Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 301 от 620 ПърваПърва ... 251291299300301302303311351 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,501 до 4,515 от общо 9300

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #4501

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от x33mmm Виж публикацията
    Знаете ли защо в България не се продават телевизори от марката TCL ? Тва са едни от най-продаваните телевизори в Америка и западна Европа и са сравнително евтини щото са китайски, обаче са качествени. А тука нарочно като че ли ги няма и не ги внасят продават единствено скъпите марки ...
    Логичен въпрос.TCL и HISENCE имат много добри модели.Според мен отговора е лесен.Като се чете внимателно темата се вижда,че повечето от нас не се интересуват от това точно какви характеристики има модела който търсят,а почват с кой от XXX(серия y) или ZZZ (серия y) да си купя.
    Те и големите фирми добре си го знаят и просто 7 серия става средна,а 8 горе-долу да бива,че и там може...
    От там вносителите не могат да продават количества и следователно няма и кой да им даде исканата цена.На практика не е важно качеството ,а имиджа сред потребителите,което разбира се важи не само за тв-те.

    p.s. Всъщност горното дори доста неточно отразява действителността.Защото тези които четат форума(а те вероятно са под 1% от купувачите) са доста по-информирани от средния купувач.На практика в магазина ''консултанта'' казва-тук един еди къв си ,еди коя си серия -картина трепач,пък и днес е на промоция и то каква...
    Този пост е редактиран от cable; 28-11-18 в 11:18.

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на Jackxxx
    Тук е от
    May 2013
    Живее в
    Града под тепетата
    Мнения
    74
    #4502

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Българина обича да показва "имидж", без покритие. Обича да мрънка за всичко, без да се информира. По тази логика няма много неща, които ги има по белият свят. Отделно, че ние сме малък и незначителен пазар. За дистрибуторите е важно да правят печалба. Знаейки, че по лесно ще продадат боклук на Филипс, вместо качествен телевизор от TCL, защо да вкарват вторите? Например онзи ден фризьорката, ми обясняваше как си купила телевизор Филипс за 500лв и бил чудесен. Реших да я попитам, какво точно му харесва и от какво е доволна, тя отговори, че имал перфектна картина. Аз телевизор Филипс за 500лв с перфектна картина не съм виждал никъде. Не че съм някакво мерило, но имам някаква представа от качествена картина. Имам един приятел, който работи точно консултант в Техно магазин и то в секция "Телевизори". Един ден бях да си купувам нещо и го засякох и се заприказвахме. Попитах го какво ги учат за телевизорите и какво ще ми препоръча. Така се заформи дискусия, в която на няколко различни модела и марки телевизори му показах различни проблеми и положителни неща, които той никога нямаше да забележи, ако не му ги бях показал. Показах му грешки в цветопредаването, зрителни ъгли, замазани картини и т.н. Накрая той седеше с отворена уста и ми каза, че никога не е знаел, колко много неща може да има в един телевизор. И ми благодари сърдечно за безплатният урок. А той от негова гледна точка, каза че хората обикновено отиват и си харесват някакъв телевизор без изобщо да го пипнат и разцъкат, и директно го купуват. В крайна сметка едва ли повече от 10% са хората, които гледат нещо различно от телевизия, а дори и от тях има доста, които просто са наляли някой лев повече, но пак не са направили някакво сериозно проучване какъв телевизор искат.
    Този пост е редактиран от Jackxxx; 28-11-18 в 12:01.

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    4
    #4503

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Благодаря за отговорите , Булсатком имам кутия HD приемник , значи 49 инча няма да е голям за стаята . Сега ще разгледам да видя , все още са намалени след черния петък , незнам за Boxing Day дали няма да има по добри намаления .
    Друг телевизор има ли смисъл да гледам или да си взимам Сонито , това да си купиш телевизор си е цяла наука , изобщо не съм предполагала . Искам нещо хубаво и качествено

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    64
    #4504

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте,може ли още няколко въпроса преди да съм се оженил за някое тв.
    Първи въпрос : SONY 49XF8505 или LG 49SK8500
    Втори въпрос: SONY 49XF8096 или LG 49UK7550
    Трети въпрос: Как мога да позная дали даден телевизор е върнат и преопакован ?Ако някъде във форума е разисквано-моля да ми посочите ,ако не поне за какво да гледам?
    Благодаря

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    София, България
    Мнения
    91
    #4505

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Sony 49XF8505 е по добрият вариянт от посочените

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #4506

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от svetli4kata Виж публикацията
    Здравейте , напълно нова съм в този форум , от няколко дни чета информативно и нищо не схващам да си призная.
    Та по същество търся нов телевизор , разстоянието от телевизора до дивана е не съм мерила , но 250 см ( може и малко по малко да е ) . Сега имам Самсунг 32 инча , добро телевизорче на 6-7 години ( старичко вече )
    Колебанието ми е между 43 и 49 инча, модела Сони , Самсунг , Панасоник (аз искам Сони , моя мъж иска Панасоник) ценово , незнам как да ориентирам в Англия живея повече от 600£ няма да дам като съм се пряла на Sony Bravia KD43XF8505 - цената му е 650£, малко над моя бюджет , но ще го преживея

    Телевизора ще се ползва главно YouTube, Булсатком , ако може и някое филмче да гледам онлайн някакси ще е върховно .
    Приемам предложения с най голямо удоволствие и насоки също , гледам само спецификации и нищо не ми говорят . Според моя мъж повечето неща даже не се подържат от телевизиите и реално са неизползваеми ( незнам това дали е вярно )
    Благодаря предварително
    В кой град и от кои вериги възнамеряваш да купуваш? (Sony 49XF85xx, Samsung 49NU80xx, Panasonic TX-49XF750B)
    https://www.johnlewis.com/electrical...sions/c6000084
    https://www.currys.co.uk/gbuk/index.html
    https://www.richersounds.com/
    https://www.argos.co.uk/browse/techn...sions/c:30106/
    https://www.maplin.co.uk/

    https://www.avforums.com/categories/tv-forums.297/
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 28-11-18 в 19:37.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    147
    #4507

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте, търся 49-50 инчов телевизор, за предпочитане до 1000 лв. Засега се колебая между LG 49UK6470PLC и Samsung UE-49NU7172. Някакви препоръки?

  10. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #4508

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от svetli4kata Виж публикацията
    Здравейте , напълно нова съм в този форум , от няколко дни чета информативно и нищо не схващам да си призная.
    Та по същество търся нов телевизор , разстоянието от телевизора до дивана е не съм мерила , но 250 см ( може и малко по малко да е ) . Сега имам Самсунг 32 инча , добро телевизорче на 6-7 години ( старичко вече )
    Колебанието ми е между 43 и 49 инча, модела Сони , Самсунг , Панасоник (аз искам Сони , моя мъж иска Панасоник) ценово , незнам как да ориентирам в Англия живея повече от 600£ няма да дам като съм се пряла на Sony Bravia KD43XF8505 - цената му е 650£, малко над моя бюджет , но ще го преживея

    Телевизора ще се ползва главно YouTube, Булсатком , ако може и някое филмче да гледам онлайн някакси ще е върховно .
    Приемам предложения с най голямо удоволствие и насоки също , гледам само спецификации и нищо не ми говорят . Според моя мъж повечето неща даже не се подържат от телевизиите и реално са неизползваеми ( незнам това дали е вярно )
    Благодаря предварително
    650L за 43'',някаква шегичка ми се струва.Не знам в Англия дали не се намира напр. Hisence55H9100Eplus,за който виждам по-ниска цена за 100 hz тв(600$).Разстоянието 2,50 е идеално за 55'',друг е въпроса,че Bulsatkom не е.,на него и 100 hz рядко му помaгат,но все пак има няколко hd програми.
    https://www.displayspecifications.com/en/model/ec70135b
    https://www.amazon.com/Hisense-Plus-.../dp/B07FK592KK

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #4509

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от benedict Виж публикацията
    Здравейте, търся 49-50 инчов телевизор, за предпочитане до 1000 лв. Засега се колебая между LG 49UK6470PLC и Samsung UE-49NU7172. Някакви препоръки?
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...lb-p406913641/
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...02-p408973921/
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...5b-p363586107/
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...60-p403854599/

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    4
    #4510

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Здравей - или Currys - досега всичко от там съм взимала - 2 телевизора , хладилник , 2 перални и много още други неща , много добър сервиз имат , другия ми вариант John Lewis пак заради застраховката ( смятам да му метна застраховка за 5 години )
    Вече реших ще взема SONY KD49XF8505BU ( извинявам се за големите букви )

    цената в момента е 679£ и в двата магазина .

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    650L за 43'',някаква шегичка ми се струва.Не знам в Англия дали не се намира напр. Hisence55H9100Eplus,за който виждам по-ниска цена за 100 hz тв(600$).Разстоянието 2,50 е идеално за 55'',друг е въпроса,че Bulsatkom не е.,на него и 100 hz рядко му помaгат,но все пак има няколко hd програми.
    https://www.displayspecifications.com/en/model/ec70135b
    https://www.amazon.com/Hisense-Plus-.../dp/B07FK592KK
    43инча е на 650£
    49инча на 679£
    Намалени са в момента , незнам в какъв смисъл го написа , дали са скъпи или не , от години не съм купувала ТВ , на всичкото отгоре съм руса ако ме разбираш . Ще взема да го проверя в БГ колко върви

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    147
    #4511

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Благодаря за предложенията, но след съвсем пресните ми главоболия с Емаг за известно време ще избягвам пазаруването онлайн. Трябва ми нещо, предлагано във магазин като Технополис, Техномаркет, Техмарт или Зора.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #4512

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    .....
    Този пост е редактиран от sony 1; 29-11-18 в 14:29.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    147
    #4513

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от sony 1 Виж публикацията
    Извинявам се, но ако това е шега, не успях да я разбера.

  17. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #4514

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от benedict Виж публикацията
    Извинявам се, но ако това е шега, не успях да я разбера.
    Извинявам се и аз.

  18. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #4515

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    >svetli4kata
    650L за 43'' ми се вижда огромна цена,даже не знам на каква цена са точно тези модели в бг.Затова помислих,че става въпрос за нещо като английски хумор.Аз следя цените на по-хубавите модели и на този в линка както виждаш за по-ниска цена вземаш 100hz/VA 55'' тв-р. т.е по-добър и към два пъти по-голям.Скоро тук имаше промоция и един от колегите тук си купи SAMSUNG55nu8072 на 1549лв също 100hz и много по-добър от посочените(спорд мен).За големината вече казах.Доколкото знам цените в Англия са подобни на тези в бг.
    Но,разбира се парите са си Ваши и Вие си решавате какво ....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 11:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 20:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 09:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 13:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 12:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе