Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
714. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    658 92.16%
  • Качество на звука

    215 30.11%
  • Приемлива цена

    335 46.92%
  • Лесен за употреба

    126 17.65%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.84%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.93%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.19%
  • Последна технология

    117 16.39%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.67%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.57%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    281 39.36%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.05%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.23%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.31%
  • USB запис

    79 11.06%
  • Ultra HD TV

    225 31.51%
  • 3D съвместимост

    61 8.54%
  • Oled TV

    45 6.30%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 593 от 620 ПърваПърва ... 543583591592593594595603 ... ПоследноПоследно
Резултати от 8,881 до 8,895 от общо 9300
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,258
    #8881

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Ако трябва да сме коректни, LCD технологията, създадена в края на 60-те и началото на 70 въобще не е била предназначена за динамични дисплеи.
    Хората са я създали за монохромните дисплеи на калкулаторите през 80-те години.
    Това, че някой (не помня вече кои фирми - май Hitachi IPS, Fuji VA) я внедряват в дисплеите и телевизорите не я прави по-малко неподходяща за тази цел.
    Dominator и mirbg харесват това.

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #8882

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Моля дайте препоръка за 48 или 50-инчов телевизор.
    Основни изисквания:
    - не по-широк от 1150мм
    - Samsung, LG или Android
    - ще седи срещу прозорец, гледащ на запад
    - прилична картина да има, не изпадам в крайности, прилична е достатъчно.
    Ще се гледа телевизия - спорт, филмчета
    - не е необходимо да е в горната граница на цената

    48инчов, като че ли единствено C2?
    Трябва ли ми OLED?
    Срещу прозорец не е ли по-добре LCD?
    Q80B?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    39
    #8883

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Това са различен клас тв, доколкото виждам. 9-та серия е по-добрият тв. Не, че съм се интересувал от него, но дори и цената загатва за това. Да не си объркал линка? Защото първият е далеч от 1к лв.
    Не съм объркал. Миналия месец стоя за седмица на 1100 лв. , тогава го загледах. Но е 50 херца, а 8-ма серия е 100 херца. Оттам попитах това дали не е предпоставка за по-хубава картина.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Тоя първия не стига, че е супер скъп за 43" , ми е и стар модел (2020) , който на всичко отгоре е с 60хц панел . то като ще е 1600лв, по-добре ОЛЕД за 1800 - https://www.emag.bg/televizor-lg-ole...orite_products

    Втория и аз го имам , ама още не съм го сложил и стои в кашона , та не мога да дам още мнение, но поне е нов модел със 100/120хц панел на сравнително добра цена за размера ..., то всъщност в тоя размер няма нищо по-евтино и 100хц.
    Няма да го взимам за мен и не ми се дават повече от 1000 лв. Доколкото четох и разглеждах май в момента за тези пари не разбрах да има някой с по-добра картина.

  5. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,052
    #8884

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Моля дайте препоръка за 48 или 50-инчов телевизор.
    Основни изисквания:
    - не по-широк от 1150мм
    - Samsung, LG или Android
    - ще седи срещу прозорец, гледащ на запад
    - прилична картина да има, не изпадам в крайности, прилична е достатъчно.
    Ще се гледа телевизия - спорт, филмчета
    - не е необходимо да е в горната граница на цената

    48инчов, като че ли единствено C2?
    Трябва ли ми OLED?
    Срещу прозорец не е ли по-добре LCD?

    Здравей, ако може да си го позволиш C2, страхотен телевизор ! НО Ако имаш някакви страхове, от това че ще гледаш много спорт, ще има статични скорбордс и т.н. защото го има това, наричат го OLED SINDROM страх от статични изображения и тогава хората не могат да се отпуснат и постоянно са на тръни какво и как гледат макар че новите EVO OLED панели е СУПЕР трудно да се получи този image burning , тогава Samsung 50QN90B е най добри LCD телевизор, поне за мен ! Черното му е почти OLED LIKE, гледах му доста ревюта защото и аз съм му хвърлил око.. просто не мога да избера окончателно между него и С2, но страхотен контраст , уникална яркост и цветове Като минуси може би е че няма Dolby Vision, за разлика от C2, но има HDR 10+ който уш го замествал но тук не съм много запознат, и че под ъгъл има малко блууминг.

    Samsung Q80/Q80B QLED vs Samsung QN90B QLED Side-by-Side TV Comparison - RTINGS.com

    Q80B е OK, телевизор, но контраста му е кофти да с 500 лв е по евтин от QN90B, но си му личи :D за тези пари може би е по добре някое Сони X85K е точно между двата но аз лично мисля че е по добър от Q80B най вече заради контраста, въпреки че няма локално затъмняване, и че е Андроид !?

    https://www.emag.bg/compare/DP7PWJMB...MBM,DV3RPVMBM/

    Sony X85K vs Samsung Q80/Q80B QLED Side-by-Side TV Comparison - RTINGS.com

    P.S. Ето също един страхотен телевизор : Телевизор Sony LED 50X89J, 50" (126 см), Smart Google TV, 4K Ultra HD, 100 Hz, Клас G - eMAG.bg на много добра цена.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 17-12-22 в 00:28.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #8885

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Благодаря.
    C2 ми е най-удачен избор като размер.
    Малкото сантиметри повече ширина на 50-инчовите са ми лек проблем.
    Статични изображения… не следя темите, но доколко реално са проблем?
    Напълно възможно е да се гледа програма в продължение на часове. Там има постоянно лого? Всъщност при реклами май се маха.
    Следва ли това да е съществен проблем?
    Също така яркост - подходящо ли е C2 за разположение срещу прозорец (ясно, че никое не е подходящо, но все пак в такава ситуация задоволително ли е Олед?)

    Последното предложение - Сонито от 21ва ме обърква.
    C2 и QN90B са 2к, а то е… 1.3?
    Много сериозна разлика за подобни?

    И нещо важно - ок ли е покупка от Емаг?
    Ако не - откъде?
    Имам познати в Озон и Поликомп май само.

  7. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,052
    #8886

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Благодаря.
    C2 ми е най-удачен избор като размер.
    Малкото сантиметри повече ширина на 50-инчовите са ми лек проблем.
    Статични изображения… не следя темите, но доколко реално са проблем?
    Напълно възможно е да се гледа програма в продължение на часове. Там има постоянно лого? Всъщност при реклами май се маха.
    Следва ли това да е съществен проблем?
    Също така яркост - подходящо ли е C2 за разположение срещу прозорец (ясно, че никое не е подходящо, но все пак в такава ситуация задоволително ли е Олед?)

    Последното предложение - Сонито от 21ва ме обърква.
    C2 и QN90B са 2-2.2к, а то е… 1.3?
    Много сериозна разлика за подобни?

    Да, от 21-ва е, но много хора казват че 21-ва "J" ТВ-та са по добри от 22-ра "K" или в най лошия случай са почти 1:1 .

    Може да видиш тук : Sony X85J vs Sony X85K Side-by-Side TV Comparison - RTINGS.com

    Не може да се мери с С2 и QN90B Аз, X89J/X85K ти го предложих като алтернатива на Q80B, защото видях че за него питаш, това са ТВ-та от среден клас.

    Да, яркостта АКО, само АКО я сравняваме с ТОП LCD моделите, OLED-a отстъпва ! 95% от всички телевизори на пазара са с по ниска яркост от ОЛЕД телевизорите, това да не го заброяваме ! Масово телевизорите са 250-600 нита, само ТОП моделите са <1000 и то много малка част от хората могат да си ги позволят или изобщо разбират и знаят за пиковата яркост на даден телевизор.
    Примерно С2 мисля че има 700-800 пикова яркост и то само при HDR режим, но при QN90B e около 2000 нита, дори и при SDR !

    Сега, яркостта е важна но е важно и какво правиш с нея ! Нямаш ли контраст, и широка гама и дълбочина на цветовете.. нямаш нищо ! Това е все едно да гледаш електрожен ... За това ОЛЕД-те имат страхотна HDR картина, защото имат безкраен контраст и тези 800 нита като ги добавиш на местата на които трябва си е супер, но QN90B освен че има много добра яркост, вече и има приличен контраст заради мини лед технологията си, и като цяло страхотния алгоритъм . Самсунг много сили хвърлят в тези QN серии за да изместят ОЛЕД-а, явно имат самочувствието дори и със цените си, пряко се конкурират с ОЛЕД телевизорите, дори на места са и по скъпи от тях .

    А за цените, аз гледам почти винаги първо в еМАГ защото, там при 90% от случаите е по евтино, но Телевизор LG OLED OLED48C21LA, 48" (121 см), Smart, 4K Ultra HD, 100HZ, Клас G - eMAG.bg е 1850 лв, а Телевизор Samsung 50QN90B, 50" (125 см), Smart, 4K Ultra HD, 100HZ, Neo QLED, Клас F - eMAG.bg е 1900 лв, не са 2-2.2к

    Относно въпроса с ТВ логата и статичните изображения, знам че LG си имат A.I което следи и затъмнява тези зони, имаш опция до каква степен да затъмнява статичните изображения, с цел защита, до колко са сериозен проблем ... трудно е да се каже , аз не мога да ти гарантирам ако гледаш НОН СТОП телевизия и един и същи канал по цял ден, че няма да получиш нагар... мисля че ще е ОК но не мога да ти гарантирам :D Това е и проблема с ОЛЕД-а и което спира хората от покупка му.

    Иначе 50-те са 111,9 см широки.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията

    И нещо важно - ок ли е покупка от Емаг?
    Ако не - откъде?
    Имам познати в Озон и Поликомп май само.
    Аз имам взети над 10 ТВ-та от еМАГ за последните 8 години, може да поръчаш спокойно ! Имат добра политика за гаранционен сервиз и връщан ако се наложи, задължително гледай пред куриера преди да му платиш дали е здрав екрана/матрицата .
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 17-12-22 в 02:26.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #8887

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    За сравнението по-горе в ртингс м/у q80b и qn90b да кажа, че не е коректно, защото q80b там е с ips панел, а тук са с va. От там и ниския контраст. Не че другия qn90b не е по-добър.

    ps. Скоро взех q80b 75" и не мога да се оплача от контраста. Аз също се подведох по ртингс, но някой тук ми обърна внимание на горноя факт, за което съм благодарен. Сравнявам, обаче, с по-нисък клас Самсунг и може да не е коректно мнението ми. Въпреки това, аз виждам на тъмно, почти идеално черно и въпреки малкото зони, локалното затъмняване ми харесва и върши работа. Не ми прави впечатление "цъвтежа" за който се говори. А споменатия по-горе qn90b е наистина много добър, но в моя размер, цената беше доста по-висока.
    Този пост е редактиран от chepkata; 17-12-22 в 08:44.

  10. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #8888

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Благодаря.
    C2 ми е най-удачен избор като размер.
    Малкото сантиметри повече ширина на 50-инчовите са ми лек проблем.
    Статични изображения… не следя темите, но доколко реално са проблем?
    Напълно възможно е да се гледа програма в продължение на часове. Там има постоянно лого? Всъщност при реклами май се маха.
    Следва ли това да е съществен проблем?
    Също така яркост - подходящо ли е C2 за разположение срещу прозорец (ясно, че никое не е подходящо, но все пак в такава ситуация задоволително ли е Олед?)

    Последното предложение - Сонито от 21ва ме обърква.
    C2 и QN90B са 2к, а то е… 1.3?
    Много сериозна разлика за подобни?

    И нещо важно - ок ли е покупка от Емаг?
    Ако не - откъде?
    Имам познати в Озон и Поликомп май само.
    Мисля,че правилно си се насочил към OLED или mini led технологиите.OLED разбира се е най-добре,но ако има добра цена на mini led,няма лошо.
    И най-ниското което трябва да гледаш е VA/FALD
    Последното при SONY е 9 серия!И там е компромис спрямо първите две(а малкото зони на затъмнение още повече).SONY8xJ/K или квото и да е да не проверявам,но мисля са само direct led,така че не знам защо изобщо ги слагаме като вариант за избор до останалите.
    Статичните изображения при OLED според мен не са проблем,ако разбира се няма крайности.Първия ми OLED е от 2016 год. Не му пущам заливки ,защото не виждам нужда от това.Освен това филмите на UHD телевизор бива да се гледат от NETFLIX или HBO MAX където няма лого,но въпреки,че жена ми често гледа и AXN-те не знам дали човек може да седне и да гледа напр. 8 часа филми,Това по-скоро е проблем ако оставиш телевизора без да го гледаш да работи по цял ден.
    Относно яркоста.
    Когато черното е нула ,контраста е безкрайност при всяка стойност.Та голямата яркост може да помогне в общия случай при някои HDR сцени,но в 90% от времето безкрайното черно на ОЛЕД е предимство пред яркоста.За прозорците-те разбира се ще са пречка при който и да е модел.Не бих се борил със слънцето с какъв да е телевизор.Лично при мен има прозорци и от запад и от юг,но съм сложил външни щори(алуминиеви,помагат и за шумо и топлоизолация,което е по-важно) и плътни пердета(не заради телевизора,само....как да оставя отвътре да се виждат щори?) и във всеки момент мога да направя светлината в стаята каквато ми е необходима.
    Разбира се от светлата стая по-хубаво няма,но не и когато трябва да гледаш телевизия.
    От къде ще го купиш няма значение.Препоръките за ЕМАГ тук са защото там цените в общия случай са по-ниски.Ако в Озон или Поликомп ти дадат по-добра цена,разбира се избираш тях.
    Всичко това е според мен.Ако с нещо някой не е съгласен може да следва собствените си препочитания,знания и желания.

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #8889

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Ок, мерси.

    Значи C2 от Емаг. Ще поръчам привечер да прележи още ден решението.
    Сив, с 50лв по-евтин от белия е - 1850 / 1900 (белия - доколкото видях на картинка само отзад е бял, няма смисъл особен?)
    ОК е цената - 1850 за 48-ца?
    ЕМАГ има удължена гаранция - 1 година 210лв, 2 години - 330лв - мисля да не взимам?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #8890

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Заради специфичните ти изисквания, особено за ширината, c2 е най-добрия избор. Цената си в стандартна за модела и размера. Ако не те вълнува цвета отзад може да спестиш едни 50 лв, както сам ск споменал. Допълнителна гаранция винаги е добре, но вече всеки сам си преценява.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    630
    #8891

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    нищо в днешно време не спасява техниката от разваляне освен гаранцията , а 4-5 години са много време
    аз съм патил и никога не пропускам да си купя гаранция
    Slusatel одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,052
    #8892

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Все по често срещам някакви ревюта в YouTube на странни телевизори LG OLED CS



    NEW 2022 LG CS OLED unboxing & Demo - YouTube

    бюджетни телевизори, които реално били С1 но на стероиди, с ЕVO OLED панели и новите процесори от 2022-ра и били много евтини.. примерно 65" инча за 1300-1500€ лв (в немския амазон е 1700 евра) или нещо такова. Tук в БГ ти нямаме, защото тук сме заможни и не ни трябват бюджетни стоки
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 17-12-22 в 12:32.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #8893

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Христослав е писал където трябва за тях, по спомен са за световното 'едишън' :D
    AntrAcsA одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,449
    #8894

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Все по често срещам някакви ревюта в YouTube на странни телевизори LG OLED CS
    Гамата OLED CS OLED телевизори на LG Electronics беше тихо пусната към края на 2022 г. като по-бюджетна версия на OLEDC2 или OLEDB2 телевизорите на LG.
    Гамата CS се предлага на 55" и 65" 120Hz 4K (старите OLED панели на LG, не най-новите му evo OLED панели)
    https://forum.setcombg.com/lg-%D1%82...ml#post1044783
    AntrAcsA одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,052
    #8895

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Гамата OLED CS OLED телевизори на LG Electronics беше тихо пусната към края на 2022 г. като по-бюджетна версия на OLEDC2 или OLEDB2 телевизорите на LG.
    Гамата CS се предлага на 55" и 65" 120Hz 4K (старите OLED панели на LG, не най-новите му evo OLED панели)
    https://forum.setcombg.com/lg-%D1%82...ml#post1044783
    Hmmmm, някъде ми се стори че прочетох EVO OLED, може да ми се е сторило, иначе няма лошо, ако питаш мен. По добре така, имат стари панели , за да ги изчистят пуснат нов модел, различен от основните, вместо да ги мешат с С2 и да лъжат хората че взимат ЕВО панели. Спомням си когато анонсираха С2 тръгна слуха че не всички панели ще са ЕВО и това бе първото нещо което ме отказа да ги следя и бях решил че ако взимам ОЛЕД ще е догодина докато изчистят всичко, явно много хора са решили така и продажбите на С2 не са такива каквито са очаквали и според тях причината може би е това, хората нямат доверие и не знаят в крайна сметка на какъв панел ще попаднат.

    Интересно че работи, на всякъде където са били на добри цени са разпродадени. Пуснали за западна Европа, някои части на Азия и Африка, но мисля че и в САЩ ги няма. В US версията на LG сайта няма ни дума за тях, явно там старите панели са ги разпродали още миналата година дори ако паметта не ме лъже, имаше някои C1-ци с EVO панели там, но софтуерно бяха спънати да нямат по добра производителност от останалите.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 17-12-22 в 21:14.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе