Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 278 от 620 ПърваПърва ... 228268276277278279280288328 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,156 до 4,170 от общо 9300
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #4156

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Телевизора от линка в мнението на gopeto_86 също е с АндроидТВ, но е миналогодишен модел.
    gopeto_86 одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    15
    #4157
    Цитат Първоначално публикувано от gopeto_86 Виж публикацията
    Здравейте,

    Приятел, който няма акаунт тук, си търси 43' за около 1300лв. За предпочитане Сони.

    Аз му предложих това, като супер оферта : https://techmart.bg/%D0%A2%D0%B5%D0%...20HT-CT290.CEL

    Какво ще кажете?
    Аз си купих от там 49XE8077 с подарака ht-Ct290. Изглеждаше ми добра оферта, а попринцип мислех да чакам до 23.11(черен петък), но реших че няма да е по добра офертата. Надявам се да съм бил прав.
    gopeto_86 одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    17
    #4158

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    50EX700 ще си пътува към емаг , изкуши ме офертата за 55NU8042 на 1700лв и ще се разделяме

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    250
    #4159

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от M1Sh0 Виж публикацията
    50EX700 ще си пътува към емаг , изкуши ме офертата за 55NU8042 на 1700лв и ще се разделяме
    къде е офертата?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    17
    #4160

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от profusion Виж публикацията
    къде е офертата?
    https://www.emag.bg/televizor-led-sm.../pd/DCZT4FBBM/
    + код discount

    Има още една бройка.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    250
    #4161

    Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Някой пак да помага, тъкмо реших панасоника и видях това сони:

    Panasonic 58EX700e - VA

    Sony 55XF7596 - IPS , Android, direct LED


    Кой е с по добра картина защото са с различни матеици и подсветки? Предполагам панасоника ще има по-добро черно?
    Този пост е редактиран от profusion; 27-10-18 в 11:50.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    Горна Оряховица
    Мнения
    39
    #4162

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Panasonic 58EX700e - VA мисля, ще има по добро черно. За една седмица почти, нямам никакви оплаквания от моя. Със спортни предавания засега никакви засечки, игрите които играе синът с ПС 4 вървят без оплаквания, картината в тубата на 4К клипове е много хубава, като минус мога да напиша: не ми харесва звукът, но с едни Едифайър 2.1 вързан през изхода за слушалки, туширах този проблем. Работи 2.1 системата и говорителите на Панасоника. Някой ако има някакви настройки за калиброване, за още по добра картина моля да напише? Хубав ден! :-)

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    87
    #4163

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от profusion Виж публикацията
    Някой пак да помага, тъкмо реших панасоника и видях това сони:

    Panasonic 58EX700e - VA

    Sony 55XF7596 - IPS , Android, direct LED


    Кой е с по добра картина защото са с различни матеици и подсветки? Предполагам панасоника ще има по-добро черно?
    Черното на VA ще е по-добро и няма да имаш светлеене на тъмни сцени с ъгъла, но ще получиш промяна на цветовете с ъгъла и загуба на детайли в тъмните сцени при по-ниска яркост, особено ако гледаш фронтално. Трябва да си прецениш кое искаш повече и каква е вероятността да гледате няколко човека едновременно от различни ъгли фронтално. VA-матриците също ги водят 178/178 градуса хоризонтално и вертикално и това наистина е така в голяма степен - проблемът е, че даже и с малка промяна в ъгъла червеното става първо оранжево, после жълто и накрая не се вижда нищо. При IPS-матрицата, цветовете ще си се виждат каквито са докрая.

    Това за direct LED и FALD (локално затъмняване по зони на целия екран) в повечето случаи на практика е маркетинг само. Понякога LED по краищата (edge LED) може да ти даде по-добри цялостни резултати от direct LED - картината винаги е комплекс от фактори, вкл. технология и параметри на картинен процесор, вътрешно управление на сигнала и какво ли още не. Не е само начин на осветяване на матрицата и локално димиране. Отделно, обърни внимание, че и повечето най-евтини модели са с direct LED. И?

    Ако имаш възможност, отиди до магазина и си сравни, особено това за ъглите, IPS glow, black crush, gamma shift. Без значение от няколко-буквените глупости, които само звучат високопарно и вдигат цената с 1000 лв.+, по-скоро гледай да получиш напълно равномерна подсветка и минимум осветяване по краищата (backlight bleed), защото тези са масови и повечето хора даже не знаят колко зле са им панелите. Другото за HDR++++++ не знам си какво, ако не си навън и няма да гледаш телевизия/филми/стрийминг на плажа със слънчеви очила - по-добре го игнорирай като основна причина за покупката. Нормалната яркост в стаята не позволява нормалното гледане на истинско HDR съдържание, без поне 300 кендъла обкръжаващо осветление наоколо (разбирай лампи). Плюс, къде са източниците на такова HDR-съдържание и, ако нямаш някой представител на топ сериите на основните марки? Докато дойде времето, когато наистина ще можеш да му се насладиш, защото ще е масово, и ще трябва да си купиш нов телевизор - вероятно с microLED или някоя доста подобрена версия на сегашните OLED-и.

  11. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #4164

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от profusion Виж публикацията
    Някой пак да помага, тъкмо реших панасоника и видях това сони:

    Panasonic 58EX700e - VA

    Sony 55XF7596 - IPS , Android, direct LED


    Кой е с по добра картина защото са с различни матеици и подсветки? Предполагам панасоника ще има по-добро черно?
    Аз бих взел нещо задължително с IPS панел и Android OS,лошото е чe XF75 е най ниската серия на Sony и матрицата е 50 херцова,мига си, повярвай ми.Това с черното е смешно,Panasonic-сериозно ли?Значи повтарям, това трябва да са ти критериите ЗАДЪЛЖИТЕЛНО-IPS и Android ,сега дали има шим или няма,вече е с по малко значение.Примерно аз бих взел Philips 55PUS8503,някой във филипс секцията се беше похвалил,че е взел такъв,питай го на лично как е.Е вярно,към 2000 лв е но си струва според мен .Успех и късмет ти желая!

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    250
    #4165

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Мерси за подробното обяснение @paraiso. И аз съм се насочил към VA и панасоника защото ще се гледа фронтално. Единственното което ме двоуми е защото повечето хора препоръчват Сони като марка пред другите и качеството им на картина и как я обработва.

    Кофтито е че не мога да ги сравня на живо защото панасоника го няма в Пловдив.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от felipe Виж публикацията
    Аз бих взел нещо задължително с IPS панел и Android OS,лошото е чe XF75 е най ниската серия на Sony и матрицата е 50 херцова,мига си, повярвай ми.Това с черното е смешно,Panasonic-сериозно ли?Значи повтарям, това трябва да са ти критериите ЗАДЪЛЖИТЕЛНО-IPS и Android ,сега дали има шим или няма,вече е с по малко значение.Примерно аз бих взел Philips 55PUS8503,някой във филипс секцията се беше похвалил,че е взел такъв,питай го на лично как е.Е вярно,към 2000 лв е но си струва според мен .Успех и късмет ти желая!
    защо задължитлно IPS, какво е лошото на VA? За андроида не държа ще е вързан към компютър непрекъснато.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #4166

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от paraiso Виж публикацията
    Черното на VA ще е по-добро и няма да имаш светлеене на тъмни сцени с ъгъла, но ще получиш промяна на цветовете с ъгъла и загуба на детайли в тъмните сцени при по-ниска яркост, особено ако гледаш фронтално. Трябва да си прецениш кое искаш повече и каква е вероятността да гледате няколко човека едновременно от различни ъгли фронтално. VA-матриците също ги водят 178/178 градуса хоризонтално и вертикално и това наистина е така в голяма степен - проблемът е, че даже и с малка промяна в ъгъла червеното става първо оранжево, после жълто и накрая не се вижда нищо. При IPS-матрицата, цветовете ще си се виждат каквито са докрая.
    Сигурен ли си?
    Plasma
    OLED
    IPS Pro
    S-IPS
    MVA



    source photos: https://www.reviewed.com/televisions

  14.  
     
  15. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #4167

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от profusion Виж публикацията
    Мерси за подробното обяснение @paraiso. И аз съм се насочил към VA и панасоника защото ще се гледа фронтално. Единственното което ме двоуми е защото повечето хора препоръчват Сони като марка пред другите и качеството им на картина и как я обработва.

    Кофтито е че не мога да ги сравня на живо защото панасоника го няма в Пловдив.


    - - - - - - - - - -



    защо задължитлно IPS, какво е лошото на VA? За андроида не държа ще е вързан към компютър непрекъснато.
    Послушай ме човек,моля ти се.Знаеш наскоро взех Sony 49XF8505 с VA матрица,преди него за кратко имах Philips 50PUS7363 пак с VA,имам и един 40 инчов филипс от нисък клас с IPS матрица,стария телевизор който бе преди сонито бе самсунг пак с IPS панел,та знам какво говоря,в момента съм седнал пред компютъра и гледам качествена VA под ъгъл.Андроида и той е важен,слушай ме.Писал съм ти,в магазина недостатъците на VA няма да ги видиш,те се виждат в къщи.50 херца матрица и нея в магазина няма да я видиш.Слушай патило.Philips 55PUS8503 е твоят телевизор.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #4168

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от felipe Виж публикацията
    Аз бих взел нещо задължително с IPS панел и Android OS,лошото е чe XF75 е най ниската серия на Sony и матрицата е 50 херцова,мига си, повярвай ми.Това с черното е смешно..
    XF85xx / XF8796
    85" - MVA, Triluminos, EdgeLED, 120Hz
    65" - S-IPS, Triluminos, Edge LED, 120Hz
    55" - S-IPS, Triluminos, EdgeLED, 120hz
    49" - MVA, Triluminos, EdgeLED, 120Hz
    43" - S-IPS, Triluminos, Edge LED, 120Hz

    XF8096
    55" - S-IPS, 8-bit+FRC, Triluminos, Edge LED, 60Hz
    49" - S-IPS, 8-bit+FRC, Triluminos, Edge LED, 60Hz
    43" - S-IPS, 8-bit+FRC, Triluminos, Edge LED, 60Hz

    XF7596
    65" - MVA, Edge LED, 60hz
    55" - S-IPS, Edge LED, 60Hz
    49" - S-IPS, Edge LED, 60Hz
    43" - S-IPS, edge LED, 60Hz

    XF7000 / XF7002 / XF7003
    XF7004 / XF7005 / XF7077 / XF7096
    65" - S-IPS, Direct LED, 60hz
    55" - S-IPS, Direct LED, 60hz
    49" - S-IPS, Edge LED, 60hz
    43" - S-IPS, Edge LED, 60Hz

    Това с черното въобще не е смешно, особенно когато гледаш на тъмно.

  17. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #4169

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Смешно е, защото ха си мръднал една крачка в страни и се сгромолясва и черно и всичко.За мен лично е несериозно да се произвеждат телевизори с VA матрица(имам 49XF 8505).

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #4170

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    IPS си има своите недостатъци - ясно видимото сивеене при гледане на тъмно и онова дразнещо синеене на картината особенно погледнат под по-голям ъгъл. Невъзможността да го компенсираш чрез менюто (най близо да правилна картина е да приложиш режим кино и температура WARM 2)
    Това, че ти си си купил LCD телевизор, не оправдава грешното ти мнение, относно важността на черното за качествената картина. Пробвай следващият път с OLED.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе