опаковат на ново, че Ходини пасти да яде, и никога няма да разбереш, че това е ползвано.Тия със щетите се изкупуват на партиди от Outlet шопове и там се пускат със сериозни отсъпк, или самият магазин си ги продава със сериозни отстъпки.Ония ден видях в Media Markt ,20-тина разопаковани телевизора, хората са ги сложили да си ги продават със сериозна отстъпка, и са написали на голяма табела, че телевизорите са били разопаковани.Трябва да си мега наивен, да вярваш, че нещо ,ако не счупено и одраскано, това непременно е гаранция, че то не е ползвано.
    Този пост е редактиран от itallianeca; 10-06-18 в 03:06.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #3672

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    italianeca, почваш да спориш със себе си. Дай си малко почивка.
    vladostojanov одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #3673

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Frost Виж публикацията
    Този не е ли по-добър вариант?
    https://edigital.bg/led-televizori/s...evizor-p552375
    Да, малко по-добре е.

    Добрият външен вид на кашона не е гаранция, че стоката е наред. Достатъчно е, да изтърват кашона от 50 см височина и той да падне по гръб и да остане без видими следи от удар, но да се размести или счупи нещо от видеопанела. След транспортиране при ниски температури зимата е необходимо да оставите телевизора 1 час да се аклиматизира към стайната температура преди да го включите. Плазмените телевизори пък имаха ограничение във височината при транспортиране със самолет. При много ниско налагане се пръскат газовите клетки...
    Вярно е, че куриерите са на норма, и поради тази причина няма да ви дадат да тествате стоката.. Търговецът трябва де се предоговори с куриера за такава възможност, което ще му струва повече разходи за доставка...
    Според мен вариант е с доставка до офис и позвъняване до клиента, да отиде и на място да го провери и вземе?

    Цитат Първоначално публикувано от Сидеров Виж публикацията
    :D Добре бе сякаш не лепя лепенките на кашоните клиента да си провери стоката , сякаш не издавам по 5 телевизора всеки ден на куриер ... иди си чети законите колкото щеш , само с един протокол от сервиз ще ти изтрия която и да е директива от европейския закон !
    Обясни как ще стане? Манипулирането или измамата, при малко повече упоритост от страна на клиента може да приключи с осъдителна присъда за човека написал протокола.


    Цитат Първоначално публикувано от Yulian Georgiev Виж публикацията
    Не мога да открия документ/таблица където да са отбелязани всички модели от всички производители с native 100hz панел, данни за input lag и наличие на hdmi 2.0 или евентуално DP. Съществува ли такова нещо което да ме ориентира при търсенето?
    100Hz модели по марки

    Panasonic
    FX950, FX800, FX780/750

    Sony
    AF9, AF8, ZF9, XF90, XF85

    LG
    W8, G8, E8, C8, B8, SK95, SK90, SK81

    Samsung
    Q9FN, Q8CN, Q8FN, Q7FN, Q6FN(без 49"), NU85, NU80(без 49")

    Philips
    983, 973, 903873, 803, 9603, 9103, 8503, 8303 (не съм уверен за 49" варианти на последните две серии)
    7803 - само големите диагонали 75", 65" са 100hz

    https://www.bbc.com/sport/football/44305845
    https://www.bbc.co.uk/iplayer/help/live-uhd
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 10-06-18 в 14:21.
    Yulian Georgiev одобрява това.

  17. Junior Member Аватара на Jackxxx
    Тук е от
    May 2013
    Живее в
    Града под тепетата
    Мнения
    74
    #3674

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    След много часове прекарани в четене, този уикенд бях по магазините да сравнявам и да купувам. В крайна сметка се прибрах изнервен и с решение да не си купувам поне за сега телевизор. И без това не ми е спешно. Ще споделя все пак личните ми впечатления от огледите. Важно уточенение, е че за мен основен приоритет при избор на телевизор е качеството на картината - точно цветово предаване, липса на артефакти, насичане, мазане и други подобни. След това идват вече екстри, свързаност и т.н.

    Разлика на светло между IPS и VA не може да се направи поне от гледна точка на контраст. Но от гледна точка на цветово предаване масово IPS-а е по-добре от VA. Имаше и изключения - например повечето Филипс телевизори. Не знам какво им става на Филипс, но особено в магазина, където стоят редом до другите модели просто нямат шанс.

    FULL HD телевизорите, масово имат по-добра картина от 4K телевизорите. Реално аз не искам 4К телевизор, но то почти няма 50"+ телевизори, които да са FULL HD. Както и да е.

    Телевизорите, които са под 1500лв 4К като цяло имат ужасна картина - да се чете - цветовете са нереалистични. За мен е много важно това, защото човешкото око е свикнало с реалните цветове на нещата и когато телевизора ти прави кожата на хората оранжева, тревата е повече синя, от колкото зелена, а небето е почти бяло, то явно телевизора е зле. За съжаление много хора, около мен също гледаха телевизори и изобщо не виждаха проблемите им. Дори не се заглеждаха особено. Просто зяпат като овце и накрая посочват някакъв, който са го избрали повече като дизайн, а не като качество на картината. Консултантите са толкова зле, че нямам думи. Не знам защо изобщо има консултанти. Единственото, което може да научи човек от тях е колко са "хубави" всички телевизори.

    Все пак като ориентир към хората, които искат да си купят телевизор, но не могат да отделят повече пари ще кажа, че прехваления MU6102 е пълна боза - кожата на хората няма никаква текстура, все едно са пластмасови кукли. Цветовете са му доста ярки, чак дразнят. То това съм забелязал, че отличителна характеристика и при телефоните на Samsung. Вече следващата серия MU7*** е доста по-добре, макар да не е нещо впечатляващо, но ако човек може да се напъне с парите си заслужава. Иначе за около 1000 +- 200лв, XE70 на Sony и UJ63 на LG са на горе-долу едно ниво като картина. Което е по-добре от Samsung-a, но в никакъв случай не може да мине за качествена картина. За мен първенец при най-слабите е EX700 на Panasonic. По-труден е за намиране, но е забележимо по-добър от споменатите преди това. Между другото забелязах и 1-2 Finlux-a, които хич не бяха зле, но вече бях изнервен и трябваше да си ходя и не им обърнах внимание.

    НЕ искам да ангажирам никого с мнението ми. Не съм търсил телевизор от много време и след този оглед останах цялостно много разочарован. Явно положението при телевизорите е много сериозно.

  18. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #3675

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Долу горе се прави всичко за всеки , явно си по претенциозен , което не е лошо но няма да намериш телевизор за под 2000 който да ти хареса , аз също се намирам в това положение :D Така ми се иска да сменя 50ката w805 с някоя 55ца , но ням как за малко пари .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе