Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 590 от 620 ПърваПърва ... 540580588589590591592600 ... ПоследноПоследно
Резултати от 8,836 до 8,850 от общо 9300
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    582
    #8836

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    S95B на хартия е по-добър от другите, но е много проблемен. Ако искате да го играете техническа поддръжка на Самсунг всеки ден (през ден) го взимайте. OS-а също е назад спрямо Android. Philips поддържат всички кодеци и видео формати, които при Samsung и LG липсват. Сложете и амбилайт-а и мисля, че сам може да си отговорите на въпроса за избора На LG най-голямото предимство е удобната OS и работата с настройките на картината. Там има най-малко занимавка - пускаш, настройваш и не пипаш повече. С Philips е повече играчка със сигурност.
    Този пост е редактиран от CubanLinx; 12-12-22 в 13:38.
    berpan одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    119
    #8837

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от gogogogov Виж публикацията
    Зависи за какво се ползва.
    Монитор на компютър основно (като се прибера от работа), филми ( пак от компютър) и телевизия по малко. Четохи и за прегарянето на ОЛЕД,но ще взема мерки . Ползвах LG 55QNED813 два месеца и не съм доволен.Знам че Сони са най напред ,но цената е поне по 1,5.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #8838

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    55", VA 100 Hz, direct LED, мат - някой да е попадал на подобна комбинация? Аз прерових всичкото (без гнусмас и турските), което предлага т-полиса и няма. При сони намирам, но е с гланц, а искам мат.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #8839

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Пълен мат не съм срещал от години. При Сони и повечето други е полу-мат като и двата варианта (мат/полумат) лично на мен не ми харесват, макар и последните ми тв да са такива поради липса на добър гланц в тв с нормални цени и не разбирам търсенето на пълен мат .
    Пълен мат съм имал в стари модели - ниска рязкост, дълбочина (триизмерност) и огромно светло петно ако има осветяване. Гланц тип ЛГ (евтините им LCD-та) също не е добър вариант, че се гледаш като в огледало, но поне не се губи рязкост и "триизмерност"/дълбочина на картината.
    Добрият гланц остана в скъпите модели от най-високите класове и ОЛЕД (поне от тия дето съм гледал).
    Dominator одобрява това.

  6. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #8840

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    55", VA 100 Hz, direct LED, мат - някой да е попадал на подобна комбинация? Аз прерових всичкото (без гнусмас и турските), което предлага т-полиса и няма. При сони намирам, но е с гланц, а искам мат.
    Semi-Gloss е избора при VA... мат няма смисъл или ако въобще има ще е в ниските серии, но както колегата каза вече не се правят и има защо....

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #8841

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Замислих се за по-голям размер, че вече съм стар и от 3 метра ми е дребно на 40". Затова загледах пак VA, пак 100 hz и пак direct LED, щеше ми си мат, да не е като огледало, ама явно няма. Аз не гледам много, може с дни да не работи, но държа на качественото цветопредаване. Уви панасоник нямат нищо с VA. В технополиса ходих да ги моля да ми запалят един х90/85, ама нямат дистанционно, ползват съвместимо, онова блокира и айде... Ще мина пак да ги тормозя, дано случа на някой по ръкат.

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #8842

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    Замислих се за по-голям размер, че вече съм стар и от 3 метра ми е дребно на 40". Затова загледах пак VA, пак 100 hz и пак direct LED, щеше ми си мат, да не е като огледало, ама явно няма. Аз не гледам много, може с дни да не работи, но държа на качественото цветопредаване. Уви панасоник нямат нищо с VA. В технополиса ходих да ги моля да ми запалят един х90/85, ама нямат дистанционно, ползват съвместимо, онова блокира и айде... Ще мина пак да ги тормозя, дано случа на някой по ръкат.
    ....
    На к'ви магазини попадате или консултанти... директно викате управителя... даже ако имате смарт устройство с IR, си пускате и спирате който телевизор ви е кеф.
    Написаното от Вас по-горе за качествено цветопредаване не се връзва с понятието матов екран, там се "убиват" цветовете и тяхната дълбочина.
    berpan одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #8843

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    ....
    На к'ви магазини попадате или консултанти... директно викате управителя... даже ако имате смарт устройство с IR, си пускате и спирате който телевизор ви е кеф.
    Написаното от Вас по-горе за качествено цветопредаване не се връзва с понятието матов екран, там се "убиват" цветовете и тяхната дълбочина.
    Аз съм от старата школа, всеки човек заслужава шанс да ми се докаже. Не е редно да се правя на разбирач, макаер че ползвам шаоми, знаеш с какво са известни те. Не е проблем, но е редно хората там да покажат, какво може това, което продават. Не си падам по панаирите, не обичам разправии, та така до техно-магазините.
    Колкото до мата, не съм съгласен, вече много години ползвам един панасоник, който се води мат и с чиито цветове сравнявам бъдещият наследник. Оказа се, че не е лесно да намеря такъв, наследник имам в предвид. Ще се чака явно, какво пък не ми е спешно.

  11. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #8844

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    Аз съм от старата школа, всеки човек заслужава шанс да ми се докаже. Не е редно да се правя на разбирач, макаер че ползвам шаоми, знаеш с какво са известни те. Не е проблем, но е редно хората там да покажат, какво може това, което продават. Не си падам по панаирите, не обичам разправии, та така до техно-магазините.
    Колкото до мата, не съм съгласен, вече много години ползвам един панасоник, който се води мат и с чиито цветове сравнявам бъдещият наследник. Оказа се, че не е лесно да намеря такъв, наследник имам в предвид. Ще се чака явно, какво пък не ми е спешно.
    Когато имате нещо което ползвате и смятате че то е добро, докато не го сравните с нещо актуално, няма реално да знаете, че всъщност това което имате с нищо не превъзхожда и дори отстъпва много по качество на картината.
    Казвам Ви го съвсем приятелски без да влагам каквито и да е негативни чувства.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #8845

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    На 99% съм сигурен, че пълен мат като в старите модели няма да има или ако има ще е в някой евтин "китаец"/Вестел, което пък изключва директно втората част от изискването

    Полу-мат са повечето сегашни модели и аз не съм много очарован от анти отражателното им покритие, а като цветопредаване и точност директно от кашона в повечето случаи Сони и Панасоник са си най-добре. Другите вече не са толкова зле и също имат поне една добра готова настройка (ЛГ/Самсунг) според модела.
    Защо не помислиш и за ОЛЕД модел - примерно догодина Панасоник 1500 като "чистят" старите модели.
    Dominator одобрява това.

  13. Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    2
    #8846

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте колеги,
    Имам нужда от помощ. Търся за вкъщи 75" , около 2 000 лв. или малко повече. Качеството на картината при HDR, Dolby Vision и подобни е най-важно. Ще си взема андроид бокс ако моделът не може да работи с желаните приложения. (Краката не са от значение )
    Благодаря предварително !

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    669
    #8847

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    75" за 2000лв, който същевременно да е и качествен си е доооста трудна задача независимо от краката му.
    Един колега хвана промото с ОЛЕД-а за 2850 ама пък ти ако успееш за 2000 ще поставиш новия рекорд на форума!
    Този пост е редактиран от berpan; 13-12-22 в 20:45.
    Frost, apmil4ev, avelion и 1 други харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #8848

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Съгласен съм. То 65" е трудно да се намери нещо добро за 2к лв, какво остава за 75".

    Единственият 100/120 херцов, който виждам близо до бюджета, е Philips The one PUS8807 за 2200 лв.

    Доколкото знам, единствено Филипс поддържат все още разните долби кодеци. Тъй че, за тези пари, по-добро няма според мен.
    Този пост е редактиран от gurcayy; 13-12-22 в 21:18.

  17. Novice
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    7
    #8849

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Sony XR-65X90K 65 Мнение за този,можели да сподели някой?


  18. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,020
    #8850

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от nikolay1 Виж публикацията
    Здравейте колеги,
    Имам нужда от помощ. Търся за вкъщи 75" , около 2 000 лв. или малко повече. Качеството на картината при HDR, Dolby Vision и подобни е най-важно. Ще си взема андроид бокс ако моделът не може да работи с желаните приложения. (Краката не са от значение )
    Благодаря предварително !

    Точно 2000 трудно но Телевизор Sony LED 75X89J, 75" (189 см), Smart Google TV, 4K Ultra HD, 100 Hz, Клас G - eMAG.bg от това по добро предложение за тези пари и този размер... трудно ще се намери, в момента.

    Аз веднага бих го взел, но няма вече място вече :D

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе